فیلم جوکر دو جایزه از مراسم گلدن گلوب را به‌دست آورد

مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰ به لطف حضور فیلم جوکر و همین‌طور وجود نام واکین فینیکس به عنوان یکی از کاندید های اصلی برای طرفداران دنیای کمیک بوک و سینما بسیار حائز اهمیت بوده است. حال این درجه از اهمیتِ بالا ساعاتی گذشته نتیجه‌ی خود را داده و فیلم جوکر در دو رشته‌ی بهترین بازیگر مرد فیلم درام و بهترین موسیقی متن برنده‌ی جایزه شده است.

در ۷۷امین مراسم گلدن گلوب فیلم جوکر به دریافت ۲ جایزه از ۴ بخشی که در آن ها نامزد شده بود بسنده کرد. یکی این بخش ها بخش بهترین بازیگر مرد در فیلم درام بود که واکین فینیکس توانست در آن بدرخشد و تمامی توجهات را به خود جلب کند. از رقبای فینیکس در این بخش از جوایز می توان به آنتونیو باندراس، آدام درایور، جاناتان پرایس و کریستین بیل اشاره کرد. در سمتی دیگر موسیقی متن فیلم جوکر، ساخته‌ی هیلدور گودنادوتیر، توانست مقام بهترین موسیقی متن اریجینال را از آن خود کند.

واکین فینیکس

اما موضوعات فوق پایان حواشی این مراسم نبوده است. طی زمان سخنرانی واکین فینیکس بر روی استیج، او به طریقی بی‌پرده و با استفاده از کلماتی که آنان را با نام F-bomb می شناسیم، سخنرانی‌اش را از سر گرفت و این موضوع سبب سانسور شدن بخش قابل توجهی از حرف های او برای بینندگانِ مراسم شد. موضوع سانسورِ سخنرانی او در فضای مجازی نیز مورد خشم طرفداران قرار گرفت و تعداد قابل توجهی از آنان به این سانسور شکل گرفته اعتراض نمودند و حتی با آن شوخی کردند. اما اگر از این مبحث گذر کنیم، برخی نظرات را خواهیم دید که بر طبق آنان، واکین فینیکس چندان طی این مراسم خوشحال نبوده است و برخی این موضوع را در کنار سخنان او به اثرات بازی در نقش جوکر نسبت داده‌اند.

در ادامه می توانید سخنرانی واکین فینیکس هنگام دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد فیلم درام سال را در کانال آپارات کمیک اسکواد تماشا کنید!

مشاهده در آپارات کمیک اسکواد

با خاتمه یافتن مراسم گلدن گلوب سال ۲۰۲۰، طرفداران بیش از هر چیز در انتظار دیدن نوع عملکرد فیلم جوکر در مراسم اسکار امسال هستند و برخی انتظار دارند موفقیت هیث لجر باری دیگر برای واکین فینیکس تکرار شود.

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments