پنل The Legacy of the Bat: مینی‌سری پر سر و صدای جان ریدلی معرفی شد [DC FanDome]

مدتی می‌شود که توجه تمامی خوانندگان دنیای کمیک به مینی‌سری‌ای که قرار است تا جان ریدلی (نویسنده‌ی فیلم‌هایی چون ۱۲ Years a Slave) آن را برای شخصیت بتمن خلق نماید، جلب شده است. حال طی پنل The Legacy of the Bat شاهد حضور یافتن این هنرمند و معرفی رسمی عنوان نوشته‌شده توسط او بودیم.

در ادامه به معرفی این مینی‌سری چهار قسمتی که نیک درینگتون طراحش می‌باشد، می‌پردازیم. هرچند که یک سوال بی‌پاسخ در انتها برایمان باقی می‌ماند: بالاخره این نسخه از «بتمن» شخصیتی سفیدپوست است یا رنگین‌پوست؟

بتمن به قلم جان ریدلی

جان ریدلی همان اولِ کار به‌صورت بی‌پرده به شایعات پیرامون خود و کمیکش واکنش نشان داد و اذعان داشت:

فکر کنم این واقعاً قمار بی‌خطری باشه اگه من بتمن بنویسم، احتمالاً یه‌کمی بهتر از شانس ۴۷ درصدی بتمن برای تبدیل شدن به یه شخص رنگین‌پوست باشه.

در ادامه اما ریدلی موجی از کنجکاوی را در طرفداران برانگیخت، آن هم هنگامی که پیرامون خانواده‌ی «لوشس فاکس» توضیحاتی را ارائه کرد که می‌توان دقیقاً آن‌ها را با شایعات گذشته، یا همان جایگزینیِ لوک فاکس (فرزندِ لوشس فاکس) با «بروس وین» ارتباط داد. ریدلی در این‌باره گفت:

ولی اون [لوشس فاکس] دارای یه خانواده هستش و این خانواده هم جزء اون دسته از خانواده‌هاست که رازهایی در خودشون دارن، رازهایی که از نسلی به نسل دیگه منتقل کردن و پیش خودشون نگه داشتن. این مسئله یه مقدار محرکِ متفاوت‌تریه نسبت به اون بتمنی که ما همیشه دیدیم.

با آنکه این نخستین بار است که این نویسنده دست به نوشتن داستانی برای شخصیت بتمن می‌برد، نمی‌توان او را ناآشنا با صنعت کمیک دانست. ریدلی در سال ۲۰۰۴ عنوان The Authority: Human on the Inside را به نگارش درآورد و پس از آن نیز شروع به خلق کمیک The Razor’s Edge: Warblade کرد. لازم به ذکر است که جان ریدلی و الیور کویپل قرار است با یکدیگر داستانکی را برای عنوان Batman: Joker War Zone خلق نمایند که طبق وعده‌ها، سرنخ‌های بیشتری را از نقشه‌های او و خانواده‌ی فاکس نمایان می‌سازد.

طرفداران می‌بایست برای اطلاعات بیشتر پیرامون این مینی‌سری، تا تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۲ شهریور) که بخش دوم مراسم DC FanDome در آن برگزار می‌شود، صبر نمایند. مطمئناً اخبار بیشتری درباره‌ی این کمیک طی پنل Explore the Multiverse منتشر می‌گردد. قسمت نخست این مینی‌سری در ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ انتشار می‌یابد.

18 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments