میانگین نمرات فیلم جوخه انتحار – The Suicide Squad

فیلم Suicide Squad محصول سال ۲۰۱۶ و ساخته‌ی «دیوید آیر»، یکی از شکست‌های بزرگ دی‌سی در زمینه‌ی فیلمسازی بود. شکستی که باعث شد کمتر کسی فکر ساخت فیلمی دیگر از این مجموعه به ذهنش خطور‌ کند. با این وجود، کمپانی‌ برادران وارنر با استخدام «جیمز گان»، کارگردان فیلم لذت‌بخش محافظان کهکشان (Guardians of the Galaxy)، باری دیگر برای امتحانِ شانس خود اقدام نمود و به‌نظر می‌رسد که گان با میزان آزادی‌ عمل و بودجه‌ای که در دست داشته، اثری را تحویلمان داده است که بدون شک در یاد هواداران فیلم‌های کمیک‌بوکی می‌ماند و خاطره‌ی شکست فیلم پیشین این مجموعه را پاک می‌کند؛ فیلمی که به نقل از منتقدان، با احساس، دوست‌داشتنی، خشن و پرهیاهو است! در‌ ادامه با یکدیگر نگاهی به نقدهای فیلم The Suicide Squad خواهیم داشت.

  • منتقد IGN:
فیلم The Suicide Squad یک ماجراجویی خشونت‌آمیز و شگفت‌آور، و البته بهترین فیلم دی‌سی در چند سال اخیر است.
۹/۱۰
  • منتقد Slash Film:
برخی مواقع، فیلم The Suicide Squad بیشتر از آنکه شبیه به یک فیلم باشد، حکم یک بیانیه از طرف شخص کارگردان را دارد. [انگار که می‌خواهد بگوید] نظاره کنید، ببینید که با بودجه [خوب] و تمام این کاراکترهای کمیک‌بوکی که می‌توانم با آن‌ها بازی کنم، چه کارهایی از دستم بر‌می‌آید! اما قلبی که در مرکز این فیلم می‌تپد، به همراه یک پیام مخفی ضد امپریالیستی، و جلوه‌های تصویری دیوانه‌وارِ گان باعث شده‌اند The Suicide Squad به یک اثر خشونت‌آمیز و دلپذیر بدل گردد.
۸.۵/۱۰
  • منتقد The Telegraph:
فیلم The Suicide Squad آنقدری یک پیشرفت ناگهانی‌ در هر زمینه [نسبت به فیلم Suicide Squad] محسوب می‌شود که تقریباً -باز هم تکرار می‌کنم، تقریباً- دلتان به حال فیلم قبلی (نسخه‌ی آیر) می‌سوزد. این فیلم به‌طرز مسحورکننده‌ای رنگارنگ و به شکل آشوبگرانه‌ای خشن، و اما در عین حال از نظر احساسی، زنده است.
۸/۱۰
  • منتقد Variety:
فیلم The Suicide Squad به طرز زیرکانه‌ای ناخوشایند و به شکل شرم‌آورانه‌ای دلچسب است.
۸/۱۰
  • منتقد The Hollywood Reporter:
[این فیلم] نه‌تنها آن حس شیطنت‌آمیز و دلپذیری که در فیلم قبلی غایب بود را در خود دارد، بلکه داستانی را روایت می‌کند که ارزش دنبال کردن دارد. مخصوصاً که دوست‌داشتنی‌ترین کاراکترش را طوری در تعامل با دیگر شخصیت‌ها نشان می‌دهد که حتی مرگشان -بی‌دلیل اسمشان را جوخه انتحار نگذاشته‌اند- هم جلوی همیاری و شیمی خوبشان را روی صفحه نمی‌گیرد.
۸/۱۰
  • منتقد Empire:
وقتی که گان کارگردانی فیلم Guardians of The Galaxy را برعهده گرفت، یک مشت خزعبلات را تبدیل به طلا کرد. با دادن همان حس عجیب و رویکردی به همان اندازه سورئال به فیلم The Suicide Squad، او کاری مشابه را برای دی‌سی انجام داده است.
۸/۱۰
  • منتقد Screen Crush:
پس از آن سکانس آغازین هیجان‌انگیز، فیلم The Suicide Squad بیشتر به یک ماجراجویی ابرقهرمانیِ مرسوم و رضایت‌بخش بدل می‌گردد. داستان برخی اوقات خسته‌کننده می‌شود، و برخی انتخابات ریسکی در تدوینِ بخش پایانی فیلم که برای بالا نگه داشتن انرژیِ آن استفاده شده‌اند، تنها نقطه‌ی اوج فیلم را گیج‌کننده‌تر می‌کنند. با این حال، آغاز فیلم معرکه است و در کل، این فیلم در مقایسه با Suicide Squad شبیه به آثار [فردریکو] «فلینی» می‌باشد.
۷/۱۰
  • منتقد The Guardian:
هرچیزی در این فیلم باب میل نیست، اما اعتماد به نفس دیوانه‌وار و خالصانه‌ای که در آشفتگی The Suicide Squad وجود دارد، یک اثر شدیداً تماشایی تحویلمان می‌دهد.
۶/۱۰
  • منتقد Entertainment Weekly:
فیلمنامه، آن‌طور که به‌نظر می‌آید، با نوعی شادی زورکی به سبک‌سری می‌پردازد، کشته‌های فراوان‌اش را با شوخی‌های بچگانه و ریتم آهنگ‌هایش زیر می‌گیرد. نیمی از شوخی‌ها درست از آب در نمی‌آیند، اما برخلاف نسخه‌ی بی‌حس‌وحالِ قبلی، نسخه‌ی گان لااقل این آشفتگی را جشن می‌گیرد.
۵.۸/۱۰
۷.۲
از ۵۳ نقد!

The Suicide Squad

  • Metacritic ۷.۲
منبع Metacritic
8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments