میانگین نمرات فیلم انتقام جویان: پایان بازی – Avengers: Endgame

بدون هرگونه تعارف باید عنوان کرد که فیلم انتقام جویان: پایان بازی، نه تنها مورد انتظار ترین فیلم سال جاری میلادی است، بلکه یکی از مورد انتظار ترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ سینما به شمار می رود. فیلمی که قرار است سرگذشت چندین و چند ساله‌ی ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول را به سرانجام برساند. فیلمی که نتیجه‌ی زحمات ۱۱ ساله‌ی استودیو مارول است و بدون شک به عنوان یک اثر مهم شناخته می شود.

مدتی پیش نقدهای رسمی این فیلم منتشر شدند و از یک پایان درخور برای فصل اول دنیای سینمایی مارول، و یا همان “حماسه‌ی بی نهایت“، خبر می دهند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نقدهای این فیلمِ مهم و هیجان انگیز.

منتقد Washington Post:

اگه جنگ بی نهایت درباره‌ی شکست خوردن بود، پایان بازی درباره‌ی کنار اومدن با شکست و ادامه دادنه. بعد از ۱۱ سال حماسه‌ی بی نهایت به طور کامل به پایان رسیده. هیچ صحنه‌ی پس از تیتراژی توی فیلم وجود نداره. ولی خدایا، این دوستای قدیمی عجب جشن خداحافظی‌ای به راه انداختن!
۱۰/۱۰

منتقد Chicago Sun-Times:

در حال حاضر نمی تونم فوراً پایان بازی رو به عنوان بهترین فیلم دنیای سینمایی مارول از بین ۲۳ فیلم اکران شده بدونم، ولی بدون شک این فیلم همه رو متقاعد می کنه که تاج پادشاهی مال خودشه. و وقتی که حرف از ضربه های احساسی می شه، این فیلم یه قهرمان واقعیه.
۱۰/۱۰

منتقد IGN:

پایان بازی رو می شه به راحتی جاه طلبانه ترین، احساسی ترین و تاثیرگذارترین فیلم دنیای سینمایی مارول دونست که تابحال اکران شده. به یه شکلی به بیشتر از یک دهه داستان سرایی، به شیوه‌ای منسجم و در بهترین حالتِ خودش پایان می ده. کاری که خیلی از مجموعه های سینمایی پرخرجِ دیگه نتونستن توی قسمت های پایانی خودشون، از پسش بر بیان.
۹.۵/۱۰

منتقد The Verge:

پایان بازی قرار نیست یه فیلم مستقل باشه که روی پای خودش می ایسته، و قرار هم نیست از فرمول همیشگی دنیای سینمایی مارول پیروی کنه. بلکه قراره یه داستان عظیم باشه که نتیجه‌ی یه عالمه زحمت فراوانه… از همین رو این فیلم یه پیروزیه. احساسیه، قویه و از همه مهم تر، با تفاوت های جاه طلبانه‌ای ظاهر می شه.
۸.۴/۱۰

منتقد Uproxx:

انتقام جویان: پایان بازی، بدون تردید پیچیده ترین و گیج کننده ترین فیلم دنیای سینمایی ماروله، ولی در عین حال به شکل غیر قابل باوری لذت بخشه. و بله، پایان داستانِ خیلی از شخصیت های شناخته شدست.
۸/۱۰

منتقد New York Post:

یه جنگ عظیم و هیجان انگیز، دقیقاً همون طور که امیدوارید باشه.
۷.۵/۱۰

منتقد Variety:

بعد از تقریباً ۲ و نیم ساعت سرگرمی سفت و سخت کمیک بوکی، پایان بازی کل اون منطق قدیمی و بی معنی مارول رو، که در آسون ترین سطح داستانگویی خلاصه می شد و ثابت می کرد مارول خودش رو جدی نمی گیره، با مجموعه‌ای از سکانس های احساسیِ قدرتمند کنار می زنه.
۷/۱۰

منتقد Arizona Republic:

برای هوادار ها، اینکه چه تعداد ابرقهرمان توی این فیلم ۳ ساعته وجود داره خودش نصفی از لذت فیلمه. ولی برای فیلم‌بین های حرفه‌ای، یعنی همون کسایی که آثار ناچیزی مثل مرد مورچه‌ای و واسپ رو نگاه نمی کنند، نیمی از خستگی فیلم حساب می شه. خستگی ناشی از جهان آفرینی کسالت آور برای پیش رفتن با احساسات بیش از حد یه بُعد فانتزی که انگار درون یک آخرالزمان همیشگی گیر افتاده.
۶/۱۰

منتقد The Globe and Mail:

حتی اگه می تونستم قدرت کافی برای به چالش کشیدن دستورات استودیو برای ور رفتن با اطلاعات فیلمنامه رو جمع کنم، بازم فایده‌ای نداره. یه چیز کوچیک در پایان بازی هست که ارزش اسپویل کردن داره، با توجه به اینکه هسته‌ی فیلم چقدر فاسد شده.
۵/۱۰

منتقد Slant Magazine:

تمام جدیت داستان این فیلم برای بدست آوردن یه داستان سرایی دم دستی از بین رفته. و یا شایدم بخاطر طنز لوده‌اش.
۳.۸/۱۰
7.7
از 55 نقد!

Avengers: Endgame

 • Metacritic 7.7
منبع Metacritic
6 نظرات
 1. Killing Joke می گوید

  این فیلم رو با کیفیت پرده ای دیدم و به شخصه خیلی باهاش حال کردم و به نظرم هر چقدر بیشتر بخوام در موردش حرف بزنم ممکنه اسپویلش کنم پس فقط میگم :

  “این فیلم پایانی بی نظیر بر داستان سرایی ۱۱ ساله مارول بود”

 2. Captain Steve Lover می گوید

  الان از ۵۰ نقد ۷۸ . تغییر نمیکنه دیگه

  راتنشم ۹۶ بعد ۲۴۰ نقد ، اونم تغییر نمیکنه .

  هم تو متا و هم تو راتن بین تمام آثار کمیک بوکی چند قهرمانی و کراس اور بالاترین نمرات رو گرفته با اختلاف .

  و اما در مورد فیلم …

  باید بگم … غیر قابل توصیف بود . یک فیلم نبود ، بلکه یک “تجربه” بود . بهترین پایان و لایق ترین و شایسته ترین خداحافظی برای ۱۱ سال و ۳ فاز و ۲۲ فیلم بود . با اختلاف بهترین فیلم کمیک بوکی کراس اور و چندقهرمانی تاریخ سینما . هیچ شکی نیست . واقعا بعد از دیدنش متوجه اون حرف روسو برادرز شدم که میگفتن : ما با اینفینیتی وار دل هاتونو شکستیم و با اندگیم مغز هاتونو منفجر میکنیم .

  این فیلم فیلمیه که بعد از دیدنش ساعت ها بهش فکر خواهد شد .

  فیلم رو توی دو کلمه میشه توصیف کرد ، “حماسی” ، “تراژیک” . نقطه ی قوت اصلی فیلم اینه که سازنده ها موفق شدن به عمق شخصیت پردازی و خلق و خوی هر کرکتر نفوذ کنن و به بهترین شکل اونو به تصویر بکشن . یه عده ممکنه غر بزنن که ثانوس کم حضور داشت توی فیلم ، ولی نه ، “ثانوس فیلم خودشو پارسال گرفت ، این فیلم مال اونجرزه ، تمرکز روی‌ اعضای اوریجینال اونجرزه” . اینجا بازی نهاییه ، اینجا نوبت خود پایه های اصلی یونیورسه که بدرخشن . و باید بگم تک تک اعضای اوریجینال اونجرز بهترین حضور خودشونو تجربه کردن . خصوصا هاکای ، کاپیتان امریکا، بلک‌ ویدو … و از همه مهم تر و تاثیر گذار تر ایرون من  .

  چهارگانه ی عظیم اونجرز ، به پایان رسید . و این پایان بهترین پایان ممکن برای این ۱۱ سال بود .

  در انتها دلم می‌خواد یه جمله از یکی از نقد ها که دیروز منتشر شد رو بازگو کنم :

  ”اونجرز اندگیم یه نامه ی عاشقانه ی حماسی است و تقدیم میشود به تمام هوادارایی که این ۱۱ سال پشت مارول بودن و پاش وایسادن” .

  مارول همیشه بر سه پایه جلو رفته ، اول “شخصیت پردازی الهام بخش و عالی” ، دوم “داستان های جذاب و هیجان انگیز” و سوم “اکشن ها و جلوه های ویژه ی پر عظمت و پر زرق و برق” . و در اندگیم این سه قاعده به اوج خودش میرسه . اول شخصیت مهم بوده، بعد داستان ، و بعد اکشن .

  فقط یه چیزی ، دوستان ۳ ساعت و ۲ دقیقه ی فیلم همش اسپویل هست ، هیچی ندونید و نگاه نکنید و برید سراغ فیلم . و اگر میخواید نهایت لذت رو ازش ببرید برای این نبینیدش که بفهمید آینده چی میشه ، به عنوان “پایان و قسمت اخر ببینیدش” . انگار که دیگه چیزی نیست. ۹۰ درصد تریلر ها و تی وی اسپات ها و فوتیج ها و حتی لیک های لو رفته از نیم ساعت اول فیلم بودن .

  حالا من نمیخوام اسپویل کنم چیزی براتون از این شاهکار ، ولی فقط بگم پایان فیلم کاملا رضایت بخشه ، اصلا یه پایان فوق دارک و پر مرگ و… نیست . شما هم ناراحتید ، هم خوشحال ، هم احساسی ، هم هایپ ، و همین باعث میشه ساعت ها تو ذهن بمونه اون سکانس پایانی .

  این فیلم واقعا همش “فن سرویس” هست و مشخصه مارول هدفش تشکر و قدردانی از هوادارا بوده ، و اینجا جاییه که مارول رسما نشون میده مهم ترین چیز واسش هواداراش و رضای اوناست .واقعا زیبا بود ، کاملا انتظارات رو بر اورده کرد و ازشون فراتر هم رفت ، بهترین پایان ممکن بر دفتر خاطرات ۱۱ ساله ی مارول بود .

   

 3. آرمان صفا می گوید

  از بقیه کاربرای عزیز هم خواهشمندم به احترام کسانی که فیلم رو پرده ای نگاه نمی کنند از هرگونه اسپویل خودداری کنید

 4. E.N می گوید

  خدارو شکر که این فیلم هم موفق شد، واقعا خوشحالم و بی نهایت مشتاقم برای دیدن فیلم، خیلی دوست داشتم که این فیلم بتونه نزد منتقدین به عنوان بهترین فیلم انتقام جویان شناخته بشه که خوشبختانه این اتفاق افتاد، من فقط اولین تریلر فیلم رو کامل دیدم و از تریلر های بعدی فقط اون صحنه ملاقات ثور و کاپیتان مارول رو یکدفعه ای و ناخواسته دیدم و یادم نمیاد دیگه هیچکدوم از تبلیغات فیلم رو دیده باشم، همونطور که دوستان گفتند من هم توصیه میکنم برای دیدن همچین فیلمی، خودتون رو به هیچ وجه اسپویل نکنید

  واقعا دم تک تک سازندگان این فیلم و دنیای سینمایی مارول گرم، و ممنون از کمیک اسکواد بابت پوشش این خبر 

 5. Alireza می گوید

  خب من هر چی بگم فیلم اسپویل میشه فقط اگه میشه  یه صفحه‌ای رو تو سایت بزارین که انجا بشه اسپویل کرد . ولی واقعا این فیلم عظیم‌ترینه فیلم ماروله:O .

 6. Captain Steve Lover می گوید

  Avengers Endgame Ends The Game With 1/2 Billion Opening Weekend(3Days)On it’s way to blow out Titanic

  what the likes of Captain Marvel,Aquaman,Iron Man 3 And Civil War Earned In Their Entire Boxoffice, Endgame did in 3 Days

  And Yes , Passing titanic Is A GUARANTEE

  It Will End it’s run with around 2/3B-2/6B

  https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2019/04/28/avengers-endgame-box-office-marvel-avatar-star-wars-force-awakens-titanic-harry-potter/

   

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A