مصاحبه‌ اسکات اسنایدر: از کمیک لیگ عدالت تا سری جدید متال [SDCC2018]

در جریان جشنواره کامیک کان سن دیگو ۲۰۱۸ شاهد حضور اسکات اسنایدر، جاشوا ویلیامسون، جیمز تاینیون، برنارد چانگ و آدام گلس در پنل لیگ عدالت بودیم، که در خصوص برنامه‌های آینده‌ی خود برای عناوین لیگ عدالت، لیگ عدالت تاریک، تایتان‌های نوجوان و… توضیح دادند.

اسنایدر در خصوص نویسندگی سری لیگ عدالت گفت:

از کودکی لیگ عدالت کمیک بوکی بوده که همیشه رویای نوشتنش رو داشتم. این قلب و روح دنیای دی سیه… .

طبق گفته‌ی او، در چهار قسمت به دیدگاه شخصیت‌های خبیث می‌پردازد و ظاهرا تمرکز خاصی بر روی گروه Legion of Doom دارد. همچنین قسمت ششم روی جوکر تمرکز می‌کند. او همچنین از بازگشت بارباتوس و شوالیه‌های تاریکی در سری لیگ عدالت خبر داد.

آرک بعدی لیگ عدالت با طراحی فرانسیس ماناپول، “زمین غرق شده” (Drowned Earth) نام دارد و از شماره‌ی دهم آغاز می‌شود. تمرکز این آرک روی آکوامن و خدایان دریا خواهد بود، و آن‌ها در سری اختصاصی آکوامن نیز نقش کلیدی خواهند داشت.

دیگر پروژه‌ی اسکات اسنایدر، مینی سری “بتمنی که می‌خندد” (The Batman Who Laughs) می‌باشد که در ماه نوامبر منتشر خواهد شد. او در خصوص این کمیک بوک گفت:

من میخواستم که به ریشه‌هام برگردم. میخواستم که ترسناک ترین و تاریک ترین داستان بتمن که تا به حال نوشتم رو خلق کنم. بتمنی که میخندد برمیگرده…اون واقعا نقشه‌ی پلیدی داره. و یه شوالیه‌ی تاریکی جدید همراه خودش داره. یه بتمن شرور که تفنگ جو چیل رو توی کوچه برداشت و بهش شلیک کرد. این یکی دیگه از بدترین کابوسهای بتمنه. مثل یه بتمن مجازاتگر میمونه، ولی بروس وین هم هست، که اون رو ترسناک میکنه…اون ثروتمنده، و به همه چیز دسترسی داره. اون مرگبارترین شوالیه‌ی تاریکی تاریخه و به عنوان پیرو بتمنی که میخندد به یونیورس دی سی میاد.

بتمنی که می‌خندد

هم چنین پیش نمایشی از قسمت ششم سری جدید لیگ عدالت منتشر شد که در آن جوکر و فلش بک هایی از دوران کودکی او دیده می‌شود؛ بنابراین اسکات اسنایدر در قسمت ششم به طور مستقیم یا غیرمستقیم به شخصیت جوکر و پیشینه‌ی او خواهد پرداخت.

اوریجین جوکر در قسمت ششم لیگ عدالت

جیمز تاینیون راجع به سری جدید “لیگ عدالت تاریک” توضیح داد که پس از سری No Justice، جادو نتیجه‌ای معکوس بر تمام دنیا خواهد داشت، و دیوار منبع شکسته شده و صاحبان اصلی جادو بازمیگردند تا جادو را پس بگیرند. همچنین، دکتر فیت از شماره‌ی دوم حضور خواهد داشت، و حضور کنستانتین و بلو دویل هم تأیید شد. در ضمن، همانطور که قبلا اعلام شد، خبیث داستان شخصیت جدیدی به نام مرد وارونه (Upside Down Man) می‌باشد.

علاوه بر این، رویدادی با عنوان The Witching Hour در راه است، که در آن با استفاده از ارتباط دایانا/واندرومن با جادو، الهه‌ی جادو یونان باستان یعنی هکیت (Hecate) وارد داستان می‌شود.

لیگ عدالت تاریک

 

اما در مورد کمیک “لیگ عدالت: ادیسه“، جاشوا ویلیامسون گفت:

منطقه‌ی روح (The Ghost Sector) غرب وحشی دنیای دی سی، و خطرناک ترین بخش دنیای دی سی است. هروقت که در موردش صحبت میکردیم میفهمیدیم که داستان داره بزرگ و بزرگتر میشه… . گفتنش عجیبه که دارکساید قلب این کمیک بوکه، اما واقعا همینطوره.

طبق گفته‌ی اسکات اسنایدر، تایتان‌ها هم جزو این گروه از لیگ عدالت هستند.

تایتان‌ها

در مورد سری جدید تایتان‌های نوجوان هم گفته شد که دیمین وین گروه خود را تشکیل می‌دهد، و دختر لوبو هم عضو این گروه است. برادر بلاد نیز دشمن آنهاست. در ضمن مقر آنها دیگر یک برج T شکل نخواهد بود.

تایتان‌های نوجوان

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments