میانگین نمرات سریال استارگرل – Stargirl

سریال جدید استریم دی سی یونیورس با نام استارگرل (Stargirl) تازه‌ترین سریال بر اساس سری کمیک‌های انتشارات دی سی می‌باشد که داستان یکی از مخلوقات جف جانز و جایگزین قهرمانی با نام استارمن را بیان می‌کند. با توجه به گفته‌ها در این سریال انواع و اقسام کاراکترهای ریز و درشت دی سی حضور پیدا می‌کنند و با تایید این موضوع که قرار است شاهد اشاراتی به گروه انجمن عدالت آمریکا باشیم، تا حدودی انتظارات برای این سریال بالاتر نیز می‌رود. با این‌حال، لحن نوجوانانه‌ی آن و پخش شدن آن توسط شبکه‌ی CW (با وقفه‌ای یک روزه) بسیاری را در رابطه با کیفیت این سریال نگران کرد. با پخش قسمت آغازین این سریال، می‌بایست نگاهی به اولین نقدهای آن داشته باشیم.

منتقد AV Club:

با گذشت پنج قسمت، به‌نظر نمی‌رسد که انجمن عدالت جدیدِ آمریکا شانسی در مقابل شروران باتجربه داشته باشد. پتانسیل لذت‌بخش قسمت‌های بعدی سریال نیز در همین تلاش‌های مکرر آن‌ها برای پیروزی در برابر ابرشروران نهفته است… اما مهم‌تر از هرچیز باید امیدوار باشیم که پت (با بازی لوک ویلسون) نقش عظیم‌تری در تعلیم این قهرمانان جوان داشته باشد. او تاثیرگذارتر و باحال‌تر از آن است که تنها به عنوان یک شخصیت فرعی حضور بیابد.
۷.۵/۱۰

منتقد RogerEbert.com:

ارتباط زیبای بین ویلسون و [برک] بسینجر به تدریج رشد می‌کند… حقیقتاً «تحسین برانگیز» بهترین صفت برای سریال استارگرل است. این سریال بی‌نقص نیست، اما ویژگی‌های قابل احترام زیادی دارد.
۷/۱۰

منتقد TV Line:

استارگرل به شکلی هیجان‌آور و موفقیت‌آمیز کارش را آغاز می‌کند، سپس در قسمت‌های بعدی با فلش‌بک‌های تایتاتز گونه و عمیقِ خود، تا حدودی رنگ می‌بازد. اما با رسیدن به قسمت چهارم، این سریال به درخشان‌ترین، پرشورترین و خانوادگی‌ترین سریال ابرقهرمانی شبکه‌های دی سی یونیورس و CW تبدیل می‌شود.
۶.۷/۱۰

منتقد Pitssburgh Post-Gazette:

بدنه‌ی اصلی سریال، رابطه‌ی بین پت و کورتنی می‌باشد و یک تغییر دلنشین برای داستان‌های قهرمانان بیست و خرده‌ای ساله می‌باشد. این‌که آیا این مسئله برای ثابت نمودن سریال کافی است را باید بعد از تماشای آن گفت.
۶.۵/۱۰

منتقد CNN:

سریال استارگرل از همتایانش در استریم دی سی یونیورس (Titans و Doom Patrol) پیشی می‌گیرد؛ آن هم با نگاهی عمیق در داستان‌های کمیک‌بوکی و ارائه‌ی قصه‌ای که به آرامی پیش می‌رود… عامل اصلی این موضوع، لحن روشن و شاد آن نسبت به سریال‌های تاریک قبلی است. لحنی که حاصل تلاش‌های ابرقهرمانانی نوجوان برای فراگیری قدرت‌هایشان است و آن را به سریالی مناسب برای مجموعه سریال‌های CW بدل می‌سازد.
۶.۵/۱۰

منتقد Collider:

از نظر داستانی، سریال استارگرل هیچ چیز تازه‌ای برای رو کردن ندارد. کاراکترهای شروری که در سه قسمت ابتدایی می‌بینم را قبلاً در سریال‌های Arrowverse ملاقات کرده‌ایم. و روابط میان نوجوان‌های تازه به دوران رسیده و ناپدری‌هایشان ایده‌ای به شدت قدیمی است. اما بازیگران سریال هنرنمایی‌های زیبایی به نمایش می‌گذارند.
۶/۱۰

منتقد The Hollywood Reporter:

قسمت‌های آغازین استارگرل تکلیف مشخصی ندارند و مضطرب هستند… سریال از قسمت چهارم، یعنی همان‌جایی که کورتنی دوستان تازه‌ای پیدا می‌کند، سر و سامان می‌گیرد. بسینجر مهربان و سرزنده بنظر می‌آید اما با توجه به آن‌که فیلمنامه شخصیتی سطحی را ارائه می‌دهد، سخت است در رابطه با او سخن بگوییم. او درست همانند قهرمانان نوجوانِ تازه وارد و بلوند دیگر به‌نظر می‌آید.
۶/۱۰
۶.۷
از ۷ نقد!

Stargirl

  • Metacritic ۶.۷
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments