میانگین نمرات فیلم جوکر – Joker

فیلم جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس و با بازی بازیگرانی چون واکین فینیکس و رابرت دنیرو، از مورد انتظارترین فیلم های چند سال اخیر سینما می باشد. فیلمی که با اتمسفر و تیم سازنده‌ی متفاوتی که در خود دارد از همین حالا توجه بسیاری را جلب کرده است. این فیلم مستقل و بزرگسالانه که در رابطه با خبیث شماره‌ی یک شخصیت بتمن می باشد، اقتباسی آزاد از چگونگی تبدیل شدن یک مرد ساده به شاهزاده‌ی جرم و جنایت است. هرچند که قدم گذاشتن در راهی که هیث لجر در آن به بهترین نحو قدم گذاشت، کاری دشوار و بعضاً غیر ممکن بنظر می رسد و از طرفی دیگر، با وجود حال و هوای امروز سینمای کمیک بوکی که از بلاک باسترها و کراس اورهای مختلف پر شده، ساخت چنین فیلمی سخت تر می شود.

اما با نمایش فیلم جوکر در جشنواره‌ی فیلم ونیز و انتشار اولین واکنش ها به آن، بنظر می رسد که دیگر دلیلی برای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا خبر می رسد با فیلمی طرف هستیم که بسیاری آن را با کلمه‌ی شاهکار توصیف کرده‌اند و گفته می شود بازی واکین فینیکس نیز آنچنان توجه ها را به خود جلب کرده که به راحتی می توان او را در کنار جوکر هیث لجر قرار داد. با ما همراه باشید تا با یکدیگر نگاهی به اولین واکنش ها نسبت به فیلم جوکر داشته باشیم. عده‌ای از منتقدین حاضر در جشنواره چنین عنوان کردند:

همه چیز به قبل و بعد فیلم جوکر تقسیم میشه. مطمئن نیستم که دنیا برای دیدن این فیلم آماده هست یا نه. شایدم باشه؟ این فیلم احساسیه. دیوانه واره، بی پرواست. عقب نمی کشه. وای. حتی نمی تونم باور کنم که همچین فیلمی وجود داره. ولی داره و رو به جلو حرکت می کنه.

International Film Critique:

فیلم جوکر از اون دست فیلم هاییه که سابقه‌ی کاری بازیگر، نوع نقش و کاراکتر رو تعیین می کنه و عمری یک بار منتشر میشه. جوکرِ هیث لجر کاراکتر رو از [طریق] نوع معین کرد، اما فینیکس، جوکر رو به عنوان یکی از بزرگ ترین و تاریک ترین ویلن های کل تاریخ سینما ثبت می کنه. درود بر واکین فینیکس!

در ادامه به نقدهای رسمی منتشر شده از این فیلم نگاهی خواهیم داشت.

منتقد Empire:

شجاعانه، نابود کننده و به طور کلی زیبا. تاد فیلیپس و واکین فینیکس نه تنها تعریف جدیدی برای یکی از نمادین ترین خبیث های تاریخ سینما ارائه می کنند، بلکه تعریف تازه‌ای از فیلم های کمیک بوکی را نیز ثبت می کنند.
۱۰/۱۰

منتقد Total Film:

بیشتر شبیه به یک مطالعه‌ی شخصیتی می ماند تا فیلمی کمیک بوکی. آن هم با وجود واکین فینیکس که لایق اسکار است. جوکر فیلمی شجاعانه است که ثابت می کند برای درخشیدن، نیازی به قدرت های پر زرق و برق ابرقهرمانی نیست.
۱۰/۱۰

منتقد Screen Daily:

یک خبیث نمادین دنیای کمیک در فیلم جوکر به پیشینه‌ای قدرتمند و مناسب دست می یابد که به استعداد واکین فینیکس بزرگ ترین پله را برای ترقی کردن اهدا می کند.
۹/۱۰

منتقد The Telegraph:

بخشی از وجود من نگرش رادیکالی تاد فیلیپس از جوکر، شخصیت خبیثِ بتمن، را به شکلی هیجان انگیز بی نقص و به طور مهیبی به هنگام می داند. بخش دیگری از من می خواهد آن را درون جعبه‌ای سفت و سخت قفل کند و درون اقیانوس بیندازد تا هیچگاه منتشر نشود.
۸/۱۰

منتقد Los Angeles Times:

فیلمی تاریک و واقع گرایانه با درون مایه های کمیک بوکی. یا به عبارتی دیگر، یک سرگرمی هالیوودی که زمان خودش را با ساخت تنش و کشش، آن هم با استفاده از ایده ها می گذراند. چیزی برای تمسخر وجود ندارد. هرچند گاهی اوقات ممکن است شیفتگی شما نسبت به فیلم، در شیفتگی واضح فیلم نسبت به خود، گم شود.
۷/۱۰

منتقد Vanity Fair:

فیلم به شکل خوبی یک مطالعه‌ی شخصیتی روی مخ و گیراست، به لطف برخی تصمیمات عصبی. هرچند فیلیپس می بایست این مارپیچ پایین رونده را به شکلی محکم به افسانه های گاتهام پیوند دهد. که همان جایی است که تضاد تحریک آمیز جایش را به نیایش می دهد.
۶/۱۰

منتقد IndieWire:

به اندازه‌ی کافی خوب است تا خطرناک بنظر بیاید، و به اندازه‌ی کافی بد تا تقاضای بهتر از این ها را بکند. [این فیلم] قرار است که کل دنیا را وارونه بنماید و طی این فرایند ما را مظطرب و هیجان زده کند. این دقیقاً همان فیلمی است که جوکر دوست دارد داشته باشد.
۵.۸/۱۰

منتقد The Wrap:

وسعت کار فینیکس به بازیگران مقابل، مثل ززی بیتز در نقش یک مادر مجرد و دیگر بازیگران مثل بیل کمپ، شئا ویگام و برایان تایری هنری، اجازه می دهد تا نقش هایی انسانی و تاثیر گذار را به نمایش بگذارند.
۵.۵/۱۰

منتقد RogerEbert.Com:

به عنوان یادداشتی برای جامعه، جوکر یک [فیلم] آشغال است. اما به غیر از لذت قلیلی که از بازی فینیکس به ما دست می دهد، برخی از شگفتی های فیلم های استودیویی را نشان می دهد. به شیوه‌ای که بی شباهت به فیلم A Star Is Born نیست.
۵/۱۰

منتقد TIME:

فینیکس آنقدر سخت بازی می کند که می توانید بیچارگی را در تمام اجزای صورت او ببینید. [بازیِ] او به شکلی شما را رها می کند که می خواهید یک کمپین GoFundMe (یک کمپین خیریه) برای او تاسیس کنید تا دیگر مجبور نباشد تا این حد برای کارش عرق بریزد. اما ایفای نقش او که با ترسی خشن همراه است تنها تقصیر او نیست.
۲/۱۰
۵.۹
از ۵۸ نقد!

Joker

  • Metacritic ۵.۹
منبع Metacritic
38 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Captain Steve Lover

خب خب خب ، واقعا باید بگم یکی از بزرگ‌ترین علامت سوال هام حل شد ، این فیلم چیزی بود که اصلا نمیتونستم پیش بینی کنم چجور نمره ای میگیره که خداروشکر خوب گرفت . و راستش از نقدا مشخصه فینیکس چقدر نقش رو خوب اجرا کرده ، هرچند از تریلر ها هم مشخص بود . یه چندتا نقد هم تو یوتیوب دیدم ، کولیدر میگفت این فیلم نکته ی قوت اصلیش اینه که با وجود اینکه اصلا “ابرقهرمانی” نیست ، خیلی روند آرام و کندی داره ، ولی اینقدری فینیکس تو سکانس هایی که هستش میدرخشه که اصلا خسته… مطالعه بیشتر »

E.N

ممنون از آقای اسدی و کمیک اسکواد بابت پوشش میانگین نمرات فیلم جوکر
تبریک به همه کمیک فن ها
تبریک به همه هواداران جوکر
تبریک به خودم
تبریک به شما
خلاصه تبریک به همه❤
خداروشکر که فاجعه ونوم تکرار نشد و باتوجه به نقد ها، فیلم زیبای جوکر ثابت کرد که شروران کمیک بوکی توانایی این رو دارن تا در فیلم اختصاصی خودشون بدرخشند
امسال بالاخره طلسم فیلم های DC شکسته شد، اول شزم و حالا جوکر، امیدورام ‌فیلم پرندگان شکاری هم خوب از آب دربیاد

محمد شهبازی

چیزی جز شاهکار انتظار نمی‌رفت از این فیلم و عواملش و نمرات واقعاً خوبی هم کسب کرده هرچند برخی واقعاً انتظاراتشون بیشتر از این بود واقعاً بعدها کلی میشه خرده گرفت چطور فیلمی مثل بلک پنتر نمرات بالاتری از جوکر که به اصطلاح فیلم هنری هست گرفته(البته فیلم جوکر هنوز منتشر نشده و ما ندیدیمش) که مطمئنم تا مدتها بحث داغ همه محافل میشه. با تمام این تفاسیر همین نمرات اولیه هم واقعا برای فیلمی با شرایط فیلم جوکر به نظرم عالیه چون واقعاً نقش آفرینی تو همچین فیلمی که فقط شخصیت جوکر رو روایت میکنه و بدون زوج مکملش… مطالعه بیشتر »

E.N

ببخشید به جوکر مربوط نیست اما تیزر جدید فیلم پرندگان شکاری منتشر شد و قراره سال ۲۰۲۰ اکران بشه، فکر میکردم زودتر اکران بشه ولی دارن فیلمبرداری مجدد انجام میدن! خاطره خوبی از این فیلمبرداری های مجدد فیلم های dceu نداریم، خداکنه سرنوشت این فیلم شبیه به جوخه خودکشی و لیگ عدالت نشه

ahk21

من فقط دوست دارم اون تا منتقد آخری رو بگیرم خفه شون کنم همه زدن واکین عالی واکین بینظیر اونا زدن لهش کردن

Alireza

نمره تا الآن شد ۷۰چی فکر کردیم چی شد شاید از این پایین‌تر هم بره جالبترش اینکه منتقدها مثل همیشه ایراد درست و حسابی از فیلم نمیگیرن ،به هر حال باید خود فیلم بیاد بعد قضاوتش کرد.

E.N

حالا ۷۰ با ۷۵ زیاد فرق نداره، این بالا پایین شدن نمره فیلم ها طبیعیه، کلا پنج یا شش نمره، اختلاف زیادی نیست
ولی در کل فیلم جوکر خوب مطرح شد

آرمان صفا

والا من خودم تا حالا این همه تنوع تو نمره ی منتقدا ندیدم از شاهکار لقب گرفته تا متوسط و ضعیف ولی حالا باید فیلم رو دید تا بشه نظری داد دربارش همین خانومی که به این اثر ۲ داده اگر خطا نکنم به شزم ۸ داده معمولا میانگین نمره ی همه ی منتقدا یه جورایی سطح کیفی فیلم رو نشون میده ولی امسال دوتا اثر بود که به نظرم میانگین نمره ها از حد فیلم بیشتر بود یکی شزم که به نظرم در حد ۶ و ۶٫۵ بود یکی هم اون کاپتان مارول مزخرف که به نظرم در حد… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

فیلیپس توی مصاحبه ی تورنتو هم گفته که الن مور در کمیک کیلینگ جوک دست آدم رو باز گذاشته اشاره هم میکنه به اون جمله ی معروفی که میگه اگر قراره گذشته ای داشته باشم ترجیح میدم که چندین گزینه روبروم باشه الن مور در حالی که یه گذشته ی دردناک و قابل همذات پنداری رو از جوکر تعریف کرد با همین جمله به ذات جوکر،همون نداشتن اوریجین، وفادار موندو به خواننده میگه اطلاعاتی که بهت دادم معلوم نیست واقعیت داره یا خیر. جز اینکه یه تراژدی منو به این روز انداخته بعید میدونم توی اوریجین های شخصیت های شرور… مطالعه بیشتر »

E.N

شوخی کشنده فوق العاده بود، یعنی خوشم میاد بااینکه صفحات(نسبتا) زیادی داشت اما بعد از خواندنش آدم دوست داره چندین بار دیگه هم اون رو مطالعه کنه در مورد منتقدین هم بله میانگین نمراتشون مهمه، البته دقیق نیست، یعنی نمیشه گفت فیلمی که مثلا ۷۰ گرفته قطعا از فیلمی که ۷۵ یا ۷۶ گرفته بدتره،پنج شش نمره اختلاف، زیاد نیست، اتفاقا منم یک منتقد خانمی دیدم که نقدش در راتن ثبت شده و از کاپیتان مارول رضایت داشت و نقد منفی برای جوکر نوشته بود! پس میانگین نمراته که مهمه در مورد فیلم هم فکرش رو بکنید فیلم داره پیش… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

این فیلم یه مقدار خاصه، چون فرهنگ آمریکا رو هدف گرفته، خیلی‌ها توی متاکریتیک خوششون نیومده و توی نقدهاشون هم به همین موضوع اشاره کردن که فیلم یه اثر مخرب برای جامعه است.
خب معلومه آنارشیسم‌گرایی و نشون دادن وضع خراب جوامع به مذاق هر کسی خوش نمیاد.

Alireza

ای بابا نمرش شد۶۲از ۴۷نقد دیگه فکر نکنم تغییر کنه مگر تغییری بسیار جزئی ، به هر حال همان حرف بالا رو دوباره میگم به متا مخصوصا راتن نمیشه اعتماد کرد باید خود فیلم رو دید بعد قضاوتش کرد گویا این فیلم هم قضیه‌اش مثل فیلم v for vendetta شده…

E.N

تاحالا در عمرم چنین چیزی ندیدم!
از ۷۵ اومد به ۵۹!!
یا خدا اول در متا به عنوان شاهکار ازش یاد شد حالا شد متوسط!!!
یعنی هر چی به اکران نزدیک تر شدیم نمرش کمتر شد!!!!
ولی فکر کنم این تغییر نمره از موقعی شدت گرفت که اعلام شد ارتش میخواد سینماهارو تحت کنترل و محافظت دربیاره تا اتفاقات شوالیه تاریکی برمیخیزد تکرار نشه

Captain Steve Lover

۵۸ از ۵۱ نقد . نمره نهایی . راتن هم فعلا ۶۹

dany

فیلم نیومده و نمیشه نظر داد ولی کلا فیلم خیلی حاشیه سازی شده قبل اومدنش از همین الان متهم به ترویج خشونت شده نیرو های مسلح آمریکا هم که قراره سینما ها را کنترل کنه ولی یه فیلم هرچی حنحال برانگیز تر شانسش واسه اسکار بیشتره مثل اتفاقی که واسه بوهمین رپسدی افتاد

آرمان صفا

اتفاقا دیروز با آقای مرادی در این مورد حرف میزدیم
یا فیلم رو الکی بزرگش کرده بودن توی ونیز
یا نه واقعا فیلم نیست
تا حالا ندیده بودم یه فیلم انقد دو دستگی ایجاد کنه. حدود هفت هشت تفر ۱۰۰ دادن و هین تعداد هم کوبوندن
بافی نظرها هم که بین این هاست
از اون فیلمایی که تا نبینی نمیشه چیزی گفت در بارش
مثل اینکه خیلی خیلی خشنه

آرش مرادی

ظاهرا همونطور که شما همراه باقی دوستان ذکر کردید، دو دستگی زیادی میان منتقدین ژورنالیست وجود داره من دیدم که دوستانی فیلم رو ندیده صرفا براساس شنیده ها تخریب کردن … و درمقابل هم دوستانی هم ندیده ، توی فضای مجازی به تاکید مانور میدن که امتیازات پایین این فیلم صرفا بخاطر جبهه گیری هاست لازم میدونم که به هر دودسته از این عزیزان نکاتی رو بگم اول از هرچیز باید دقت کرد که فیلم هنوز نیومده و کسی اون رو ندیده ( بجز تعداد محدودی ) پس این نظر که صرفا به دلیل امتیازات گفته بشه این فیلم ضعیفه… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

دوستان پرده ای این فیلم اومده دانلودش
بچه هایی که با این کیفیت نگاه می کنند بیان نظرشونو بدون اسپویل البته بگن ببینیم به چه فیلمی طرفیم
ممنون

Captain Steve Lover

فینیکس عالی بود . یعنی بنظرم از مرحوم هیث اجر هم بهتر بود . عالی ، بزرگ‌ترین نقاط قوت فیلم دو چیزه ، ۱- فینیکس . ۲- پیام فیلم . فیلم خیلی پیام گیرا و جذابی در مورد جامعه و اتفاقی که هر روز داره میفته تو جامعه داره ، من متوجهم چطور بین منتقدین اینقدر اختلاف بود . اگر پیام واقعی فیلم روی شما تاثیر بزاره و شما توی فاز پیام سنگین فیلم بری واقعا تاثیر گذاره ، خصوصا بازی فینیکس که آدم رو وادار میکنه به چیزی جز حرفی که فیلم می‌خواد بزنه توجه نکنه . اما مشکلات… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

ممنون از نظرت گفتم که اولین بار بود واقعا آدم گیج میشه که بالا خره این فیلم خوبه شاهکاره یا ضعیفه نمره منتقدها بدجوری پراکندگی داشت البته سبک اینجور فیلم ها مثل تاکسی درایور ممکنه برای بعضی مخاطب ها خسته کننده باشه. مقایسه اش با یه اثر هیجانی ترسنک مثل ایت یا دیگر اثر های بلاک باستری مثل ددپول خیلی درست نیست استیو جان یه ذره پیامت هم متناقضه. اگه تونسته یه پیام فوق العاده رو به مخاطب رسونه یعنی داستان کار خودش رو کرده. وقتی می گی یکم منطقی تر یعنی به داستان که نگاه میکنیم ایرادات زیاد داره.… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

یه نکته دیگه هم که باید در نظر گرفت توی نمره دهی
آثار کمیک بوکی رو باید مثل فیلم های دیگه بهش نگاه کرد و نمره داد
یه فیلم هفت در حد همون ۷ هست. نمیشه گفت در مقایسه با فیلم های کمیک بوکی ۹ هست یا هشت هست نمرش
۸ رو به اثری مثل شوالیه تاریکی یا لوگان میدن نه شزم.
ما تنها چیزی که در فیلم های کمیک بوکی جدا در نظر میگیریم وفاداریش به منبع اقتباس هست
وگرنه باقی چیز ها فرقی با نقد دیگر فیلم ها نداره

Captain Steve Lover

نه ببینید مشکل من با این فیلم اینه که من میخواستم “داستان جوکر شدن” ببینم .این فیلم “چگونه ارتور لقب جوکر را بدست آورد” بود نه “چگونه ارتور جوکر شد” . آیا واقعا نیازی بود به به همچین فیلمی ؟! ما یه کرکتری داریم که از اول فیلم تمام مشکلات روانی و خشونت کافی برای جوکر شدن رو داره . سکانس اپنینگ فیلم همون اول روی جنون کرکتر مانور میده . “داستان جوکر شدن ؟!” عمرا . در بهترین حالت “داستان گرفتن لقب جوکر” اونم شاید . کلا دو ساعت یه سفر کسل کننده تا برسیم به اینکه ارتور رو… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

احتمالا منظورتون این بوده که آرتور سابقه دیوانگی رو داشته و این فیلم فقط داره نشون میده که چطور به یه جنایتکار حرفه ای به اسم جوکر تبدیل شده
واقعا الان نمیتونم چیزی بگم تا فیلم بیاد
ولی اگه اینجوره که شما میگید فقط از فینیکس بهتره. یعنی از کاپتان مارل هم ضعیف تره
اینجوری یعنی فیلم فوق العاده ضعیف بوده
چون این دوتا آثاری که اسم بردم واقعا افتضاح بودند
ممنون از نظرت دوست عزیز
انشالله فیلم رو دیدم با هم بحث خواهیم کرد به طور کامل

آرمان صفا

من یه چیزی خارج از بحث هم بگم در رابطه با استفاده از برخی واژه های خارجی. مخصوصا الان که بیننده فیلم و سریال های آمریکایی زیاد شده خیلی دوستان توجه نمیکنند اصلا. و هرچی توی فیلم شنیدند رو عینا تکرار میکنند منو یکی از دوستام پارسال با یه فرد آمریکایی ایرانی که فارسی هم درست حرف نمیزد رفته بودیم حافظیه. موقعی که اون آقا از دوست من پرسید که شغلت چیه: یه همچین جوابی داد: i have fu…job طرف یه دفعه رنگش عوض شد و بعد قه قهه شدید زد بین مردم و میگفت که چرا از این واژه… مطالعه بیشتر »

dany

خب منم یکم پیش فیلم را دیدم و باید بگم با این که از تعریف و تمجید بدم میاد ولی فیلم عالی بود و به نظرم بهترین فیلم کمیک بوکی که تا حالا ساخته شده فیلم بر خلاف دیگر فیلم ها کمیک بوکی که تقابل خیر شر بودن تقابل شر با شر بود و این تقابل در غالب رودرو شدن جوکر با جامعه (گاتهام) نمایان می شد که تو فیلم هم به نحو احسن به نمایش در اومده و به هر دو طرف درست پرداخت شده مثلا شخصیت جوکر اول فیلم می خواد جامعه با هاش درست برخورد کنه و… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

ممنون از نظرت دوست عزیز اصلا تکلیف این فیلم مشخص نیست شما توی همین متارو که نگاه کنید میبینید ۲۱ نفر ۸۰ به بالا نمره دادند به این فیلم در عین حال بعضی ها خیلی کوبوندنش پراکندگی امتیازات واقعا عجیب غریبه پارسال که آکوامن ۵۵ گرفت تکلیفش تا حدودی معلوم بود خیلی هم به فیلم نامش گیر داد بودن وقتی هم دیدم واقعا در همون حد پایین بود اما این یکی اصلا یه جریان دیگست. از یه طرف توی جشنواره ونیز بهترین جایزه رو برده. یه دفعه نمرات کامل که اومد بد جوری کوبوندنش به هرحال ما در اسکواد تعارف… مطالعه بیشتر »

Alireza

نمره متا شده ۵۹ آپدیت کنید(البته زیاد فرقی هم نکرده)…یه پیشنهاد هم میکنم که فیلمو پرده‌ای نبینید اگه فیلم به خوبی ان چیزی باشه کاربران داخل فضای مجازی گفتند قطعا بهتره که با کیفیت خوب ببینند انهایی هم که پرده‌ای دیدن یجورایی بنظرم ضرر کردن ، من خودم اولش میخواستم پرده‌ای ببینم اما دیدم دو ماه صبر کنم با کیفیت عالی میتوانم ببینم ، انوقته که از فیلم نهایت لذت رو میبری …

آرمان صفا

اصلا فکرش رو نمی کردم همچین فروشی کنه این فیلم
اونم فیلمی که عامه پسند نیست به هیچ وجه
دلیلش هم به نظر من فقط یه چیزه
اسم جوکر

آرمان صفا

یعنی غیر منتظره ترین اتفاق کمیک بوکی این چند سال اخیر ، فروش یک میلیاردی فیلم جوکر بوده. فیلم رو ندیدم هنوز ولی یه فیلم درجه r همچین فروشی کنه واقعا جای تعجب داره. منظورم این نیست که خبر خوب یا بدیه. فقط عجیبه.

آرمان صفا

حقیقتش من از هیچ کدوم از فیلم های اخیر دی سی راضی نبودم. به نظرم DCEU یک زباله دونیه بزرگه که هیچ چی جز فیلم های بی محتوا از توش بیرون نیومده.مرد پولادین و بتمن علیه سوپرمن و جوخه انتحار، حیثیت شخصیت های اصلی دی سی رو بردند. آکوامن و شزم هم بد بودند. اصلا نتونستند از شخصیت ها و دنیاشون درست استفاده کنند. این رو میگم چون از تمام این شخصیت ها و البته تاریخ دی سی شناخت دارم و برام مهمن. اما جوکر فیلم خوبی بود. لذت بردم ازش. بعد سال ها بالاخره یه فیلم خوب از دی… مطالعه بیشتر »

آرش مرادی

البته آقا آرمان بنظرم بهتره که همیشه اون مرز میان رده بندی توصیفی فیلمها بمونه ؛ درسته جوخه انتحار بد بود و شزم هم ضعیف بود ؛ ولی سایر فیلمهای دنیای سینمایی دی سی بد نبودن … البته دلیلی نمیشه که خوب قلمداد بشن نکته ای هم درباره لحظاتی در داستان باید بگم … نمیدونم منظور شما رو درست متوجه شدم یا نه اما به هرحال چیزی که در روایت فیلم جوکر وجود داره ، برخلاف نظر برخی از دوستان که از بخش های گنگ فیلم گله دارند ، قطعا حفرات فیلمنامه ای نیست ؛ بلکه نویسنده و کارگردان اومدن… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

درست می فرمایید

بیشترمنظورم تاثیرات مخربشون بود که همه چی رو برای ساخت یه دنیای منظم خراب کرد و عدم وفاداریش به منبع که به خیلی از شخصیت ها آسیب جدی زد
اون دو سه تا فیلم اول که تاثیراتش به مدیای کمیک هم کشیده شد.

E.N

جوکر واقعا میتونست یک فیلم فوق العاده باشه، حالا که دیدم متوجه شدم که چرا اینقدر دو دستگی نظرات درباره این فیلم زیاده شخصا از فیلم بدم نیومد ولی انتظارم از این فیلم خیلی بیشتر بود، به نظرم به هیچ وجه فیلم بدی نبود اما فیلم خوبی هم نبود،کیفیت فیلم دقیقا در حد نمره ای هست که در متا گرفته، فیلمی متوسط رو به بالا بازیگران فیلم همه خوب بودن اما آقای فینیکس با اختلاف بهترین بازی ممکن رو برای نقشش ارائه داد، اگر بهتر از مرحوم هیث لجر نباشه، بدتر هم نیست، یعنی سه تا چیزی که باعث میشه… مطالعه بیشتر »

dany

ممنون از نظرتون اقا عرفان من خودم نظرم رو زیر همین پست گذاشتم و نظرم هنوز همون شخصا با دو بخش از نظرتون مخالفم اولیش این که چرا همه ادما گاتهام بد هستن خب دلیلش واضح تا همین صد سال پیش افرادی که به صورت مادرزاد با قیافه ها زشتی متولد می شدند حتی از طرف خانواده خودشون هم طرد می شدند خب حالا ما داریم درباره جامعه دهه هشتادی حرف می زنیم که اکثر مردمش آگتهی درستی درباره بیماری روانی و از طرف دیگه هر کدومشون فکر مشکالات اقتصادی نبود امنیت و کثافتی هستن که از سر و روی… مطالعه بیشتر »

E.N

ممنون بابت توضیحاتی که دادید ببینید مشکل اینه که تمام افراد تاثیر گزار در زندگی جوکر و کلا تمام افراد گاتهام یا فاسدن یا نخاله، این همه روانی در دنیای خودمون داریم، خب مگه تک تک افرادی که این روانی ها باهاشون برخورد کردن فاسد بودن؟! قطعا نه گفتم که اصلا غیر ممکنه که جامعه ای وجود داشته باشه که همه مردمش یک جور باشن در ضمن در ساختن شخصیت باید یکم ابتکار و خلاقیت به خرج داد، اینا اومدن کار خودشون رو راحت کردن و اومدن جوکر رو انداختن یک جایی که همه بدن، منم میتونم اینجوری جوکر خلق… مطالعه بیشتر »

E.N

البته نه اینکه کاملا اون صحنه بخواد جوری نشون بده که خانواده ثروتمندان حقشون همینه، بهتره بگم جوری نشون داد که توماس وین به سزای عمل خودش رسید و اینجوری دیگه اون صحنه غمناک نیست

dany

ممنون از پاسختون راستش من کلا مشکلم با نظرم شما اینه که به نظرم تمام افراد گاتهام نخاله یا فاسد نیستن در اصل اون ها دارن کاری را می کنن که فکر می کنن درست و جامعه ازشون می طلبه برای مثال موری شاید همه ما از اون به خاطر ممسخره کردن جوکر تصویر بدی داشته باشیم اما دقت نکردیم که جوکر اول فیلم خودش نشست و همراه مادرش به یکی دیگه از همین جوک های تمسخر آمیز خندید پس اگه دقت کنیم می بینیم که این تقصیر جامعه است که این نوع طنز را دوست و اون هم به… مطالعه بیشتر »

E.N

و جالبه که خون رو صورتش میپاشه و فقط همین صحنه از واکنش بروس رو میبینیم! یعنی هیچی! ما در واقع اصلا واکنشی به مرگ والدینش ندیدیم، اونی که شما میگی، واکنش به مرگ والدینش نبود، فقط خون رو صورتش پاشید و بعدش دیگه چیزی از اون صحنه رو نشون ندادن، فقط وقتی آخر فیلم، جوکر داشت میخندید، کات خورد و صحنه واستادن بروس بالای اجساد رو دیدیم، همین! شوخی های ددپول با این موضوع فرق میکنه، کارگردان که نباید بیاد همینجوری بدون اینکه چیزی رو نشون بده و دربارش در فیلم توضیح بده، یکهو به تشابهش با داستان شخصیت… مطالعه بیشتر »