مصاحبه‌ تام کینگ: آینده‌ کمیک های بتمن و خانواده‌ خفاشی [SDCC2018]

در ادامه‌ی حضور نویسندگان انتشارات دی سی در کامیک کان سن دیگو ۲۰۱۸، جمعی از آن‌ها در پنلی که به کمیک‌های بتمن و خانواده‌ی خفاشی (بت فمیلی) اختصاص داشت حضور پیدا کردند.

مرگرد اسکات، نویسنده‌ی جدید سری بتگرل، در این باره اعلام کرد که از نویسندگان قبلی بتگرل نظیر گیل سیمون و هوپ لارسون الهام خواهد گرفت و هم چنین بتگرل صاحب لباسی جدید خواهد شد که طبق اخبار گذشته آن را شان مورفی طراحی خواهد کرد.

انریکو مارینی در خصوص کمیک Batman: The Dark Prince Charming گفت:

من یه داستان خودمونی و عاطفی می خواستم، و دنبال چیزهای دهن پُر کن نبودم. این داستان در مورد مبارزه‌ی بتمن و جوکر بر سر سرنوشت یه دختربچه هستش، و یه داستان کوچیکه. موقع نوشتن داستان این شخصیت ها اوقات خوبی رو گذروندم.

Batman: The Dark Prince Charming

و اما تام کینگ در مورد شماره‌ ۵۰ کمیک بتمن گفت:

ما میخواستیم که با این قسمت تمام چیزهایی که بتمن هست رو جشن بگیریم، اما فراتر از اون، این جشنی بود برای اینکه چقدر از زمان تولد دوباره پیشروی کردیم. بیرون دادن پنجاه قسمت کمیک بوک بتمن خیلی زیاده و ما میخواستیم که این اتفاق رو جشن بگیریم. ما تازه در میانه‌ی راه حماسه‌ی بزرگمون هستیم، که امیدوارم هسته‌ی وجودی بتمن رو کشف کنه، چه یه انسان باشه، چه یه خدا باشه، چه مثل ما باشه، یا یه چیز دیگه باشه.
از روز اول ایده‌ی این آرک این بوده که ما خبیثی به نام بین (Bane) داریم که میخواد بتمن رو داغون کنه، اما نمیشه چنین کاری کرد، چون اون همه چیز رو چشیده. پس بین مجبور بود که راه جدیدی برای ضربه زدن به اون پیدا کنه، باید دلش رو میشکست و قبلاً هیچکس اینکارو انجام نداده. سوالی که پنجاه قسمت بعدی رو معطوف میکنه اینه که آیا بتمن میتونه از این وضعیت خارج بشه یا نه؟

ازدواج بتمن و کت ومن

همچنین گفته شد که در شماره‌ ۵۱ کمیک بتمن، دیک گریسون به غار خفاشی بازمیگردد تا در این اوضاع در کنار بتمن باشد. به گفته‌ی تام کینگ، بتمن دیگر نمی‌خواهد لباسی را بپوشد که وقتی همراه کت ومن بود بر تن داشته است، و به جای آن لباسش در داستان هاش (Hush) را پس از سال ها بر تن خواهد کرد. در واقع یعنی دیگر نمی‌خواهد که خاطره‌ی عشقش با زن گربه‌ای را در ذهن داشته باشد. پس بنابراین بتمن بعد از سوپرمن، دومین شخصیت دی سی است که دوباره شورت ابرقهرمانی‌اش باز میگردد.

جوئل جونز نیز درباره‌ی داستان های کت ومن گفت:

من میخوام که سلینا کایلِ من ترکیبی از بتمن: مجموعه‌ی انیمیشنی و بازگشت بتمن باشه. من میخواستم شخصیت خبیثی برای این داستان خلق کنم که یه ویلن مؤنث زمخت و درست نشدنی باشه. دیدم که کمبود چنین شخصیتی در دنیای دی سی وجود داره، و خبیث‌های مؤنث همیشه زیبا و قهرمانانه درمیان.

لباس کلاسیک بتمن

و در آخر پیتر جی. توماسی که نویسندگی سری کمیک‌های کارآگاهی (Detective Comics) را بر عهده دارد، اعلام کرد که به همراه داگ ماهنک برای هزارمین شماره‌ی این سری برنامه‌هایی دارد. (از کاور شماره ۹۹۴ کمیک‌های کارآگاهی رونمایی شد!)

Detective Comics

27 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments