میانگین نمرات فیلم بتمن – The Batman

بزرگنمایی نکرده‌ایم اگر بگوییم فیلم The Batman به کارگردانی «مت ریوز»، یکی از مهم‌‌ترین فیلم‌های سینمایی چند وقت اخیر است. فیلمی که پس از حدوداً یک دهه قرار است باری دیگر، شوالیه‌ی شنل‌پوش محبوبمان را در ماجرای اختصاصی خودش به پرده‌ی نقره‌ای بازگرداند و همچنین، دورانی کاملاً نو را برای این شخصیت آغاز نماید. و حالا پس از مدت‌ها، انتظارها بالاخره به پایان رسید و نقدهای رسمی یکی از مورد انتظارترین آثار سینمایی دهه‌ی گذشته، منتشر شدند. اینگونه به‌نظر می‌رسد که این نقدها نوید یک فیلم به یاد ماندنی، عظیم و باکیفیت را می‌دهند. با کمیک اسکواد همراه باشید تا در ادامه با یکدیگر به نمرات فیلم The Batman نگاهی بیندازیم.

 • منتقد Variety:
این فیلم نوآرِ نفس‌گیر، خشن و سه‌ساعته، در میان بهترین آثار این زیرژانر (ابرقهرمانی) قرار می‌گیرد؛ حتی اگر آنچه که این فیلم را بی‌نظیر می‌کند، آن باشد که مفهوم ابرقهرمان را زیر سوال قرار داده و با آن بازی می‌کند.
۱۰/۱۰
 • منتقد RogerEbert.Com:
این زیباترین فیلمِ بتمن است که به چشم می‌بینید؛ حتی اگر واقعاً هم حس فیلمی از بتمن را ندهد.
۸.۸/۱۰
 • منتقد Total Film:
یک داستان کارآگاهی کوچه و خیابانیِ گیرا، تاریک و هیجان‌انگیز. بازگشت شکوهمندانه‌ی شوالیه‌ی تاریکی دقیقاً همان آغاز دوباره‌ای است که پس از یک دهه بازگشت‌های ناامیدکننده به آن نیاز بود.
۸/۱۰
 • منتقد Slant:
این فیلم با نشان دادن این موضوع که یک روز ممکن است بتمن، گاتهام را به مکانی بهتر (و نه صرفاً امن‌تر) تبدیل کند، یکه‌تازی می‌کند.
۷.۵/۱۰
 • منتقد Screen Crush:
در ابتدا پس از تماشای The Batman، [این فیلم] تجربه‌‌ای کمی ناخوشایند به‌نظرم آمد. اما هرچقدر بیشتر به آن فکر می‌کنم، بیشتر شوق و تلاش مت ریوز را برای ساخت اثری متفاوت از داستان‌های قبلی و تکراری بتمن ستایش می‌کنم. او واقعاً باعث می‌شود از زاویه‌ای نو به این شخصیت‌ها نگاه کنید؛ حتی به ناپیدا ترین بخش‌هایشان.
۷/۱۰
 • منتقد Time Out:
«پتینسون»؟ او به اندازه‌ی کافی خوب است، اما نقش او باعث شده بزرگ‌ترین نقطه‌ی قوتش از بین برود و کاریزمای خوفناک و عجیب وی را در پوسته‌ای بداخلاق و وظیفه‌شناس بگنجاند. او فقط یک شوالیه‌ی سرگردان دیگر در دنیایی تاریک به‌نظر می‌آید (فرقی با بتمن‌های پیشین ندارد). امیدوارم دفعه‌ی بعد بتواند بهتر ظاهر شود.
۶/۱۰
 • منتقد BBC:
داستان به شکلی احساسی و مثبت به پایان می‌رسد که برای فیلمی از بتمن عجیب به‌نظر می‌آید. چه کسی می‌داند؟ شاید فیلم بعدی اینقدر تیره و تاریک نباشد. حتی پتینسون هم شاید لبخندی بر لب بزند. هرچند که بعید می‌دانم اینطور شود.
۶/۱۰
 • منتقد The Guardian:
پایان فیلم خسته‌کننده و در شدیدترین حالت خود، بی‌خلاقیت است.
۶/۱۰
 • منتقد Arizona Republic:
فیلم The Batman اثر نسبتاً خوش‌ساختی است. بازی بازیگران درجه یک است و شیمی بین پتینسون و «زویی کراویتز» جذاب می‌باشد. [این فیلم] قرار است اثر مهمی باشد. اما آنقدرها لذت‌بخش نیست؛ همان‌طور که یک‌نفر پیش از این در فیلم دیگری از بتمن گفته بود، «چرا اینقدر جدی؟».
۶/۱۰
 • منتقد New York Post:
فیلم The Batman پس از مدت‌ها اولین ماجراجویی شوالیه‌ی شنل‌پوش است که به عنوان داستانی بی‌هدف شناخته می‌شود. فیلم‌های «کریستوفر نولان»، کمیک‌ها را به شکل داستانی واقع‌گرایانه، و از نظر روان‌شناختی پیچیده بازگو کردند. بتمنِ افلک نیز ساخته شده بود تا در نسخه‌ی وسیع‌تری از جهان دی‌سی جای بگیرد. اما فیلم The Batman فقط به این خاطر ساخته شده تا مارول در باکس آفیس بی‌رقیب نماند.
۵/۱۰
 • منتقد San Francisco Chronicle:
هیچ‌چیز در این فیلم به درد اکران در سینما نمی‌خورد؛ تنها چیزی که در این فیلم می‌بینید درگیری پتینسون با دیگران و پرت کردن تفنگ‌های آنان به سویی دیگر است. فیلم The Batman، از اول تا آخر، مجموعه‌ای از ایده‌های بد است.
۲.۵/۱۰
۷.۳
از ۵۸ نقد!

The Batman

 • Metacritic ۷.۳
منبع Metacritic
20 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments