مصاحبه تام کینگ: از نگارش فیلمنامه New Gods تا پیامد رویداد قهرمانان در بحران [SDCC2019]

در مراسم کمیک کان سن دیگو امسال، شاهد پنل اختصاصی تام کینگ بودیم. طی مصاحبه‌ای که این نویسنده در پنل اختصاصی خود داشت، در رابطه با نگارش فیلمنامه‌ی فیلم New Gods و بازخوردهای رویداد قهرمانان در بحران نکاتی را ذکر کرد. با ما در پوشش صحبت های او در این پنل، همراه باشید.

تام کینگ نخست در رابطه با فیلم New Gods که نگارش فیلمنامه‌ی آن را برعهده دارد صحبت کرد. او تایید کرد که نوشتن فیلمنامه را به محض پایان یافتن مراسم کمیک کان سن دیگو آغاز می کند. این نویسنده در این راه با کارگردان فیلم، آوا دوورنی همکاری خواهد کرد، اما مشخص نیست که آیا دوورنی نیز به عنوان نویسنده حاضر خواهد بود و یا تنها به شکل گیری داستان کمک می کند. غیر از این نکات، در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این فیلم در دسترس نمی باشد.

همان طور که می دانید، کینگ با خلق مینی سری مستر میراکل (Mister Miracle) جهان New Gods را پس از رویداد تولدی دوباره (Rebirth) به مخاطبین معرفی کرد. به همین خاطر شایعاتی وجود دارد مبنی بر آنکه فیلم New Gods اقتباسی از مینی سری مذکور خواهد بود و مستر میراکل و بیگ باردا را به عنوان شخصیت های اصلی در اختیار خواهد داشت. این موضوع که بیگ باردا شخصیت مورد علاقه‌ی دوورنی می باشد، به شایعات فوق قوت می بخشد.

City of Bane

در ادامه تام کینگ و همکار قدیمی‌اش، میچ جرادز، در رابطه با رویداد قهرمانان در بحران صحبت کردند. کینگ عنوان کرد:

مردم به شدت از قهرمانان در بحران متنفر هستن! تابحال هیچوقت چیزی ننوشتم که کسی اینقدر ازش متنفر باشه. ولی من عاشقشم. فکر کنم پیامی که می خواستم برسونم رو رسوندم. فکر می کنم برای مردم سخت بود که با کشته شدن والی [وست] کنار بیان.

جرادز به دنبال صحبت های تام کینگ افزود:

همش با عقل جور در میومد. وقتی اتفاقات بدی برای کاراکترها میفته، به یه شیوه‌ای به دست اومده. همه چیز به اون لحظه ختم شد و باید اون شکلی می بود. و این نکته‌ی داستانه… وقتی که می شکنید، مثل همیشه نیستید. نمی تونید بشکنید و مثل همیشه باشید.

در ادامه، کینگ در رابطه با والی وست و جایگاهش در جهان دی سی صحبت کرد:

والی وقتی که من بزرگ می شدم فلشِ من بود. اون پیتر پارکر جهان دی سی بود. و براش خیلی سخت بود چون که اون سمبل کشته شدن مردم بخاطر تولدی دوباره بود. قبل از هر چیز، والی کسی رو نمی کشه، این اتفاق هرگز نمیفته. در آسیب پذیری قهرمانی وجود داره. اینکه همیشه بگی قوی هستم به معنی قوی بودن نیست، به معنای مغرور بودنه.

قهرمانان در بحران از رویداد های جنجالی صنعت کمیک بود که در قسمت آخر بسیاری از هوادارانِ شخصیت والی وست را عصبانی کرد و با بازخوردهایی منفی روبرو شد. این شخصیت در آینده با مینی سری Flash Forward به مرکز توجه ها باز خواهد گشت.

9 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments