مالتی‌ ورس تاریک پذیرای رویداد Blackest Night خواهد بود

به جرئت می توان گفت رویداد هایی که جف جانز در طول دوره‌ی فعالیت خود برای انتشارات دی سی خلق کرده است، همواره از محبوب ترین رویداد های تاریخ این انتشارات محسوب می شوند. یکی از این رویداد ها که به هیچ عنوان نمی توان از تاثیرات اصلی و جانبی آن چشم پوشی کرد، رویداد Blackest Night می باشد. حال پس از گذشت حدود ۱۰ سال از انتشار این رویداد، انتشارات دی سی قصد دارد فرصتی را به طرفداران در جهت احیای خاطرات قدیمی‌شان بدهد. به همین سبب این انتشارات رسماً از عنوان Tales From The Dark Multiverse: Blackest Night رونمایی کرد.

همانطور که مدتی پیش مشخص شده بود، عناوینی که تحت نام Tales From The Dark Multiverse ساخته و پرداخته می شوند، در واقع روایتی تک قسمتی از رویداد ها و کمیک های مختلف انتشارات دی سی در قالبی متفاوت از نسخه‌ی اصلی می باشند. اکنون اما انتشارات دی سی با وارد کردن نام بزرگی همچون Blackest Night در بین این عناوین، هواداران را بسیار هیجان زده کرده است. این عنوان جدید به نویسندگی تیم سیلی و طراحی کایل هاتز می باشد و همانگونه که انتظار می رود، سیلی قصد دارد دیدگاه و داستان خود را از این رویداد عظیم به نمایش بگذارد.

در ادامه می توانید کاور و خلاصه‌ی داستانی از این عنوان را نظاره کنید:

Tales From The Dark Multiverse: Blackest Night

Tales From The Dark Multiverse: Blackest Night
نویسنده: تیم سیلی
طراح: کایل هاتز
طراح کاور: لی ویکس

تیم سیلی و کایل هاتز (Swamp Thing: Roots of Terror) برای بازگو کردن داستان رویداد بزرگِ فانوس سبز که جهان دی سی را برای همیشه دگرگون کرد، با شخص لی ویکس همکاری می کنند. تنها اینبار فانوس های سیاه پیروز میدان می شوند! ۲۳ روز پس از این رویداد ویرانگر، سینسترو به عنوان فانوسی سفید و سیاه میان مرگ و زندگی گرفتار و اینگونه به عنوان آخرین امید جهان پدیدار می شود… The Limbo Lantern !

در میان دستوری مبنی بر نجات جهان و یا پایان دادن به زندگی‌اش، او به کمک بازماندگانی غیر محتمل نیاز پیدا خواهد کرد. داو، لوبو و مستر میراکل؛ همگی جان خود را برای دادن آخرین فرصت به جهان‌شان بر سر راه قرار می دهند!


همانطور که گفته شد، رویداد Blackest Night از بزرگ ترین رویداد های تاریخ انتشارات دی سی می باشد. طی این رویداد شخصیتی به نام نکرون که تجسمی از مرگ و پدید آورنده‌ی حلقه های قدرتی با رنگ سیاه می باشد، تمام تلاش خود را برای پاکسازی جهان از هرگونه نشانه‌ای از زندگی به کار می گیرد. در داستان سیلی و هاتز، سینسترو به شخصیتی تحت نام Limbo Lantern بدل می گردد. شخصیت Limbo Lantern را می توان حد وسط و ترکیبی میان فانوس های سیاه و سفید دانست.

این عنوان تک قسمتی ۴۸ صفحه را شامل می شود و در تاریخ ۱۳ نوامبر (۱۲ آبان) می توانیم شاهد انتشارش باشیم.

8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان صفا

سوالی که ذهن آدم رو با این کمیک های تک قسمتی مالتیورس تاریک به ذهنش میرسه اینه:
که چی بشه آخه؟

ارشیا بشیری

همه چیز که قرار نیست رنگ و بوی عالی و شاهکار داشته باشه! اصلا هدف از خلق هر کمیک مگه خلق شاهکاره و یه اثر هنریه؟ این عناوین در واقع یه فرصتی هستن برای نویسنده ها تا بتونن کمیک های مورد علاقه شون رو بازآفرینی کنن، یا از پتانسیل های استفاده نشده‌ی اون عنوان با ارائه‌ی یک ایده جدید استفاده کنن. الان که بلکست نایت ۱۰ سال پیش تموم شده، نمیشه اومد از پتانسیلی که توی اون موقع استفاده نشد توی کمیک های امروز دی سی استفاده کرد. اینقدر اتفاقات زیادی رخ دادن که امکان انجام چنین کاری فراهم نیست،… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

در رابطه با مالتی ورس تاریک میشه بی نهایت داستان داد. یک فرمول هم بیشتر نداره: تمام داستان هایی که توی این هشتاد سال از کاراکترهای مختلف گفته شده رو تلخ و غمگین تموم کن. دوسال پیش که رویداد متال اومد و کمیک های تک قسمتی بتمن، برای مخاطب تازگی داشت. ولی دیگه اینجور نیست دیروز داشتم مرگ سوپرمن از مالتی ورس تاریک رو می خوندم و باید بگم ضمن اینکه هیچ خلاقیتی نداشت. شدیدا افسرده کننده بود. انقدر هم افسرده کننده و پر از ناامیدی هستند که بعدش باید بشینی یه فیلم کمدی ببینی یا به آشغال آهنگی مثل… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

خدا میدونه میخوان با این نسل بندی ها دوباره چه بلایی سر شخصیت های دی سی بیارن اتفاقا چند وقت پیش خالق بلک لیبل گفته بود بتمن مثل سم میمونه برای دی سی و باعث شده به بقیه شخصیت ها بها نده. که خودتونم حتما در جریانش هستید یه ذره که روش فکر کردم دیدم بی راه هم نگفته. انقد که غرق در بتمن و دنیاشه حواسش به هیچ چی نیست. ورتیگویی که حیثیت کمیک های دی سی بود تعطیل کردند و دل هوادارا رو شکوندند که لیبلی بدن که بیشتر به بتمن لیبل می خوره تا بلک لیبل. یه… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

خالق شخصیت بلک لایتنینگ البته. به اشتباه بلک لیبل نوشتم

آرمان صفا

یادته موقعی که رویداد متال اومده بود. کمیک های بتمن تام کینگ و عنواین فرعی تک قسمتی مرتبط با بتمن های تاریک، تاپ تن فروش رو تسخیر کرده بودند. خطا نکنم یه بار ۶ تا از ۱۰ عنوان تاپ تن مربوط به کمیک های بتمن بود. اون هم کمیک هایی که دو قرون نمی ارزیدن
اون موقع میکفتم به به. همین ثابت میکنه بتمن سلطان همه ی ابر قهرماناست. الان که فکر شو می کنم میفهمم گریه داشته نه خوشحالی. تک قطبی شده دی سی