عنوان Human Target به‌دست تام کینگ و گرگ اسمال‌وود بازمی‌گردد

مدتی پیش «تام کینگ»، نویسنده‌ی نامدار مینی‌سری‌های Mister Miracle و Rorschach، با انتشار تصویری مبهم به هواداران این وعده را داد که به‌زودی خبرهایی از‌ عنوان جدید وی به گوش خواهد رسید. از آنجایی که در این تصویر شاهد دستانِ برخی قهرمانان گروه Justice League International بودیم، بسیاری بر این عقیده بودند که کینگ قرار است نویسندگی یک مینی‌سری تازه با محوریت این گروه را بر‌عهده بگیرد. با این حال، به‌نظر می‌آید که کینگ تنها قصد گول زدن هواداران خود را داشته و قهرمانانی که در تصویر می‌بینیم در واقع مشغول اشاره به ستاره‌ی اصلی این عنوان هستند. دوست‌داران Human Target بهتر است خود را آماده کنند؛ چرا که تام کینگ قرار است به کمک «گرگ اسمال‌وود»، این عنوان قدیمی دی‌سی و ورتیگو را به عرصه بازگرداند!

این مینی‌سری تحت زیرمجموعه‌ی بلک لیبل منتشر خواهد شد و مانند بسیاری دیگر از آثار تام کینگ، مناسب مخاطبان بزرگسال خواهد بود. همچنین گویا انتشار آن از ماه اکتبر سال جاری آغاز خواهد شد. لازم به ذکر است که تا به امروز دو شخص متفاوت لقب Human Target را به دوش کشیده‌اند، اما آنطور که مشخص است، ستاره‌ی این مینی‌سری «هیومن تارگتِ» دوم یا همان «کریستوفر چنس» می‌باشد.

درست است که قهرمانان مورد اشاره در تصویرِ منتشر شده (که به‌نظر می‌آید «بلوبیتل»، «آدام استرنج»، «فایر»، «مارشن منهانتر» و یا «گای گاردنر» باشند) شخصیت‌های اصلی این مینی‌سری نیستند، اما به احتمال فراوان باید منتظر حضور آن‌ها در این عنوان باشیم.

کاراکتر هیومن تارگت اولین بار در قسمت ۴۱۹ام از سری کمیک‌های اکشن (Action Comics) و در یک داستان فرعی با نام The Assassin-Express Contract حضور پیدا کرد. «لین وین»، «کارماین اینفانتینو» و «دیک جیوردانو» در سال ۱۹۷۲ او را خلق کردند. او عمدتاً در داستان‌های فرعی و یا به‌عنوان شخصیت مهمان در آثاری همچون کمیک‌های اکشن، دلیر و دلاور (Brave and the Bold) و کمیک‌های کارآگاهی (Detective Comics) حضور داشت. تا وقتی که «پیتر میلیگان»، از نویسندگان برجسته‌ی سری دوزخ‌افروز (John Constantine, Hellblazer)، شخصیت هیومن تارگت را در سال ۱۹۹۹ تحت یک مینی‌سری به زیرمجموعه‌ی ورتیگو آورد؛ داستانی که با یک رمان گرافیکی به نام Human Target: The Final Cut و یک سری ۲۱ قسمتیِ دیگر ادامه یافت.

کریستوفر چنس که در کودکی شاهد به قتل رسیدن پدرش بود، یک کارآگاه و محافظ مخصوص است که از مشتری‌های خود در مقابل جنایتکاران و قاتلان قدرتمند محافظت می‌کند. او همچنین خود را به شکل مشتری‌هایش درآورده و هویت آنان را به‌دست می‌گیرد. تا به امروز بر اساس سری Human Target دو سریال تلویزیونی ساخته شده که یکی در سال ۱۹۹۲ از شبکه‌ی ABC پخش شد و سریعاً به اتمام رسید. دیگری نیز در سال ۲۰۱۰ توسط کمپانی فاکس ساخته شد و برای ۲ فصل ادامه یافت. لن وین نیز یک سری تازه از Human Target، به مناسبت پخش این سریال در سال ۲۰۱۰ به نگارش درآورد. حتی این شخصیت در فصل‌های پنجم و ششم سریال Arrow نیز حضور داشته است.

همان‌طور که گفته شد، قسمت نخست مینی‌سری تازه‌ی Human Target به نویسندگی تام کینگ و طراحی گرگ اسمال‌وود، در ماه اکتبر منتشر خواهد شد.

4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments