پنل The Legacy of the Bat: مینی‌سری پر سر و صدای جان ریدلی معرفی شد [DC FanDome]

مدتی می‌شود که توجه تمامی خوانندگان دنیای کمیک به مینی‌سری‌ای که قرار است تا جان ریدلی (نویسنده‌ی فیلم‌هایی چون ۱۲ Years a Slave) آن را برای شخصیت بتمن خلق نماید، جلب شده است. حال طی پنل The Legacy of the Bat شاهد حضور یافتن این هنرمند و معرفی رسمی عنوان نوشته‌شده توسط او بودیم.

در ادامه به معرفی این مینی‌سری چهار قسمتی که نیک درینگتون طراحش می‌باشد، می‌پردازیم. هرچند که یک سوال بی‌پاسخ در انتها برایمان باقی می‌ماند: بالاخره این نسخه از «بتمن» شخصیتی سفیدپوست است یا رنگین‌پوست؟

بتمن به قلم جان ریدلی

جان ریدلی همان اولِ کار به‌صورت بی‌پرده به شایعات پیرامون خود و کمیکش واکنش نشان داد و اذعان داشت:

فکر کنم این واقعاً قمار بی‌خطری باشه اگه من بتمن بنویسم، احتمالاً یه‌کمی بهتر از شانس ۴۷ درصدی بتمن برای تبدیل شدن به یه شخص رنگین‌پوست باشه.

در ادامه اما ریدلی موجی از کنجکاوی را در طرفداران برانگیخت، آن هم هنگامی که پیرامون خانواده‌ی «لوشس فاکس» توضیحاتی را ارائه کرد که می‌توان دقیقاً آن‌ها را با شایعات گذشته، یا همان جایگزینیِ لوک فاکس (فرزندِ لوشس فاکس) با «بروس وین» ارتباط داد. ریدلی در این‌باره گفت:

ولی اون [لوشس فاکس] دارای یه خانواده هستش و این خانواده هم جزء اون دسته از خانواده‌هاست که رازهایی در خودشون دارن، رازهایی که از نسلی به نسل دیگه منتقل کردن و پیش خودشون نگه داشتن. این مسئله یه مقدار محرکِ متفاوت‌تریه نسبت به اون بتمنی که ما همیشه دیدیم.

با آنکه این نخستین بار است که این نویسنده دست به نوشتن داستانی برای شخصیت بتمن می‌برد، نمی‌توان او را ناآشنا با صنعت کمیک دانست. ریدلی در سال ۲۰۰۴ عنوان The Authority: Human on the Inside را به نگارش درآورد و پس از آن نیز شروع به خلق کمیک The Razor’s Edge: Warblade کرد. لازم به ذکر است که جان ریدلی و الیور کویپل قرار است با یکدیگر داستانکی را برای عنوان Batman: Joker War Zone خلق نمایند که طبق وعده‌ها، سرنخ‌های بیشتری را از نقشه‌های او و خانواده‌ی فاکس نمایان می‌سازد.

طرفداران می‌بایست برای اطلاعات بیشتر پیرامون این مینی‌سری، تا تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۲ شهریور) که بخش دوم مراسم DC FanDome در آن برگزار می‌شود، صبر نمایند. مطمئناً اخبار بیشتری درباره‌ی این کمیک طی پنل Explore the Multiverse منتشر می‌گردد. قسمت نخست این مینی‌سری در ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ انتشار می‌یابد.

18 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیرعلی قبادی

به نظرم بالاخره یه روزی باید فاتحه ی بروس وین رو بخونیم.و از نظر من هم یکی از گزینه های جایگزین بروس وین در پشت نقاب بتمن لوک فاکسه.
من رو که حسابی هایپ کرد.منتظر اخبار بیشتر از این سری هستم.
ممنون بابت پوشش خبر.

امیررضا شکری

اتفاقا الآن اصلا وقتِ این نیست که بروس وین جایگزین بشه. اونم با کسی مثلِ لوک فاکس!!. این کاراکتر اصلا شخصیت پردازیِ خوبی نداره، شخصیت های مکملِ خوبی نداره ( جز باباش که اون هم یک شخصیتِ مکملِ درجه دوعه نه درجه یک) و فقط به خاطرِ رنگین پوست بودنش میخوان بیارنش. داستان هایِ نیو۵۲ اش هم که تحتِ عنوانِ بتوینگ چاپ میشد رو بخونید میفهمید که اصلا خوب نبود. همینطوری الکی گرفتن شاخش کردن و جزِ بتفمیلی به حساب آوردنش. تام کینگ هم با اومدنش توی ریبرث گرفت از بتفمیلی انداختش بیرون. توی داستانکش هم توی شماره ۱۰۰۰ دیتکتیو… مطالعه بیشتر »

saeed

من موندم اصلا چرا بروس وین جایگزین بشه نه الان نه۲۰سال بعد فرقی هم نمیکنه کی میخواد جاش بیاد قرار بود این نسل پنج لغو کنن پس این چیه من موندم میخوان عین مارول شخصیت های مزخرف بیارن جای قهرمان های درجه یک امید وارم جواری مورد انتقاد قرار بگیرنر که تا عمر دارن سمت این جور کارهای مضحکانه نرن در نهایت باید بگیم خدا لعنت کنه دن دیوید

امیرعلی قبادی

خب دوست عزیز بالاخره یک روزی باید این شخصیت ها برن به نظرم. حالا چه زمانی رو من نمیدونم.ولی خب به قول اقای شکری لوک فاکس بتمن مناسبی نیست. (حالا که دارم خوب فکر میکنم😉) و یادتون نره همه چیز عادته. یعنی اگه همین بروس وین رو بیان با یک شخصیت خوب، با یک داستان خوب جاشو عوض کنن، و چند سال از اون واقعه بگذره شک نکین که خوده شما هم بهش عادت میکنین. اصلا به نظرم همین بحث بت فمیلی و اینا و اینکه اینقدر سعی میکنن شخصیت هم تراز با بتمن خلق کنن هم همینه که بالاخره… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

اینکه نباید از تغییر ترسید درسته به طورِ کلی. همه ی آدم ها از تغییر میترسن (حالا از هر نوعش.) ولی مثلا جایگزینیِ بروس وین با لوک فاکس و یا مثلا جایگزینیِ سوپرمن با کانر کنت و امثالهم دیگه خیلی مزخرفه. اینکه میگید همه چیز عادته کاملا درسته، ولی این رو هم در نظر بگیرید که بتمن ۸۰ سال طول کشید که به اینجا رسید. ۸۰ سال شخصیت پردازیِ خوب و درست درمون موجبِ این شد که بتمن بشه بتمن. حالا میخوان توی یک روز این رو به فنا بدن… اصلا لزومی هم نداره که جایگزین بشه. چون هنوز داستان… مطالعه بیشتر »

saeed

دقیقا الان مایلز مورالز کنار پیتر مرد عنکبوتیه ولی اینکه ما متیاز بزاریم جای پیتر بعد یهویی پیتر ناپدید شه فاجعه به بار میاد بعدشم چطور بتمن ۸۰ سال براش کمیک نوشتن از الان به بعد هم مینویسند هر نویسنده ایده تازه و جذاب میاد و داستان مینویسه به نظر من هیچکدوم ازش خصیت های درجه یک دی سی نیاز به جایگزین ندارند چون واقعا دنیای عمیقی دارند جالبه مارول کسی مثل مرد اهنی که ویلن درست درمون نداره داستانای قشنگی نداره جایگزین نمیکنه اونوقت دی سی میاد بتمن جایگزیم گنه اونم با کی اخه بنده خدا برو نایت وینگ… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

بله خب حرف شما صحیحه.منم تو بخش اخر کامنتم گفتم حالا حالا ها پشت نقاب بتمن کسی نیست جز بروس وین. و اینم قبول دارم هر تغییری تغییر خوبی نیست. شما هم دی سی فن هستی و میدونی که خیلی از تغییرات تو دی سی خوب بوده. ولی خیلی هاشم خوب نبوده. مثل کارهایی که این دن دیدیو تو این چند سال با دی سی کرد. منم اصلا اونارو قبول ندارم. من این رو قبول دارم که بتمن یه شبه نشد بتمنی که الان هستش. ولی تمام حرفِ من اینه که عادت چیز خوبی نیست. حالا تو هر نوعی، تو… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

حرفِ شما راجعبه عادت کردن کاملا درسته ولی بحث اصلا این نیست:)) بعدش هم یک نکته ای، اگر کسی کمیک یا کتاب و یا حتی فیلمی رو ببینه و به شخصیت های اون دل نبنده و باهاشون ارتباطِ اینطوری برقرار نکنه، اون خوندنش و یا دیدنش اصلا به درد نمیخوره و اصلا لذت بخش نیست. (من خودم انقدر سرِ بعضی کمیک ها، کتاب ها و فیلم ها حرص خوردم که نگو. ولی همین موضوعه که خوندنِ کتاب و کمیک و دیدنِ فیلم رو لذت بخش میکنه. دل بستن و برقرار کردنِ ارتباط باهاش.) این موضوع فقط راجعبه اینطور مسائل هم… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

کاملا درسته. به هر حال دیدیدو هم کارشو کرد و رفت(؟)
پ.ن:راستی اقای شکری به نظرتون سریه کاپیتان امریکا ۲۰۱۸ نوشته ی ta-nehisi coats ارزش خوندن داره؟
در کل میخواستم یک سریه جدید از مارول بخونم. نظر شما چیه؟

امیررضا شکری

سری کاپیتان آمریکا ۲۰۱۸ رو چند شماره خوندم ولی ادامه ندادم. اما تو برنامم هست. هر وقت خوندم، نظرم رو راجع بهش میگم. اگر شخصیتِ کاپیتان آمریکا رو دوست دارید برید سراغ رانِ اد بروبیکر که تقریبا میشه گفت بهترین رانِ کاپیتان آمریکاست. از کمیک های الآنِ مارول کمیک های ثور، ایمورتال هالک، ونوم، دردویل، کاپیتان مارول، ددپول، امیزینگ اسپایدرمن، فنتستیک فور (نسبتا)، هاک آی (نخوندم ولی تعریفش رو شنیدم) و سری کمیک های ایکس-من و کمیک های مرتبطش مثل ایکس-فورس، ولورین، اکسکالیبور و ایکس فکتور کمیک های خوبین. هر کدوم رو که دوست داشتید میتونید بخونید و هر کدوم… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

ایمورتال هالک واقعا سریِ خوبیه. تا شماره ۲۰ خوندم و باید بگم تا اینجا عالی بوده.ال اوینگ مثل اینکه نویسنده ی مهمی شده برای مارول. هم این کمیک و هم ایونت امپایر رو داره مینوسه.ضمن اینکه چند ایونت دیگه هم واسه مارول نوشته. ثور هم دارم میخونم و خوبه. دردویل رو متاسفانه تا پایان ارک دوم خوندم. دیگه نشد که بخونم. هر چند که کامل تو ارشیو دانلودشون کردم😀. والا با شخصیت های کاپیتان مارول و ددپول هم کلا حال نمیکنم متاسفانه. امیزینگ اسپایدرمن هم که واقعا عالیه. رانِ اسپنسر واقعا عالی بوده تا اینجا. نظم خوبی برقراره. و تازه… مطالعه بیشتر »

A Comic Fan

ثور و ونوم و دردویل و اسپایدرمن رو هم منم خوندم واقعا عالی بودن
ولی فنتستیک فور اسم استاد دن اسلات روشه دیگه میشه فهمید کمیک یه روند سینوسی رو طی میکنه

A Comic Fan

پ.ن: شرمنده بابت اسپم کمیک عالی که رابطه سوپرمن/لکس لوثر رو نشون بده سراغ ندارید؟ خودم یکم تو کمیکای سوپرمن نوبم

امیررضا شکری

از سالِ ۱۹۴۰ تا سالِ ۱۹۸۵، شخصیتِ لکس لوتر یک دانشمندِ دیوانه بود که با سوپرمن مشکل داشت و میخواست جلوش رو بگیره. از سالِ ۱۹۸۵ تا سال شخصیت پردازیِ لکس لوتر عوض شد وبیشتر یک تاجرِ فاسد بود تا دانشمند. از سالِ ۲۰۰۵ به اینور هم این لکس لوتری که الآن میبینیم شکل گرفت. ترکیبی از دو نسخه ی قبلی، به اضافه ی یک سری خصوصیاتِ جدید. برای همین اکثرِ داستان های سال ۲۰۰۵ به اینورِ سوپرمن که لکس لوتر هم توشون هست سعی شده که خصوصیاتِ لکس لوترِ جدید رو داشته باشند و نسبت به داستان های قبلی… مطالعه بیشتر »

A Comic Fan

خیلی ممنون آقای شکری حتما میرم میخونمشون

امیرعلی قبادی

اقای شکری میشه بیزحمت ترتیب خوندن کمیک های گرین لنترن به نویسندگیه موریسون رو بگین.
خیلی لطف میکنین.

امیررضا شکری

اول ۱۲ قسمتِ Season 1 رو مطالعه کنید و بعدش مینی سری ۳ قسمتیِ Green Lantern : Blackstras و بعدش هم گرین لنترن Season 2 که داره میاد و تا حالا ۶ قسمتش اومده. این گرین لنترن سیزن ۱ و ۲ جزِ همون گرین لنترن (۲۰۱۸) هستند ولی اون مینی سری که بینِ این دوتا اتفاق میوفته یک مینی سری جداست که خیلی خیلی هم مهم هست.

امیرعلی قبادی

دستتون درد نکنه اقای شکری