معرفی نژاد کری در دنیای مارول – Krees

نژاد های فضایی از جمله شاخصه های سازنده در دنیای کمیک هستند و این تنها مختص به یک شرکت نیست؛ چرا که در تاریخ کمیک، بار ها و بار ها عامل جذابیت و فروش کمیک ها و رویداد ها، همین نژاد های فضایی بوده اند.

دنیای مارول نیز از این قاعده مستثنا نیست و نژاد های شگفت انگیز بسیاری را در دنیای خود جای داده است. این نژاد ها اغلب توسط یکی از بزرگ ترین زوج های دنیای کمیک یعنی جک کربی کبیر و استن لی خلق شده اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از معروف ترین و تاثیر گذار ترین نژاد های فضایی در دنیای مارول بپردازیم یعنی کری ها.

رونان از نژاد کری

اولین حضور کری ها در شماره ۶۵ کمیک Fantastic Four در سال ۱۹۶۷ بود. کری ها از لحاظ علم و تکنولوژی بسیار پیشرفته اند و در سیاره زادگاه شان که هالا نام دارد زندگی می کنند. کری ها ظاهر انسانی دارند اما رنگ پوست شان آبی است.

هالا که سیاره زندگی کری ها می باشد در میان یک ابر فضایی قرار دارد و از دنیای اطرافش مجزاست. به دلیل اختلاف جاذبه و شرایط فیزیکی بین زمین و هالا، کری ها در زمین دارای قدرت فرا انسانی هستند اما بدون وسایل کمکی قادر به تنفس در سیاره زمین نیستند.

نبرد کری ها با اسکرول ها

اولین باری که کری ها در زمین مدرن شناخته شدند طی رویداد Kree-Skrull War بود، رویدادی راجع به جنگ میان دو نژاد فضایی دنیای مارول یعنی کری ها و اسکرول ها؛ جنگی که با کشیده شدنـش به زمین باعث درگیر شدن انتقام جویان نیز شد.

از معروف ترین شخصیت های مارول که از نژاد کری هستند میتوان به Mar-Vell ، رونان ، کاپیتان اطلس و کوراث اشاره کرد. هم چنین شخصیت هایی همچون کارول دانورز دورگه هایی هستند که یک رگ آنها به نژاد کری باز میگردد.

اعضای کری به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول که دارای ژن های خالص و رنگ پوست آبی هستند و دسته دوم که دارای رنگ پوست صورتی و ژن ناخالص اند. با اینکه تعداد کری های با پوست آبی کمتر از کری های با پوست صورتی است اما این دسته دارای قدرت بیشتری هستند.

نژاد کری در واقع یک نژاد ثابت است و تکاملش متوقف شده؛ این اتفاق به این دلیل افتاد که در گذشته یکی از کری ها سعی کرد تا به کریستال دید نهایی دست پیدا کند، این کری که اسمش هرگز فاش نشد به این کریستال دست پیدا کرد اما از آن استفاده کرد تا به همتای خدا تبدیل شود و به قدرت هایی مانند قدرت های نیروی فونیکس دست یافت. به همین دلیل، کریستال به عنوان مجازات تکامل ژنتیکی نژاد کری را متوقف کرد. پس از این بود که آزمایشات باروری مصنوعی به تولید نژاد کری با پوست صورتی و ناانسان ها انجامید.

روئل، حاصل تکامل کری ها

مدت ها بعد از این ماجرا Supreme Intelligence تلاش کرد تا تکامل ژنتیکی کری را به انجام برساند. طی اتفاقاتی که در ادامه افتاد حدود ۹۰ درصد جمعیت کری بر اثر یک Nega-Bomb نابود شد و باقی مانده  آنها بر اثر کریستال ابدی به تکامل رسیدند که این نژاد از کری های تکامل یافته، روئل نامیده می شوند که دارای پوستی خاکستری و دارای توانایی خاص وفق دادن خود با محیط هستند، یعنی قادر به تنفس در هر نوع شرایط آب و هوایی، حتی زیر دریا و هر شرایط دیگری که محیط شان ایجاب کند هستند.

امپراتوری کری بیش از یک میلیون سال قبل تشکیل شد، به همراه تکنولوژی ای که بیشتر آنها را از اسکرول ها به دست آورده بودند. در آن زمان اسکرول ها نژادی خیر خواه بودند که قصد داشتن به وسیله صلح و نه با جنگ، امپراتوری خود را تشکیل دهند، به همین دلیل از هالا شروع کردند و برای اقوام بومی و وحشی که در آنجا زندگی می کردند، تکنولوژی فراهم آورده و استفاده از ابزار خود را به آنها آموختند تا به حدی برسند که بتوانند به امپراتوری اسکرول ملحق شوند ولی برخلاف انتظار اسکرول ها، بعدها کری ها به اسکرول ها رو دست زدند و بعد از گرفتن تکنولوژی از آنها فاصله گرفتند.

لازم به ذکر است با اینکه هالا سیاره ی زادگاه کری ها بود اما در آن زمان سیاره کری-لار هم یکی از سیاره هایی بود که کری ها در آن زندگی می کردند. این سیاره مطیع پایتخت امپراتوری کری بود، جایی که در آن Supremor یا Supreme Intelligence امپراتوری نظامی و دیکتاتوری کری را اداره می کرد. Supremor در واقع یک سازه کامپیوتری بود که ذهن تمام نوابغ کری را به همراه خود داشت.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
پیگیری