میانگین نمرات فیلم بلادشات – Bloodshot

بلادشات (Bloodshot)، فیلمی با بازی وین دیزل می‌باشد که برگرفته از مجموعه کمیک‌هایی به همین نام از انتشارات والیانت است. با وجود آن‌که کاراکتر بلادشات در میان تماشاگران عام دنیای سینما و بعضاً کمیک بوک گمنام می‌باشد، اما بسیاری با توجه به سابقه‌ی کاری ستاره‌ی آن، منتظر بودند تا ببینند که آیا وین دیزل می‌تواند موفقیت سری فیلم‌های سریع و خشن خودش را باری دیگر تکرار کند؟ آن هم با فیلمی که به نقل از خود دیزل قرار است آغازگر دنیای سینمایی والیانت باشد و می‌خواهد پا در عرصه‌ای بگذارد که کمپانی‌هایی چون مارول و دی سی آن را در دست دارند. اما با وجود نمرات ناامیدکننده‌ای که به تازگی از آن منتشر شده است، بعید به‌نظر می‌رسد که چنین چیزی به حقیقت بپیوندد. در ادامه با نقدهای منتشر شده از فیلم بلادشات خدمت شما خواهیم بود.

منتقد Variety:

[فیلم] بلادشات آشِ شله‌قلم‌کاری است از فیلم های کمیک بوکی، اما آشِ بسیار لذیذ و خلاقانه‌ای است. یک دنیای اکشن که ورود به آن لذت بسیاری دارد.
۷/۱۰

منتقد The Austin Chronicle:

بخش اعظمی از فیلم به شکل درستی سرگرم‌کننده می‌باشد. همراه با بازیگرانی درست که نقش‌های درجه‌ی دو و بلاک‌باستریِ درستی را ایفا می‌کنند. بلادشات نمی‌تواند جز یک فیلم کالت کلاسیک چیز دیگری باشد. این فیلم یک راه هالیوودی برای فرار [از مشکلات فعلی جهان] است و در این دوره و زمانه ما به چنین فیلم‌هایی بیشتر نیاز داریم.
۶.۷/۱۰

منتقد IGN:

بلادشات بدون چون و چرا یک فیلم پاپ کورنی است که هنگام تماشای آن بایستی نشست و بدون سخت‌گیری ذهن خود را رها کرد. [وین] دیزل و ابرسربازش طی داستان ضعیف فیلم، خشونت، ژست‌های ابرقهرمانی و یک عالمه صحنه‌ی اکشن ارائه می‌دهند. کارگردان فیلم، [دیوید] ویلسون، سعی می‌کند هیجان را با جلوه‌های ویژه‌ی شکیل و گام‌هایی بی‌رحمانه ارائه دهد. اما تماشاگرانِ تیزبین خواهند دانست که وی خیلی از چیزها را از روی تنبلی پشت گوش انداخته است.
۶/۱۰

منتقد Polygon:

این فیلم تا حدودی شبیه به یکی از پروژه‌های گم شده‌ی تونی اسکات می‌باشد، اما نه به اندازه‌ی کافی. استایل فیلم به آن اندازه گیرا نیست. درصد زیادی از تقصیرها گردن دیزل است. او پیش از این چندین نقش‌آفرینی بهتر را ارائه داده است، اما این‌جا او به شکلی قانع‌کننده ثابت می‌کند که هیچ چیزی در چنته ندارد.
۵.۲/۱۰

منتقد Screen Rant:

بلادشات به طرزی غافلگیر‌کننده و خلاقانه به داستانِ چگونه پدید آمدن ابرقهرمانِ خود می‌پردازد که سرگرم‌کننده و بامزه نیز می‌باشد. اما بازی دیزل به شکلی جبران‌نشدنی به آن لطمه می‌زند.
۵/۱۰

منتقد Empire:

جدا از لحظات قوی و غیرمنتظره، بلادشات یک فیلم بی‌روح و بی‌اصالت است.
۴/۱۰

منتقد The Globe and Mail:

سری فیلم‌های سریع و خشن قلب و روح دارند. سری فیلم های Riddick شگفتی دارند. سری فیلم های xXx دیوانگی دارند. (می‌شود نام بردنِ فرنچایزهای وین دیزل را تمام کنیم؟) اما بلادشات تنها چیزی که دارد اشکالات اساسیِ محض است.
۳.۸/۱۰

منتقد The Washington Post:

این فیلم قصد دارد داستان مردی باشد که هنوز نمی‌داند چه کسی است. اما این کاملاً درست نیست. این فیلمی است که نمی‌داند با خودش چند چند است.
۳.۷/۱۰

منتقد The Wrap:

کارگردانِ تازه‌کار، دیو ویلسون، و فیلمبردار، ژاک ژوفرت (که فیلم Mile 22 را در کارنامه‌ی کاری‌اش دارد)، می‌توانند هرچقدر که می‌خواهند صحنه‌های اکشن را دستکاری کنند، اما حرکت‌بندی‌های مسخره، استفاده‌ی بیش از حد از جلوه‌های ویژه و تدوین سطحی هنوز هم بلای جان فیلم‌های اکشن این دوره و زمانه است.
۳/۱۰
۴.۴
از ۲۷ نقد!
  • Metacritic ۴.۴
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments