میانگین نمرات فیلم جهش‌یافته‌های جدید – The New Mutants

فیلم «جهش‌یافته‌های جدید» آخرین اثری است که کمپانی فاکس قرن بیستم بر اساس سری کمیک‌های افراد ایکس (X-Men) تهیه کرد و پس از خریده شدن این کمپانی توسط دیزنی، چندین و چند بار با تاخیر در اکران مواجه شد. همچنین ریشوت‌های فراوانی برای فیلم انجام گرفت که گفته می‌شود آن را به نسخه‌ی دلخواه کارگردان نزدیک‌تر کرده و از اتمسفر ترسناک فیلم کاسته‌اند. همین اخبار و شایعات کافی بود تا تمام مخاطبان را نگران کند. با وجود وقفه‌ی طولانی‌مدتی که در اکران این فیلم رخ داد، به‌نظر می‌آید که انتظارات برای جهش‌یافته‌های جدید ارزش‌اش را نداشته است، چرا که با انتشار نقدهای فیلم می‌توان گفت با فیلمی بسیار متوسط و معمولی روبرو هستیم.

منتقد Film:

وحشت درون فیلم بیشتر از آنکه با صحنه‌های آزاردهنده خود را نشان دهد، درون بافت فیلم جا خوش کرده. و این وحشت زیر سایه‌ی شخصیت‌پردازی قرار دارد، مخصوصاً که ترس‌ها و ناامیدی‌های هر یک از کاراکترها به عنوان بخشی از داستان نمایش داده می‌شود.
۶.۵/۱۰

منتقد Los Angeles Times:

فیلمی که [جاش] بون ساخته است ثابت می‌کند که به‌جز فیلم‌های سبک‌سرانه و بامزه و یا تاریک و خشن، می‌توان آثاری متفاوت در ژانر ابرقهرمانی ارائه داد.
۶/۱۰

منتقد The Wrap:

با وجود آنکه این فیلم هیچ‌گاه واقعاً بد نمی‌شود، جهش‌یافته‌های جدید به سختی می‌تواند آنچه که اتفاق می‌افتد را سر و سامان بدهد و از پس آن برآید. درست مثل یک ریموت بیمارستان که روی تنظیمات اولیه‌اش قرار دارد، این فیلم آن‌قدر از دیگر فیلم‌های مجموعه دور است که به سختی اهمیت پیدا می‌کند.
 ۵.۵/۱۰

منتقد New York Post:

جاش بون با ساخت این فیلم سعی داشته است که اولاً از کلیشه‌های معمول آثار ابرقهرمانی دوری کند و دوماً فیلمی ترسناک ارائه دهد. اما تنها در بخش اول کارش موفق شده است. هیچ‌چیز در این فیلم ترسناک یا حتی قهرمانانه نیست. البته وقتی که متوجه می‌شویم وی کارگردان فیلم The Fault in Our Stars هم بوده است، چندان غیرمنتظره به‌نظر نمی‌آید که چرا دغدغه‌های نوجوانانِ فیلم مواردی چون عشق، افراط در رابطه‌ی جنسی و خودآزاری می‌باشد.
۵/۱۰

منتقد Original Cin:

اگر پایلوت یک سریال سینمایی بود، مخاطبان تا زمانی که به کیفیت مطلوب‌شان برسد از آن حمایت می‌کردند. اما به عنوان یک اثر مستقل، این فیلم یک اقتباس ضعیف می‌باشد که آینده‌ای ندارد.
 ۵/۱۰

منتقد Variety:

جهش‌یافته‌های جدید زیر تیغ ریشوت‌ها و کارگردانیِ دوباره رفت و هرطور که شد از کنسل شدن نجات پیدا کرد. فیلمِ بون آن‌قدرها هم بد نیست، اما از طرفی آن‌قدرها هم خوب نیست. فقط آن‌قدری ارزش دارد تا آن‌هایی که به‌خاطر قرنطینه خانه‌زده شده‌اند را از مریض شدن بترساند.
۵/۱۰

منتقد The Hollywood Reporter:

سرسری و در بهترین حالت، درحال زور زدن برای تاثیرگذار بودن.
۵/۱۰

منتقد The New York Times:

جهش‌یافته‌های جدید پیش از آنکه در خلوت‌ترین و یک‌نواخت‌ترین تابستان قرن به نمایش درآید، به مدت سه سال وقفه خورده بود. هرچند با وجود بی‌بخار بودنِ فیلم، چنین چیزی با عقل جور درمی‌آید.
۴/۱۰

منتقد The Globe and Mail:

به‌جای استفاده از منابع الهامش برای ارائه یک بینش واحد و منحصر به فرد، جاش بون یک هیولای فرانکنشتاین از پیکرِ فرنچایز [افراد ایکس] ساخته است. این فیلم همانند آسانسوری از ایده‌هاست که چندین و چند طبقه از بکر بودن فاصله دارد.
 ۳.۸/۱۰
۳.۹
از ۱۳ نقد!

The New Mutants

  • Metacritic ۳.۹
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments