معرفی نژاد ناانسان | اعضای خاندان سلطنتی

همانطور که در مقاله‌ی معرفی نژاد ناانسان | تاریخچه و رخدادهای مهم گفته شد، «ناانسان‌ها» نژادی از موجودات فرابشری در دنیای مارول هستند که توسط کری‌ها و بر اثر آزمایشات آن‌ها روی انسان‌ها به‌وجود آمده‌اند. در مقاله‌ی پیشین، درباره‌ی ریشه‌ها و تاریخچه‌ی کمیک‌های ناانسان‌ها توضیحاتی داده شد، اما در این مقاله، به معرفی اعضای خاندان سلطنتی این نژاد می‌پردازیم.

ناانسان‌ها دارای پنج قبیله‌ی اصلی می‌باشند که چهار قبیله‌ی آن‌ها در فضا ساکن بوده و با نام «ناانسان‌های جهانی» شناخته می‌شوند. یک قبیله‌ی دیگر آن‌ها که قبیله‌ی اصلی این نژاد محسوب می‌شود، بر روی زمین ساکن است. البته لازم به ذکر است که مقر اصلی ناانسان‌ها تا مدت‌ها بر روی ماه قرار داشت.

ناانسان‌های روی زمین توسط یک خاندان سلطنتی اداره می‌شوند و دارای آداب و رسوم خاص خود هستند. در حال حاضر، رهبر ناانسان‌های ساکن روی زمین و پادشاه ناانسان‌ها، «بلکاگار بولتاگون» ملقب به «بلک بولت» است. اعضای خاندان سلطنتی در واقع یک خانواده‌ی مشخص از ناانسان‌ها هستند. تاریخچه‌ی به‌وجود آمدن خاندان سلطنتی به دوران حکومت «آگون»، پدرِ دو شاهزاده‌ی ناانسان‌ها یعنی بلک بولت و «ماکسیموس»، بازمی‌گردد؛ زمانی که او به عنوان رهبر ناانسان‌ها منصوب شد، از همسر خود «ریندا» که در آن زمان باردار بود، درخواست کرد تا خود را در معرض غبار تریجن قرار دهد. همین مسئله باعث شد تا ژن‌های ناانسانیِ پسر آن‌ها یعنی بلکاگار بولتاگون فعال شوند و او را تبدیل به قوی‌ترین ناانسان تمام دنیا کنند. بعد از این اتفاق، آگون و ریندا برادران و خواهران خود را هم متقاعد کردند که خود و فرزندانشان را در معرض غبار تریجن قرار دهند؛ موضوعی که باعث به‌وجود آمدن نسل بعدی خاندان سلطنتی شد. در ادامه‌ی مطلب، اعضای مهم خاندان سلطنتی ناانسان‌ها را معرفی می‌کنیم.


بلک بولت (Black Bolt)

بلک بولت پادشاه ناانسان‌هاست. این شخصیت دارای صدایی بسیار قدرتمند است؛ صدایی که تا ابد او را نفرین کرده، نفرین به سکوت ابدی، زیرا که خارج شدن یک کلمه از زبان او می‌تواند شهرها را با خاک یکسان کند و یک فریاد از طرفش قادر است قدرتمندترین موجودات دنیای مارول را به چالش بکشد.

بلکاگار بولتاگون، فرزند ارشد پادشاه آگون و ملکه ریندا بود. اولین حضور بلک بولت در شماره‌ی ۴۵ از سری کمیک‌های «چهار شگفت‌انگیز» و طی داستان Among us hide the Inhumans صورت گرفت و بسیاری از اعضای اصلی دیگرِ خاندان ناانسان‌ها هم در این شماره برای اولین بار حضور یافتند.

او پس از مرگ پدر و مادرش تاج و تخت پادشاهی ناانسان‌ها را به‌دست آورد و تاکنون در اغلب مواقع، وظیفه‌ی رهبری ناانسان‌ها را برعهده داشته است. بلک بولت چندین بار برای رهبری ناانسان‌ها با برادر کوچک‌تر خود یعنی «ماکسیموس» درگیر شده، اما با این حال، در مهم‌ترین بخش‌های تاریخچه‌ی کمیک‌های ناانسان‌ها، این بلک بولت بوده که فرمانروایی آنان را بر عهده داشته است.

بلک بولت علاوه بر اینکه یکی از شخصیت‌های اصلی کمیک‌های ناانسان‌ها به‌شمار می‌رود، در طول تاریخچه‌ی کمیک‌های مارول وابستگی‌های متعددی به گروه‌های متفاوت نیز داشته است. از میان این گروه‌ها می‌توان به گروه ایلومیناتی با عنوان مهم‌ترین گروهی که بلک بولت در آن عضویت داشته، اشاره کرد؛ گروهی که نقش بسزایی را در پیشامدِ رویدادهایی مانند تهاجم مخفی (Secret Invasion) و جنگ‌های مخفی (Secret Wars) ایفا کرده است.


مدوسا (Medusa)

«مدوسا» در واقع دختر دایی بلک بولت است که به‌خاطر وقایع دوران فرمانروایی آگون، جزئی از خاندان سلطنتی محسوب می‌شد. او در سنین جوانی در معرض غبار تریجن قرار گرفت که باعث شد تا او به موهایی بلند و سرخ رنگ دست پیدا کند که توانایی کنترل آن‌ها را دارد. او همسر بلک بولت است و ملکه‌ی ناانسان‌ها شناخته می‌شود. علاوه بر این، مدوسا مترجم سخنان بلک بولت نیز است.

رابطه‌ی عاشقانه‌ی میان مدوسا و بلک بولت یکی از معروف‌ترین روابط دنیای کمیک است. در واقع، مدوسا اولین بار هنگامی بلک بولت را ملاقات کرد که او درون یک محفظه‌ی قرنطینه‌شده نگهداری می‌شد تا نتواند با صدایش به کسی آسیب بزند. در همین زمان بود که مدوسا و بلک بولت یاد گرفتند با یک زبان اشاره‌ی ویژه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و پس از آن هم با یکدیگر ازدواج کردند.

مدوسا همواره در مسائل مختلفی که برای ناانسان‌ها اتفاق افتاده پا‌به‌پای بلک بولت برای حفاظت از نژادشان مبارزه کرده و حتی پس از وقایع کمیک جنگ پادشاهان (War of Kings) که باعث مرگ بلک بولت شد، مدوسا برای مدتی رهبری ناانسان‌ها را برعهده گرفت.


ماکسیموس (Maximus)

ماکسیموس ملقب به ماکسیموسِ دیوانه، برادر کوچک‌تر پادشاه ناانسان‌ها یعنی بلک بولت است و یکی از اعضای اصلی خاندان سلطنتی ناانسان‌ها می‌باشد. او هنگامی که خردسال بود در معرض غبار تریجن قرار گرفت، اما در ظاهر چیزی به قدرت‌هایش اضافه نشد. اما با گذشت زمان، قدرت‌هایش خود را نشان دادند و او به یکی از قدرتمندترین ناانسان‌های جهان تبدیل شد. قدرت ماورایی ماکسیموس در واقع هوش ‌بسیار بالا و البته قدرت تله‌پاتیِ اوست.

ماکسیموس هرگز موضع مشخصی نسبت به هم‌نژادان خود ندارد، اما اغلب اوقات به عنوان شخصیتی جامعه‌ستیز به تصویر کشیده می‌شود که به مبارزه با برادر خود و خاندان سلطنتی می‌پردازد. هرچند، تعدادی داستان هم وجود داشته‌اند که در آن‌ها، ماکسیموس زیر نظر خاندان سلطنتی به همکاری پرداخت و با توجه به هوش بسیار بالای خود، توانست موجب پشرفت‌های زیادی در بخش تکنولوژیِ شهر آتیلان شود.


کریستال (Crystal)

«کریستال» خواهر ملکه‌ی ناانسان‌ها یعنی مدوسا است. توانایی ویژه‌ی او این است که می‌تواند برای مدت محدودی کنترل چهار عنصر کلاسیک تشکیل‌دهنده‌ی طبیعت یعنی آب، خاک، آتش و باد را برعهده بگیرد. کریستال در سال‌های ابتدایی زندگی خود، به دلیل جنگِ به‌وجود آمده در آتیلان، مجبور به ترک این شهر شد. او سال‌ها بعد هنگامی که بزرگ‌تر شد، تصمیم گرفت به دنبال خواهر خود یا همان مدوسا بگردد؛ در پی این جستجو، در نهایت او به نیویورک رسید و متوجه شد که خواهرش در تمام این مدت به فراموشی دچار شده و چیزی از گذشته به خاطر نمی‌آورد. به همین دلیل، به یک گروه متشکل از چند ابرخبیث پیوسته است. اما به کمک کریستال، مدوسا توانست حافظه‌ی خود را بازیابد و به همراه او به آتیلان بازگردد؛ بازگشتی که پایه‌گذار سری جدیدی از داستان‌های ناانسان‌ها شد.

کریستال در دنیای کمیک مدتی با شخصیت‌های معروفی همچون «هیومن تورچ» و «کوئیک سیلور» رابطه‌ی عاشقانه داشته و حتی برای مدتی، با کوئیک سیلور ازدواج کرده بود؛ جالب‌تر اینکه او و کوئیک سیلور دختری به نام «لونا» دارند که از جدیدترین اعضای خاندان سلطنتی به شمار می‌رود. البته لازم به ذکر است که در طی رویداد تهاجم مخفی، به عقد یکی از معروف‌ترین اعضای نژاد کری‌ها یعنی رونان در آمد.


کارناک (Karnak)

«کارناک» یکی دیگر از اعضای اصلی خاندان سلطنتی ناانسان‌هاست که معمولاً در میان ناانسان‌ها به عنوان «ارباب برج دانایی» شناخته می‌شود. او در واقع یک فیلسوف است که توانایی‌های رزمی را به خوبی فرا گرفته و قادر است تا ضعف‌های افراد را در جنبه‌های جسمی و روانی پیدا کند و از طریق این ضعف‌ها، دشمنان و رقیبان خود را شکست دهد.

کارناک برادر یکی دیگر از اعضای خاندان سلطنتی به‌نام «تریتون» است که تحت تاثیر غبار تریجن در زمان کودکی دارای فلس‌های سبز رنگ شد. همین موضوع باعث شد تا خانواده‌ی کارناک، او را از عمل تریجنسیس یا همان در معرض غبار تریجن قرار گرفتن باز دارند. بنابراین شاید تعجب کنید اگر بفهمید که کارناک هیچگاه به‌طور کامل در معرض غبار تریجن قرار نگرفته است.


تریتون (Triton)

تریتون، برادر بزرگ‌ترِ کارناک است که در یک سالگی در معرض غبار تریجن قرار گرفت، اما علاوه بر فعال شدن ژن‌های ناانسانی خود، تعدادی جهش را نیز تجربه کرد که باعث شد او دیگر قادر نباشد بیرون از آب تنفس کند. هر چند که بعدها، ماکسیموس برای او ماسکی کوچک ساخت که به تریتون اجازه می‌داد برای مدتی بتواند به نیاز خود نسبت به تنفسِ آبزی غلبه کند.

تریتون در اوایلِ خلق کمیک‌های ناانسان‌ها توسط انسان‌ها به دام افتاد که همین مسئله باعث نگرانی بلک بولت مبنی بر آشکار شدن محل زندگی ناانسان‌ها برای انسان‌ها شد. تریتون همچنین یکی از مسئولین اصلی بازگرداندنِ مدوسا (هنگامی که حافظه‌اش را از دست داده بود) به آتیلان بود.


گورگن (Gorgon)

«گورگن» در واقع پسرعموی ماکسیموس و بلک بولت است که با قرار گرفتن در معرض غبار تریجن حین کودکی، دارای پایین‌تنه‌ای دو پا و بسیار قدرتمند شد؛ همانند دسته‌ای از موجودات یونان باستان یا همان سانتور‌ها (موجوداتی نیمه‌انسان و نیمه‌اسب). این شرایط به‌طوری است که او می‌تواند با کوبیدن پاهایش بر روی زمین امواج لرزه‌ای ایجاد کند.

هنگامی که گورگن بزرگ‌تر شد، او را به عنوان بادیگارد شخصی بلک بولت برگزیدند. او همچنین از طرف بلک بولت به عنوان مسئول آموزش ناانسان‌های جدید منسوب گردید و از او خواسته شد که این ناانسان‌های بی‌تجربه را تا جای ممکن بیشتر و بهتر به سمت درک درستی از قدرت‌های ماورائی‌شان هدایت کند.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments