مصاحبه اسکات اسنایدر در مورد تاثیرات رویداد Year of the Villain بر جهان دی سی

انتشارات دی سی قرار است بیش از پیش بر روی ویلن های خود تمرکز کند! در ماه می سال جاری، این انتشارت قصد دارد کمیک تک قسمتی جدید خود به نام Year of the Villain را منتشر کند که روایتگرِ نقشه های لکس لوثر برای سرنگونی لیگ عدالت (Justice League)، و معرفی گروه لژیون نابودی (Legion of Doom) به عنوان سروران جهان دی سی، خواهد بود.

نویسندگان سری جدید کمیک های لیگ عدالت، اسکات اسنایدر و جیمز تاینیون آیوی، به کمک طراحانی همچون جورج خیمنز و جیم چانگ توانستند در سال ۲۰۱۸ پیش زمینه های لازم برای عنوان Year of the Villain را شکل دهند و ما را با گروه لژیون نابودی جدیدِ لکس لوثر و هم چنین قدرت کیهانی عظیم و باستانیِ Perpetua آشنا کنند. به تازگی نیز اسکات اسنایدر، در طی مصاحبه‌ای، اطلاعات بیشتری را از این عنوان و ارتباطش با جهان دی سی به اشتراک گذاشته است.

 Year of the Villian

اسکات اسنایدر در مصاحبه‌اش گفته است:

عنوان Year of the Villain قراره نقطه‌ی اوجی باشه که عواقب بسیار سنگینی به همراه داره. و ماجرای این عنوان از درون قلب سری لیگ عدالت بیرون میاد.

او هم چنین افزود که داستان Year of the Villain به غیر از سری اصلی لیگ عدالت، در چند عنوان مهمِ دیگرِ دی سی جریان خواهد داشت. این عناوین عبارت اند از:

  • لیگ عدالت تاریک (Justice League Dark)
  • لیگ عدالت اودیسه (Justice League Odyssey)
  • بتمنی که می خندد (The Batman Who Laughs)
  • سوپرمن (Superman)
  • بتمن (Batman)

اسنایدر ادامه داد:

در واقع تمام ویلن های جهان دی سی این موقعیت رو پیدا می‌ کنن تا نقشی در نقشه‌ی لکس لوثر ایفا کنن.

هم چنین اسکات اسنایدر اشاره کرد که درست همانند تاثیری که آرک مرگ خانواده (Death of the Family) در سری بتمن و دیگر سری های مرتبط با آن در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ داشت، عنوان Year of the Villain نیز قرار است راهی را در مقابلِ عناوین آینده‌ی انتشارات دی سی بگذارد که نویسندگان می توانند با استفاده از آن به ارتقای داستان های در حال انتشارشان بپردازند.

اسنایدر افزود:

این داستان، در مورد جنگیدن علیه لکس لوثر یا همچین چیزی نیست. این داستان قراره هر قهرمان رو با یه ویلن، که به دلخواه نویسنده‌ی عنوانه، رو به رو کنه. به طوری که در وهله آخر داستانی رو به شما تقدیم می کنه که تابستون شما رو به یه تابستون بزرگ، لذت بخش و دیوانه وار برای خودتون و شخصیت مورد علاقه تون تبدیل می کنه!

نویسنده‌ی رویداد متال، اسکات اسنایدر، در آخر مصاحبه‌اش تایید کرد که قرار است رویداد Year of the Villain با پایانی عظیم و حماسی در سری کمیک های لیگ عدالت تمام شود و امکان دارد ادامه‌ی آن به کراس اور عظیم دیگری در سال ۲۰۲۰ ختم شود. البته این اتفاق در صورتی رخ خواهد داد که عنوان Year of the Villain، در بین مخاطبین، با استقبال رو به رو شود.

اسنایدر هم چنین اضافه کرد:

شنیدم که مردم از قسمت دوم متال صحبت می کنن یا کلمه‌ی بحران رو براش به کار می برن. من چیزی رو تایید یا تکذیب نمی کنم. ولی می تونم بگم که قراره رویدادِ عظیم و مهمی توی همون مایه ها باشه!

در حال حاضر زمینه چینی های لازم برای داستان Year of the Villain در عناوین انتشارات دی سی دارد صورت می گیرد و از قسمت ۱۹ لیگ عدالت آغاز شده است. هم چنین قسمت بیستم سری لیگ عدالت به نویسندگی اسکات اسنایدر و طراحی جورج خیمنز در تاریخ ۲۰ ماه مارس ۲۰۱۹ (۲۹ اسفند ۱۳۹۷) منتشر خواهد شد. این داستان از کمیک تک قسمتی Year of the Villain که تنها ۲۵ سنت قیمت دارد (به مناسبت روز کمیک بوک مجانی) آغاز می شود که شامل چندین داستان از نویسندگان و طراحانی همچون اسکات اسنایدر، برایان مایکل بندیس، جیم چانگ، جیمز تاینیون آیوی، الکس مالیو و فرانسیس ماناپول خواهد بود. این عنوان در تاریخ یکم ماه می سال ۲۰۱۹ (۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸) منتشر خواهد شد.

7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
افشین عنایتی

ظاهرا خبرهای خوبی در راهه?

به نظرم اسنایدر تا اینجای کار عالی عمل کرده هم لیگ عدالت و هم بتمنی که میخندد کتاب های فوق العاده و جذابی هستن

هر چی جانز با ساعت قیامت آدمو ناامید میکنه اسنایدر با هر شماره که می نویسه آدمو بیشتر سرذوق میاره

الان دیگه اسنایدر یه جورایی مرد شماره یک دی سی حساب میشه که همین خیلی خوب و امیدوار کننده ست برای آینده

Amirv77

چند تا سوال در مورد این سری جاستیس لیگ اسنایدر و اوریجین  هاک من/گرل و مارشان منهانتر برام پیش اومده،اینجا بپرسم مشکلی نیست یا اسپم محسوب میشه ؟دی:

ارشیا بشیری

این هاک گرل جدید، با اون هاک گرلِ شایرا ساندرز فرق میکنه، دو تا شخصیت جدان.
یکی شون مرتبط با سیاره تاناگار پرایمه (شایرا ساندرز)
یکی شون مرتبط با مصر باستان (کندرا ساندرز)
تا جایی که من اطلاع دارم اینه؛ اوریجین مارشن منهانتر و سرگذشت مریخ هم توی سری اسنایدر آپدیت شد و یکم شاخ و برگ گرفت

Amirv77

خب مگه نباید اینا اینطوری باشن که بعد از هر بار مردن تو بدن جدید متولد بشن؟خود استارمن هم میگه که دیدنتون به این شکل عجیب هست و قرار نبوده باشه!از اونجایی که من تو نیو ۵۲ داستان های سوج هاک من و مارشان منهانتر نخوندم نمیدونم توی جهان حال حاضر دی سی چه خبره با داستان های اخیر اسنایدر.شوهر شایرا،کاتار که تو این داستان اخیر مشخص شد مرده همون سوج هاک من نیو ۵۲؟یا سوج هاک من همون بود که تو متال با یه تیم تحقیاتی رفته بود به دارک مولتی ورس؟چون اگه اشتباه نکنم نحوه آشنایی هاک گرل… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

فکر کنم دوتا هاکمن وجود داره، یکیش احتمالاً همونیه که توسط دسپرو کشته شد (توی مرگ هاکمن) و یکی هم همین هاکمن جدیده که با تیم چالشگران رفته بود به مالتی ورس تاریک، البته کندرا هنوز مجهوله و مشخص نیست چطور ممکن شده… هاکمن به غیر از متال، یه سری اختصاصی هم داره که رابرت وندیتی داره می نویسه، شاید توی اون سری گذشته‌ی این هاکمن جدید و ارتباطش با هاکمن قبلی رو توضیح داده باشن. مارشن منهانتر رو واقعاً اطلاعی ندارم، فقط میدونم که توی سری لیگ عدالت، اوریجینش عوض شده و واقعیت راجع به مریخ، چیز دیگه‌ای بوده،… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

دیشب شماره ۴ بتمنی که می خندد رو خوندم و باید بگم از خوبی این مینی سری هرچی بگم کم گفتم. چه داستان خوبی. چه اکشن زیبایی.چقد خوب از واژه ها و کلمات استفاده میکنه. اسنایدر بتمن رو می فهمه واقعا و عجب ویلن فوق العاده ای به داستان های بتمن اضافه کرد.

خوشحالم تو دوره ای کمیک میخونم که اسنایدر نویسندگی میکنه. بهترین نویسنده تاریخ بتمن بهش بگند اغراق نکردند.

 

 

 

افشین عنایتی

واقعا بتمنی که اسنایدر می نویسه بهترین بتمن این دهه هست… گذشته از ویلن عالیش اون صحنه ی گفتگو و خندیدن بتمن و جوکر با هم تو شماره ۴ بدون اغراق باید بگم فوق العاده بود اما شخصا زیاد از طراحی های جاک خوشم نمیاد و به نظرم اگه گرگ کاپولو طراحیش می کرد بهتر بود کاش تام کینگ یه ذره یاد بگیره و به جای پرداختن به چرندیاتی مثل ازدواج و بزرگ نشون دادن ویلنی که پتانسیلش رو نداره یکم رو خود بتمنش کار کنه پ.ن:بی صبرانه منتظر آخرین شوالیه روی زمینم و مطمئنم داستانش فوق العاده از آب… مطالعه بیشتر »