مصاحبه بندیس: از برند جدید دی سی تا احیای گروه یانگ جاستیس [NYCC2018]

در جریان جشنواره‌ی کامیک کان نیویورک ۲۰۱۸، انتشارات دی سی از یک برند جدید به نام واندر کامیکس (Wonder Comics) رونمایی کرد که محور داستان های آن تعدادی از قهرمانان نوجوان هستند و در میان آن ها چند چهره‌ی جدید نیز وجود دارد.

از شخصیت‌های جدید حاضر در این سری داستان‌ها می توان به دوقلو های حیرت انگیز (Wonder Twins) و Dial H for Hero اشاره کرد.

واندر کامیکس

به علاوه، سری جدید Young Justice بخشی از واندر کامیکس می باشد، که برایان مایکل بندیس نویسندگی آن را برعهده دارد و پاتریک گلیسون نیز طراح آن خواهد بود. در تصویر زیر شاهد تیم اورجینال یانگ جاستیس یعنی کانر کنت (سوپربویتیم دریک (رابین)، و بارت آلن (ایمپالس) هستیم، و همانطور که می بینید، لباس‌های آن ها نیز شبیه به اولین سریِ کمیک یانگ جاستیس است. گفته شده که بازگشت کانر کنت به جریان تولد دوباره (Rebirth) متصل است. بنابراین او یکی دیگر از شخصیت های قبل از سری نیو ۵۲ بوده که از طریق جریان تولد دوباره به دنیای دی سی بازمیگردد، و البته این به معنی کنار رفتن جان کنت (پسر کلارک کنت/سوپرمن) نیست. همچنین کاراکتری به نام فانوس نوجوان (Teen Lantern) در سری جدید یانگ جاستیس معرفی خواهد شد.

یانگ جاستیس

علاوه بر این، برایان مایکل بندیس شخصیت جدیدی به نام جینی هکس (Jenny Hex) معرفی کرد که طبق گفته‌ی او، از نوادگان جونا هکس می باشد و برای اولین بار در قسمت بعدی سری ۱۰۰ صفحه ای بتمن برای فروشگاه های والمارت دیده خواهد شد.

هم چنین گفته شده است یک شخصیت جوان که حتی قابلیت هک کردن باتری های قدرتِ فانوس های سبز را دارد و با نام Green Lantern hacker شناخته می شود در سری Dial H for Hero حضور خواهد داشت که این پسر همانند تونی استارک قادر است هر ماشین آلاتی را بسازد و هر چیزی را هک کند!

جینی هکس

اما گفتنی است که برخی از این شخصیت های جدید صاحب یک کمیک اختصاصی خواهند بود. کمیک های نیامی (Naomi) به نویسندگی برایان مایکل بندیس و دیوید واکر و طراحی جمال کمپبل؛ سری دوقلو های حیرت انگیز به نویسندگی مارک راسل و طراحی استیون بیرن؛ و سری Dial H for Hero به نویسندگی سم هامفریز و طراحی جو کینونس.

هم چنین لازم به ذکر است که سری نیامی، داستانی با محوریت یک خانمِ جوانِ رنگین پوست است که در شهری تماماً سفیدپوست بزرگ شده و به دنبال پیدا کردن رازِ سرنوشت از پیش تعیین شده‌ی خود است. اما معلوم می شود که این راز کوچک، ریشه ای عمیق در جهان دی سی دارد که افشای آن باعث بوجود آمدن یک میتولوژی جدید در جهان دی سی خواهد شد که این امر بر روی تمام کمیک های واندر کامیکس و کمیک های دیگر جهان دی سی تاثیر خواهد گذاشت.

سری کمیک نیامی - Naomi

انتشار سری واندر کامیکس از اوایل سال ۲۰۱۹ و با اولین قسمت از کمیک جدید یانگ جاستیس آغاز خواهد شد.

3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments