جاناتان هیکمن اطلاعات تازه‌ای از سری کمیک های افراد ایکس منتشر کرد

بدون شک کمیک های افراد ایکس (X-Men)، نه تنها در انتشارات مارول، بلکه در جهانِ کمیک اهمیت بسزایی دارند و همواره لقب پرفروش ترین سریِ دنباله‌دار تاریخ کمیک را به خود اختصاص داده‌اند و در طول تاریخ حضورشان، میزبان داستان های جنجالی و همچنین ماندگار بوده‌اند. هر چند مدتی است که این سری، اهمیت و کیفیت سابق خود را از دست داده و عناوین فرعی آن هم طبق معمول چنگی به دل نمی زنند؛ اما مدتی پیش انتشارات مارول خبر داد که نویسنده‌ی بزرگ، جاناتان هیکمن (نویسنده‌ی عناوینی چون پروژه های منهتن و چهار شگفت انگیز) قرار است سکان هدایت این سری را بر عهده بگیرد و آن را به جایگاه پیشین خود برگرداند و قرار است این کار را با انتشار دو مینی سری به نام های Powers of X و House of X انجام دهد.

همچنین به نظر می آید که قبل از انتشار این دو مینی سری، تمام عناوین مربوط به سری X-Men پایان می یابند و بطور کامل کنسل خواهند شد. البته بر طبق پیش بینی ها، گویا این اتفاق، تنها بخشی از نقشه‌ی بزرگ هیکمن برای بازگرداندن سری کمیک های افراد ایکس به جایگاه اصلی‌شان در جهان مارول محسوب می شود. اکنون این نویسنده‌ی نامدار از دلایل کنسل شدن این عناوین صحبت کرده است که در ادامه آن ها را مشاهده خواهیم کرد.

جاناتان هیکمن در مورد عناوین فرعی بی شمار دنیای X-Men عنوان کرد:

خب، اول از همه بگم، من به راه‌های افزایش و گسترش دنیاهای تخیلی اعتقادی ندارم، و به نظرم، به همین دلیله که تمام تغییراتی که در فرنچایزهای بزرگ رخ میدن دارای نقطه‌ی شروع معین و تعریف شده‌ای هستن.
منظورم اینه که این شیوه جواب میده، و احتمالاً به همین خاطره که کمپانی های بزرگ ازش به عنوان یه شیوه‌ی «فروش» استفاده می کنن.

او ادامه داد:

و وقتی به این فکر افتادم که باید چیکار بکنم و بازار کمیک به چه چیزی عادت کرده، فهمیدم که صرفاً ریلانچ کردن کافی نیست.
همچنین به این باور نداشتم که اگه قرار باشه اون کار مورد نظرمون رو انجام بدیم، به یه پیام ترکیبی توی بازار نیاز داشته باشیم تا نشون بده یه اثر با موضوع افراد ایکس دقیقاً چیه.
پس با انتشارات سر و کله زدم تا تمام کمیک های افراد ایکس رو کنسل کنن؛ چون این ایده باید کار کنه، چون این ایده، ایده‌ی خوبیه، و از همه مهم تر، چون این دقیقاً همون کاریه که باید برای برگردوندن افراد ایکس به جایگاه حقیقی شون در جهان مارول انجام بدیم.

او افزود:

ما نیاز داشتیم تا این ایده رو به نمایش بذاریم و نشون بدیم که این، همون کاریه که قراره در چند سال آینده انجامش بدیم. پس اگه می خواید کمیک های افراد ایکس رو دنبال کنید، از اواخر ماه جولای تا ماه سپتامبر، دو مینی سری Powers of X و House of X تنها عناوین افراد ایکس خواهند بود و همه چیز قراره بر اساس این دو عنوان پایه گذاری بشه.
ما می خواستیم پیام‌مون رو خیلی واضح به هواداران، فروشگاه‌های کمیک، و از همه مهم تر، به هنرمندانی که با این کتاب ها بزرگ می شن و در آینده ازشون الهام می گیرن، برسونیم. و اون پیام اینه که: این یه دوره‌ی جدید برای افراد ایکس ئه. و این کاریه که داریم انجام میدیم.

نقشه‌ی جاناتان هیکمن برای جهش یافته های مارول به اینجا ختم نمی شود و گفته می شود که پس از اتمام دو مینی سری پیش رو، عناوین افراد ایکس ریلانچ خواهند شد و هیکمن نویسندگی سری اصلی را برعهده خواهد داشت. دیگر عناوین افراد ایکس نیز با فاز دوم شروع خواهند شد که شروع این فاز در سال ۲۰۲۰ می باشد.

هیکمن در این باره گفت:

با به پایان رسیدن مینی سری های House of X و Powers of X در ۱۲ هفته، ما انتشار داستان هایی کاملاً جدید در جهان تازه‌ی X-Men رو شروع خواهیم کرد. بعضی از عناوین، همون عناوین قدیمی خواهند بود؛ برخی دیگر از عناوین، از دل مینی سری های House of X و Powers of X بیرون میان، و بقیه‌ی عناوین بر اساس ایده‌های جدید منتشر خواهند شد. من خودم شخصاً سری اصلی کمیک های افراد ایکس رو خواهم نوشت. ما در حال حاضر داریم عناوین فاز اول رو محیا می کنیم و برنامه‌مون اینه که از این آثار، تیم سازنده‌شون و اطلاعات انتشارشون در جشنواره‌ی کمیک کان سندیگو رونمایی کنیم. که می شه حدوداً یک هفته قبل از انتشار اولین قسمت House of X.

او ادامه داد:

ما همچنین به تازگی برنامه ریزی فاز دوم رو هم به سرانجام رسوندیم که عناوین این فاز در سال ۲۰۲۰ منتشر می شن و داریم برای استخدام افرادی با استعداد برای اون عناوین آماده می شیم. این واقعاً هیجان انگیزه. و یکی از نکات مثبت این نوع برنامه ریزی های طولانی مدت، اینه که میدونی هدفت برای چند سال آینده چیه.

از عناوین فعلی افراد ایکس در انتشارات مارول می توان به سری Uncanny X-Men و مینی سری Mr. And Mrs. X و X-Force و همچنین مینی سری Age of X-Men اشاره کرد. به پایان رسیدن دو عنوان Uncanny X-Men و Age of X-Men در تابستان امسال، رسماً اعلام شده است، و حالا می توان با قاطعیت گفت که دیگر عناوین نیز چه دیر و چه زود به پایان می رسند.

قسمت نخست دو مینی سری Powers of X و House of X در ماه جولای سال جاری منتشر خواهند شد.

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments