میانگین نمرات فیلم شانگ‌چی – Shang-Chi

«شانگ‌چی» یکی دیگر از ابرقهرمانان ناشناخته‌ی انتشارات مارول است که به تازگی صاحب فیلم اختصاصی خود شده؛ فیلمی که برخی هواداران منتظر تماشای هرچه سریع‌تر آن می‌باشند و برخی دیگر، آن را صرفاً تلاش‌های کمپانی مارول برای موفقیت در بازار چین می‌دانند. با تمام این اوصاف، اخیراً نقدهای این فیلم منتشر شده‌اند و گفته ‌می‌شود که اولین ابرقهرمان آسیایی مارول، قرار نیست هواداران را چندان ناامید کند. در ادامه با یکدیگر به اولین نقدهای فیلم شانگ‌چی و افسانه‌ی ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) نگاهی خواهیم داشت.

  • منتقد RogerEbert.com:
این فیلم به کارگردانی «دستین دنیل»، به شیوه‌ی خود در دسته‌بندی دیگر فیلم‌های مارول جا می‌گیرد. اما به‌قدری احساسی و ملموس است که بقیه‌ی فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، فیلم‌های ابرقهرمانی و کلاً فیلم‌های‌ اکشن باید از آن درس بگیرند.
۸.۸/۱۰
  • منتقد Consequence:
اگر شانگ‌چی بهترین معرفی در دنیای سینمایی مارول از زمان «محافظین کهکشان» باشد، پس بهترین ماجراجویی تک‌نفره از زمان فیلم «پلنگ سیاه» نیز به‌حساب می‌آید. پختگی داستان فیلم ثابت می‌کند که دنیای سینمایی مارول هنوز هم قصد دارد به ریشه‌ها برگردد؛ حتی با وجود شگفت‌آورتر شدن. [این فیلم] از نظر بصری هم یک دستاورد است، مخصوصاً با وجود بعضی از حیرت‌انگیز ترین صحنه‌های SFX که تابه‌حال در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم.
۸.۳/۱۰
  • منتقد Total Film:
فاز چهارم مارول، زمان از دست رفته را با داستانی جبران می‌نماید که وقتی در حال جابه‌جایی مرز‌ها و نوآوری نیست، به خوبی مخاطب را سرگرم می‌کند.
۸/۱۰
  • منتقد The Hollywood Reporter:
با وجود اینکه عناصر جداگانه‌ی فیلم به خوبی با هم آمیخته نمی‌شوند، در آخر به یک فیلم ابرقهرمانی تازه و به اندازه‌ی کافی مفرح منتهی می‌شوند که ارزش دیده شدن را دارد.
۷/۱۰
  • منتقد Screen Crush:
به‌طور کلی یک فیلم متوسط است. اما در دفاع از آن باید بگویم که آنقدرها هم به باقی فیلم‌های مارول متصل نیست و روی پای خودش می‌ایستد.
۶/۱۰
  • منتقد Variety:
مثل هر فیلم تک‌نفره‌ی دیگری که پیش از این در دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم، شانگ‌چی نیز در معرفی قهرمانش به‌عنوان یک شخصیت ملموس و دوست‌داشتنی، در نیمه‌ی اول فیلم کار خود را به خوبی انجام می‌دهد؛ آن هم پیش از آنکه در بلبشوی دیوانه‌وار، انفجاری و فرا‌طبیعیِ پرده‌ی پایانی غرق شود.
۶/۱۰
  • متتقد The Guardian:
شلوغ‌کاریِ سرگرم‌کننده‌ای است، با این وجود، کیفیت فرمولیک [فیلم‌های دنیای سینمایی مارول] دارد قابل تشخیص می‌شود.
۶/۱۰
  • منتقد Paste:
جذابیت‌های اصلی سیرکِ ده حلقه زمانی که از بند دنیای سینمایی مارول رها هستند بهتر به چشم می‌آیند.
۵.۹/۱۰
  • منتقد Slant:
بر روی صفحه، شانگ‌چی به همان سندروم «بچه‌ای با موهبت‌های خاص» مبتلا است؛ درست مانند دیگر قهرمانان بی‌اعتماد به نفسی که پیش از او در دنیای سینمایی مارول ظاهر شدند.
۳.۸/۱۰
۷
از ۳۱ نقد!
  • Metacritic ۷
4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments