مصاحبه تام کینگ: از نگارش فیلمنامه New Gods تا پیامد رویداد قهرمانان در بحران [SDCC2019]

در مراسم کمیک کان سن دیگو امسال، شاهد پنل اختصاصی تام کینگ بودیم. طی مصاحبه‌ای که این نویسنده در پنل اختصاصی خود داشت، در رابطه با نگارش فیلمنامه‌ی فیلم New Gods و بازخوردهای رویداد قهرمانان در بحران نکاتی را ذکر کرد. با ما در پوشش صحبت های او در این پنل، همراه باشید.

تام کینگ نخست در رابطه با فیلم New Gods که نگارش فیلمنامه‌ی آن را برعهده دارد صحبت کرد. او تایید کرد که نوشتن فیلمنامه را به محض پایان یافتن مراسم کمیک کان سن دیگو آغاز می کند. این نویسنده در این راه با کارگردان فیلم، آوا دوورنی همکاری خواهد کرد، اما مشخص نیست که آیا دوورنی نیز به عنوان نویسنده حاضر خواهد بود و یا تنها به شکل گیری داستان کمک می کند. غیر از این نکات، در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این فیلم در دسترس نمی باشد.

همان طور که می دانید، کینگ با خلق مینی سری مستر میراکل (Mister Miracle) جهان New Gods را پس از رویداد تولدی دوباره (Rebirth) به مخاطبین معرفی کرد. به همین خاطر شایعاتی وجود دارد مبنی بر آنکه فیلم New Gods اقتباسی از مینی سری مذکور خواهد بود و مستر میراکل و بیگ باردا را به عنوان شخصیت های اصلی در اختیار خواهد داشت. این موضوع که بیگ باردا شخصیت مورد علاقه‌ی دوورنی می باشد، به شایعات فوق قوت می بخشد.

City of Bane

در ادامه تام کینگ و همکار قدیمی‌اش، میچ جرادز، در رابطه با رویداد قهرمانان در بحران صحبت کردند. کینگ عنوان کرد:

مردم به شدت از قهرمانان در بحران متنفر هستن! تابحال هیچوقت چیزی ننوشتم که کسی اینقدر ازش متنفر باشه. ولی من عاشقشم. فکر کنم پیامی که می خواستم برسونم رو رسوندم. فکر می کنم برای مردم سخت بود که با کشته شدن والی [وست] کنار بیان.

جرادز به دنبال صحبت های تام کینگ افزود:

همش با عقل جور در میومد. وقتی اتفاقات بدی برای کاراکترها میفته، به یه شیوه‌ای به دست اومده. همه چیز به اون لحظه ختم شد و باید اون شکلی می بود. و این نکته‌ی داستانه… وقتی که می شکنید، مثل همیشه نیستید. نمی تونید بشکنید و مثل همیشه باشید.

در ادامه، کینگ در رابطه با والی وست و جایگاهش در جهان دی سی صحبت کرد:

والی وقتی که من بزرگ می شدم فلشِ من بود. اون پیتر پارکر جهان دی سی بود. و براش خیلی سخت بود چون که اون سمبل کشته شدن مردم بخاطر تولدی دوباره بود. قبل از هر چیز، والی کسی رو نمی کشه، این اتفاق هرگز نمیفته. در آسیب پذیری قهرمانی وجود داره. اینکه همیشه بگی قوی هستم به معنی قوی بودن نیست، به معنای مغرور بودنه.

قهرمانان در بحران از رویداد های جنجالی صنعت کمیک بود که در قسمت آخر بسیاری از هوادارانِ شخصیت والی وست را عصبانی کرد و با بازخوردهایی منفی روبرو شد. این شخصیت در آینده با مینی سری Flash Forward به مرکز توجه ها باز خواهد گشت.

9 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان صفا

اتفاقا من فکر میکنم تام کینگ نتونست درست پیامش رو برسونه با اون پیچش داستانی واقعا اشتباه و هولناک داستان. رویدادی بود که خوب سروع شده بود اول ولی به خاطر ایده ی مسخره ی آخر داستان پتانسیلش مفت هدر رفت خیلی ضربه زد به شرافت والی وست . واقعا هم رو میخواد این جمله رو بگی که مردم کلی از یه داستان متنفرند ولی من عاشقشم. یعنی هوادارا به جهنم که ناراحت شدند. نسخه ی کمیک بوکی زک اسنایدره این آدم خود نویسنده ی فلش اگه از این شخصیت استفاده ی درست حسابی می کرد و حضورش تنها به… مطالعه بیشتر »

عادل اسلامی

البته آرمان جان تشبیهش به زک یکم زیاده رویه. همین قضیه که تام کینگ نویسنده‌ی خوبیه و زک فیلمساز خوبی نیست کفایت می‌کنه. تام کینگ مینی سری های شدیداً خوبی داره، هم در داخل بخش ایندی مثل شریف آو بابیلون و کارهای دیگه، و هم در داخل دی‌سی کاری مثل اومگا من داره. بنظر خودم گاهی تام کینگ صرفاً هنجار ها رو رعایت نمی کنه و قربانی داستان می‌کنه اون هارو. ولی خب نمی تونیم چندان بگیم که نویسنده‌ی بدیه. بنظر من باید توی سبکی که در اون استعداد و توانایی بالایی داره کار کنه. و خب ثابت کرده توی… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

درست میگی شما
منظورم از حیث نگاهش به طرفدارا و واکنش اون ها بود
قطعا نویسنده ی خوبیه تام کینگ

dany

ولی شخصا من فکر میکنم این رویداد عالی بود پیچش پایانی داستان چندان جالب نبود اما این رویداد درباره این که کی قاتله نبود درباره تاثیر این قتل ها و این که چه تاثیری می تونه روی قهرمان ها بزاره بود

dany

راستی دوستان جوایز ایزنر را هم دادن

عادل اسلامی

بله امروز صبح مراسمش تموم شد. البته تا جایی که دیدم لیست کاملی از برنده های تمامی رشته ها هنوز منتشر نشده. بزودی با انتشار لیست کامل توی سایت قرار می گیره. و می تونید صحبت های پیرامون مراسم رو در اونجا انجام بدید.

Alireza

اگه نیو گادز از سری مستر میراکل الهام بگیره بشدت شکست میخوره امیدوارم از کمیک‌هایی اولیه اقتباس بشه چون مستر میراکل مخاطب خاص میطلبه ولی باید فیلم جوری باشه که همه راضی بشن . قهرمانان در بحران هم یه رویداد معمولی بود شماره آخرش هم افت کرد فکر کنم طرفدارها حالاحالاها از این مرد شاکی باشن .

We hoped for Superman and got the Bat

اتفاقا از نظر من نیازی نیست هر فیلمی مخاطبش همه باشه. اگه همه فیلما طوری باشن که بخوان همه رو راضی کنن پتانسیل فیلم خیلی کم میشه.

Alireza

اشتباه نکن این فیلم بودجه اش کمتر از ۲۰۰میلیون دلار احتمالا نمیشه این حرف برای فیلم‌های کم بودجه خوبه اما برای فیلم‌هایی که حداقل باید یه ۶۰۰میلیون دلاری بفروشن اشتباهه چون اگه فقط بخواد افراد خاصی رو جذب کنه پول بودجه فیلم هم شاید در نیاد بعد انوقت کمپانی ادامه سری رو کلا لغو میکنه (کمپانی‌ها پول پرستن) .