میانگین نمرات فیلم پرندگان شکاری – Birds of Prey

فیلم پرندگان شکاری: و رهایی شگفت‌انگیز یک هارلی کوئین (Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) تازه‌ترین فیلم کمپانی دی سی می باشد که به کارگردانی کتی یان و بازی مارگو رابی، مری الیزابت وینستد و یوآن مک‌گرگور به‌زودی اکران می شود. فیلمی با درون‌مایه های فمنیستی که پیش از اکران بسیاری از هواداران را نسبت به خود نگران کرده بود و کمتر کسی انتظار موفقیت آن را داشت. علی‌الخصوص با وجود آن‌که این اثر دنباله‌ای غیرمستقیم بر فیلم ضعیف جوخه‌ی انتحار (Suicide Squad) محسوب می شد و از این رو می توان آن را یک ریسک عظیم برای کمپانی دی سی نامید. با این‌که به دنبال انتشار اولین واکنش ها نسبت به فیلم، برخی نگرانی ها تا حدودی برطرف شده بودند، اما با انتشار نقدهای این فیلم بزرگسالانه، می توان با قاطعیت گفت که به دلیل سیاست های نسبتاً تازه‌ی کمپانی دی سی و برادران وارنر در ساخت فیلم هایی متفاوت و آزادانه، قرار است با فیلمی مفرح و لذت‌بخش طرف باشیم که توانسته است رضایت نسبی برخی منتقدان را به‌دست آورد. اکنون با یکدیگر به تعدادی از نقدهای منتشر شده از فیلم پرندگان شکاری نگاهی خواهیم داشت:

منتقد Polygon:

پرندگان شکاری یک فیلم شلخته، خوش‌بینانه، دلگرم‌کننده و به‌طرز لذت‌آفرینی الهام‌بخش است.
۸.۵/۱۰

منتقد Entertainment Weekly:

آیا پیام عامه‌پسند و فمنیستی فیلم نیاز دارد که به‌طور مداوم و کارتونی تا این حد خشن باشد؟ به احتمال زیاد این‌طور نیست. اما داخل دنیایی که ویران شده، تخلیه‌ی روانی به وسیله‌ی ارتباط پیچیده و خواهرانه‌ی پرندگان (شخصیت های اصلی) به هیچ عنوان شبیه به یک بلبشو نیست، اتفاقاً خیلی هم شیرین و دوست داشتنی است.
۸.۳/۱۰

منتقد ScreenRant:

با وجود طنزی شرورانه و اکشنی هیجان انگیز، پرندگان شکاری به فیلمی خشمگینانه، لذت‌بخش و شگفت‌انگیز تبدیل شده است. و قدرت زنانه را به شکلی ابرقهرمانانه و پر سر و صدا به نمایش می گذارد.
۸/۱۰

منتقد IGN:

پرندگان شکاری مثل یک سواری دیوانه‌وار و لذت‌بخش می باشد که هارلی را به عنوان راننده در خود دارد، ولی بعضی اوقات هم‌گروهی هایش را جا می گذارد و به اندازه‌ی کافی به آنان توجه نمی کند.
۸/۱۰

منتقد Los Angeles Times:

پرندگان شکاری به کارگردانی کتی یان و نویسندگی کریستینا هادسون، شکل گستاخانه و افسارگسیخته‌ای از انرژی کمیک بوکی است. با وجود تم های روانشناسی و عاری از هرگونه پرستیژ، این فیلم یک اثر به شدت بزرگسالانه‌ی باارزش می باشد که سعی می کند هیچ چیزی، مخصوصاً خودش را جدی نگیرد.
۷/۱۰

منتقد Vox:

بسیار سخت است که فیلمی را تماشا کنید که در صحنه های اکشن خود محکم و سرگرم‌کننده ظاهر می شود و در بیان [داستان و پیام] لنگ می زند. نتیجه تبدیل شدن به یک فیلم افسارگسیخته‌ی مهیج زنانه با درون‌مایه های انتقام است که با اشکالات بزرگی پر شده و آن ها نیز با نمایش سست و صداگذاری های ضعیف جور در می آیند.
۶/۱۰

منتقد Empire:

فیلم بهم‌ریخته است. اما پرندگان شکاری خلاقیت، هرج و مرج، و شجاعت دارد. [زوج] هارلی و جوکر مرده است. زنده باد هارلی کوئین.
۶/۱۰

منتقد Vulture:

اگر نتیجه [فیلم] متوسط می باشد، به این علت است که فیلم بیشتر بر روی این موضوع تمرکز می کند که فاصله‌ای بین خود و فیلم جوخه‌ی انتحار تعیین کند، نه این‌که نشان دهد یک نسخه‌ی واقعاً مستقل از کاراکتر [هارلی کوئین] می تواند چطور باشد.
۵/۱۰

منتقد BBC:

نه این‌که این فیلم کاملاً نارضایت‌بخش یا کاملاً ضعیف باشد. پرندگان شکاری به‌طور قطع رضایت‌بخش‌تر از جوخه‌ی انتحار و پرانرژی‌تر از ریبوت بی‌زرق و برق فرشتگان چارلی (Charlie’s Angels) است، که آخرین تلاش هالیوود برای به تصویر کشیدن گروهی از قهرمانان مونث بود. شاید این فیلم هم یک پیشرفت محسوب شود، خصوصاً در هنگامی که بخش عظیمی از فیلم های خشن و پست مدرنی که تقلیدی از آثار تارانتینو حساب می شدند و درمورد مردان بودند، بالاخره یکی از این فیلم ها ساخته شده که درمورد زنان باشد. البته هرچقدر هم که این فیلم محبوب شود، شک دارم کسی به آن اندازه که فیلم خودش را ستایش می کند، به ستایش آن بپردازد.
۴/۱۰

منتقد San Francisco Chronicle:

پرندگان شکاری: و رهایی شگفت انگیز یک هارلی کوئین چیزی بیشتر از یک فاجعه است. [این فیلم] حتی نباید وجود داشته باشد. هیچ‌وقت نباید پولی برای ساختن آن خرج می شد. فیلمنامه‌اش هیچ‌وقت نباید به مرحله‌ی فیلمبرداری می رسید. مارگو رابی نباید تهیه کننده‌ی آن می شد. او مسلماً نباید داخلش نقش آفرینی می کرد. این فیلم، اثر بسیار بدی برای تحمیل کردن به مخاطبان است، کسانی که هیچ ضرری به فردی نرسانده‌اند و فقط می خواهند اوقات خوبی را بگذرانند.
۰/۱۰
۶
از ۵۵ نقد!

Birds of Prey

  • Metacritic ۶
منبع Metacritic
6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments