میانگین نمرات فیلم انتقام جویان: پایان بازی – Avengers: Endgame

بدون هرگونه تعارف باید عنوان کرد که فیلم انتقام جویان: پایان بازی، نه تنها مورد انتظار ترین فیلم سال جاری میلادی است، بلکه یکی از مورد انتظار ترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ سینما به شمار می رود. فیلمی که قرار است سرگذشت چندین و چند ساله‌ی ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول را به سرانجام برساند. فیلمی که نتیجه‌ی زحمات ۱۱ ساله‌ی استودیو مارول است و بدون شک به عنوان یک اثر مهم شناخته می شود.

مدتی پیش نقدهای رسمی این فیلم منتشر شدند و از یک پایان درخور برای فصل اول دنیای سینمایی مارول، و یا همان “حماسه‌ی بی نهایت“، خبر می دهند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نقدهای این فیلمِ مهم و هیجان انگیز.

منتقد Washington Post:

اگه جنگ بی نهایت درباره‌ی شکست خوردن بود، پایان بازی درباره‌ی کنار اومدن با شکست و ادامه دادنه. بعد از ۱۱ سال حماسه‌ی بی نهایت به طور کامل به پایان رسیده. هیچ صحنه‌ی پس از تیتراژی توی فیلم وجود نداره. ولی خدایا، این دوستای قدیمی عجب جشن خداحافظی‌ای به راه انداختن!
۱۰/۱۰

منتقد Chicago Sun-Times:

در حال حاضر نمی تونم فوراً پایان بازی رو به عنوان بهترین فیلم دنیای سینمایی مارول از بین ۲۳ فیلم اکران شده بدونم، ولی بدون شک این فیلم همه رو متقاعد می کنه که تاج پادشاهی مال خودشه. و وقتی که حرف از ضربه های احساسی می شه، این فیلم یه قهرمان واقعیه.
۱۰/۱۰

منتقد IGN:

پایان بازی رو می شه به راحتی جاه طلبانه ترین، احساسی ترین و تاثیرگذارترین فیلم دنیای سینمایی مارول دونست که تابحال اکران شده. به یه شکلی به بیشتر از یک دهه داستان سرایی، به شیوه‌ای منسجم و در بهترین حالتِ خودش پایان می ده. کاری که خیلی از مجموعه های سینمایی پرخرجِ دیگه نتونستن توی قسمت های پایانی خودشون، از پسش بر بیان.
۹.۵/۱۰

منتقد The Verge:

پایان بازی قرار نیست یه فیلم مستقل باشه که روی پای خودش می ایسته، و قرار هم نیست از فرمول همیشگی دنیای سینمایی مارول پیروی کنه. بلکه قراره یه داستان عظیم باشه که نتیجه‌ی یه عالمه زحمت فراوانه… از همین رو این فیلم یه پیروزیه. احساسیه، قویه و از همه مهم تر، با تفاوت های جاه طلبانه‌ای ظاهر می شه.
۸.۴/۱۰

منتقد Uproxx:

انتقام جویان: پایان بازی، بدون تردید پیچیده ترین و گیج کننده ترین فیلم دنیای سینمایی ماروله، ولی در عین حال به شکل غیر قابل باوری لذت بخشه. و بله، پایان داستانِ خیلی از شخصیت های شناخته شدست.
۸/۱۰

منتقد New York Post:

یه جنگ عظیم و هیجان انگیز، دقیقاً همون طور که امیدوارید باشه.
۷.۵/۱۰

منتقد Variety:

بعد از تقریباً ۲ و نیم ساعت سرگرمی سفت و سخت کمیک بوکی، پایان بازی کل اون منطق قدیمی و بی معنی مارول رو، که در آسون ترین سطح داستانگویی خلاصه می شد و ثابت می کرد مارول خودش رو جدی نمی گیره، با مجموعه‌ای از سکانس های احساسیِ قدرتمند کنار می زنه.
۷/۱۰

منتقد Arizona Republic:

برای هوادار ها، اینکه چه تعداد ابرقهرمان توی این فیلم ۳ ساعته وجود داره خودش نصفی از لذت فیلمه. ولی برای فیلم‌بین های حرفه‌ای، یعنی همون کسایی که آثار ناچیزی مثل مرد مورچه‌ای و واسپ رو نگاه نمی کنند، نیمی از خستگی فیلم حساب می شه. خستگی ناشی از جهان آفرینی کسالت آور برای پیش رفتن با احساسات بیش از حد یه بُعد فانتزی که انگار درون یک آخرالزمان همیشگی گیر افتاده.
۶/۱۰

منتقد The Globe and Mail:

حتی اگه می تونستم قدرت کافی برای به چالش کشیدن دستورات استودیو برای ور رفتن با اطلاعات فیلمنامه رو جمع کنم، بازم فایده‌ای نداره. یه چیز کوچیک در پایان بازی هست که ارزش اسپویل کردن داره، با توجه به اینکه هسته‌ی فیلم چقدر فاسد شده.
۵/۱۰

منتقد Slant Magazine:

تمام جدیت داستان این فیلم برای بدست آوردن یه داستان سرایی دم دستی از بین رفته. و یا شایدم بخاطر طنز لوده‌اش.
۳.۸/۱۰
7.7
از 55 نقد!

Avengers: Endgame

  • Metacritic 7.7
منبع Metacritic
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
Killing Joke
Killing Joke

این فیلم رو با کیفیت پرده ای دیدم و به شخصه خیلی باهاش حال کردم و به نظرم هر چقدر بیشتر بخوام در موردش حرف بزنم ممکنه اسپویلش کنم پس فقط میگم :

“این فیلم پایانی بی نظیر بر داستان سرایی ۱۱ ساله مارول بود”

Captain Steve Lover
Captain Steve Lover

الان از ۵۰ نقد ۷۸ . تغییر نمیکنه دیگه راتنشم ۹۶ بعد ۲۴۰ نقد ، اونم تغییر نمیکنه . هم تو متا و هم تو راتن بین تمام آثار کمیک بوکی چند قهرمانی و کراس اور بالاترین نمرات رو گرفته با اختلاف . و اما در مورد فیلم … باید بگم … غیر قابل توصیف بود . یک فیلم نبود ، بلکه یک “تجربه” بود . بهترین پایان و لایق ترین و شایسته ترین خداحافظی برای ۱۱ سال و ۳ فاز و ۲۲ فیلم بود . با اختلاف بهترین فیلم کمیک بوکی کراس اور و چندقهرمانی تاریخ سینما . هیچ… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

از بقیه کاربرای عزیز هم خواهشمندم به احترام کسانی که فیلم رو پرده ای نگاه نمی کنند از هرگونه اسپویل خودداری کنید

E.N
E.N

خدارو شکر که این فیلم هم موفق شد، واقعا خوشحالم و بی نهایت مشتاقم برای دیدن فیلم، خیلی دوست داشتم که این فیلم بتونه نزد منتقدین به عنوان بهترین فیلم انتقام جویان شناخته بشه که خوشبختانه این اتفاق افتاد، من فقط اولین تریلر فیلم رو کامل دیدم و از تریلر های بعدی فقط اون صحنه ملاقات ثور و کاپیتان مارول رو یکدفعه ای و ناخواسته دیدم و یادم نمیاد دیگه هیچکدوم از تبلیغات فیلم رو دیده باشم، همونطور که دوستان گفتند من هم توصیه میکنم برای دیدن همچین فیلمی، خودتون رو به هیچ وجه اسپویل نکنید واقعا دم تک تک… مطالعه بیشتر »

Alireza
Alireza

خب من هر چی بگم فیلم اسپویل میشه فقط اگه میشه  یه صفحه‌ای رو تو سایت بزارین که انجا بشه اسپویل کرد . ولی واقعا این فیلم عظیم‌ترینه فیلم ماروله:O .

Captain Steve Lover
Captain Steve Lover

Avengers Endgame Ends The Game With 1/2 Billion Opening Weekend(3Days)On it’s way to blow out Titanic

what the likes of Captain Marvel,Aquaman,Iron Man 3 And Civil War Earned In Their Entire Boxoffice, Endgame did in 3 Days

And Yes , Passing titanic Is A GUARANTEE

It Will End it’s run with around 2/3B-2/6B

https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2019/04/28/avengers-endgame-box-office-marvel-avatar-star-wars-force-awakens-titanic-harry-potter/