معرفی عناوین احتمالی فیلم انتقام جویان ۴

رازهای مربوط به فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت به قدری زیادند که برادران روسو برای جلوگیری از اسپویلِ داستان، حتی عنوان فیلم انتقام جویان ۴ را اعلام نمی‌کنند. اما چندی پیش، برادران روسو به سوال یکی از هواداران درباره‌ی عنوان فیلم بعدی انتقام جویان  پاسخ دادند که عنوان این فیلم فقط باعث لو رفتن داستان نمی‌شود بلکه باعث ترس و هیجانِ طرفداران هم خواهد شد.

بعد از انتشار تریلر های این فیلم، طرفداران در حال حدس زدن عنوان فیلم انتقام جویان ۴ هستند. با توجه به اینکه منبع اصلی فیلمنامه ها، مسلماً همین کمیک‌های مارول هستند، ما ۸ عنوان احتمالی که با حرف‌های برادران روسو تطابق دارند را برای شما آماده کرده‌ایم.

 

۱ – Avengers: Infinity Gauntlet

ساده ترین حدس ها گاهی از آن حدس های درست اند، و این قطعاً ساده ترین عنوانیست که مارول می‌تواند برای فیلم انتقام جویان ۴ انتخاب کند. این عنوان می‌تواند نشان دهد که ثانوس تمامی سنگ های بی نهایت را در اختیار دارد و می‌تواند وقایع تاریک داستان اصلی کمیک های مارول را به دنبال داشته باشد. وقایعی مانند نابود شدن نیمی از کهکشان، کشته شدن بسیاری از قهرمانانی که در برابر ثانوس قرار میگیرند، و حتی قوی ترین موجودات کمیک ها مثل شخصیت ابدیت یا دادگاهِ زنده. این عنوان می‌تواند نشان دهد که داستان قرار است چطور پیش رود، با وجود اینکه ترتیب فیلم ها برعکس ترتیب انتشار کمیک های “سه گانه‌ی بی نهایت” می‌شود اما به هر حال این عنوان، عنوانی اصیل می‌باشد.

 

۲ – Avengers: Infinity Crusade

اگر مارول از اولین عنوانِ “سه‌گانه‌ی بی نهایت” استفاده نکند، ممکن است از آخرین عنوان آن که سومین قسمت می شود استفاده کند؟ در نهضتِ بی نهایت می‌بینیم که انتقام جویان تحت تاثیر جادو، عوامل عرفانی و تجربه های نزدیک به مرگ در مقابل الهه سقوط کرده اند؛ کسی که از مکعب های کیهانی‌اش استفاده کرد تا سخاوتمندی و خیر خواهی را به جهان پر هرج و مرج بیاورد. مسلماً نسخه‌ی سینمایی مارول از این داستان متفاوت خواهد بود. اما به هر حال با توجه به داستان پرهیجانی که برای انتقام جویان ۴ وعده داده شده، این می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 

۳ – The Last Avenger

غایب بودن هاکای در تریلر های انتقام جویان: جنگ بی نهایت باعث ایجاد انبوهی از گمانه زنی ها درباره اینکه چرا مارول کماندار خود را پنهان کرده، شده است. یکی از فرضیه های محبوب این است که تنها ماموریت هاکای در فیلم جنگ بی نهایت، پیدا کردن ششمین سنگ بی نهایت یعنی سنگ روح می‌باشد. اگر این نظریه درست باشد و ثانوس از قدرت ۵ سنگ دیگر استفاده کند تا بقیه انتقام جویان را از بین ببرد، هاکای به معنای واقعی کلمه آخرین قهرمانِ باقی‌مانده از گروه انتقام جویان برای فیلم بعدی خواهد بود. این عنوان واقعاً طرفداران را در همان ترسی که برادران روسو قول داده اند فرو خواهد برد.

 

۴ – Avengers: Secret Wars

داستان “جنگ های مخفی” که در سال ۲۰۱۵ توسط جاناتان هیکمن نوشته شد در واقع دنباله‌ی داستان بی نهایت (Infinity) می باشد که به عنوان پایه‌ ای برای داستان فیلم جنگ بی نهایت به شمار میرود، پس منطقی‌ست که از آن برای عنوان فیلم انتقام جویان ۴ استفاده شود. در کمیک ها، داستان جنگ های مخفی زمانی اتفاق می‌افتد که دکتر دووم از قدرت های کیهانی استفاده می‌کند تا بتواند دنیاهایی را از قطعات و بعد های مختلفِ مالتی‌ورس مارول تصاحب کرده و آنها را به سبک فرانکشتاین ترکیب کند و دنیایی به اسم “دنیای نبرد” بسازد. برای دنیای سینمایی مارول داستان می‌تواند اینگونه تغییر کند:

قهرمانانی که از جنگ ویران‌کننده‌ی ثانوس زنده مانده اند، در دنیای نبرد که تایتان دیوانه در جهان تازه‌ی خود آن را به وجود آورده به جنگ با او بروند. پس از آن که جنگ پایان می‌یابد و زمین به چیزی شبیه به حالت اصلی خود بازمیگردد، تنها قهرمانانی که با ثانوس مبارزه کرده اند آن بخش مخفیِ جنگ را به یاد خواهند آورد.

 

۵ – Avengers: Annihilation

در داستان آناهیلیشن (Annihilation) از انتشارت مارول می‌بینیم که جهان تحت سلطه‌ی شخصیت آناهیلوس (Annihulus) و ارتش تمام عیار اوست. این داستان همکاری شخصیت های مختلف برای جلوگیری از موج مرگ و نابودی در برابر آناهیلوس را نشان می‌دهد. از آنجایی که بسیاری از شخصیت های کلیدی این داستان همچنان درگیر مبادله های بین فاکس و مارول هستند پس این عنوان در دنیای سینمایی مارول تنها می‌تواند یک رفرنس از این داستان باشد. نابودی در جریان حمله‌ی ثانوس و سنگ های بی نهایت و موج مرگ و میر به وجود آمده از آن در دنیا.

 

۶ – Avengers: No More

این عنوان برگرفته از سری انیمیشن گردآوری انتقام جویان (Avengers Assemble) است اما می‌تواند مناسب باشد. در فصل چهارم این انیمیشن، تیم اصلی انتقام جویان در طول فضا و زمان پراکنده شده است و گروهی به نام انتقام جویان جدید به رهبری پلنگ سیاه برای پیدا کردن و نجات دادن آنها به وجود آمده است. این فرضیه ایست که می‌تواند به دنباله داستان جنگ بی نهایت تبدیل شود؛ ثانوس به جای کشتن شخصیت های انتقام جویان، می‌تواند آنها را در فضاها، زمان‌ها، واقعیات‌ یا قلمروهای ارواح و از این گونه موارد در دنیای مارول، آواره و پراکنده کند و این انتقام جویان جدید هستند که باید آنها را نجات دهند. این مسئله، عکس ها و ویدیو های نامربوط منتشر شده درباره انتقام جویان ۴ را توضیح می‌دهد و نشان می‌دهد که چرا برادران روسو این فیلم را بسیار متفاوت با انتظارات طرفداران میدانند.

 

۷ – Avengers Forever

در دهه‌ی ۹۰ میلادی، ریک جونز پس از کشف نیروی سرنوشت، توسط ارباب زمان، ایمورتِث، به مرگ محکوم شد. نیروی سرنوشت می‌توانست تمامی اعضای انتقام جویان را از تمامی تایم لاین های مختلف جمع کرده و آن را به یک ارتش غیر قابل توقف تبدیل کند که در نهایت تبدیل به یک نیروی کنترل کننده و حکمران بر جهان میشد. بدیهی‌ست که هیچکدام از این موارد در نسخه سینمایی مارول ممکن نیست اما این ایده‌ی بسیاری جذابی‌ست که از این نیرو برای جمع‌ آوری ورژن گذشته یا حتی آینده‌ی برخی از قهرمانان از جهان های دیگر استفاده شود تا با بازسازی تیمی که ثانوس از بین برده با آن رو در رو شوند. این به برخی از قهرمانان اصلی مارول اجازه می‌دهد تا با نسخه های پیرتر یا جوان تر خود، هواداران را به هیجان در بیاورند.

 

۸ – Avengers: The Thanos Imperative

این داستان، یک شکاف بین ابعادی را به اسم گسل (Fault) در دنیای مارول باز می‌کند که در آن قلمرویی هست به نام Cancerverse که مرگ در آن وجود ندارد و زندگی مانند سرطان شایع است. در این داستان، حمله‌ای به رهبری یک نسخه موازی از شخصیت مار-ول (Mar-Vell) انجام می‌شود که نماد زندگی است تا ثانوس را به عنوان نماد مرگ نابود کند. در فیلم جنگ بی نهایت، داستان Thanos Imperative می‌تواند این گونه توصیف شود که ثانوس در مقایسه با هدفش که کشتن نیمی از موجودات جهان است فراتر رود و تبدیل به اجلِ تمام دنیاها شود. بنابراین با توجه به عنوان کمیک اقتباس شده، جا برای قهرمانانی کیهانی‌ مانند کاپیتان مارول با بازیگری بری لارسون و مار-وِل با بازیگری جود لاو و حتی شخصیت نووا به جهان سینمایی مارول باز می‌شود تا بتوانند برای کمک گرفتن در لحظات بحرانی از آنها استفاده کنند.

نظر شما چیست؟ عنوان احتمالی قسمت چهارم سری فیلم های انتقام جویان چه می تواند باشد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع ComicBook
4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments