میانگین نمرات فیلم انتقام جویان: پایان بازی – Avengers: Endgame

بدون هرگونه تعارف باید عنوان کرد که فیلم انتقام جویان: پایان بازی، نه تنها مورد انتظار ترین فیلم سال جاری میلادی است، بلکه یکی از مورد انتظار ترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ سینما به شمار می رود. فیلمی که قرار است سرگذشت چندین و چند ساله‌ی ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول را به سرانجام برساند. فیلمی که نتیجه‌ی زحمات ۱۱ ساله‌ی استودیو مارول است و بدون شک به عنوان یک اثر مهم شناخته می شود.

مدتی پیش نقدهای رسمی این فیلم منتشر شدند و از یک پایان درخور برای فصل اول دنیای سینمایی مارول، و یا همان “حماسه‌ی بی نهایت“، خبر می دهند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نقدهای این فیلمِ مهم و هیجان انگیز.

منتقد Washington Post:

اگه جنگ بی نهایت درباره‌ی شکست خوردن بود، پایان بازی درباره‌ی کنار اومدن با شکست و ادامه دادنه. بعد از ۱۱ سال حماسه‌ی بی نهایت به طور کامل به پایان رسیده. هیچ صحنه‌ی پس از تیتراژی توی فیلم وجود نداره. ولی خدایا، این دوستای قدیمی عجب جشن خداحافظی‌ای به راه انداختن!
۱۰/۱۰

منتقد Chicago Sun-Times:

در حال حاضر نمی تونم فوراً پایان بازی رو به عنوان بهترین فیلم دنیای سینمایی مارول از بین ۲۳ فیلم اکران شده بدونم، ولی بدون شک این فیلم همه رو متقاعد می کنه که تاج پادشاهی مال خودشه. و وقتی که حرف از ضربه های احساسی می شه، این فیلم یه قهرمان واقعیه.
۱۰/۱۰

منتقد IGN:

پایان بازی رو می شه به راحتی جاه طلبانه ترین، احساسی ترین و تاثیرگذارترین فیلم دنیای سینمایی مارول دونست که تابحال اکران شده. به یه شکلی به بیشتر از یک دهه داستان سرایی، به شیوه‌ای منسجم و در بهترین حالتِ خودش پایان می ده. کاری که خیلی از مجموعه های سینمایی پرخرجِ دیگه نتونستن توی قسمت های پایانی خودشون، از پسش بر بیان.
۹.۵/۱۰

منتقد The Verge:

پایان بازی قرار نیست یه فیلم مستقل باشه که روی پای خودش می ایسته، و قرار هم نیست از فرمول همیشگی دنیای سینمایی مارول پیروی کنه. بلکه قراره یه داستان عظیم باشه که نتیجه‌ی یه عالمه زحمت فراوانه… از همین رو این فیلم یه پیروزیه. احساسیه، قویه و از همه مهم تر، با تفاوت های جاه طلبانه‌ای ظاهر می شه.
۸.۴/۱۰

منتقد Uproxx:

انتقام جویان: پایان بازی، بدون تردید پیچیده ترین و گیج کننده ترین فیلم دنیای سینمایی ماروله، ولی در عین حال به شکل غیر قابل باوری لذت بخشه. و بله، پایان داستانِ خیلی از شخصیت های شناخته شدست.
۸/۱۰

منتقد New York Post:

یه جنگ عظیم و هیجان انگیز، دقیقاً همون طور که امیدوارید باشه.
۷.۵/۱۰

منتقد Variety:

بعد از تقریباً ۲ و نیم ساعت سرگرمی سفت و سخت کمیک بوکی، پایان بازی کل اون منطق قدیمی و بی معنی مارول رو، که در آسون ترین سطح داستانگویی خلاصه می شد و ثابت می کرد مارول خودش رو جدی نمی گیره، با مجموعه‌ای از سکانس های احساسیِ قدرتمند کنار می زنه.
۷/۱۰

منتقد Arizona Republic:

برای هوادار ها، اینکه چه تعداد ابرقهرمان توی این فیلم ۳ ساعته وجود داره خودش نصفی از لذت فیلمه. ولی برای فیلم‌بین های حرفه‌ای، یعنی همون کسایی که آثار ناچیزی مثل مرد مورچه‌ای و واسپ رو نگاه نمی کنند، نیمی از خستگی فیلم حساب می شه. خستگی ناشی از جهان آفرینی کسالت آور برای پیش رفتن با احساسات بیش از حد یه بُعد فانتزی که انگار درون یک آخرالزمان همیشگی گیر افتاده.
۶/۱۰

منتقد The Globe and Mail:

حتی اگه می تونستم قدرت کافی برای به چالش کشیدن دستورات استودیو برای ور رفتن با اطلاعات فیلمنامه رو جمع کنم، بازم فایده‌ای نداره. یه چیز کوچیک در پایان بازی هست که ارزش اسپویل کردن داره، با توجه به اینکه هسته‌ی فیلم چقدر فاسد شده.
۵/۱۰

منتقد Slant Magazine:

تمام جدیت داستان این فیلم برای بدست آوردن یه داستان سرایی دم دستی از بین رفته. و یا شایدم بخاطر طنز لوده‌اش.
۳.۸/۱۰
7.7
از 55 نقد!

Avengers: Endgame

  • Metacritic 7.7
منبع Metacritic
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
Killing Joke
Killing Joke

این فیلم رو با کیفیت پرده ای دیدم و به شخصه خیلی باهاش حال کردم و به نظرم هر چقدر بیشتر بخوام در موردش حرف بزنم ممکنه اسپویلش کنم پس فقط میگم :

“این فیلم پایانی بی نظیر بر داستان سرایی ۱۱ ساله مارول بود”

Captain Steve Lover
Captain Steve Lover

الان از ۵۰ نقد ۷۸ . تغییر نمیکنه دیگه راتنشم ۹۶ بعد ۲۴۰ نقد ، اونم تغییر نمیکنه . هم تو متا و هم تو راتن بین تمام آثار کمیک بوکی چند قهرمانی و کراس اور بالاترین نمرات رو گرفته با اختلاف . و اما در مورد فیلم … باید بگم … غیر قابل توصیف بود . یک فیلم نبود ، بلکه یک “تجربه” بود . بهترین پایان و لایق ترین و شایسته ترین خداحافظی برای ۱۱ سال و ۳ فاز و ۲۲ فیلم بود . با اختلاف بهترین فیلم کمیک بوکی کراس اور و چندقهرمانی تاریخ سینما . هیچ… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

از بقیه کاربرای عزیز هم خواهشمندم به احترام کسانی که فیلم رو پرده ای نگاه نمی کنند از هرگونه اسپویل خودداری کنید

E.N
E.N

خدارو شکر که این فیلم هم موفق شد، واقعا خوشحالم و بی نهایت مشتاقم برای دیدن فیلم، خیلی دوست داشتم که این فیلم بتونه نزد منتقدین به عنوان بهترین فیلم انتقام جویان شناخته بشه که خوشبختانه این اتفاق افتاد، من فقط اولین تریلر فیلم رو کامل دیدم و از تریلر های بعدی فقط اون صحنه ملاقات ثور و کاپیتان مارول رو یکدفعه ای و ناخواسته دیدم و یادم نمیاد دیگه هیچکدوم از تبلیغات فیلم رو دیده باشم، همونطور که دوستان گفتند من هم توصیه میکنم برای دیدن همچین فیلمی، خودتون رو به هیچ وجه اسپویل نکنید واقعا دم تک تک… مطالعه بیشتر »

Alireza
Alireza

خب من هر چی بگم فیلم اسپویل میشه فقط اگه میشه  یه صفحه‌ای رو تو سایت بزارین که انجا بشه اسپویل کرد . ولی واقعا این فیلم عظیم‌ترینه فیلم ماروله:O .

Captain Steve Lover
Captain Steve Lover

Avengers Endgame Ends The Game With 1/2 Billion Opening Weekend(3Days)On it’s way to blow out Titanic

what the likes of Captain Marvel,Aquaman,Iron Man 3 And Civil War Earned In Their Entire Boxoffice, Endgame did in 3 Days

And Yes , Passing titanic Is A GUARANTEE

It Will End it’s run with around 2/3B-2/6B

https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2019/04/28/avengers-endgame-box-office-marvel-avatar-star-wars-force-awakens-titanic-harry-potter/

 

آرمان.صفا
آرمان.صفا

هشدار اسپویل برای کسایی که ندیدند هنوز . . . . . . . . . . .. . . چند تا از صحنه های این برا من قابل قبول نبود. یه برا بیشتر ندیدم فیلم رو اگه کسی تصحیحم کنه خوشحال میشم یکی برگشت انت من از دنیای کوانتومی بود که حالا یه موش میاد روی دستگاهی به اون پیچیدگی راه میره و اون بر میگرده و صحنه های سفر زمانیش و رابطه علت و معلول که یه چیز منطقیه. خب وقتی گذشته رو تغییر بدی قاعدتا حوادث شکل دیگه ای باید به خودش بگیره. مثل برداشتن تسرکت قبل… مطالعه بیشتر »

E.N
E.N

هشدار لو رفتن داستان برای کسانی که انتقام جویان: پایان بازی رو ندیدن . . . انت من که قرار بود برگرده، کاراش برای برگشتن، از قبل انجام شده بود اما چون دکتر پیم و زن و بچش پودر شده بودن، بعضی از کارهارو خود اسکات باید انجام میداد، درواقع قرار بود یک ثانیه ای برگرده اما چون خانواده پیم پودر شدن، اسکات خودش باید بقیه کارهارو انجام میداد و به همین دلیل برگشتنش ۵ دقیقه طول کشید که این زمان برای خود اسکات در دنیای کوانتومی ۵ دقیقه بود اما برای دنیای بیرون، اسکات ۵ سال بود که وجود… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

.البته اگه خطا نکنم گفت برای من ۵ ساعت طول کشید نه ۵ دقیقه. این ۵ ساعت رو اگه میتونست خودش در میومد. نیازی نبود یه موش به طور اتفاقی بیاد درش بیاره. دستگاهی که ۵ سال خاک خورده و پیچیده هم هست. با اینگه دستگاه رو بردن جای دیگه و همه چی خاموشه. در رابطه با دنیای موازی هم خب وقتی سنگ ها رو بگذارن سرجاش دیگه نباید دنیای موازی به وجود بیاد پس. ولی قضیه لوکی و کاپتان نشون میده دنیای موازی به وجود اومده. سوالی که پیش میاد اینه که بالاخره به وجود اومد یا نیومد. من… مطالعه بیشتر »

E.N
E.N

درست فهمیدید و در مورد دراومدن اسکات هم رفتم اون صحنه رو دوباره دیدم و من اشتباه کردم و همونطور که شما گفتید، اسکات ۵ ساعت در دنیای کوانتومی گیر کرده بود، حالا اینکه چجوری دراومد زیاد مهم نیست، بخش کوچیکیه در داستان، زیاد به اون بخش اهمیت ندید،حالا یا دستگاه یکدفعه به کار افتاد یا موشه یک کاری کرد یا اسکات در اون پنج ساعت یک کاری کرد یا… کلی احتمالات هست و زیاد مهم نیست درمورد جهان های موازی که بله به وجود اومد،من گفتم جهانی به خاطر سنگ ها به وجود نیومد، چون استیو سنگ هارو برگردوند،همونطور… مطالعه بیشتر »

آرش مرادی

سلام اقا ارمان خوبی ؟
در رابطه با حفره فیلمنامه ، من قبلا هم گفتم که منطق جهان داستانی یک فیلم میتونه به خودش اختصاص داشته باشه و هیچ ربطی به منطق جهان واقعی نداشته باشه
حالا این منطق میتونه بر پایه یک سری از فرضیه ها باشه و یا نشئت گرفته از نبوغ نویسنده

آرمان.صفا
آرمان.صفا

سلام از ماست دوست عزیز

dany
dany

هشدار سپویل خب منم یکم پیش فیلمو دیدم فیلم خوب بود اما واقعا چیزی که می خواستم نبود سه تا مشکل داشت فیلم اولین مشکل سفر قهرمان ها واسه جمع اوری سنگ ها بود که به استثنا صحنه به دست اوردن سنگ روح بقیه مواقع قهرمان ها واقعا با یه چالش جدی مواجه نشدن که این موضوع باعث از دست رفتن تعلیق تو کل میانه فیلم می شد دومین مشکلم با فیلم به تکرار افتادن و کش اومدن صحنه های فیلم بود که به ادم این احساس را می داد که انگار فیلم دچار کمبود محتوا شده مثلا دلواری دادن… مطالعه بیشتر »

E.N
E.N

به نظر من پایان بازی خیلی از جنگ بی نهایت بهتر بود، در مورد اون صحنه جمع شدن خانم های ابرقهرمان، اتفاقا به هیچ وجه آدمو از حال و هوای فیلم بیرون نمینداره، در بخش حماسی فیلم شاهد یک صحنه حماسی بودیم که قهرمانان زن mcu با همدیگه دیدار و همکاری میکنن، اون صحنه نمیخواست بگه که زنا بهترن یا زنا رو با مردا مقایسه نکرد که، فقط زنان قهرمان mcu باهمدیگه متحد شدن اتفاقا چالش ها و پیشامد های جالی برای به دست آوردن سنگ ها اتفاق افتاد ، از مبارزه غم انگیز کلینت و ناتاشا گرفته تا لو… مطالعه بیشتر »

dany
dany

البته این که پایان بازی بهتر یا جنگ بینهایت نظر شخصی و نظر شما کاملا محترم اما اون صحنه قهرمانان زن کاملا یک صحنه شعاری بود و اگه دقت کنید تو اون لحظه موسیقی فیلم تغییر می کنه اتفاقا چند وقت پیش یک جا عکس چند تا از پوستر های غیر تبلیغاتی فیلم دیدم که یکیش همین جمع شدن قهرمان های زن بود درباره چالش ها هم واقعا به هیچ وجه نمی شه گفت جدی و یا تعلیق زا بودن هالک که که با یه گفت و گو ساده موفق شد ثور وراکت هم که اصلا نشون نداد چه طور… مطالعه بیشتر »

E.N
E.N

ممنون و نظر شما هم کاملا محترمه من لوگان رو ندیدم و درواقع هیچکدوم از فیلم های x men رو ندیدم(البته فیلم های ددپول رو دیدم) اما اونقدرام زیاد به مرگ تونی نپرداختن، صحنه مرگش رو نشون دادن با تشییع جنازش رو، و زمان زیادی هم نگرفت، بعدش هم که کاپیتان رو نشون دادن که رفت تا سنگ هارو برگردونه سرجاشون و برگشت و سپرش رو داد به سم ویلسون و … خلاصه که همونقدر که لازم بود، به زمان مرگ تونی پرداختن در مورد سه بار تکرار شدن صحنه ها هم باید بگم که موضوع و تاکید اصلی فیلم،… مطالعه بیشتر »

dany
dany

بله بلاخره هر کس یه دیدگاهی داره در کل بحث خوبی بود

علی زراعت
علی زراعت

دیشب فیلم رو دیدم و باید بگم معرکه بود. خیلی پایان خوبی داشت فراتر از انتظار من بود. فیلم سوتی داستانی داشت؟ خیلی. ولی مفهومی که داشت واقعا راضی کننده بود. سکانس خفن زیاد داشت. ولی من عاشق تانوس این فیلم شدم. برخلاف تانوس فیلم قبلی. یک جا دیدم گفتند تانوس تو این فیلم تبدیل به یک ویلن کلیشه ای میشه ولی از نظر من تانوس این فیلم تو هر سکانسی که هست معرکه بود. و دیالوگ محشرش که درمورد این بود من نصف جهان رو از بین بردنم تا بقیه جهان بدرخشن ولی سیاره شما لجباز هست و به… مطالعه بیشتر »

E.N
E.N

روی دیدگاه انتقام جویان هم کار شد، در این فیلم، از اول تا آخر روی مفهوم خانواده و دوستان و عزیزان تاکید شد و به خوبی روش مانور دادن، انتقام جویان به خاطر برگشتن خانواده و عزیزان خود و دیگران، میجنگیدند هشدار لو رفتن داستان برای کسانی که فیلم رو ندیدن . . . درواقع ثانوس میخواست کاری کنه بقیه بتونن زندگی کنن ولی انتقام جویان میخواستن بگن زندگی چه فایده ای داره وقتی عزیرانت کنارت نباشن، مثلا اوایل فیلم بود که تونی که حالا خانواده تشکیل داده بود از ساختن اون وسیله اجتناب کرد چون خودش خانواده داشت و… مطالعه بیشتر »

علی زراعت
علی زراعت

آره از این زاویه هم میشه گفت قبول دارم. ولی مثلاً دوست داشتم کاپیتان آمریکا یک دیالوگ در مورد آزادی می گفت به تانوس. یا هرچی. ولی آره از اون نظر فیلم خوب بود. ایراد فیلمنامه منظورم سوتی یا یه جاهایی بعضی اتفاق ها برای رخ دادن داستان که زیاد منطقی نیستند رخ میدن منظورم بود. از نظر من هم بهتر بقیه فیلم ها mcu بود.

آرمان.صفا
آرمان.صفا

من خودم تنها شخصیت هایی رو که توی این دنیا اصلا دوست ندارم یکیش اسپایدرمنه چون اوریجینشو نگفتند و رابطه اش با استارک هم اصلا برام معنی نداشت

و از همه مهتر کاپتان مارول عزیزه که واقعا هرچی بد بگم ازش کمه

E.N
E.N

فیلم کاپیتان مارول رو ندیدم ولی در مورد اسپایدرمن باید بگم که واقعا نیازی نبود اورجینش رو بگن چون دیگه همه میدونن و از معروف ترین اورجین هاست و قبلا هم دوبار در سینما نشون داده شده، فقط توضیح و اشاره در موردش لازم بود که انجام شده،در فیلم بازگشت به خانه پیتر گفت که قدرت های عنکبوتیش به خاطر نیش یک عنکبوت آغشته به رادیواکتیوه و در فیلم جنگ داخلی، وقتی تونی از پیتر میپرسه چرا سعی میکنه یک قهرمان باشه، پیتر میگه: وقتی قدرت های منو داشته باشی و ازش استفاده نکنی و اتفاق بد بیفته اونوقت مسٸولیتش… مطالعه بیشتر »