میانگین نمرات فیلم آکوامن – Aquaman

حدوداً یک هفته پیش بود که فیلم مورد انتظار آکوامن، اکران خود را در کشور چین آغاز کرد و به دنبال آن، در طی هفته‌ی جاری، نخستین نقد های رسمی این فیلم منتشر شدند. نقدهایی ضد و نقیض و در عین حال عجیب و غیر قابل انتظار که باعث گیج شدن بسیاری از طرفداران شده اند.

اکنون وقت آن است تا نگاهی به امتیازات و واکنش های منتقدان فیلم آکوامن بیاندازیم.

منتقد The Wrap:

این یک داستان ابرقهرمانیِ عجیب و فوق العادست که تلاش می کنه – و تا حدودی هم موفق میشه – که به بهترین فیلم حماسی ابرقهرمانی ساخته شده تبدیل بشه.
۸.۵/۱۰

منتقد IGN:

خوشحالی سرسام آوریه که به طور واضح [ببینیم] یه کارگردانی مثل جیمز وان، در روایتی از جهان آکوامن نقش داره. این فرد، فیلمی رو برای دو گونه از بچه های ۱۰ ساله خلق کرده؛ عده ای متشکل از بچه‌ ۱۰ ساله‌ های واقعی، و عده ای که در درون قلب شون هنوز همون کودک ۱۰ ساله‌ی با شور و شوق هستن. آکوامن یکی از عالی ترین فیلم های پاپ کورنی موجوده.
۷.۵/۱۰

منتقد Uproxx:

در پایان روز (یا، جداً، هر زمان دیگه ای از روز) فکر کنم آکوامن رو بیشتر از علاقه‌ی شخصی خودم، تحسین کنم. این فیلم یقیناً جاه طلبه.
۶/۱۰

منتقد Empire:

این یک فیلمی در مورد آکوامن ئه که نیاز داره بیشتر به آکوامن، و بسیار کمتر به مبالغه و گزافه گویی بپردازه. این فیلم از لحاظ بصری عالیه و بطور بی پروایی مبتکرانه‌ست، اما این گروه بازیگری، لیاقتشون بیشتر از ایناست که به یه کست سرگردان و غوطه ور توی تندبادی از CGI تبدیل بشن.
۶/۱۰

منتقد The Associated Press:

چه به عنوان نکته‌ی مثبت و چه به عنوان نکته‌ی منفیِ فیلم، امواج دریاهای اینجا متلاطم تر از پیش بینی های حاصل شده‌ست (و گاهی خسته کننده تر.) یک ماهیگیری بی دردسر از دریای فیلم های مارول.
اما [با این تفاوت که] نقاط درخشان فیلم (موموآ، با اون موهای اختاپوسی) براشون دشوارتره که بتونن در میان اون اقیانوس ها، در کنار یک فیلمنامه‌ی عمدتاً بی آلایش و بیش از اندازه جزئی نگر، لذت بخش ظاهر بشن.
۵/۱۰

منتقد Indie Wire:

در جهانی بهتر، آکوامن می تونست توی رسوندن یک پیامِ زیست‌محیطی به مردم، بهتر عمل کنه. اما حتی تمام ماهی های دریا هم نمی تونن فیلمی رو نجات بدن که به خودش زحمت نمیده بیشتر از سطح اقیانوس، عمیق تر باشه.
۵/۱۰

منتقد The Playlist:

این فیلمِ شلوغ و زمخت از لحاظ بصری، در عین حال منحصر به فرد هم هست. فیلم میدونه که می خواد به چه هدفی برسه و در همین زمان، هم در مسیر درست و هم در مسیر غلط پیشروی می کنه.
۵/۱۰

منتقد The Guardian:

[پاتریک] ویلسون فقط، به صراحت، کسل کننده است. این فرد اجازه نمیده که یک شخصیتِ جالب، شرح و بسط داده بشه و به وضوح در مقایسه با لوکی کم میاره؛ یعنی شخصیتی که برادر ناتنیِ ثور هست و با خوشمزه بازی توسط تام هیدلستون به عنوان یک شخصیت خبیثِ صدا-مخملی به تصویر کشیده شده.
اما پس از اون، شخصیت پردازی کلیشه ایِ “پسر خوب” توسط موموآ در نقش آکوامن، خودش به تنهایی بیش از حد زیاده روی می کنه. این یه فیلمی هست که تحت هیچ شرایطی اوج نمی گیره.
۴/۱۰

منتقد Slant Magazine:

به طور عمده، رنگارنگ بودن فیلم، [مخاطب رو] منحرف می کنه و بیش از حد شلوغه، به نظر میرسه این فیلم اینقدر جرأت داره که ما رو با مسخره ترین قهرمان دنیای کمیک، مسخره کنه.
۳.۸/۱۰

منتقد Chicago Tribune:

دیدن این فیلم مثل خیره شدن به یک آکواریوم غول پیکر، پر از موجودات دریاییِ دیجیتالی، به مدت ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه است، که بازیگرانش با سیم اینور و اونور میرن و تظاهر میکنن که دارن شنا می کنن.
۳.۸/۱۰

آپدیت: البته حتی با وجود این نقدها، فیلم آکوامن از حرکت باز نماند و در حال حاضر با شکستن رکورد «بیشترین اثر پیش فروش شده‌ی تاریخ سینما» در رتبه‌ی اول این لیست قرار دارد. هم چنین فروش هفته‌ی اول این فیلم در چین، با رقم تقریبی ۱۵۰ میلیونی، خود را به یکی از پرفروش ترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ چین تبدیل کرده است و  پس از فیلم های جنگ بی نهایت، ونوم، عصر اولتران و جنگ داخلی در رتبه پنجم قرار دارد.

۵.۵
از ۴۸ نقد!

AQUAMAN

  • Metacritic ۵.۵
منبع Metacritic
86 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
SAEED

تورو خدا ببین.اونایی که تعریف کردن ازش نمره های کمی دادن و اونایی که فیلم رو کوبوندن عملا چیزی از کمیک حالیشون نمیشه.آخه آکواریوم؟!مسخره ترین ابرقهرمان کمیک؟!
 
 

Captain Steve Lover

راتنشم با ۱۰۶ نقد ۷۰ یا ۶۹ عه اگر اشتباه نکنم. و فرش هست فعلا نه سرتیفید فرش. متا هم زرده.

Captain Steve Lover

فروشش هم تو چین خیلی خوب بود، باید دید تو سایر نقاط دنیا از جمل امریکا چطور عمل میکنه. از طرفی کریسمس و تعطیلات رو داریم که شانس هست. از طرفی رقیب هایی کله گنده و نقد های متوسط خود فیلم که بد شانسیه. در مجموع بنظرم فروشش تو مایه های جوخه میرسه . ۷۰۰ و خورده ای.بخاطر هایپ مردم از تریلر ها و تبلیغات. ولی بعیده به ونوم و واندروومن و اسپایدرمن و…برسه.

Alireza

ولی فکر کنم ۸۰۰میلیون رو بفروشه یادمه ونوم هم پیش بینی کردید ۶۰۰تا هم نمیفروشه ولی الآن ۸۵۰تا فروخته همینکه بزرگترین منتقدهای سینما گفتن که نمره تاثیر زیادی روی فیلم‌های بزرگ نداره ولی نمیدانم یه حس خوبی بهم میگه این فیلم در حد یک فیلم قهرمانی خوب هست حالا من که تا بلوری صبر میکنم . پ.ن :این دوتا منتقدهای که ۳.۸دادن اگه میامدن به جلوه‌های ویژه یا داستان یا هر چیزی یه ایراد منطقی میگرفتن بهتر از این حرفاشون بود نگاه کردن به یک آکواریوم و مسخره ترین قهرمان بعد آقای آرمان میگه اینها درس سینما خواندن مگه هر کی سینما میخوانه میتوانه… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

نه دوست عزیز اینطور نیست گفتم قبلا ،از طیف مختلفی از منتقدا نظر سسنجی میشه که وقتی دو تا نخاله هم مثه مورد بالا امتیاز خیلی کم میدن، تو باقی نظرات، نظر این ها گم می شه بحثه منم عملکرد کلی وارنر در درس نگرفتن از اشتباهاتش بود که دوباره از همون نقطه ضربه خورد در مورد نظر علی زراعت هم باید بگم اتفاقا زک تو انتخاب بازیگر خوب نبود. از ازرا میلر دوست نداشتنی بگیرید تا  جسی آیزنبرگ و حتی اون گال گادوتی که فوق العاده ضعیف بازی می کنه و کل بار فیلم رو اون بود. شخصا از… مطالعه بیشتر »

Alireza

در واقع آقای آرمان این فیلم داخل متا متوسط شد داخل راتن هم یک فیلم خوب پس میشه یه قدم رو به جلو برای دیسی باشه بله ما هم دوست داشتیم این فیلم خوب ظاهر شه ولی همینقدر هم کافیه ذره ذره بهتر بشه تا به فیلم‌های که اقتباسشون عالی بشه میرسن این فیلم هم انهایی که کیفیت پرده‌ای دیدن از فیلم خوششون امده نوید یک فیلم خوب رو میده. پرندگان شکاری رهایی هارلی کویین از بردگی یعنی خود اسمش هم میگه من قراره بیام یه فروش کنم یه متا ۲۰هم بگیرم ولی آقای ارشیا مارگورابی برای هارلی کویین بهترین… مطالعه بیشتر »

We hoped for Superman and got the Bat

همین ۵۳ هم خیلی بد نیست با نمره ونوم مقایسش کنید . زک به خوبی بازیگر ها رو انتخاب کرد و حتما فیلم خوبیه.

E.N

فیلم آکوامن نمره نسبتا خوبی از راتن گرفته کاش نمره راتن رو هم پوشش میدادید چون به نظر میاد در کل نمره منتقدین در سایت راتن تومیتوز از نمره منتقدین در سایت متاکریتیک کمی معقول تره مثلا فیلم دانکرک یک شاهکار محسوب میشه و از متا و راتن بالای ۹۰ گرفته این در حالیه که فیلم شوالیه تاریکی هم یک شاهکار محسوب میشه و از راتن بالای نود اما از متا زیر ۸۵ گرفته خب آخه این دو فیلم که  جفتشون شاهکارن فقط ژانرشون فرق میکنه مگه شوالیه تاریکی چه قدر میتونه ایراد داشته باشه که زیر ۸۵ بگیره از… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

نه دوست عزیز دنیای سینمایی دیسی به یه فیلم خیلی خوب نیاز دلشت تا برگرده
آکوامن نه گامی به عقبه نه جلو
هرچند حدس میزنم از آتو آشغالای زک خیلی بهتر خواهد بود
اتفاقا روتن نمراتشخ
غیر معقوله چون فیلمای خوب رو همش بالای نود میده
منظورم از خوب شاهکار نیست
دلیلش هم اینه نمره هر منتقدی رو با هر درجه سوادی جمع می کنه
متا فقط منتقدای مطرح رو جمع می کنه
متای بالای هشتاد هم امتیاز عالی مطرح میشه و شاهکار حساب میاد
 

آرمان صفا

من این پیامتو الان دیدم ارشیا والا از این لحاظ گفتم که گامی رو به جلو نبود ه نتونست اعتباری بیاره برای ابرقهرمانان دیسی اگر متای بالای هفتاد داشت عملا می تونست ثابت کنه که دیسی مشکل ابرقهرمان نداره عرچند قبلا با واندروومن یا فیلمای کلاسیک سوپرمن این کارو کرده ذهنیت عموم رو می تونست نسبت به قهرمانای دیسی عوض کنه ولی تاثیری قطعا رو جریان دنیای سینمایی آشفته نمی ذاشت ولی می تونست یه امیدی بده و اعتبار برا دیسی بخره گفتم که من فیلمو ندیدم که الان بخوام در مورد عملکرد فیلم حرف بزنم   بحثه اشتباهات وارنره… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

یه چی دیگه هم بگم در مورد امتیازای متا که قبلا هم گفتیم این از آموزه های غلط اساتید بزرگوار دنیای کمیک در جامعه ی غنی کمیک بوک ایران بود که سر چند در صد امتیاز متا خودشونو می کشتند مثلا بگیم بتمن بیگینز فیلم بدتریه از اسپایدر من یک چون متاش سه تا کمتره متای مثلا ۸۵ با ۸۸ یعنی فیلما تو یه رده کیفی اند یه زمانی می گفتن اسپایدرمن دو متاش یدونه از شوالیه تاریکی بیشتره و کلی کیفور می شدن ما رفتیم دیدیم برعکس می گن چون متای شوالیه ۸۴ هست جدا از اینکه این دوتا… مطالعه بیشتر »

بهنام احمدی

فعلا از ۲۷ نقد ۱۷ تاش امتیاز ۶۰ به بالا بوده، و از اون ۱۷ تا ۸ تاش امتیاز ۶۰ بوده. فرق امتیاز سبز و زرد هم فقط یک امتیازه. ۶۰ زرد حساب میشه و ۶۱ که یه دونه بیشتره سبز حساب میشه. نمیشه بگیم امتیاز کلیش زرده پس فیلم خوبی نیست. نزدیک به یک سوم امتیازاتش ۶۰ بوده و این اصلا نمره‌ی بدی نیست. به شخصه فیلمای خوبی رو دیدیم که امتیاز کلی متاکریتیکشون زیر ۷۰ و بعضا زیر ۶۰ بود. در مورد این فیلم واقعا نباید به امتیاز توجه کرد. داخل نقدها شاهد کم‌لطفی (و بعضا بی‌انصافی) بودیم.… مطالعه بیشتر »

بهنام احمدی

یه چیزی هم یادم رفت بگم. وقتی که یه فیلم خوب ساخته میشه، به شخصه برام مهم نیست که توی اون یونیورس یا سه گانه یا فرنچایز قبل از اون فیلم خوب چند تا فیلم بد ساخته شده. اون فیلم خوب حاصل زحمت تیم نویسنده، کارگردان، بازیگران، طراح صحنه و لباس و جلوه‌های بصری، آهنگساز و… هستش و همشون لیاقت تعریف و تمجید و تقدیر رو دارن و نباید تر و خشک باهم سوزونده بشه. در ضمن معتقدم که از دی سی فیلمهای سولو خوبی تو راهه. ولی نباید انتظار استقبال منتقدین رو داشت. چونکه mcu ذائقه‌ی منتقدا رو عوض… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

بهنام جان من با اون بخشی که فیلمای مارول ذائقه ی منتقدا رو عوض کرده کاملا مخالفم وگرنه به واندروومن هم نمره کم می دادن . واندروومن کاملا دنیای دی سی رو به آدم القا می کنه. هنوزم می گم بزرگترین مشکل فیلمای دی سی فیلم نامس و درس هم نگرفتند. به عنوان کسی که ۵ سال کمیک های دی سی رو خوندم و تاریخشو مطالعه کردم یه چیزی می گم  بحث این پتانسیل شخصیت های دی سی بسته شه. اول از همه دوستانی که به نظر میلار مراجعه کردند بدونند که میلار هیچ حرفی از ایراد های سینمایی فیلم… مطالعه بیشتر »

Alireza

البته بحث پتانسیل همچنان بازه مهمتر از ان بحث تقلیده که هی میگن دیسی از روی مارول تقلید کرد البته من خیلی وقته دیگه کاریشون ندارم بزارن تو حال خودشون باشن انها درمورد ما حرف نمیزنند اگه بزنند ما جوابشون میدیم .پ.ن :ببخشید از بچه‌های سایت اسپم میدم برای من خیلی مهمه.آقای آرمان چون شما زبانتون گفتید خوبه ممنون میشم جواب بدید که املا انگلیسی رو چجوری باید عالی داد ؟یکی معلمون گفته تلفظ‌هارو بلد باشید املا رو هم خوب میدید بقیه میگن کلمات رو باید بنویسی یاد بگیری خوب میدی حالا نمیدانم باید چکار کنم منم تنها درسی که… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

بهترین راههش تمرین دستی هستی هست که کلمه رو چندین بار بنویسید اگه از پایه می خوااید شروع کنید کن ملکه ذهنتون بشه
البته ااین تمرین برای املای مدرسه خوبه
چون کلمه رو که می خونید باید نکات دیگه ای هم رعایت کنید
ولی سیستم آموزشی ایران از بیخ غلطه
شما انگیلیسی رو باید از پایه درست و انگلیسی وار یاد بگیرید
 
نه فارسی وار

Alireza

در واقع بقیه هم همینو گفتن اما همچنان کلمات سخت و بلند زیادن معلم زبانمون گفت باید تلفظ کلمات رو بلد باشید ترم هم فقط املا میگیره هر معلم زبان که می‌امد میرفت واسه خودش یه روش ابداع میکرد وظعیتمون شد اینی که هستیم به هر حال ممنونم بخاطر جوابتون .

آرمان صفا

الان کامپیوتر کنارم نیست قشنگ جواب بدم
 
فردا کامل توضیح بهت میدم که زبانو چطور و از کجا بخونی که یواش یواش بهترشی

Arya3fff

به معلم تون بگو مِتُدش رو بذاره در کوزه آبش رو بخوره ? املای کلمات فارسی رو چطور یاد گرفتی ؟ انگلیسی هم همینطوره . همون کاریو بکن که آقا آرمان گفت . هیچ راه میانبری هم نداریم . روش معلم تون از بیخ اشتباهه .تو انگلیسی هم مثل فارسی کلی کلمه ی ” هم آوا ” یا همون homophone هست . night و knight تلفظ شون کاملاً عین همه . چطوری با شنیدنش میتونی املاش رو بفهمی ؟ یا مثلا alter و altar و خیلی های دیگه … کلاً همونطور که آقا آرمان گفت روش آموزش انگلیسی تو نظام… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

در رابطه با علیرضا هم باید بگم انگلیسی رو از گرامر شروع کن. دو تا کتاب خوب تو این زمینه هست که به نظرم از بقیه بهترن grammar in use  و betty azar که جفتشون خوبن. اولی خوب توضیح داده درسو و دومی هم تمرین زیاد داره. یه جورایی مکمل همن. کتابای آبی رنگشونو بگیر برای یادگیری واژه هم باید واژه رو تو متن یاد بگیری. کتابایی که فقط رو واژه کار می کنند مثل ۵۰۴ و ۶۶۰ و غیره به درد سطل زباله می خورن کتابایی مثل inside reading خوبه ولی اگه حوصله نداری oxford word skills basic بد… مطالعه بیشتر »

Alireza

ممنون از جوابتون در جواب آقای آریا بگم هر معلم زبانی امد روش خودشو پیش گرفت رفت این معلمون هم فقط به املا توجه میکنه تلفط ترکی هم داره یک چیز ترکیبی بین ترکی و انگلیسی میگه بعد ما هم باید سریع بنویسیم یه a جابجا شه ۲نمره از دست میدیم انهایی که کلاس زبان رفتن توش ماندن چه برسه به ما شاید اولین درس تو عمرمم که مردود بشم همین زبان با این معلمه هست  .از آقای آرمان تشکر میکنم هر وقت شد این کتاب‌هارو حتما میگیرم میخوانمشون با اینکه همیشه حس میکنم دیره برای یادگیری ولی با حرف‌های… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

من قول دادم دیگه پی این بحثا رو نگیرم و نخخواهمم گرفت این چیزایی هم که من میگم یحث دروغ و دزدی و فرهنگ سازی بعضیاس که بدجوری هم زدیم تو دهنشون چون با مدرک و دلیل حرف زدیم به چشم دیدم عصبی شدن وقتی آبروشونو بردیم دیگه هم کافیشونه اما در مورد بحث هم باید بگم که عیچ اشکالی نداره یکی بیاد بحث کنه فلان شخصیت دیسی یا مارول پتانسیل نداره فوقش یا درست می گه یا لشتباه میگه چند وقت پیش کوین کونروی گفته بود که سوپرمن شخصیت خسته کننده ایه نسبت به بتمن کسی نه فحشش داد… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

درموذد بخش اول رو درست می گی ولی بحث منم عملکرد کلی فیلم بود مثه شوالیه بر می خیزد نولان که پر از اشتباهه ولی در کل فیلم خوبی بود درمورد بخش دوم هدف فقط آدم شناسی بود که بفهمن ملت به چه قومی طرفن که چقد اطلاعات ناقص میدن و وقتی می گیم دزد تهمت الکی نمی زنیم مدرکش هم هست اینا هم همش حقیقته حقیقت نه ترس داره نه خجالت نه اعصاب خوردی اتفاقا درگیری ذهنی هم نداره فقط چیزایی هست که اتفاقی به تورم می خوره و می خندونه آدمو که چقد مطالب آشناس من خودم سایتی… مطالعه بیشتر »

Arya3fff

دو نوع منتقد آفت هستن . اونایی که به مرد پولادین و انت من ٢ نمره ۱۰۰ میدن و اونایی که به آکوامن ۳۸ میدن . بدشانسی آکوامن این بود که از اون منتقد های جو گیر که ۱۰۰ میدن به تورش نخورد و هم اینکه گیر دوتا منتقد احمق افتاد ( اگه اون دوتا نمره ۳۸ نبودن میانگین نمرات میشد ۶۰ ) . بزرگترین ایرادِ فیلم ، فیلم نامه اش هست . دیالوگ ها آبکی هستن و انگار برای پُر کردنِ زمان فیلم هستن . نمیدونم چرا وارنر بجای ویل بیل و دیوید لزلی جانسون یه دیالوگ نویس درست… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

اصلا آکوامن تو نویسندگیش جریانات داشته از اول
جیمزوان گویا کارش خوب بوده
ندیدم تو نقدا کسی به جیمز وان گیر بده
 
درمورد پیام ارشیا هم باید بگم که باشه حتما رعایت می کن

Alireza

الآن از ۲۵۰میلیون دلار هم گذشت بنظرم ۹۰۰میلیون بترکونه میفروشه . از تخصصی ترین سایت کمیک بوکی ایرانی هم ۷.۵گرفته فکر کنم ایندفعه بحث پتانسیل باز نشه …

crash bandicot

من ولی شخصا امیدوارم که فیلم خوبی بشه. و بهتر از اون، دوبله خوبی داشته باشه. نمیگم زبان اصلیش بده، خوبه، اوکیه. ولی دوبله همیشه برام چیز دیگری بوده. یکی از خوشبختی های مارول در ایران این بوده دوبله های درجه یکی داشته. از شروین قطعه ای سر اسپایدرمن های سام ریمی که واقعا کارش جاودانه بود(واقعا نمیتونم اسپایدرمن بالغ رو بدون آقای قطعه ای تصور کنم.) تا آقای شیخ زاده که سر هالند گل کاشتن. چنگیز جلیلوند عزیز که صداش پا به پای تونی استارک و رابرت داونی جونیور جلو میره و اصلا فیت داستانه. رضا آفتابی که دیگه… مطالعه بیشتر »

E.N

آقا آرمان فیلم های خیلی خوب بالای نود  و فیلم های شاهکار نودوسه به بالا میگیرن در راتن، شما به نمرات نگاه کن البته راتن و متا آنچنان اختلافی در نمرات به فیلم ها ندارن و فیلمی که در راتن بد باشه در متا هم بده و فیلمی که در متا خوب باشه در راتن هم خوبه فقط اون نمره ای که میدن از لحاظ عدد فرق میکنه ولی خوب و بدش تقریبا در هردو سایت یکیه اما در کل نمرات راتن معقول تره راجع به معتبر بودن منتقد الان اینی که گفته آکواریوم، خیلی نظرش معتبره که در متا… مطالعه بیشتر »

Captain Steve Lover

این تفاوت بخاطر نوع سیستم نمره دهی سایت هاست. توی راتن یه منتقد اجازه نداره نمره بده به فیلم. فقط میتونه از بین دو گزینه ی راتن و فرش یکی رو انتخاب کنه. راتن یعنی از فیلم راضی نبوده و فرش یعنی بوده. و در نهایت نمره ای که راتن میزنه مشخص میکنه اینقدر درصد از منتقدین به فیلم نمره ی فرش دادن و راضی بودن از فیلم. فیلمی که ۸۰٪ داره تو راتن. یعنی ۸۰ درصد منتقدین در کل راضی بودن ازش. ممکنه راضی باشن ولی در حد ۶۰ از ۱۰۰ راضی باشن. تو متا ولی اینطور نیست، منتقد… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

یعنی به نظر شما نمره ی ۹ از ده نمره ی معقولیه برای فیلم خوب؟ نه شاهکار این چیزی هم که شما گفتی فیلم خوب بالای ۹۰ و فیلم شاهکار بالای ۹۳ رو اولین بار می شنوم ۹ و ۹٫۳ تفاوت چندانی نداره اینایی که تو متا نظر میدن تو راتن هم امتیازشون لحاظ می شه منتها متا فقد منتقدای مطرح رو میاره تو همون متا هم موارد سختگیرانه و گاها بی منطق پیدا میشه ولی انقد کمن که با نظرات دیگه یه جورایی امتیازشون گم میشه معتبرترین سایت امتیاز فیلم هم متا هست. حالا منو قبول ندارید می تونید… مطالعه بیشتر »

E.N

نه بابا من شمارو قبول دارم آقا آرمان فقط در این مورد باهاتون موافق نیستم، در ضمن من گفتم فیلم های خیلی خوب نود میگیرن نه فیلم های خوب، فیلم های خوب ۶۰ به بالا میگیرن، فیلم های خیلی خوب ۸۰ به بالا میگیرن، وقتی گفتم نود به این دلیل بود که شما گفتی راتن به همه فیلم های خوب نود میده در صورتی که اون فیلم ها خوب نیستن، خیلی خوب هستن که نود به بالا گرفتن، خلاصه که فیلم های خوب در راتن ۶۰ به بالا هستن فیلم های خیلی خوب ۸۰ به بالا هستن و فیلم های… مطالعه بیشتر »

Deadpool

نمراتش که منتشر شد ناامید شدم بدجور.خیلی بهش امید داشتم.اما تعریف و تمجید کسانی که دیدنش  تا حدودی امیدوارم کرد به فیلم دوباره.ولی در کل نمیدونم واقعا چه بلایی سر دی سی اومده.کمپانی ای که یه زمانی بهترین فیلمهای کمیک بوکی تاریخ رو میساخت الان رسیده به بدترینها و همش داره طرفداراشو نا امید میکنه

آرمان صفا

از cinema score هم -A گرفتخ که نشون می ده تماشاچی ها راضی بودن از فیلم تا حد قابل قبولی

Deadpool

امیدوارم حق با تماشاگرا باشه و فیلم خوبی باشه واقعا.ضمن اینکه الان فهمیدم راجر ایبرت (منتقد مورد علاقم) هم به فیلم ۸۸ داده.

آرمان صفا

آکوامن به طرز عجیبی ازش استقبال شد و دور از ذهن نیست که رکورد دوتا فیلم آخر بتمن نولان رو بزنه تو فروش. شخصا فکر می کردم با امتیاز ۵۵ از متا تا هفتصد میلیون حداکثر فروش کنه ولی یک میلیاردو راحت رد می کنه. ۲۲ تا نظر مثبت و ۲۱ نظر متوسط و ۶نظر مثبت.  یعنی فیلم نسبتا خوبه . بیشتر هم به گیج کننده بودن داستان کلی فیلم و دیالوگ ها گیر دادع بودن. اگه تو این بخش خوب عمل می کردن کمه کم ۷۰ رو می گرفت از متا. حیف واقعا امیدوارم این اتفاقا برا شزم نیفته… مطالعه بیشتر »

Deadpool

دوستان واقعا شرمنده بابت اسپم میخوام سریال Titans ببینم اما دو دلم دوستانی که دیدن به نظرتون ارزش دیدن داره؟

عادل اسلامی

بستگی به سلیقه و خب میزان انتظاراتتون داره، اگه بخوایم تخصصی به قضیه نگاه کنیم سریال قوی‌‌ای نیست و نکات مثبت کمتری داره در برابر نقاط ضعفش، منتها اگه دوست دارید این دنیای تلویزیونی رو بصورت جدی دنبال کنید دیدنش ضروری بنظر میرسه، منظور سریال هایی مثل دووم پاترول هستش که اول در چند اپیزود این سریال معرفی شدن و براشون پیش زمینه چیده شده تا در سریال اختصاصی خودشون حضور پیدا کنن.

آرمان صفا

یه چیز متوسطه با شخصیت پردازی از بیخ و بن غلط و داستان شلوغ و حفره دار
بار دیگه ثابت شد دیسی وقتی ذات شخصیتا رو تغییر بده در بهترین حالت یه چیز متوسط درمیاد
حالا اگه شد بعدا در یه پست جدا ازخجالتش در میایم
 
به عنوان دیسی فن یک درصد هم خوشم نیومد ولی ارزش یه بار دیدنو داره

Alireza

من که هنوز فیلمو ندیدم(منتظر زیرنویس فارسیم)ولی ان فیلم‌هایی که دیدم بعد میانگین منتقدین دیدم فهمیدم یه سلیقه کاملا جداگانه ازشون دارم هنوز امید دارم چون با استقبال خوب مردم روبهرو شد شاید ایراد اصلی فیلمش شلوغ بودنش باشه به هر حال بعد دیدن فیلم زیر نقد فیلم آکوامن نظرمو میگم درموردش…

E.N

ببین titans سلیثه ای هست شاید خیلی خوشت بیاد شاید هم حالت به هم بخوره از اون یریال اما من خودم قسمت اول رو دیدم دیگه ندیدم چیز بدی نبود اما عالی هم نبود به به نظرم سریالای دیگه دیسی مثل فلش ئ ارو یا گانهام از اون بهترن البته من فقظ یک قسمت دیدم ولی در همون قسمت زیادی در بعضی چیزا زیاده روی کرده بود

E.N

مثلا دیک گریسون زیادی و الکی خشن بود از بتمن دزک اسنایدر هم خشن تر بود یا استار فایر اصلا اون شاهزاده مهربون در کمیک ها نبود اما خداییش صحنه های اکشنش خوب بود و ریون هم جالب بود اما در کل که هوادارا و منتقدان راضی هستن ول گفتم که به نظرم در حد سریالای موفق دیسی مقل مثل فلش و ارو یا گاتهام نمیشه

Deadpool

ای بابا.انتظار داشتم حکم دردویل یا جسیکا جونز رو برای دی سی داشته باشه.حیف شد.حالا شاید دیدمش.مرسی دوستان

Deadpool

فلش و ارو که سریالای آبکی و مزخرفی بودن گاتهام ندیدم!

E.N

نه والا هیچ وقت آبکی نبودن فقط در یک فصل مثل تقریبا بیشتر سریال های دنیا افت کردن وبعدش دوباره به روند خوب خودشون برگشتن، انگار بگیم چون دردویل در فصل دوم افت کرد سریال مزخرفیه؟؟؟ نه عزیز، این سریالا عالین ولی باتوجه به شخصیت ها لحن سریال ها متفاوته، در ضمن گاتهام هم خوبه

SAEED

خب سریال تایتانز مثل سینمای دیسی هست بسیار دارک و البته خشن و یکی دو پله بالاتر.داستان پیچیدگی خاصی نداره ولی از نظر اکشن نمره قابل قبولی میگیره.به نظرم قسمت اولو ببین اگه خوشت اومد ادامه بده وگرنه …

گاتهام هم خب به نظر بنده بهترین سریال دیسه اگه بتمن فن هستی درنگ نکن حتما ببین.چون داستانهای اورجینال خوبی داره.

Deadpool

اتفاقا تنها نکته مثبت سریالا CW کاستوم مناسب و بازیگرا خوبشه(البته نه همه.بازیگر فاجعه آیریس فراموش نشه!)ولی داستان جذاب و پر کششی ندارن.دقیقا مثل بقیه سریالای CW ساخته شده برا تینیجرای کم سن و سال.البته سو تفاهم پیش نیاد نظر شما و بقیه طرفداران سریالا CW هم محترمه

E.N

بله از دیگر نکات مثبت سریالای cw کاستوم و بازیگرای مناسبشه مثلا استیون آمل و گرنت گاستین و ملیسا بنویست و اخیرا روبی رز(که در کراس اور فوق العاده جهان های دیگر بود) برای گرین ارو فلش سوپرگرل و بتوومن بهترین انتخاب بودند همینطور صحنه های اکشن  سریال های اروورس با توجه به بودجه محدود شبکه های تلویزیونی واقعا بیشترشون زیبا و هیجان انگیز ساخته میشن مثل مبارزه فراموش نشدنی الیور کویین با راس الغول یا تمام مبارزات گرین ارو با دث استروک و پرومتیوس و همینطور تقریبا تمام نبرد های فلش با اسپیدستر ها یا مبارزه سوپرگرل با رین… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

والا من به جز فصل یک فلش که با جرات می گم بهترین تجربه سریالی کمیک بوکیم بود ولی خیلی با سریالای سی دابلیو مشکل دارم و به نظرم ضعیفن و دلیلمم گفتم. فکر نکنم مزخرف و غلط گفته باشم.

به هرحال نطرات در مورد این سریال متفاوته و بیشتر دوستان خودم هم که نگاش می کنن آدمای بزرگسالن و ربطی به تینیجری بودن نداره.

 

آرمان صفا

مزخرف گفتن یعنی اینکه شما جای دلیل آوردن برای این شبکه بیای بگی سریالای دابلیو سی و یا بگی یه مشت آدم مثلا احمق می شینن این سریالارو نگاه می کنند. به این می گن توهین و مزخرف گویی

E.N

ببخشید من دقیقا نگرفتم چی شد؟ الان شما اونجایی که گفتم این تفکر مزخرف رو میگی؟ اونجا منظورم این بود که این که بگن این سریالا تینیجری و بدرد نخور و بچگونه هستن مزخرفه منظورم این بود، منظورم این نبود که هرکس از این سریالا خوشش نیاد مزخرف میگه، و اینکه کیا باعث شدن اون  تفکری که راجع به اروورس گفتم در ایران بین کمیک فن ها رواج پیدا کنه رو هم در کامنتم در تیزر جدید فصل سوم دردویل منتشر شد گفتم و کلا مفصل راجع به این که چرا سریالای اروورس خوبن توضیح دادم و دلیل آوردم اونجا 

Deadpool

.علاقه ای به بقیه سریالا دی سی یونیورس ندارم و منتظرشون هم نیستم.ولی از کودکی به تایتان ها علاقه زیادی دارم با انیمیشنشون هم خاطره زیاد دارم.تعریف گاتهام رو بیشتر شنیدم.اول گاتهام میبینم پس بعد تایتان اونم فقط به خاطر علاقم به این گروه.مرسی دوستان بابت وقتی که گذاشتید

Arya3fff

اگه عاشق کارتون های تایتان ها هستی ، شدیداً پیشنهاد میکنم سریال رو نبینی! 

Deadpool

جالبه اینجا جرئت ندارم نظرم رو بگم!سریع بازخواست میشم.(البته مطمئن نیستم‌کامنت آقا آرمان خطاب به منه یا نه.اگه نیست شرمنده بابت اشتباهم)به نظر من سریالا CW آبکی و به شدت ضعیفن چون با قرار دادن رومانس های نچسب و به شدت کلیشه ای تمرکز اصلیشون در جذب کم سن و سالهاست.نمونش سریال ومپایر دایریز که یه فاجعه بود‌.باز سریالا دی سی از این بهتر بودن اما قربانی سیاست CW شدن.فلش که هر قسمت یه ویلینی که قدرتهاشو از اون رعد و برق به دست اورده باهاش میجنگه آخر سر شکستش میده یه عشق بازی لوس به سبک CW هم اتفاق… مطالعه بیشتر »

Deadpool

آیریس واقعا بازیگرش هم نچسب بود و بازیش خیلی بد بود.(حالا کاری به زشت بودنش ندارم!)و الان حتی طرفداران پر و پا قرص دی سی و سریالا CW ازش متنفرن

E.N

رومانس هاش رو آره خدایی قبول دارم بیشتریاش نچسبه، اما اینکه هر قسمت یک فراانسان رو شکست میده خب همیشه هم بی هدف نیست یعنی بعضی وقتا به جز برای بوجود آمدن صحنه های اکشن مهیج هدف دیگه هم داشته مثلا بعضی وقتا به اینکه همه مثل فلش خوش شانس نبودن و بعضی ها به خاطر این توانایی ها و قدرت ها زندگیشون نابود شد یا بعضی ها به خاطر قدرتشون خودشون در حال مرگ بودن، هم پرداخته شد یا بعضی وقتا به این میپرداختن که فراانسان برای چی از قدرتش در راه شرارت استفاده میکنه چون بعضی هاشون به… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

فکر کردم مزخرف گفتن را با مایی گفتم هرکی نظر منفی داشت به این دنیا دلیل نمیشه مزخرف گفته باشه که سو تفاهم بر طرف شد. چون ادبیات جالبی نیست

درکل هرچی دوست داشتید نگاه کنید و از هرچی لذت می برید طرفداری کنید. هیچ اشکالی نداره. ما تا وقتی نظر انحرافی نشنویم جوابی نمی دیم.یکی ممکنه مثلا از ونوم خوشش بیاد. ولی سلیقه با اینکه یه اثری رو که شاهکار نیست بگید شاهکاره فرق داره

کسی بابت نظرات بازخواست نمیشه آقای ددپول. دلیل برخورد با شما هم تو نظرات واچمن چیز دیگه ای بود که گذشت.

 

We hoped for Superman and got the Bat

تایتانز رو من تموم کردم خوب بود یاد دردویل افتادم قسمت آخرش هم خشن آرین چیزی بود که تحت عنوان یه اقتباس قهرمانی دیدم و از اون عجیب تر کسی بود که داشت این کار رو می کرد …. فقط پایانش خفن نبود که البته با صحنه بعد از تیتراژ باحالی که داشت جبران شد حیف کاش این فصلش یه قسمت بیشتر بود.  در مورد سریال ها cw امسال واقعا سال سریال ها دیسی هست چون به جز لجندز که من دنبال نمی کنم هم سوپرگرل هم فلش پیشرفت چشمگیری کردند و ارو هم بهتر شد. سوپرگرل که ترکوند فصل… مطالعه بیشتر »

E.N

آخ گفتی کراس اور  که دیگه واقعا هرسال داره میترکونه سال به سال کراس اور های Arrowverse در شبکه cw داره عالی تر میشه و با ایده های بکرش مارو غافل گیر میکنه امسال هم طبق معمول فوق العاده بود سال بعد میخوان از بزرگترین و بهترین رویداد تاریخ کمیک های دی سی  crisis on infinite earths یعنی بحران در زمین های بی نهایت  اقتباس کنن که خداییش دیگه خبر بهتر از این نمیشد  حتی اگر قرار بود سال بعد از روش فیلم سینمایی بسازن بازهم  من برای کراس اور بیشتر ذوق داشتم تا فیلم   بنده به سایت پیشنهاد… مطالعه بیشتر »

E.N

در بهترین فصل و موقعیت گاتهام داره تموم میشه و بعد از اتمام گاتهام از اونجایی که فیلم بتمن هم راه درازی تا ساخت و اکران داره قراره در این فرصت شهر گاتهام رو در سریال اختصاصی بتوومن در شبکه cw ببینیم که روبی رز دوباره در اونجا نقش بتوومن رو بازی میکنه امیدوارم سریال موفقی بشه

E.N

روبی رز برخلاف انتظارات واقعا دلپذیز در تقش کیت کین یا همون بتوومن ظاهر شد و از نقاط قوت کراس اور بود   در سایت راتن تومیتوز هم در بخش کریتیک کانسنسز یا همون نظر عموم منتقدین  قسمت ۹ ارو که قسمت دوم کراس اور بود از بازیگر و شخصیت بتوومن تعریف شده بود که یعنی منتقدین هم بسیار راضی بودن و طبق چیزی که در ویدیو های یوتیوب بود و نظر یوتیوبر ها و نظرات ویدیو ها خوشبختانه به نظر میاد هواداران هم از بتوومن راضی بودن  گاتهام هم قابل قبول در کراس اور نشون داده شد وبه همون تاریکی… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

بحران در زمین های نامحدود انق پیش زمینه لازم داره که حالا حالا اقتباس سینمایی از این رویداد صورت نمی گیره. وارنر تو همین فیلمای الانش مونده، دیگه وای به حال همچین رویداد عظیمی. ضمن اینکه انقد شخصیت داره و انقد داستانش شلوغه که بعیده سی دابلیو بتونه یه چیزی در حد خودش خلق کنه. ضمن اینکه اقتباس وفادارانه ازش می شه مرگ بری الن و سوپرگرل و مالتی ورس که اینم چندان قابل انتظار نیست. در مورد بحران در زمین های نا محدود هم اگه زنده موندیم و سایت هم تایید کرد بعد از ساعت قیامت یه لیست از… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

راستی یادم رفت بگم که بحران در زمین های نامحدود چون از داستان های مهمه فلشه توی پروژه فلش آوردمش و یه خلاصه ای از کل داستانو اونجا نوشتم. انشالله وقتی منتشر شد خواهید دید.

ولی خیلی تخصصی تر تو یه مقاله جداگانه بهش می پردازیم چون بر خلاف تصور غلطی که ایجاد شده بحران تاریخ دی سی را به طور کامل ریبوت نکرد. یه نیم ریبوت بود

E.N

آقا آرمان دمت گرم امیدوارم به زودی بتونید منتشرش کنید در مورد اقتباس cw از بحران هم خیالت راحت چون از پارسال داشت زمینه چینی میشد و همین کراس اور امسال هم به نوعی داشت زمینه چینی میکرد چون مانیتور از وجود تهدیدی بسیار عظیم خبر داد که تمام کارایی که تا حالا انجام داده به خاطر آماده شدن برای رویارویی با اونه که به احتمال زیاد منظور مانیتور از این تهدید آنتی مانیتوره و همینطور به مرگ سوپرگرل و فلش هم اشاره شد اما با توجه به صحبتی که الیور با مانیتور کرد معلوم شد سرنوشت عوض شده و… مطالعه بیشتر »

Deadpool

به نظرتون خیلی بهتر نمیشد حداقل هر فصل یه ویلین معرفی میکرد چون ۴۵ دقیقه واقعا کمه تو این مدت پرداخت بشه بهش.آدم نسبت بهش حسی پیدا کنه و ماندگار بشه تو ذهنش.تنها ویلینی که تو فلش ازش خوشم اومد ساویتار بود که اونم با پیچش فاش کردن هویت اصلیش گند زد.واقعا جالب نبود فقط میخواستن شوکه کنند تماشاگرا رو.

E.N

هر فصل که یک شرور اصلی هست که اتفاقا ساویتار در فصل سوم از کمترین محبوبیت بین فلش معکوس فصل یک و زووم فصل دو  و دوو در فصل چهار برخردار بود البته شما دوستش داشتی خب خوبه اما اون سه تای دیگه که خیلی بهتر بودن و ماندگار بودن البته ساویتار هم جالب بود ولی همین سیکیدا در نیم فصل اول فصل پنجم فعلا اومده از ساویتار بهتر ظاهر شده در همین اول کار البته شاید شما باز هم ساویتار رو بیشتر بپسندی چون به نظرت بهترینه  خود ساویتار هم ادعای بهترین بودن داشت اتفاقا شروران اصلی هر فصل… مطالعه بیشتر »

Deadpool

آقا آرمان بله حق با شماست.بازم شرمنده بابت سو تفاهم

آرمان صفا

من الان فیلم آکوامن رو دیدم و باید بگم که کاملا حق با منتقدا بود و نمره متوسط ۵٫۵ حقش بود. بعضی وقتا انقد دیالوگا آبکی و بازی ها ضعیف بود که آدم خندش میگیره. نمونه بارزشم صحنه ی مرگ پدر مانتا بگذریم که باید یه کاری می کردن که آرتور غیر مستقیم باعث مرگش میشد نه اینکه بذاره بمیره متاسفانه فیلم هیچی از فرهنگ آتلانتیس نشون نمیده جز یه نمایی از شهررو لباسای سربازا شما وقتی داری یه فیلم قهرمانی میسازی اولا چیزی که باید مد نظر بگیری رشد شخصیت  و تبدیل شدنش به یه قهرمان در طول فیلمه… مطالعه بیشتر »

آرش مرادی

دقیقا

درطول فیلم بیننده هیچگونه ارتباطی با آتلانتیس برقرار نمیکنه و عملا آتلانتیس برای بیننده هیچ جذابیت و اهمیتی نداره ( برخلاف فیلمی مثل بلک پنتر که یه کشور لذت بخش به تصویر کشید که برای بیننده مهم بود )

درباره بازی ها هم اینکه اولا در فیلمنامه موقعیت خاصی وجود نداشت که بشه از بازیگر کار کشید … در کل جدا از اینکه بازی ها زیاد خوب نبودن ، کارگردان هم از بازی گرفتن از بازیگران عاجز بود

آرمان صفا

اتفاقا آقای مرادی اون منتقدی که آکوامن رو به یه آکواریوم بزرگ تشبیه کرده بود خیلی بیراه نگفته بود شما وقتی یه محیط وسیع زیر آب رو بدون پرداختن به فرهنگ مردم و قلمروهای مختلفش نشون بدی در واقع داری یه آکواریوم بزرگ رو نشون میدی که موجودات مختلف دارن توش حرکت می کنند این چه شاهیه که هنوز هیچی از فرهنگ مردمش نمیدونه. صحنه دنبال کردن اون نیزه سه شاخه منو یاد فیلم آواتار انداخت. که رفت دنبال اون موجود اژدها مانند تا بتونه احترام مردمو به دست بیاره. منتها اونجا قبلش کلی از فرهنگ مردم بومی اون سیاره… مطالعه بیشتر »

آرش مرادی

جدای از فیلمنامه ، چیز دیگری که باید بهش اشاره بشه جلوه های ویژه و کامیپوتری فیلمه واقعا خلاقیتی در این بخش ندیدم ( بخش های زیر آب منظورمه ) من حالا با کمیک های آکوامن آشنایی ندارم که اونجا چخبره اما این آتلانتیسی که من دیدم ، بنظرم اشتباه به تصویر کشیده شده بود و میتونستن از لحاظ بصری زیبا تر درستش کنن صحنه هایی که کاراکتر ها در زیرآب شنا میکنن حقیقتا خنده دار و مصنوعیه حتی بخش های پایانی ( نبرد اخر فیلم ) بجای اینکه برای من مخاطب عظیم و سرشار از نبوغ باشه بطوری که… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

یه نکته مهمی دیگه هم که هست ما وقتی بحث وفادارای یک اقتباس رو میکنیم اولین چیزی که در نظر میگیریم وفاداری به ذات کاراکتر هست

آکوامن یعنی چی؟

یعنی یه پادشاه دورگه ای که نه آتلانتیسی ها قبولش دارن  و نه زمینی ها. این احساس تنهایی نپذیرفته شدن آرتور که فاکتور مهمی از این شخصیته اصلا تو این فیلم دیده نمیشه

آرمان صفا

و حرف آخر به عنوان یه طرفدار دو آتیشه دی سی باید قبول کنیم که فیلما دی سی ضعیف بودن. واقعا ضعیف بودن. با جملاتی مثل منتقدا هیچی نمیفهن و برن به جهنم و سران دیزنی رشوه دادن و کل کائنات علیه شخصیت های دی سی ان هیچ چیزی درست نمیشه. فرق طرفداری با فن بازی همینه دیگه. طرفدار واقعی میاد عیبارو میبینه و سعی میکنه بقیه رو آگاه کنه. علاقشو میذاره کنار و به عنوان یه داور منصف به فیلم یا کمیک یا هرچی نگاه میکنه. فن باز نه. تهی از استدلال و تا میگی بالای چشم فلان شخصیت… مطالعه بیشتر »

آرش مرادی

یه چیزی هم راجب این موضوع بگم … من کمیک خون نیستم حالا چه مارول باشه چه دی سی … حقیقتش وقت نمیکنم اما این بحثی که داغه ، بحث همین بقول شما فن بازی و دیدگاه غیرمنصفانه هست اولا اینکه هر بیینده ای که میاد یک فیلمی رو میبینه ، با یه آگاهی اولیه مخصوص خودش شروع به دیدن فیلم میکنه و در نتیجه نظر خودش رو داره … قطعا هر انسانی نظر شخصی داره و نظرش قابل احترامه اما گاها پیش میاد که به دلیل سواد کم یه قوه تشخیص و تحلیل ضعیف ، یک شخضی دست به… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

دلیلش اینه که متاسفانه کار نشده رو این موضوع و جاهای دیگه هم که ادعای همه چیز دان و منطقی بودن کردند نیومدن درست یاد بدن به چهارتا کوچیکتر از خودشون نمونش تو کمیک هم داریم. تا یه فیلم ضعیفی از دیسی میومد یه عده همراه با نقد فیلم مینشتن به کوبوندن تاریخ دی سی و شخصیت هاش. اونم فرهنگ سازی دروغ که خود من بار ها تو همین سایت اثبات کردم.. نتیجش این میشه که مخاطب ب با خوندن یه سری مطالب تحقیر آمیز، نه تنها عقیدش عوض نمیشد. بلکه بیشتر میومد رو اشتباه و ندونستنش پافشاری میکرد و… مطالعه بیشتر »

Alireza

امروز فیلم آکوامن رو دیدم بنظرم یک قدم روبه جلو بعد از لیگ عدالت بود با اینکه قدمش بزرگ نبود اما بنظرم تاثیرگذار بود . همانطور که از نقدا و نظرات پیدا بود که فیلم فضای خیلی فانتزی داره از سرزمین آتلانتیس گرفته تا شنا کردنشون:-\ با اینکه داستان فیلم برام خیلی قابل پیش بینی بود اما ازش لذت بردم . روی صحنه‌های اکشن فیلم خوب کار شده و همچنین طراحی لباس‌ها هم قابل قبول‌اند مخصوصا لباس آکوامن که خیلی خوب درستش کردن(البته لباس اورم نبرد آخر نه تنها تهدید آمیز نبود بلکه مضحک بود کاشکی یه تغییری توش ایجاد… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

“هممون ۵.۵بدیم که روی پیشونیمون باید بنویسن نظر میانگین منتقدا :-\” ربطی نداره این حرفاتون و کسی که ۵٫۵ هم میده (مثل خودم) معیارای خودشو در نظر میگیره نه میانگین منتقدا هفت رو به واندروومن میدن نه امثال آکوامن . وقتی فیلم نامه که هسته ی اصلی یه فیلمه انقدر داغونه دیگه نباید توقع فیلم خوب رو داشت. شما اگه منظورتون از رشد مقایسش با یه افتضاحی مثل جاستیس لیگ هست که باید بگم جاستیس لیگ اصلا لیاقت لقب فیلم هم نداره. در رابطه با ایراد های آکوامن هم من و آقای مرادی صحبت کردیم به اندازه کافی و فکر… مطالعه بیشتر »