نویسنده جدید آکوامن دلیل جدایی آرتور کری از سرزمین آتلانتیس را شرح داد

همگام با اکران فیلم آکوامن در ۲۱ دسامبر سال جاری، کمیک های آکوامن نیز با تیم خلاق جدید خود یعنی کلی سو دکونیک و رابسون روچا بازخواهند گشت. پس از سری نسبتاً موفقِ دن ابنت در تولدی دوباره‌، اکنون به مناسبت اکران فیلم آکوامن، نویسنده‌ی جدید این سری یعنی خانم کلی سو دکونیک در مصاحبه با استریم دی سی یونیورس، اطلاعات جدیدی را در مورد داستان خود به اشتراک گذاشته است.

یکی از مهم ترین تغییراتی که خانم دکونیک درصدد انجام آن است، جدا کردن آرتور کُری از سرزمینش یعنی آتلانتیس و همسرش مرا، و بردن او به سرزمین های ناشناخته است، که این امر در طی کراس اور “زمین غرق شده” توسط اسکات اسنایدر بوقوع پیوست. در شماره پایانی این رویداد، مشاهده شد که آرتور کُری برای نجات زمین، جانش را فدا می کند تا بتواند لیگ عدالت و آتلانتیس را از مهلکه‌ خارج کند، بنابراین جسد او توسط اعضای لیگ عدالت پیدا نشد ولی برای او مراسم بزرگداشت برگزار شد و در پایان مشخص شد که آرتور کری هنوز زنده است و به سرزمینی ناشناخته سفر کرده است.

کلی سو دکونیک، دلیل اصلی جدایی آکوامن از آتلانتیس و ورود او به یک فضای کاملاً جدید را این گونه توصیف کرد:

برای اینکه ما بتونیم مسیر خاص خودمون رو [در کمیک های آکوامن] پیدا کنیم، باید از تمام این مسائلِ آتلانتیسی فاصله می گرفتیم، حتی با وجود اینکه روایت های آتلانتیسی واقعاً فوق العاده‌ن.
البته این سری تماماً شگفت انگیز ما، یکی از عمیق ترین داستان های آتلانتیسی رو روایت می کنه. خب پس ما می خواستیم که… که یه تضاد بوجود بیاریم. چونکه ما خیلی جاه طلبیم، مگه نه؟ (با لحن شوخی)
ما می خواستیم که یه سری واقعاً عالی رو به تصویر بکشیم. می خواستیم یه کاری کنیم که بقیه [نویسنده ها] بگن: “لعنتی! من یکی که نمی تونم ادامه‌ش رو بنویسم!”

انتشار اولین آرک داستانی سری آکوامنِ کلی سو دکونیک و رابسون روچا، از تاریخ ۱۹ دسامبر سال جاری آغاز می شود (دقیقاً دو روز قبل از اکران جهانی فیلم آکوامن)، و عنوان جالبی را به خود اختصاص داده است؛ عنوان Unspoken Water نام این آرک داستانی است و طبق صحبت های خانم دکونیک، ارتباط مستقیمی با داستان اصلی دارد.

این عنوان برگرفته از یک روایت اسکاتلندی است، یک درمان برای یکی از افسون های کهن؛ طبق باور عموم، گاهی اوقات اگر فردی به طرز عجیبی بیمار می شد، در نتیجه او سحر شده است و تنها راه علاج او استفاده از نوعی آب برای شفاست. این آب جادویی، در زیر پلی قرار دارد که هم مردگان و هم زندگان از روی آن گذر می کنند؛ و درمانگر برای استفاده از این آب باید کاملاً در عین کمک رسانی سکوت کند تا بتواند آن آب را به فرد بیمار برساند. طبق روایت ها، هیچ کلمه یا ورد جادویی در حین شفادهی گفته نمی شود و این آب تنها با سکوت درمانگر، جادوی سیاه را در صورت وجود، از بدن فرد خارج می کند.

با توجه به داستان زمین غرق شده (Drowned Earth) و فضای جدید داستان های آکوامن، استفاده از این عنوان برای آرک اول، چندان دور از منطق به نظر نمی رسد و باید منتظر یک داستان عمیق و حماسی در کمیک های آکوامن باشیم.

63 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Alireza

میذاشتید بعد چند روز اکران فیلم بیاد شاید شخصیتش محبوبتر شد فروش بیشتر هم کرد :-\ ولی نمیدانم میخوام  انتظاراتم رو کاهش بدم شاید فیلم خوبی نشد از روی تریلر نمیشه یک فیلم رو قضاوت کرد جو اولیه هم همیشه مثبت بوده فیلم جاستین لیگ انقدر جو اولیه‌اش مثبت بوده که من فکر کردم قراره چی ببینم بعدش دیدیم از بتمن علیه سوپرمن  ضعیف‌تر شد .

آرمان صفا

پس فکر کنم امروز فردا بیاد نمراتش

اولین باره تو کل زندگیم منتظر نمرات فیلمم

بس حیاتیه برای آینده فیلمای دی سی

 

آرمان صفا

راستی ارشیا شماره ۱ تا ۴۲ چطور بود

من ۲۵ شماره اولو خوندم دیگه بدنم نکشید بس کلیشه ای و چرند شده بود

خودت خوندی باقی شماره هارو؟

آرمان صفا

آکوامن تو دوروز ۶۰ میلیون فروخته که رقم خیلی خوبیه

اینکه از همین الان دارن برنامه ریزی می کنند برا فیلم دومش می تونه نشون دهنده این باشه که احتمالا موفق شده

فقط نمی دونم چرا منتقدا نمره ها رو اعلام نمی کنند

سر واندروومن هم گذاشتن برا دقیقه نود

Alireza

معلومه منتقدها کم دادن حالا گذاشتن یه حالی کنند از فروش بعد نمره‌ها رو اعلام کنند با این وضعیت ممکنه متا ۴۵تا۶۰بگیره ولی اکثر آنهایی که کیفیت پرده‌ای رو دیدن از فیلم خوششون امده حالا باید دید چی میشه.

آرمان صفا

فروشش داره نزدیک ۱۰۰ میشه تو چین

با کدوم وضعیت شما نمرشو تخمین زدی؟ مگه بچه بازیه منتقدا بزارن فروش کنه بعد نمره بدن

Alireza

خب یه احتمال بود شاید هنوز منتقدهایی که فیلمو نگاه کردن زیاد نبودن برای همین صبر کردن تا بیشتر منتقدها فیلمو ببینند و نمرشون رو وارد کنند بازار چین هم که قبول کنید خوب و بد بودن یک فیلم رو تعیین نمیکنه وگرنه فیلم ونوم هم خوب فروخت میتوانید نسخه پرده‌ای شو دانلود کنید ببینید بعد بگید وضعیت چند چنده  البته من تا بلوری صبر میکنم .

آرمان صفا

ممنون خوشحالم کردی
چه خبر خوبی
این فیلم اگه موفق بشه می تونیم پرونده شخصیت های دیسی و بحثی که این چندسال پیرامونش بود رو ببندیم برا همیشه

ایشالله تو پست نمراتش بحث می کنیم

Alireza

ولی اگه ریبوت بشه بده اگه ریبوت نشه بازم بدتره چون فیلم‌هایی مثل آکوامن شزم واندوومن حیف میشن از انور دنیای بتمن و سوپرمن خراب شده تازه بن افلک و هنری کویل تقریبا بازیگرهای خوبی بودن فقط زک اسنایدر خرابشون کرد به هر حال من فکر میکنم باید یه ریبوت خاص انجام بشه که فقط بعضی شخصیت‌ها و اتفاقات عوض بشن (بتمن و سوپرمن ) وگرنه وضعیتشون خیلی بد میشه .

شایان محمودی

در مورد آکوامن والا من خودم پرده ایشو دیدم و کیفیت نسبتا خوبی هم داشت و خوب به نظر من و اون چیزی که دیدم این فیلم بهترین فیلم یونیورس دی سی تا به اینجاست. ویلن ها هر دوشون عالی ظاهر میشن هم اوشن مستر هم بلک مانتا به خصوص بلک مانتا که خیلی خوب مدرنیزه میشه اریجینش اما در عین حال اون کینه شخصیشو حفظ میکنه. دیالوگا واقعا خوبن و جا داره بگم فیلم تو یه چارچوب مشخص پیش میره و واقعا عالی عمل میکنه یعنی چیزایی که حتی منم فکر نمیکردم قوی در بیان عالی دراومدن مثل رابطه… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

من می خواستم پیشنهاد بدم که برا نقدش یه منبع معتبر بدون اسپویل رو ترجمه کنم که اذیت نشن بچه ها کیفیت پرده ای ببینن   چون مزه فیلم می پره ولی برا فیلمای بعدی دیسی این پیشنهادو می دم خودمم ترجمه می کنم فکر کنم پیشنهاد بدی نباشه مگر اینکه ملاکتون نقد خودتون باشه از شایان هم ممنونم خبر خوبی بود این فیلم موفق باشه دمار از روزگار بعضی ها درمیارم چون عملا میزنه زیر همه حرفاشون در رابطه با ریبوت دنیای دیسی هم به نظر من کار خوبی می کنند انقد نقص داره که اصلاحش عملا ممکن نیست… مطالعه بیشتر »

شایان محمودی

این فیلمو که نقدشو خودم مینویسم

احتمالا همون بعدیا رو هم ببینم پرده ای نقد بنویسم

دیگه من اینفینیتی وار پرده ای دیدم D:

آرمان صفا

خلاصه من نیمه اول ۹۸ وقت آزاد زیاد دارم

نه کنکوری داریم نه دانشاهی تا مهر

می تونم فیلمایی شزم به بعد رو نقدشونو ترجمه کنم.چه مارول چه دی سی

هرجور خودتون مایلید.

پ ن: ولی عامو خداییش پرده ای حال فیلمو می یره کلا. هیچی مثه بار اول نمیشه

Arya3fff

چرا هردوتا کار رو نمیکنید ؟

هم شایان یه نقد از طرف اسکواد بنویسه هم شما یکی از نقد هایِ خوب رو ترجمه کنید .

بنظر من هردوتاشون مفید واقع میشن .

Arya3fff

من خودم ندیدم فیلم رو ، ولی یکی که دیده ازش تعریف کرد فقط گفت که داستانش یکم ساده بود .

اصل این فیلم جلوه های ویژه شه . منکه تا بلوری نیاد نمیبینمش …

آرمان صفا

والا اینجوری دوباره کاری میشه شش ماه  اول نود و هشت رو وقت زیاد دارم. راحت می تونم وقت بزارم برا ترجمه. کار مهمتری که قصد انجامشو دارم پروژه شخصیت ها و گروه های مختلف دی سیه که کلکسیون  سایتمون کامل بشه و اطلاعات کاربرا هم بره بالاتر در مورد دی سی و شخصیتاش چون نسبت به قهرمانای مارول کمتر شناخت شده هستند  تو ایران. فوقش در حد بتمن گرین لنترن و کنستانتینو که شایان عزیز به عالی ترین شکل زحمتشو کشید که بدون اغراق تو هیچ سایت ایرانی و خارجی  تا این حد جامع به این شخصیتا نپرداخته بودند.… مطالعه بیشتر »

Alireza

فکر کنم دیگه امیدی نداشته باشید نقدهای اولیه ۴۸شده از آکوامن که واقعا افتضاحه امیدوار بودم حداقل ۶۰بشه البته فقط یازده تا منتقد نمرشون دادن ممکنه تا ۵۵بره .

Arya3fff

الان ۵۲ عه.

آرمان صفا

مثه اینکه حرف و حدیثا اشتباه از آب در اومد و با یه شکست دیگه طرفیم این فیلم باید حداق امتیاز ۶۵ رو می گرفت تا از اون حالت در بیاره این دنیا رو با یه  فیلم کاملا متوسط طرفیم. بازم قدم رو به عقب. بازم شکست برای dceu یه ذره امیدی هم که داشتم پرید. تنها راه این دنیای داغون ریبوته و بس. دی سی و وارنر جمع کنند این مسخره بازیاشون رو بهتره. وقتی بتمن علیه سوپرمن و جاستیس لیگ شکست خورد گفتم به جهنم .حداقل فایدش اینه که اون زک اسنایدر نفهمو میندازن بیرون ولی این یکی… مطالعه بیشتر »

شایان محمودی

از وقتی نقدا اومده نشستم تک تکشونو میخونم و فقط خنده ام گرفته با ایم حرفایی که یه سری از منتقدا زدن چند تاشون که گفته بودن این فیلم اسکی کامل دی سی از فیلم ثور ۱ عه چند تاشون به ظاهر مرا ایراد گرفته بودن و گفته بودن کلاه گیس سال ۲۰۱۸ رو داره و یه سری هم به موهای جیسون ماموا ایراد گرفته بودن و گفته بودن واقعا مسخره است این موها. اما ماجرا به همین جا ختم نمیشد و یه سری از منتقدا پا رو فراتر گذاشتن و حتی به ریشه های شخصیت اکوامنم گیر دادن که… مطالعه بیشتر »

SAEED

این منتقدا هیچی حالیشون نمیشه.یعنی به موی امبر هرد گیر دادین؟ صد رحمت به فراستی!

آرمان صفا

نه دوست عزیز
گند کاری فراتر از موی بازیگراس
منتقدا پدر کشتگی ندارن با دیسی
مشکل اصلبی فیلم نامه ی شلوغ و تغییر لحن ناگهانی
تکلیفش با خودش معلوم نیست
 

Captain Steve Lover

خب منم فیلمو دیدم، باید بگم، به نسبت فیلم قبلی دیسی که لیگ عدالت بود پیشرفت قابل توجهی کرده بود. ولی هنوزم اصلا در حدی نبود که بگیم “ناجی دنیای دیسی آمد،هوراااا،همه ی خاطرات بد تموم شد و عصر جدید دیسی شروع شد و…” واسه ی من یه فیلم ۶۰ از ۱۰۰ بود. نه عزیز من در این حد نیست . اصلانم نیست. بهترین نکته ی فیلم جلوه های ویژه و بازیگری های جذاب هست که شکی در این نیست، ولی همونطور که CBR تو نقدش گفت، فقط یه فیلم معمولیه که وقتی حالت بده و هیچ سرگرمی ای نداری،ضرری… مطالعه بیشتر »

Captain Steve Lover

ببین اقای بشیری ، من درکت میکنم، چون دقیقا همین تجربه سر فیلم دکتر استرنج واسه خودم پیش اومد. یادمه دقیقا، وقتی اکران شد حدود سه سال پیش یه داستان مرسوم تو سینما هست که، “کرکتر اصلی داستان خودشو گم میکنه و راهی دور دست میشه و یه پیشوا یه راهی جلوی پاش میزاره و زندگیش عوض میشه” .  خیلی آثار استفادش کردن. بتمن بگینز، ایرون من، دکتر استرنج، کونگ فو پاندا و صد ها اثر دیگه. یادمه سر دکتر استرنج یه عده میگفتن “یه تقلید کامل از بتمن بگینز و ایرون من ۱ “ . اخه یکی نبود بهشون… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

نه اتفاقا مشکل از دیسی و وارنر ه همون مشکل قبلی ذو دارن و درس نگرفتن فیلم نامه آقا فیلم نامع وقتی داستان روند خوبی نداره و فیلم نامه آشفتس جلوه های ویژه یعنی کشک سن و سالی نیستیم که با این جنگولک بازی ها کیف کنیم خاک بر سرشون منبع خوبی رو برا اقتباس داشتند ولی موفق تشدند یه داستان منسجم درست و خسابی دربیارند وارنرو دیسی با این دنیای چرندشون دارن آبروی شخصیتاشونو نی برند منتقدا گیر به کاراکترا ندادن که بگیم ایراد از شخصیت های دیسیه وگرنه واندرووومن از آکوامن غیر قابل باورتره ولی موفق شد گند… مطالعه بیشتر »

Alireza

آقای آرمان شما فیلمو دیدی چون کل فیلمو شستیو خشک کردی رفتی من هنوز فیلم رو ندیدم ولی نمیشه بر اساس نظر منتقدها به یک فیلم نسبت داد که بگی آبکی چون من از خیلی فیلم‌ها خوشم آمده اما منتقدها نپسندیدند یا بر عکس در کل من مثل شما یا کاپیتان استیو لاور نیستم بر اساس نقد  منتقدها یک فیلم رو نقد کنم . قرار نیست همه ما انسان‌ها بخاطر پنجاه صد نفر آدم نظرمون رو باهاشون مطابقت بدیم به هر حال شاید الآن برای قضاوت زود باشه .

آرمان صفا

به نطر من این حرفای سخیف و سطحی رو بندازید دور که نظر منتقدا مهم نیست اینا قد سن من تو نشستن درسشو خوندن و تخصصشو دارن نظر یکی دو نفر هم نیست که بگیم سلیقه ایه نزدیک سی تا آدم حرفه ای نشستن نظر دادن و گفتن فیلم متوسطه و مشکله اصلیش هم داستان شلوغ و غیر منسجمشه. تا حالا نشده کسی فیلمی ببینه که منتقدا بگن بده بعد خوب در بیاد ته اشتباهشون این بوده که به فیلم شاهکار گفتند خوب مثل blade runner دی سی بعد این همه اشتیباه و تحقیر شدن دوباره تو همون قسمت اشتباه… مطالعه بیشتر »

Alireza

قبول درسشو خواندن تو بگو هزار سال درس سینما خواندن خب سلیقه من همانه که هست شاید من فیلمی مثل لوگان دوست داشتم بهش ۹.۵دادم قرار نیست حتما ۷.۷باشه یه فیلم غیر ابرقهرمانی مثل پرستیژ متاش شد ۶۴اما من بهش ۹میدم دلایل خودمو دارم این سلیقه منه امثال شما روشنفکر‌ها هم (منو یاد طرفدارهای سر سخت imdbمیندازید)بهم بگید بد یا کج سلیقه هر چی دوست داشتید بگید من هنوزم میگم فیلم آکوامن رو ندیدم ولی نه از الآن خودمو برای یک شاهکار نه برای یک فیلم خیلی ضعیف آماده میکنم جدیدا برای این که یک فیلم نمره خوب بگیره یا… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

من خیلی دوستانه بخوام به شما بگم شما سه تا مشکل اساسی دارید اول اینکه پیام رو می خونی ؛ اشتباه برداشت می کنی و یه چیز دیگه جواب می دی که هیچ ربطی به پیام نداره سوم اینکه وقتی از موضوعی هم کامل اطلاع نداری باز در موردش یه چیز اشتباه می گی که حتی اگه هدفت این باشه که یه ذره سایت از خلوتی در بیاد بازم کار اشتباهیه با وجود نیت خیر سوم اینکه چون برا یعضی چیزا جوابی نداری برچسب می زنی مثه روشنفکر و هوادارای آی ام دی بی و ام سی یو فن و… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

بعدشم نگاه کن تو جامعه کمیک بوک ایران چه خبره یه گروه بی سواد داریم که کورکورانه از فیلمای زک دفاع کردن وبعدشم جار می زدن که ما دی سی فنیم و ما خواستار تعطیلی راتن تومیتوز هستیمو منتقدا رشوه دادن و از این چرندیات. در صورتی که هیچی از دی سی نمی دونستن و اسم مارو هم خراب کردن یه گروه دیگه داریم که در حد mcu  میدونند از کمیک و حتی نرفتند برن دنبال کمیک های مارول که ببینن چه خبره دیگه دی سی بماند. اینا دیگه از اون بالایی ها بدتر بودن. یه مشت آدم که فقط… مطالعه بیشتر »

Captain Steve Lover

من قبول دارم حرف شما رو. قطعا وارنر و دیسی توی ساخت این یونیورس کم کاری هایی داشتن که خب، همش فقط به آینده امیدواریم که درست بشه(حالا اون آینده دقیقا چه زمانیه خدا میدونه! یه زمانی اون آینده bvs بود، یه زمانی اون آینده جوخه بود، یه زمانی لیگ بود، یه زمانی اکوامن بود) اما با وجود همه ی اینا هم بنظر من مشکل اصلی خود ما هواداراست. حتی بیشتر از وارنر مقصریم! اخه یکی نیس بگه بیچاره جیمز وان چی تو کارنامش داره که بخواد یه متا ۸۰ تحویل بده؟! کانجورینگشم ۶۹ عه. انتظارات بیجا نباید داشته باشیم.… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

اتفاقا با توجه یه سابقه خراب dceu هیچ طرفدار دی سی توقه شاهکار نداشت. قبلا هم گفته بودم خیای امید نداشتم به این فیلم و این دنیا. توقع ما این بود که بعد از این همه نقاط ضعف تو فیلم نامه از آشغال فیلمای زک و گویر بگیرید تا گرین لنترن درس بگیره و حداقل یه فیلم نسبتا خوب تحویل بده حالا متای بالای ۷۰ هم نشد ما ۶۰ تا ۷۰ هم راضی بودیم جلوه های ویژه وقتی جلوه داره که داستان درست و حسابی باشه و گرنه میشه سیرک و دلقک بازی بلمک پنتر داستان پیجیده ای نداشت. هیچکس… مطالعه بیشتر »

SAEED

فعلا ۵۳ 🙁

Alireza

من کی از جوخه بتمن علیه سوپرمن دفاع کردم من گفتم آدم بعضی فیلم‌هارو دوست داره که منتقدها باب میلشون نیست ولی شما میگید حتما باشه چون مثلا سینما خواندن یک لحظه به جملات خودتان دقت کنید بعد بگید چی میشه برداشت کرد ((آکوامن فیلمی بود که راحت می‌تونست تو دو تا جریان خیلی مهم مانور بده و نمره عالی از منتقدا بگیره یکیش تفاوت نژادی و یکیش آلودگی زمین ))این نشان میده که خود شما حاضرید داخل فیلم مورد انتظارتون اختلاف نژادی زمین گرمایی همجنس…. و غیره توش باشه تا منتقدا به فیلم زیاد بدن(جالبترش اینکه شما داخل نظراتتون داخل جاهای… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

دارم میگم دقت نمی کنید. گرمایش زمین و اختلاف نژادی فرق داره با پرداختن افراطی به فمینیسم و همجنس گرایی فمینسم و همجنس گرایی شور شده تو جهان و به زور دارن فرهنگ سازی می کنن فرق داره با مسئله آلودگی زمین و نژاد پرستی که تو خود ایرانم می تونی ببینی جفتشو. آکوامن می تونست راحت رو این دوتا موضوع که جفتشون فوق العده حیاتی مهمن مانور بده و در قالب یه داستان خوب نظر منتقدا رو جلب منه که نتونست. پرداختن به اینا اول لازمه اینه که داستان خوب باشه و خیلی هوشمندانه اینارو وارد داستان کنی که… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

بعدشم دیگه خود مختاری اینجا

می تونی  از نکاتی که گفتم  یاد بگیری و می تونی هم نه

کسی رو مجبور نکردیم به کاری . فقط دادو ستد فکریه.

یا مثل کاربرمون آقای ژراعت هرچی بهت دادن بگی حال می کنم باهاش .

فقط این نکته رو یادت باشه وقتی کسی مخالفت نظر می ده نه باهات دشمنی داره نه می خواد بزنه تو سرت  (به قول خودت)

 

We hoped for Superman and got the Bat

هنوز فیلم رو ندیدم ولی به جز بعضی موارد که فیلم صحنه حذف شده داره مثل ونوم که خود هاردی گفت ۴۰دقیقه از کمدی سیاه فیلم حذف شده معمولا سلیقم خلاف منتقد هاست. و حدس می زنم وقتی بلوری رو ببینم باش حال کنم. دوم اینکه الان که تو کامنت ها حرف جیمزگان شد باید بگم پروژه جدید جیمزگان فیلم سوپرمن برای سونی هست! تریلر هم ازش اومد بیرون و جالبه که فیلم ترسناکه!اسم فیلم brightburn اسمش سوپرمن نیست ولی یه جورایی داره میگه اگه سوپرمن آدم بدی بود چه می شد. حتما تریلر رو ببینید چون به سبک جدید… مطالعه بیشتر »

We hoped for Superman and got the Bat

جالبه تو آمریکا هم همه گفتن ویلن سریال شبیه ترامپ هست. واقعا جزو معدود کاراکتر ها دیسی هست باشون لذت می برم . با اینکه با خود کاراکتر سوپرگرل لذت نمی برم ولی این شخصیت جدید همه رو غافلگیر کرد.

آرمان صفا

اتفاقا ارشیا بحثه منم همینه حالا من یکی یکی جواب می دم اول اینکه کسایی که می گن نظر منتقدا مهم نیست به نطر من اشتباه و  میانگین نظر منتقدین تا حدود زیادی کیفیت فیلم رو تعیین می کنه.وقتی می گم میانگین یعنی همشون هم اونی که مثبت داده هم منفی هم متوسط. یه دید کلی نسبت به فیلم میده.  مشکلی که دی سی تو همه ی این فیلم ها داشت و تو تمام نقدا هم بهش اشاره کردن فیلم نامه بود. بعد ها که ماهم bvs  وjl و Ss رو دیدیم فهمیدیم که بله داستان فیلم فوق العاده آبکیه.… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

دوست عزیز این مثالی که شما زدی اشتباه بود چون بحثه من نظر یه فرد نبود.بحثه خرد جمعی بله برای مرگ سوپرمن هم کسی تنها نظر منتقد آی جی ان رو در نظر نمی گیره که دوست عزیز مجموعه ای از منقدا رو میبینه برا همینه . انقد نظر مثبت بوده در مورد این انیمیشن که اون محدود نظر منفی رو هم خنثی می کنه مثه دو نفری که نظر منفی دادن به آکوامن ولی مجموع نه تا نظر مثبت و اون پونزده نظر متوسط اونارو هم تحت شعاع قرار داده که کسی نظر اونا رو حساب نمیکنه میگن مجموعا… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

در پایان اگه کسی رو رنجوندم با تندی نظرم واقعا عذر می خوام

آکوامن واقعا عصبی و نا امیدم کرده بود.

بهنام احمدی

خب… بحث فیلم آکوامنه. جا داره بگم مرده شور امثال اون منتقدی رو ببرن که این فیلم رو یک آکواریوم بزرگ میدونه و درکش از این دنیای بینظیر محدود به آکواریومه، و هیچ دلیل منطقی‌ای برای انتقاداتش نداره. یا اون منتقدی که ته استدلالش مقایسه‌ی اورم با لوکیه و نمیدونه که هر گردی گردو نیست. (حالا هرکی ندونه فکر میکنه لوکی توی mcu چه آش دهن‌سوزیه…) از حرفای من اشتباه برداشت نشه. همیشه میگم لعنت به زک اسنایدر و کریس تریو و کل عوامل فیلمایی مثل bvs و jl که باعث شدن هرکی هرچقدر دلش میخواد در مورد دی سی… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

گفتنی‌ها رو دوستان گفتن… فقط من یه‌درخواستی از دوستان (و مخصوصا آقا آرمان عزیز) داشتم:
لطفاً… لطفاً فیلم‌رو ببینید و بدون توجه به نقدها، سعی کنید مورد بررسی قرارش بدین… و بهتون قول میدم که این فیلم خیلی از اون چیزی که منتقدا توصیف کردن به دلتون میشینه… به‌عنوان یه کمیک‌فن، این فیلم دقیقاً همون چیزی بود که میخواستم و بی‌نهایت ازش لذت بردم… از همه‌تون خواهش میکنم که به این فیلم اینطور که منتقدین گفتن نگاه نکنید و ببینید سواد و اطلاعات خودتون چی میگه… ممنون…

آرمان صفا

امیدوارم اینجور باشه دوست عزیز
ارشیا هم راست میگه
امیدواریم فیلمای بعدی جبران شه چو دیسی اول راهه
من دیسی فنم و شخصیتای دیسی و دنیاشو ترجیح میدم به مارول
بحثه سلیقس
هر دروغی هم هرکی گفت من همیشه دفاع کردم از شخصیتاش
چه تو جوکر که زدیم تو دهن اون سایت چه بتمن و سوپرمن و دیگر شخصیت های این گروه
ولی اشتباهم بکنه شوخی نداریم با دیسی
نقدمون از رو علاقه ی شدیده به این دنیا نه ایحاد جنجال
 

Captain Steve Lover

مارول هیچوقت مشکلش اینطور نبوده. شما اگر واقعا بخوای همه ی معیار های نمره دهی و همه ی سایت ها رو ملاک قرار بدی. بله، ثور دنیای تاریک متوسط بود، هم فروشش، هم متاش، هم راتنش در حد مرد پولادین بود. یه فیلم کاملا متوسط .بد نبود ، خوب هم نبود. ولی از این که فاکتور بگیریم سایر آثار هیچکدومشون جوری نبودن که بگیم مارول ایراد داره کارش. فاز اول اولین فیلمش ایرون من ۱، اصلا شاهکار خالص و بی نقص. بهترین آغاز ممکن واسه یه یونیورس. دنبالش به نسبت قسمت قبل خوب نبود، اما هنوزم نمراتش بهتر از اکوامنه… مطالعه بیشتر »

Captain Steve Lover

نه عزیز من بی احترامی چیه? شما اصلا اشتباه برداشت کردی. بنده اصلا منطورم شما نبودی. شما اتفاقا از منطقی ترین کمیک فنایی هستی که میشناسم(تیکه نمیندازم) منتها خیلی از کامنت ها اشتباه برداشت میکنی. اصلا منظور من با شما نبود. منظور من با هر کسی که اونطور حرف میزنه بود. شما که نیستی. ضمن اینکه من هیچوقت از این مواردی که میگید اینطور دفاع نکردم، استاد رایان کوگلار؟! خب چون هر اثری ساخته‌ متای بالا ۸۰ گرفته. جنگ داخلی؟! بالاترین نمرات و بهترین نقد ها رو بین آثار کراس اور و چند قهرمانی داره. این ارزش بزرگنمایی داره. این… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

میشه گفت مارول برنامه ریزیش بی نقص بوده که دوسه تا فیلم متوسط داشته تا الان

بحثیه هم که من کردم بحثه برنامه ریزی و درس نگرفتن وارنر از اشتباهاش بود تا خود فیلم آکوامن

البته نمیشه گفت استیو راجرز غنی ترین کمیک بوک سینمایی هست چون از سه گانه فیلماش فیلم آخرش فیلم سولو حساب نمیشه. اونجرزه بیشتر

در مورد استیو لاور هم بگم نظراتت خیلی بهتر شده نسبت به اون سایت. چون اونجا کامنت اشتباه هم داشتی در مورد دی سی. بی اغراق می گم خیلی بهتر شدی.

با این نظرتم موافقم.

 

 

crash bandicot

سلام راستش دیدم بحث جدیه، گفتم منم وارد شم چارتا قد قد کنم برم. راستش وقتی بحث آکوامن و کلا اقتباس های دی سی پیش میاد، اولین چیزی که به ذهنم میرسه، آشفتگی عناصره تقریبا. یعنی چی؟ یعنی آقا شما وقتی داری کار اقتباسی میکنی، اشکال نداره که اصلا محل سگ هم به هیچ کدوم از کمیکا نذاری، ولی باید فیلمت عناصرش باهم بخونه. مشکل دی سی هم همینه. آقای زک اسنایدر میاد میخواد فیلم سوپرمن بسازه. دلشم میخواد فیلمشم حالت غمگین داشته باشه و مقداری هم دارک(گرچه متذکر بشم این دارک و سیاه نمایی هم شده شوآف، هرکی میخواد… مطالعه بیشتر »