معرفی حلقه های قدرت و سپاه آنها در دنیای دی سی

حلقه های قدرت از قدرتمند ترین و جالب ترین سلاح های دنیای دی سی به حساب می آیند که در طی رویداد های مختلف بار ها و بار ها به آنها پرداخته شده که از مهم ترین آنها می توان به رویداد معروف “تاریک ترین شب” اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم این حلقه ها و سپاه آن ها را معرفی کنیم با ما همراه باشید.

 

حلقه ی قدرت سبز رنگ و سپاه فانوس های سبز

میلیارد ها سال پیش در سیاره مالتوس، نژاد محافظین تصمیم گرفتند تا ابد از جهان محافظت کنند؛ به همین منظور تلاش کردند تا جادو را برای همیشه از جهان پاک کنند. پس از جنگی طولانی که برای هر دو طرف خسارات زیادی به همراه داشت و در نهایت تمام قدرت های جادویی و اساطیری جهان در یک گوی به نام استار هارت (Starheart) جمع شدند چرا که حتی با وجود قدرت فوق العاده‌ی محافظین، جادو چیزی نیست که بتوان آن را به طور کامل از جهان حذف کرد. پس از این استار هارت در درون یک ستاره مخفی بود و در طول زمان به اختیار دست پیدا کرد و به نور سبز رنگ، که نشانه‌ حیات بود، تبدیل شد. پس از این استار هارت شروع به سفر در فضا کرد و طی سال ها به صورت یک شهاب سنگ در آمد. استار هارت برای مدت ها در فضا بود تا این که ۲۰۰۰ سال پیش به صورت شهاب سنگی در چین فرود آمد و مردی به نام “چنگ” آن را پیدا کرد و به خاطر نور فوق العاده اش آن را به شکل یک فانوس در آورد. قرن ها بعد “آلن اسکات” موفق شد استار هارت را پیدا کرده و به کمک آن اولین حلقۀ قدرت سبز رنگ در دنیای دی سی را برای خود بسازد؛ اما حلقه‌ی او با حلقه های سبز رنگی که توسط محافظین ساخته شدند و سپاه فانوس های سبز حامل آن هستند ارتباطی ندارد و نحوه به وجود آمدن آن ها متفاوت است.

پس از اشتباهی که یکی از اهالی سیاره مالتوس به نام “کرونا” در طی آزمایشات خود انجام داد و باعث به وجود آمدن مالتی ورس و جهان پاد ماده (Anti Matter) یا “کوآرد” شد؛ اهالی دیگر این سیاره در برابر این اشتباه خود را مسئول دیدند و تصمیم گرفتند به محافظین تبدیل شده و از جهان محافظت کنند. به همین منظور ارتشی از ربات ها به نام منهانتر ها خلق کردند تا نظم را در جهان برقرار کنند اما این ربات ها دارای مشکلاتی در برنامه خود شدند و تصمیم گرفتند تمام موجودات زنده‌ در جهان را نابود کنند. به این منظور تمام افراد سیاره های ناحیه ۶۶۶ را قتل عام کردند به جز ۵ نفر که بعد ها به نام فایو اینورژنز (Five Inversions) شناخته شدند؛ رهبری آنها را “آتورسیتوس” بر عهده داشت که بعد ها موجب به وجود آمدن حلقه ی قدرت قرمز و سپاه فانوس های قرمز شد. پس از فاجعه ناحیه ۶۶۶، محافظین تصمیم گرفتند که ارتش “منهانتر ها” را نابود کرده و آن را با ارتشی جدید به نام ارتش فانوس های سبز جایگزین کنند که اعضای آن دارای احساسات و قدرت تصمیم بودند و از بین موجودات زنده انتخاب می شدند؛ بنابراین حلقه های قدرت سبز رنگ و باتری های قدرت را ساختند که همگی به باتری قدرت مرکزی در سیاره OA متصل بوده و از آن نیرو می گیرند و به این ترتیب سپاه فانوس های سبز به وجود آمد.

حلقه های قدرت سبز رنگ از ارادۀ افراد نیرو می گیرند و فردی که حلقه قدرت سبز رنگ در دست خود داشته باشد می تواند به کمک اراده خود اقدام به ساختن سازه های متفاوتی کند. ضعف این حلقه ها این است که تقریباً باید هر ۲۴ ساعت یک بار توسط باتری قدرتی که به هر یک از اعضای این سپاه در ابتدای عضویت آنها داده شده شارژ شوند. علاوه بر این حلقه های قدرت سبز رنگ تا مدت ها محدودیت کشتار داشتند یعنی صاحبان آن ها نمی توانستند کسی را به وسیله این حلقه ها بکشند؛ البته این محدودیت در داستان “جنگ سپاه سینسترو” برداشته شد. حلقه های قدرت سبز رنگ دارای آگاهی هستند و می توانند صاحبان خود را پیدا کنند؛ لازم به ذکر است آگاهی آن ها از سیاره زنده و عضو سپاه فانوس های سبز به نام “موگو” نشأت می گیرد. به همین دلیل بود که در طی آرک “جنگ سپاه سینسترو”، ارتش سینسترو درصدد نابود کردن موگو بود تا حلقه هایی که از دست فانوس های سبز مرده خارج میشدند نتوانند میزبان جدیدی برای خود پیدا کنند. معیار حلقه های قدرت سبز رنگ برای انتخاب میزبان خود به میزان توانایی فرد در غلبه بر ترس و وحشت بستگی دارد.

 

حلقه ی قدرت زرد رنگ و سپاه سینسترو

پس از اینکه محافظین متوجه شدند که سینسترو، فانوس سبزِ ناحیه ۱۴۱۷، از حلقه‌ی سبز رنگ خود برای حکومت دیکتاتوریـش بر سیاره زادگاهش “کروگار” استفاده می کند، او را از سپاه فانوس های سبز اخراج کردند و به بعد پاد ماده و سیاره “کوآرد” تبعید کردند. در این میان “هال جوردن” نخستین کسی بود که از سینسترو به خاطر سوء استفاده از حلقه اش انتقاد کرد و مقدمات اخراج او از سپاه فانوس های سبز را فراهم آورد.

سینسترو در “کوآرد” با توجه به آگاهی از ضعف فانوس های سبز در مقابل ناخالصی رنگ زرد و احساس ترس، تصمیم گرفت تا سلاحی بسازد که بتواند با آن از طریق این ضعف به آن ها ضربه بزند؛ به همین دلیل شروع به ساخت حلقه ی قدرت زرد رنگ کرد و سال ها تلاش کرد تا در نهایت موفق شد حلقه ی قدرت زرد را بسازد. او مردم ساکن در “کوآرد” را به بیگاری گرفت و از آن ها استفاده کرد تا باتری قدرت مرکزی مخصوص به سپاه خود را بسازد؛ در ادامه او با استفاده از ساکنین “کوآرد” حلقه های قدرت و باتری های اختصاصی اعضای سپاهش را ساخت. او پس از ساختن باتری مرکزی، حلقه ها را در سراسر جهان پخش کرد تا افرادی که شایستگی پیوستن به سپاهش را دارند انتخاب کنند.

به این ترتیب حلقه ها در سراسر جهان پخش شدند و معیار آن ها برای انتخاب میزبان وابسته به میزان توانایی فرد در ایجاد ترس بود، چرا که حلقه های قدرت زرد رنگ از ترس افراد نیرو می گرفتند. در این میان حتی بتمن هم برای چند لحظه کوتاه به عنوان میزبان یکی از حلقه های قدرت زرد رنگ انتخاب شد اما چون پیش از این حلقه ی سبزِ  “هال جوردن” را به دست کرده بود رد صلاحیت شد!

پس از این که “سینسترو”، ویلن های معروف و قدرتمندی مانند سوپرمن پرایم، سایبورگ-سوپرمن، رنکس و آنتی مانیتور را به سپاه خود اضافه کرد، تصمیم گرفت به سپاه فانوس های سبز حمله کرده و آن ها را نابود کند. در طی این داستان چون فانوس های زرد توانایی کشتن فانوس های سبز را داشتند تعداد بی شماری از آن ها را کشتند و در مقابل فانوس های سبز که اجازه کشتار نداشتند در مقابل فانوس های زرد کاری از پیش نمی بردند؛ همین مسأله باعث شد تا محافظین ۱۰ قانون جدید به کتاب OA که کتاب قوانین سپاه فانوس های سبز بود اضافه کنند که قانون اول آن توانایی استفاده فانوس های سبز از قدرت کشتار بود، قانونی که بعد ها “سینسترو” از آن به عنوان پیروزی خود یاد کرد و گفت حالا تمام جهان از فانوس های سبز خواهند ترسید.

حلقه های قدرت زرد نیز مانند حلقه های قدرت سبز احتیاج به شارژ دوباره دارند؛ علاوه بر این، ضعف دیگر آنها خالی شدن سریع شارژ آن ها در هنگام مقابله با افراد حامل حلقه های قدرت آبی است.

 

حلقه ی قدرت آبی رنگ و سپاه فانوس های آبی 

پس از این که “گانتت” و “سید” به دلیل داشتن احساسات و عواطف از جمع دیگر محافظین اخراج شدند، نزد “هال جوردن” رفتند و او را از تاریک ترین شبی که پیش روی آنها بود و ۶ حلقه‌ی قدرت دیگر و جنگ نور ها مطلع کردند. سپس به او اطمینان دادند که در راه مقابله با تاریک ترین شب به او کمک خواهند کرد؛ به همین دلیل به سیاره “اودیم”، زیباترین سیاره در بین تمام ناحیه ها، مهاجرت کردند و در آن جا، “گانتت” و “سید” به کمک هم حلقه ی قدرت آبی رنگ را به وجود آوردند.

حلقه های قدرت آبی رنگ از امید نیرو می گیرند و به کمک امید شارژ می شوند اما ضعف بزرگی دارند و آن بلااستفاده بودن آنها در ساخت سازه و مبارزه کردن در هنگام عدم حضور فانوس های سبز است. در واقع فانوس های آبی برای استفاده از قدرت های خود به قدرت ارادۀ فانوس های سبز احتیاج دارند زیرا امید بدون اراده هیچ فایده ای ندارد! به همین دلیل “گانتت” و “سید” به “سینت والکر” یکی از اعضای سپاه فانوس های آبی گفته بودند که “هال جوردن”، شایسته ترین فرد برای رهبری فانوس های آبی است چرا که قدرت اراده او برای قدرت دادن به تمام اعضای سپاه فانوس های آبی کافیست.

حلقه های قدرت آبی از لحاظ قدرت، قوی ترین حلقه بین حلقه های دیگر محسوب می شوند چونکه قدرت غلبه بر قدرت خشمِ حلقه های قرمز و توانایی از بین بردن قدرت ترسِ حلقه های زرد را دارند و در کنار حلقه های قدرت سبز قادر به ساختن سازه هایی هستند که هیچ حلقه‌ی قدرت دیگری توانایی ساخت آن ها را ندارد.

 

حلقه ی قدرت قرمز و سپاه فانوس های قرمز

همانطور که بالاتر گفته شد پس از نابودی ناحیه ۶۶۶ توسط “منهانتر ها” فقط ۵ نفر از افراد ساکن این ناحیه زنده ماندند که بعد ها به “فایو اینورژنر” معروف شدند و رهبری آن ها به عهده “آتورسیتوس” بود. آن ها به دلیل جنایت هایشان در سیاره “ایسمالت” به صلیب کشیده شده بودند تا این که فانوس سبزی به نام “آبین سور” برای جلوگیری از رخ دادن تاریک ترین شب تصمیم گرفت به زمین (که پیشگویی شده بود تاریک ترین شب از آن جا آغاز خواهد شد) برود و هم چنین “آتورسیتوس” را (که با استفاده از جادوی خون فهمیده بود چه کسی آغاز کننده‌ تاریکی خواهد بود) با خود همراه کند تا فردی را که آغاز کننده تاریکی خواهد بود به او نشان دهد اما در بین راه ترس بر “آبین سور” چیره شد و “آتورسیتوس” او را به شدت زخمی کرده و فرار کرد. “آبین سور” پیش از مرگـش حلقه اش را به “هال جوردن” داد و بدین ترتیب “هال جوردن” تبدیل به فانوس سبز شد. در سمت دیگر “آتورسیتوس” موفق شد شروع کننده‌ی تاریکی را پیدا کند و او کسی نبود جز “ویلیام هند” که بعد ها به ابر خبیث معروفی به نام “بلک هند” تبدیل شد و در طی رویداد تاریک ترین شب، آغازگر تاریکی بود و اولین کسی بود که حلقه ی قدرت سیاه را به دست کرد. لازم به ذکر هم هست که خود “آتورسیتوس” توسط “هال جوردن” و “سینسترو” دوباره به “ایسمالت” بازگردانده شد. او سال ها درآن جا زندانی بود تا اینکه در نهایت خشم درونـش بر او غلبه کرد. او ۴ زندانی دیگر را کشت و با خون آن ها باتری قدرت خود را تغذیه کرد و حلقه ی قدرت قرمز رنگ را به وجود آورد که از خشم افراد منشأ می گرفت.

حلقه ی قدرت قرمز رنگ جای قلب میزبان خود را می گیرد به همین دلیل بود که در طی رویداد تاریک ترین شب، افراد سپاه فانوس های سیاه قادر نبودند با در آوردن قلب فانوس های قرمز آن ها را از بین ببرند. به جز “آتورسیتوس” که رهبر فانوس های قرمز است، بقیه‌ی فانوس های قرمز توانایی کنترل بر خود را ندارند و مانند حیوانات وحشیِ تشنه به خونی رفتار می کنند که هدفشان فقط کشتن و ریختن خون است. افراد زیادی از سپاه های دیگر هم بوده اند که هنگام غلبۀ خشم بر آن ها به فانوس های قرمز تبدیل شده اند که از بین آن ها می توان به “گای گاردنر” و “هال جوردن” اشاره کرد.

 

حلقه ی قدرت استار سفایر و سپاه استار سفایر ها

پس از اینکه محافظین، سپاه فانوس های سبز را به وجود آوردند تصمیم گرفتند عواطف را از بین خودشان حذف کنند. به همین دلیل زامارون ها که از اعضای سیاره مالتوس و جنس مونث آن ها به حساب می آمدند تصمیم گرفتند آن ها را ترک کنند و به جستجوی عشق بپردازند چرا که فکر می کردند عشق قادر به غلبه بر هر قدرتی‌ست. آن ها پس از مدت ها جستجو در سیاره ای به نام زامارون، جسد یک زن و مرد را پیدا کردند که با عشق در آغوش یکدیگر مرده بودند و در بین آن ها کریستالی صورتی رنگ به نام استار سفایر به وجود آمده بود که نشانه عشق بود. تا مدت ها زامارون ها از این کریستال برای تحمیل عشق به بقیه موجودات استفاده می کردند اما این کریستال ها فردی را که می خواستند به کنترل خود در می آورند و از کنترل خارج می شدند؛ بنابراین زامارون ها پس از مدت ها تصمیم گرفتند چیزی بسازند که هم پیام آور عشق باشد و هم قابل کنترل، به همین دلیل حلقه های قدرت استار سفایر را ساختند که صاحبانـشان می توانستند به اختیار خود، آن ها را قبول کنند یا قبول نکنند.

زامارون ها، سیارۀ زامارون را مرکز استار سفایر ها قرار دادند و به کمک جسد زن و مردی که با عشق مرده بودند، باتری مرکزی خود را ساختند اما در طی رویداد تاریک ترین شب مشخص شد که این دو نفر کسی نیستند جز هاکمن و هاک گرل! بنابراین پس از زنده شدن آن ها به وسیله حلقه های قدرت سیاه رنگ، باتری مرکزی و سیاره زامارون ها نابود شد. استار سفایر ها قدرت های متفاوت زیادی دارند که از جمله آن ها می توان به زنده کردن افراد مرده به کمک عشق اشاره کرد که این مورد را در طی رویداد تاریک ترین شب شاهد بودیم که یک استار سفایر به کمک عشق، “کایل راینر” فانوس سبز معروف را به زندگی بازگرداند.

 

حلقه ی قدرت نارنجی و سپاه فانوس های نارنجی

باتری قدرت نارنجی سال ها در سیاره ای به نام “اوکارا” در منظومه وگا پنهان بود تا این که مدت ها پیش، موجودی به نام “لارفلیز”، که به کمک دوستان خود دزدی می کرد، چیزی را سرقت کرد که محافظین خواهان آن بودند (بعداً مشخص شد این وسیله، زندان آواتار ترس یعنی پارالاکس (Parallax) بوده است که محافظین برای سال ها آن را در باتری مرکزی سیاره OA زندانی کرده بودند) و در کنار آن به نقشه گنجی در سیاره “اوکارا” دست پیدا کردند. “لارفلیز” به کمک دوستان خود به این سیاره رفت تا گنج را پیدا کند و موفق شد تا باتری قدرت نارنجی را پیدا کنند. هنگامی که “لارفلیز” با دوستـش در حال درگیری برای دست یابی به این باتری بود، محافظین وارد شدند و جعبه ای را که دزدیده شده بود از آن ها پس گرفتند. در این میان “لارفلیز” موفق شد صاحب حلقه ی قدرت نارنجی شود که از طمع و خودخواهی نیرو می گرفت؛ محافظین که میدانستند این قدرت چه قدر می تواند برای جهان خطرناک باشد با “لارفلیز” معامله ای به این مضمون کردند که آن ها منظومه وگا را از مناطق تحت پوشش فانوس های سبز خارج می کنند، به شرطی که او از این منظومه خارج نشود؛ “لارفلیز” این شرط را قبول کرد و سال ها در آن جا ماند تا اینکه در پیش زمینه های رویداد تاریک ترین شب به بقیه فانوس ها ملحق شد تا بتوانند با همدیگر فانوس های سیاه را شکست دهند.

حلقه ی قدرت نارنجی از حرص و طمع نیرو می گیرد و فردی که آن را به دست می کند حرص و طمعِ سیری ناپذیری برای به دست آوردن اشیاء و یا هر چیز دیگری که در اطرافـش باشد دارد. “لارفلیز” تنها حامل این حلقه است؛ ضمن اینکه ظرفیت حلقه ی قدرت نارنجی بیشتر از تمام حلقه های دیگر است و توانایی شارژ شدن تا ۱۰۰,۰۰۰ درصد را دارد!

 

حلقه ی قدرت ایندیگو و قبیله ایندیگو

حلقه ی قدرت ایندیگو، یکی از مرموز ترین حلقه های قدرت است که اریجین آن تا مدت ها ناشناخته باقی مانده بود. سیاره “ناک” سیاره ای بود که مدام تحت حمله بیگانه های فضایی قرار می گرفت و مردم بومی آن آرامش نداشتند تا این که افراد ساکن در آن موفق به کشف قدرت شفقت شد و به وسیله آن موفق شدند سلاح هایی بسازند و از خودشان دفاع کنند. سال ها بعد “آبین سور” اهل سیاره “اونگارا” که مردمـش به وقوع تاریک ترین شب باور داشتند به سیاره “ناک” آمد و برای جلوگیری از تاریکی در آینده به کمک “ناترومو”، رئیس قبیله‌ی بومیان این سیاره، حلقه ی قدرت ایندیگو را ساخت.

در همین حین “آبین سور” سیاره را ترک کرد تا دشمن خودش “ایروک” را متوقف کند. او در هنگام مبارزه، حلقه‌ی قدرت ایندیگو را در دست او قرار داد؛ این کار باعث تغییرِ حالات روانی او شد و او از جنایتکاری خبیث به موجودی با محبت و دلسوزی تبدیل شد (“ایروک” بعد ها به “ایندیگو ۱” تبدیل شد) پس از اینکه “آبین سور” به تأثیر حلقه پی برد، خبیث ها را از سراسر ناحیۀ خودش دستگیر و به سیاره “ناک” برد و با دادن حلقه‌ی ایندیگو به آنها، قبیلۀ ایندیگو را به وجود آورد تا در آینده در مقابل تاریکی بایستند. افرادی که حلقه‌ی قدرت ایندیگو را دارند از شفقت و دلسوزی نیرو می گیرند که کمیاب ترین احساسات در بین افراد جهان است. هم چنین آن ها قادرند از حلقه های قدرت دیگر نیرو بگیرند و از نیروی آن ها برای نابودی فانوس های سیاه استفاده کنند.

 

حلقه ی قدرت سیاه و سپاه فانوس های سیاه

در طی داستان “جنگ سپاه سینسترو” یکی از محافظین که بعد ها نامش به “اسکار” تغییر یافت، توسط آنتی مانیتور زخمی شد و نیمی از صورتـش سوخت. این عضو محافظین به دلیل این که تا دم مرگ پیش رفته بود و خود را بیشتر از همیشه نزدیک به مرگ احساس می کرد، تصمیم گرفت به مرگ خدمت کند. او ابتدا نقشه کشید جنگ نور ها که اولین پیش زمینه‌ی تاریک ترین شب بود را راه بیاندازد. سپس شروع به نوشتن کتاب فانوس های سیاه کرد که کتاب مرگ نام داشت. در نهایت با شروع تاریک ترین شب به محافظین دیگر خیانت کرد و با اسیر کردن بیشتر شان و کشتن بقیه، آنها را با خود به “ریوت” برد. سیاره ای در ناحیه ۶۶۶ که سال ها پیش توسط “منهانتر ها” قتل عام شده بود. این سیاره جایی بود که باتری مرکزی فانوس های سیاه در آن قرار داشت و در طی رویداد تاریک ترین شب این باتری به کوست سیتی، شهر زادگاه فانوس سبز معروف یعنی “هال جوردن” منتقل شد!

فانوس های سیاه توسط خبیث فوق العاده قدرتمندی به نام “نکرون” رهبری می شوند. اعضای این سپاه افراد مرده ای هستند که توسط حلقه های قدرت سیاه زنده می شوند و به مرگ خدمت می کنند؛ در واقع قبل از به عضویت در آمدن در این سپاه، فرد مورد نظر باید بمیرد! قدرت افرادی که حامل حلقه ی قدرت سیاه هستند همان قدرتی است که پیش از مرگ داشتند؛ به عنوان مثال اگر قبل از مرگ، اسپید استر بوده باشند، قدرتـشان اسپید استر بودن است و اگر فانوس سبز بوده باشند مانند فانوس های سبز قادر به ساختن سازه هستند.

فانوس های سیاه جذب هفت احساس مهم می شوند و افراد اطراف خود را با احساساتـشان می شناسند. این هفت احساس عبارتند از اراده، ترس، خشم، امید، عشق، طمع و شفقت که در توضیحات بالا به حلقه های قدرت آنها اشاره شد. در واقع اگر کسی بتواند احساسات خود را کنترل کند فانوس های سیاه قادر به آسیب زدن به او نیستند. همانطور که در یکی از پانل های رویداد تاریک ترین شب دیدیم که مترسک (یکی از دشمنان بتمن) به دلیل اینکه هیچ احساس خاصی نسبت به فانوس های سیاه ندارد از آسیبِ آن ها مصون ماند.

 

حلقه ی قدرت سفید و سپاه فانوس های سفید

نور سفید ترکیب هفت نور حاصل از احساسات یا همان طیف عواطف است و به عنوان نیروی زندگی تلقی می شود. در طی رویداد تاریک ترین شب، قهرمانان متوجه شدند که این نیرو تنها راه شکست “نکرون” است بنابراین آن را پیدا کردند؛ “هال جوردن” خواست با این نیرو پیوند بخورد اما “سینسترو” این اجازه را به او نداد و خودش با نیرو پیوند خورد و اولین حامل حلقه ی قدرت سفید رنگ شد. با این حال او نتوانست “نکرون” را شکست دهد و “نکرون” نیروی زندگی را از او جدا کرد؛ پس از این بود که نیرو با “هال جوردن” پیوند خورد و توانست به وسیله قدرتـش سوپرمن، سوپربوی، واندرومن، دونا تروی، آیس و انیمال من را که توسط “نکرون” کشته شده بودند به زندگی بازگرداند. پس از این بود که “بلک هند” به زندگی بازگشت. سپس با به وجود آوردن ۱۲ حلقه‌ی قدرت سفید رنگ توانست جسم “نکرون” را نابود کرده و تاریک ترین شب را به پایان برساند. لازم به ذکر است در این راه تعدادی از قهرمانان و چند نفر از ویلن هایی که پیش از این مرده بودند به زندگی بازگشتند که از بین شان می توان به “مارشن من هانتر” و “آکوامن” اشاره کرد.

حلقه های قدرت سفید از زندگی قدرت می گیرند و نیروی آن ها بی نهایت است. لازم به ذکر است که بعد از رویداد تاریک ترین شب تمام قهرمانانی که دارای حلقه ی سفید بودند، آن را از دست دادند. هم چنین “کایل راینر” برای مدت کوتاهی به آواتار حلقه‌ی قدرت سفید تبدیل شد.

14 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments