عنوان Fables به‌زودی بازمی‌گردد | از تیم‌آپ با بتمن تا مینی‌سری جدید

اگر بخواهیم به‌طور عادلانه برخورد کنیم، نمی‌توانیم از اهمیت کمیک‌های Fables در ورتیگوی فقید سخنی به میان نیاوریم. این کمیک که سال‌ها پیش توسط بیل ویلینگهام خلق شد، به لطف آن ایده‌ی جاه‌طلبانه‌اش مخاطبان را با دنیایی جدید آشنا کرد؛ دنیایی که از دو سمتِ مختلف برایمان آشنا بود. همه‌مان تا حدی با داستان‌های پریان آشنایی داریم، حال اگر این داستان‌ها با چهره‌ای تاریک‌تر وارد دنیای خودمان بشوند چه پیش می‌آید؟ جواب این سوال در تک‌تک شماره‌های این کمیک و اسپین‌آف‌هایش نهفته است.

با وجود آنکه سری اصلی عنوانِ پرطرفدار Fables در سال ۲۰۱۵ پس از انتشار ۱۵۰ شماره به پایان رسید، گویی مخاطبان اکنون به لطف زیرمجموعه‌ی بلک لیبل می‌توانند تجربه‌ای جدید و البته محدودی را از این عنوان داشته باشند؛ چرا که بیل ویلینگهام و تیم‌اش قرار است تا افسانه‌هایشان را احیا کنند!

نخست در ماه سپتامبر امسال، بیل ویلینگهام دست به انتشار عنوانی با حضور شخصیت‌های «بیگبی وولف» و «بتمن» می‌زند که Batman vs. Bigby! A Wolf in Gotham نام دارد. این مینی‌سری ۶ قسمتی و نوآر همانطور که از نامش پیداست، قرار است تا شوالیه‌ی شنل‌پوشِ گاتهام را در برابر کارآگاه بدنامِ فیبل‌تاون قرار بدهد. «برایان لِوِل» وظیفه‌ی طراحی این کمیک را برعهده دارد. ویلینگهام در میان صحبت‌های خود راجع‌به این کمیک، توضیحاتی را پیرامون علاقه‌اش برای نوشتنِ آن ارائه داده است:

من می‌خواستم که این کار رو از همون سال اولی که مشغول نوشتنِ [کمیک‌های] Fables بودم، انجام بدم. می‌پرسین چرا؟ چون بتمن یک کارآگاهه و بیگبی هم یک کارآگاهه، و من عاشق یک داستان خوش‌ساخت درباره‌ی روبه‌رو شدن دو شخصیت از دو دنیای خیالیِ متفاوت هستم.

کاور مینی‌سری Batman vs. Bigby! A Wolf in Gothamبدین صورت، طرفداران می‌توانند در سپتامبرِ پیشِ رو، شماره‌ی اول این کمیک را مطالعه کنند. خالی از لطف نیست اگر که بدانید که بیل ویلینگهام قرار است کمیکی ۴۸ صفحه‌ای با حضور لیگ عدالت بنویسد که Cursemas نام دارد. هرچند، هنوز اطلاعاتی از قبیل طراحان و یا خلاصه‌ی داستانِ این اثرِ تک‌شماره به بیرون درز نکرده است.

اما این پایان کار نخواهد بود. جای اصلیِ این ماجرا در ماه میِ ۲۰۲۲ آغاز می‌شود؛ زیرا پس از چیزی حدود ۷ سال، عنوان Fables با همین نام شروع به انتشار می‌کند، البته به‌صورت یک مینی‌سری ۱۲ قسمتی! وقایع این کمیک که آن را با نام The Black Forest نیز یاد می‌کنند، پس از شماره‌ی ۱۵۰ سری اصلی به وقوع می‌پیوندد و در عین حال، قادر است تا نقطه‌ی شروعی برای خوانندگان جدید باشد. در کنار ویلینگهام، «مارک باکینگهام» به عنوان طراح بازمی‌گردد. بیل ویلینگهام درباره‌ی این مینی‌سری جدید گفته است:

ما [در این داستان] یک شخصیت جدید و معرکه رو معرفی کردیم و در کنارش هم، سراغ تعدادی از محبوب‌ترین شخصیت‌های قبلی‌مون رفتیم. مارک باکینگهام قبول کرد که طراحی کل ۱۲ شماره‌ی این کمیک رو انجام بده و به‌نظرم، قراره که بهترین طراحی عمرش رو در این عنوان پیاده کنه! درسته، می‌دونم که این حرف رو در گذشته بارها به زبون آوردم، اما از اون‌جایی که اون هر بار بهتر و بهتر می‌شه، کارم قابل توجیه نیست؟

کاور قسمت ۱۵۱ کمیک Fablesقسمت ۱۵۱ از کمیک Fables که نقطه‌ی آغازین مینی‌سری ۱۲ قسمتی ویلینگهام می‌باشد، در ماه می ۲۰۲۲ منتشر می‌شود. برای آن‌هایی که نمی‌دانند، سری کمیک Fables در سال ۲۰۰۲ خلق شد. ویلینگهام در این کمیک شخصیت‌هایی متعلق به افسانه‌های پریان را در اختیار گرفت و آن‌ها را به دنیای واقعی وارد نمود. از این شخصیت‌ها می‌توان به «سفید برفی»، «پرنس چارمینگ» و «راپونزل» اشاره کرد. حال آن‌ها در منطقه‌ای مخفی از شهر نیویورک به‌نام فیبل‌تاون زندگی می‌کنند. جالب است بدانید که بازی تحسین‌شده‌ی The Wolf Among Us در واقع اقتباسی از این کمیک می‌باشد، هرچند که بیشتر حکم یک پیش‌درآمد را بر آن دارد.

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments