میانگین نمرات سریال سوامپ ثینگ – Swamp Thing

سوامپ ثینگ بدون شک، شخصیتی است که دارای عناوین تأمل برانگیز و تحسین شده‌ی بسیاری می باشد. کمیک های این مخلوق هیولانما و جاودانه‌ی لن وین تا کنون میزبان تعداد زیادی از بزرگ ترین هنرمندان دنیای کمیک بوده‌اند. نویسندگانی از جمله آلن مور و برایان کی. وان تا گرنت موریسون و مارک میلار یا حتی اسکات اسنایدر که در هر دوره با انجام شیوه های متفاوت و مختص به خود یا حتی گاهی جلوتر از زمان خودشان، سوامپ ثینگ را به یکی از بنیادی ترین کمیک های تاریخ این صنعت تبدیل کرده‌اند. هر چند که اقتباس های صورت گرفته از داستان های سوامپ ثینگ همواره به ناامیدی هواداران منجر شده‌اند، اما اکنون با منتشر شدن نقدهای دو قسمت اول سریال سوامپ ثینگ به نظر می رسد که بالاخره قرار است شاهد اقتباسی استاندارد از کمیک های این شخصیت باشیم.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از نقدهای منتشر شده از این سریال که نوید عنوانی دلهره آور و لذت بخش را می دهند.

منتقد Paste Magazine:

گاهی اوقات داستان بین احمقانه بودن و جدی بودن تعادلش را از دست می دهد… ولی هیچ چیز نمی تواند ارزش آن دیالوگ ها را پایین بیاورد. دیالوگ هایی که به خوبی می دانند در چه مواقعی باید دلهره آور و هیجان انگیز باشند و در چه مواقعی باید جلوی نخ نما شدن سکانس های ترسناک را در لحظه، با بالا بردن متناوب فشار خون بگیرند.
۸/۱۰

منتقد Collider:

[سریال] سوامپ ثینگ، حداقل در دو قسمت اول، نه تنها انتظارات را بالا می برد، بلکه تقریباً در هر زمینه یک پیروزی را رقم می زند. یک سریال کثیف و به شکل مثبتی مضطرب کننده در رودخانه های لوئیزیانا که یادآور آثاری مثل فیلم The Thing اثر جان کارپنتر و یا کار تهیه کننده‌ی اجرایی سریال، یعنی جیمز وان، با موجودات ترنچ در فیلم آکوامن می باشد. اما مهم ترین معجزه‌ی سریال سوامپ ثینگ این است که روح انسانی خود را حفظ می کند.
۸/۱۰

منتقد TV Guide:

با پخش شدن تنها دو قسمت نمی توان گفت که سریال سوامپ ثینگ بی نقص است؛ اما این سریال، توانایی لازم را دارد تا حفره‌ای را در سریال های ابرقهرمانی پر کند که مدت هاست نیازمند اثری ترسناک و فانتزی بوده است.
۷/۱۰

منتقد The Hollywood Reporter:

یک سرآغاز آراسته از یک گروه بازیگری خوب و کارگردانی جاه طلب یعنی لن وایزمن.
۷/۱۰

منتقد RogerEbert.com:

بهترین عناصر سریال سوامپ ثینگ، به شکل عمیقی، حس و حال فیلم The Thing اثر جان کارپنتر را تداعی می کنند و برای صحنه های چندش آور و ترسناک، استاد این لحظات یعنی دیوید کراننبرگ برای نظارت حاضر شده است. میان آن همه جلوه های بصری، سریالی هست که به خوبی بین سریال های شبکه‌ی CW جا می گیرد؛ پر از دیالوگ های توخالی و کاراکترهای سطحی.
۵/۱۰
۷

Swamp Thing - Season 1

  • Metacritic ۶.۷
  • Rotten Tomatoes ۷.۳
15 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments