میانگین نمرات فیلم انتقام جویان: پایان بازی – Avengers: Endgame

بدون هرگونه تعارف باید عنوان کرد که فیلم انتقام جویان: پایان بازی، نه تنها مورد انتظار ترین فیلم سال جاری میلادی است، بلکه یکی از مورد انتظار ترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ سینما به شمار می رود. فیلمی که قرار است سرگذشت چندین و چند ساله‌ی ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول را به سرانجام برساند. فیلمی که نتیجه‌ی زحمات ۱۱ ساله‌ی استودیو مارول است و بدون شک به عنوان یک اثر مهم شناخته می شود.

مدتی پیش نقدهای رسمی این فیلم منتشر شدند و از یک پایان درخور برای فصل اول دنیای سینمایی مارول، و یا همان “حماسه‌ی بی نهایت“، خبر می دهند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نقدهای این فیلمِ مهم و هیجان انگیز.

منتقد Washington Post:

اگه جنگ بی نهایت درباره‌ی شکست خوردن بود، پایان بازی درباره‌ی کنار اومدن با شکست و ادامه دادنه. بعد از ۱۱ سال حماسه‌ی بی نهایت به طور کامل به پایان رسیده. هیچ صحنه‌ی پس از تیتراژی توی فیلم وجود نداره. ولی خدایا، این دوستای قدیمی عجب جشن خداحافظی‌ای به راه انداختن!
۱۰/۱۰

منتقد Chicago Sun-Times:

در حال حاضر نمی تونم فوراً پایان بازی رو به عنوان بهترین فیلم دنیای سینمایی مارول از بین ۲۳ فیلم اکران شده بدونم، ولی بدون شک این فیلم همه رو متقاعد می کنه که تاج پادشاهی مال خودشه. و وقتی که حرف از ضربه های احساسی می شه، این فیلم یه قهرمان واقعیه.
۱۰/۱۰

منتقد IGN:

پایان بازی رو می شه به راحتی جاه طلبانه ترین، احساسی ترین و تاثیرگذارترین فیلم دنیای سینمایی مارول دونست که تابحال اکران شده. به یه شکلی به بیشتر از یک دهه داستان سرایی، به شیوه‌ای منسجم و در بهترین حالتِ خودش پایان می ده. کاری که خیلی از مجموعه های سینمایی پرخرجِ دیگه نتونستن توی قسمت های پایانی خودشون، از پسش بر بیان.
۹.۵/۱۰

منتقد The Verge:

پایان بازی قرار نیست یه فیلم مستقل باشه که روی پای خودش می ایسته، و قرار هم نیست از فرمول همیشگی دنیای سینمایی مارول پیروی کنه. بلکه قراره یه داستان عظیم باشه که نتیجه‌ی یه عالمه زحمت فراوانه… از همین رو این فیلم یه پیروزیه. احساسیه، قویه و از همه مهم تر، با تفاوت های جاه طلبانه‌ای ظاهر می شه.
۸.۴/۱۰

منتقد Uproxx:

انتقام جویان: پایان بازی، بدون تردید پیچیده ترین و گیج کننده ترین فیلم دنیای سینمایی ماروله، ولی در عین حال به شکل غیر قابل باوری لذت بخشه. و بله، پایان داستانِ خیلی از شخصیت های شناخته شدست.
۸/۱۰

منتقد New York Post:

یه جنگ عظیم و هیجان انگیز، دقیقاً همون طور که امیدوارید باشه.
۷.۵/۱۰

منتقد Variety:

بعد از تقریباً ۲ و نیم ساعت سرگرمی سفت و سخت کمیک بوکی، پایان بازی کل اون منطق قدیمی و بی معنی مارول رو، که در آسون ترین سطح داستانگویی خلاصه می شد و ثابت می کرد مارول خودش رو جدی نمی گیره، با مجموعه‌ای از سکانس های احساسیِ قدرتمند کنار می زنه.
۷/۱۰

منتقد Arizona Republic:

برای هوادار ها، اینکه چه تعداد ابرقهرمان توی این فیلم ۳ ساعته وجود داره خودش نصفی از لذت فیلمه. ولی برای فیلم‌بین های حرفه‌ای، یعنی همون کسایی که آثار ناچیزی مثل مرد مورچه‌ای و واسپ رو نگاه نمی کنند، نیمی از خستگی فیلم حساب می شه. خستگی ناشی از جهان آفرینی کسالت آور برای پیش رفتن با احساسات بیش از حد یه بُعد فانتزی که انگار درون یک آخرالزمان همیشگی گیر افتاده.
۶/۱۰

منتقد The Globe and Mail:

حتی اگه می تونستم قدرت کافی برای به چالش کشیدن دستورات استودیو برای ور رفتن با اطلاعات فیلمنامه رو جمع کنم، بازم فایده‌ای نداره. یه چیز کوچیک در پایان بازی هست که ارزش اسپویل کردن داره، با توجه به اینکه هسته‌ی فیلم چقدر فاسد شده.
۵/۱۰

منتقد Slant Magazine:

تمام جدیت داستان این فیلم برای بدست آوردن یه داستان سرایی دم دستی از بین رفته. و یا شایدم بخاطر طنز لوده‌اش.
۳.۸/۱۰
۷.۷
از ۵۵ نقد!

Avengers: Endgame

  • Metacritic ۷.۷
منبع Metacritic
22 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments