مصاحبه جف جانز: از بازگشت لژیون ابرقهرمانان تا معمای سه جوکر [NYCC2018]

در جشنواره‌ی کامیک کان نیویورک ۲۰۱۸، برایان مایکل بندیس از بازگشت لژیون ابرقهرمانان (Legion of Super-Heroes) خبر داد. هم چنین در کنار بندیس، مرد شماره یک دی سی یعنی جف جانز به مصاحبه ای در مورد برنامه‌ی آینده‌ی عناوین دی سی پرداخت. از آمدن سری جدید شزم گرفته تا کاور قسمت دهم ساعت قیامت و کمیک جدید برند Black Label یعنی معمای سه جوکر، از جمله مباحثی بودند که جف جانز در مصاحبه‌ی خود به آنها اشاره کرد.

لازم به ذکر است که گروه کهکشانی لژیون ابرقهرمانان در عناوین تولد دوباره (Rebirth) غایب بوده اند. اما بندیس اعلام کرد که در سری سوپرمن برای بازگشت این گروه زمینه سازی خواهد شد، و اینکه در واقع او در حال نگارش داستانی برای سوپرمن به نام Unity Saga می باشد که در انتهای آن به اتحادیه‌ی سیارات قرن سی و یکم (United Planets of the 31st Century) پرداخته خواهد شد.

اتحادیه‌ی سیارات نام هیأت حاکمه ای متشکل از سیاره‌ی زمین و چندین سیاره‌ی دیگر در قرن سی و یکم است و هر کدام از اعضای لژیون ابرقهرمانان نماینده‌ی یکی از این سیارات هستند. در ضمن، اخیراً یکی از اعضای معروف لژیون ابرقهرمانان به نام ساترن گرل (Saturn Girl) در داستان ساعت قیامت حضور پیدا کرده است.

لژیون ابرقهرمانان

هم چنین در تصویر جلد شماره‌ی دهم کمیک ساعت قیامت که در همین جشنواره رونمایی شد، می بینیم که یک حلقه‌ی پرواز لژیون که به قطره های خون آغشته شده در فضا و بر فراز سیاره‌ی مریخ معلق می باشد. همانطور که می دانید، در قسمت هفتم ساعت قیامت دیدیم که دکتر منهتن در مریخ به سر می برد، و تصاویری از جنگ سوپرمن با او در آینده ای نزدیک به وی الهام می شود. تاریخ انتشار قسمت هشتم این کمیک نیز اعلام شد که ۲۸ نوامبر ۲۰۱۸ می باشد.

جف جانز و جیسون فابوک نیز از طراحی های کمیک بتمن: سه جوکر رونمایی کردند که در آن لباس جوکرِ دهه‌ی ۶۰، جوکرِ جوک کشنده و جوکرِ اورجینال، و هم چنین لباس عصر نقره ای بتمن و بتگرل قابل مشاهده است. همانطور که می دانید، جف جانز و جیسون فابوک سابقه‌ی کار بر روی داستانی از “بتمن و جوکر” را ندارند و گفته اند که قصد دارند بهترین داستان ممکن برای بتمن و جوکر را روایت کنند.

جف جانز در خصوص کمیک جدید شزم نیز اعلام کرد که این داستان ادامه‌ی داستان قبلی شزم (در سری نیو ۵۲) است، و در طی آن، بیلی باتسون به کاوش در صخره‌ی ابدیت خواهد پرداخت و در هایی به مکان هایی دیگر پیدا خواهد کرد، و البته به جادو و قدرت های شزم بیشتر پرداخته خواهد شد و هم چنین باز هم شاهد روایت اوریجین شزم خواهیم بود. مستر مایند (Mr. Mind) و دکتر سیوانا نیز شخصیت های خبیث داستان هستند.

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments