نسخه‌ی زک اسنایدر از فیلم لیگ عدالت رسماً معرفی شد

هشتگ ReleaseTheSnyderCut یکی از معروف‌ترین هشتگ‌های چند سال اخیر به‌شمار می‌رود که دارای طرفداران بسیار زیادی می‌باشد. مبنای این هشتگ از آن‌جا نشأت می‌گیرد که برخی افراد معتقدند با استخدام جاس ویدون و ریشوت‌های او و همچنین حذف کردن بسیاری از صحنه‌ها، فیلم لیگ عدالتی که در سال ۲۰۱۷ اکران شد هیچ شباهتی با نسخه‌ی زک اسنایدر ندارد. از آن پس این موضوع به حرکتی معمول بدل گشت و در بسیاری از مراسم‌ها شاهد شعارهایی بر مبنای انتشار این نسخه بودیم. اکنون اما می‌توان به حمایت‌کنندگان این فیلم اجازه‌ی استراحت داد، چرا که نسخه‌ی زک اسنایدر از فیلم لیگ عدالت به‌طور رسمی معرفی شده است!

طبق شایعات پیشین، در مراسم اینترنتی تماشای فیلم مرد پولادین (Man of Steel) که طی آن هنری کویل نیز حضور داشته است، زک اسنایدر رسماً وجود نسخه‌ی شخصی‌اش از لیگ عدالت را تایید کرد و افزود که این اثر قرار است که در استریم تازه‌تاسیسِ HBO Max برای تماشا قرار بگیرد. هرچند این موضوع به سادگی به ثمر نمی‌رسد، زیرا با توجه به تاریخ نامشخص پخش آن در سال ۲۰۲۱، قرار است تغییراتی اضافی در جلوه‌های بصریِ لیگ عدالت اعمال شود تا برای پخش در حوزه‌ی استریم متناسب گردد. زک اسنایدر در ادامه‌ی صحبت‌هایش افزود:

می‌خوام به خاطر این شکلِ دلیرانه از حمایتِ هنرمندان و دادن اجازه برای تحقق نظریات‌شون، یک تشکر از استریم HBO Max و برادران وارنر بکنم. همین‌طور یک تشکر ویژه می‌کنم از همه‌ی کسایی که در جنبش اسنایدرکات دخیل بودن و کاری کردن که این مسئله به واقعیت بپیونده.

لیگ عدالت

در بحث تغییرات جدید، می‌بایست افزود که بر اساس گزارش برخی خبرگزاری‌ها، این فیلم هنوز ناتمام می‌باشد و قرار است که چیزی در حدود ۲۰ میلیون دلار برای این تغییرات هزینه شود. با این‌که هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار این اثر مشخص نشده است، تنها می‌دانیم که استریم HBO Max در تاریخ ۲۷ می (۷ خرداد) شروع به کار می‌کند.

62 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
the-beacon-to-world

اولش یکی ازش درباره اسنایدرکات پرسید،زک هم برگشت گفت دست من نیست که:))))
به احتمال زیاد هم بن افلک برای فیلمبرداری سکانس های بیشتر بر میگرده ولی معلوم نیست که بخواد(یا بتونه) بتمن بمونه

A.R

ببینم زک چی برامون آماده کرده انقدر برای این تبلیغ کرد برای نسخه اصلی تبلیغ نکرد. بشخصه احتمال میدم که این نسخه هم چیزی از مشکلات فیلم کم نمی کنه و حتی میتونه از فیلم قبلی بدتر باشه.

sadegh

منتظرم ببینم بین سوپرمنو بتمن کی بیشتر کیل میگیره. سوپرمن که زادو زد گردنشو شکست، بتمنم که خیلی شیک هر کیو میرسید میکشت. بتمن فعلن جلوعه باید ببینیم تو این نسخه چی میشه. آیا واندرومن نیز به این لیست اضافه خواهد شد یا بقیه اعضا یا رقابت بین بتمن و کلارکه😂😂😂 جالبه میگفتن چون منبع اقتباسش اینجاستیس بوده بتمن ادم میکشته. خب برادر تو اون کمیک کله اختلاف بتمن با سوپرمن همین آدم کشتنه که سوپرمن میکشه ولی بتمن نه ولی نسخه زک جفتشون میکشتن😐 اگه عم دارک نایت ریترنز منبع اقتباس بوده باشه که باز تو همونم بت من… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

بتمن سکانس آخر bvs برمی گرده به همون شکل قبلی خودش همونطور که آخر فیلم دربارش حرف میزنه ( we betray each other but we can rebuild…)
مشکل اینجای که ما اون حالت قبلی شو تو فیلم نمی بینم
و این چه طوری به این روزگار افتاده( فقط یه نگاه به لباس رایین و یکسری دیالوگ از آلفرد خوبه ولی کافی نیست)
ولی به نظر من تو کمیکش آدم می‌کشه اگه خوب دقت کنین اون پلان سیاه و سفیده پشت طرف خون پاشید

Daredevil

صلوات

آرمان صفا

احتمالا به عنوان یه فیلم مستقل پخش میشه تاثیری هم در برنامه های آینده فیلم های دی سی نخواهد داشت چون مسیر متفاوتی پیش گرفته. یعنی چاره ای هم نداره دی سی. اگه می خواد موفق باشه باید به منبع وفادار باشه. زک اسنایدر هم بار ها ثابت کرده عرضه ساختن فیلم خوب نداره. این بازیگر ها هم تاثیرات منفی خودشون رو گذاشتند و امیدوارم حداقل در آینده اگر فیلمی از سوپرمن یا فلش اومد هنری کویل و ازرا میلر بازیگراش نباشند. این دو نفر لیاقت ندارند حتی جوراب این شخصیت ها رو بپوشند چه برسه به لباساشون. از اونور… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

این اسنایدر کات هم اومدنش قطعی شد. واقعا ناراحت شدم. یعنی بعد از اون صحنه ی مارتا و اظهار نظر اسنایدر درباره ی دارک نبودن سه گانه نولان و اینکه توی زندان باید چه اتفاقاتی برای بتمن میوفتاد تا فیلم دارک بشه ، دیگه ایشون رو جز آدم هم حساب نمیکنم. آقای صفا ، ازرا میلر رو کاملا قبول دارم و درمورد دواین جانسون هم با شما هم عقیده ام ولی هنری کویل؟ به نظرم بازیگر خیلی خوبیه و آثار خوبی هم داشته. حالا زیردست یک دیوونه بوده که کارش رو بلد نیست و مجبور شده اینطوری بازی کنه و… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

ببخشید چی؟! خب قرار نیست که زک شبیه بقیه کارگردانا مثل نولان فیلم درست کنه هر کارگردانی استایل مشخص خودش رو داره و به همین شکل تعاریف متفاوت از دارک بودن داره
این که برخی خوششون نمیاد اشکالی نداره قرار نیست چیزی رو عوض کنه
اون نسخه از فلش (به لطف ویدون) به شدت از شخصت اصلی فلش جدا شده بود به خاطر شوخی های بیمزه که هیچکدوم جواب نداد

امیررضا شکری

#the-beacon-to-world دوست عزیز سبک و استایل مشخص داشتن دلیل بر خوب بودن اون نمیشه. اینکه من بیام توی یک کار برای دارک کردنش هرچیزی رو بهش اضافه کنم هم نمیشه استایل خاص. در کل ایشون استایل مشخص و درست درمونی هم نداره و حتی اگر هم بگیم داره ، جواب نمیده. اگر میشه یکی از آثار با کیفیتش رو بهم معرفی کنید تا از اشتباه در بیام. حالا این فیلما کمیک بوکی اند ، یعنی یک منبع اقتباس دارن و باید بهش وفادار باشند. چیزی که توی فیلم های ایشون به هیچ وجه نمیبینیم . سوپرمنی که مثل خداست و… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

مرد حسابی واقعا اون صحنه مارتا رو به همین راحتی تحلیل کردی یعنی اسمش مادرش مارتای تمام؟ نه حاجی نگاه کن بتمن تو اون سکانس خودشو همون اسلحه ای می بینی که مادشو کشت(اگه دقت کنی اول کرپبتونات بعدش تفگ رو نشون میده) بتمن اینقدر تو تاریکی رفته که حتی خودشو نمی بینه خب گفتی چرا بزرگترین کارگاه جهان از هویت سوپرمن خبر نداره خب عملا بتمن سوپرمنو یک موجود بیگانه میبینه با لباس عجیب و غریب و با قدرتی که داره (همپن طور که توی MOS نشون میده) میتونه بشریت رو نابود کنه همین دلیل با اون دنیایی که… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

من به خاطر شما رفتم دوباره BvS رو دانلود کردم و اون صحنه رو دیدم. دقیقا مثل همون چیزی بود که به یاد داشتم و اون اشاراتی که شما کردی واقعا بی معنی بود و اصلا توجیح قابل قبولی نبود. در ضمن من فقط نگفتم اسم مادرش مارتائه و به پارانوید بودن بتمن هم اشاره کردم ضمن اینکه چرا کسی که بزرگترین کارآگاه دنیاست از هویت و پیشینه ی سوپرمن خبر نداره؟ درمورد بیگانه بودن سوپرمن و خطرناک بودنش یک سری دلیل آوردی که کاملا درسته و اتفاقا این دلایل ، حرف منو تایید میکنه. وقتی که بتمن ، سوپرمن… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

ممنون سعی میکنم بهتر صحبت کنم اگه با توضیحاتی که دادم متوجه نشدین(که طبیعه چون خوب توضیح نمیدم) اینو ببینین https://youtu.be/Lj_D1gC1jNc واقعا نمی دونم کدوم بخش رو جواب ندادم آره بازیگر لوتر خوب انتخاب نشده شبیه دیوانه هاس اصلا هم باهوش نیست(اون سکانس که لوییس رو از بالای ساختمون می ندازه پایین به نظرم احمقانس) ولی برعکس تو کمیک خیلیم هوشمندانه عمل میکنه به نظرتون اگه تحقیق می کرد درباره سوپرمن چی میشد میفهمید که اسم مادرش مارتای!!(مگه داریم کارتون نگاه میکنیم؟) یا از لوییس بر علیه اش استفاده کنه؟ مثل گروگان گیری؟ این که خشن تر شد بتمن هم… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

هویت سوپرمن یکی از بزرگترین راز های دنیاست و بتمن هم بزرگترین کارآگاه دنیائه. اینکه بتمن باید از هویت سوپرمن خبر داشت ، به خاطر این نیست که مثلا لوییز لین رو گروگان بگیره ، برای اینه که اطلاعات کاملی از تهدیدی که قراره باهاش روبرو بشه داشته باشه. توی انیمیشن جاستیس لیگ وار وقتی سوپرمن به سمت بتمن حمله میکنه ، اون بهش میگه کلارک ، تا بهش بفهمونه که میدونم تو کی هستی. اگر دقت کنید توی اون انیمیشن ، بتمن اصلا نمیخواست سوپرمن رو بکشه و یا درب و داغونش کنه ، فقط رفت تحقیق کرد که… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

خب آره این فیلم اقتباس مستقیم از روی اون کمیک نیست اسنایدر سعی داشته دنیای خودشو درست دنیایی که بتمن راه خودشو گم کرده شروع میکنه به کشتن آدم ها ولی (اون بالا هم گفتم) خودشو پیدا میکنه همینطور که تو جوخه انتحار آدم نمیکشه امیدوارم قضیه مارتا رو متوجه شده باشین واقعا شما mos رو دیدین یا دارین دست میندازین منو سوپرمن چندین بار سعی میکنه زاد یا بقیه کریپتونی ها رو از شهر خارج کنه بعدش از شهر خارج شون کرده که چی زاد میگه There’s only one way this ends, Kal. Either you die, or I do.… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

کاری به ایرادات فیلم های زک اسنایدر ندارم.
ولی دوست عزیز “یکی از بهترین کارگردان های کمیک بوکی” خیلی اغراق آمیزه برای کسی که یک دونه فیلم ابرقهرمانی خوب نداره.
نولان هم اگه گفته حرف بی پایه زده. واقع گرایانه ترین کمیک ابرقهرمانی واچمنه که در همون هم زک اسنایدر با تخفیف، متوسط عمل کرد. نولان چیزی از کمیک بوک نمیدونه که بخوایم به نولان ارجاع بدیم.

E.N

جناب the-beacon-to-world کریستوفر نولان کی همچین حرفی راجع به زک زده؟!

the-beacon-to-world

یه سرچ ساده هم بزنین پیدا میشه https://collider.com/man-of-steel-superman-christopher-nolan-zack-snyder/

RETROSPECTIVE: Christopher Nolan on Man Of Steel from DC_Cinematic


خود نولان زک رو به عنوان کارگردان mos انتخاب کرده و به صورت کامل حمایتش کرده

ارشیا بشیری

نولان در واقع برعکس این رو گفته و موقعی که تهیه‌کننده‌ی فیلم بود گفت که اسنایدر و گویر فقط کار خودشون رو می‌کردن و به‌نظرات بقیه اهمیت نمی‌دادن. مرگ زاد هم تصمیم گویر بود که اسنایدر تا چنین ایده‌ای رو شنید به‌زور وارد فیلم کرد. قضیه‌ی زاد هم ورای اینکه بگیم جز کشتنش راه دیگه‌ای نبود یه مشکل دیگه داره. اون هم اینه که سوپرمن اسنایدر و گویر یه اشکال اساسی داره. این شخصیت ادعای ناجی بودن می‌کنه و زاد رو به‌خاطر نجات جون یک خانواده می‌کشه ولی در مقابل نصف شهر رو به‌خاطر درگیری نابجایی که داشت نابود می‌کنه.… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

نولان اولش با کشتن زاد مخالفه وقتی زک mos رو نشونش میده میگه نه تو درست میگفتی خب سوپرمن یه بار زاد رو از جو خارج میکنه دقت کنین اون ساختمون ها اکثرا خالیه (آدم ها پایینن) حتی وقتی داره با افراد زاد مبارزه میکنه چندبار سعی میکنه به سمت بالا بره ولی دوباره برش می گردونن پایین اینا توجیه نیست سکانس های که خود فیلم نشون میده شما میگین این سوپرمن نمیتونه ناجی باشه درسته، عواقبش رو هم تو فیلم بعدی میبینه(البته هوادارا و مخالف های خودشو داره) میگین نمیتونه ناجی باشه چون حواسش به بقیه نیست پس اون… مطالعه بیشتر »

A.R

یک سوال دارم دوست عزیز چرا بتمن فقط سر لحظه کشتن سوپرمن که یک تهدید جهانی هست یاد این می افته که مادر داره و نباید بکشتش؟ مگه بقیه آدم هایی که تو ادامه کشت خانواده ندارن؟ دلیلی هم برای اینکه بتمن هویت سوپرمن نمی دونست نگفتید اون حرف های شما صرفا دلیل دشمنی این دو هست. سوپرمن هم برخلاف کمیک هیچ تلاشی برای تغییر نظر مردم و رفتاری که اونو انسان تر کنه انجام نمیده پس نباید از نظر مردم درباره اش ناراحت بشه و افسرده شدنش بی دلیل هست. آقای شکری من خودم اصلا زک تو هیچ زمینه… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

دلیل اینکه سوپرمن بتمن رو نکشت به خاطر مادر داشتنش نبود وقتی سوپرمن میگه مارتا رو نجات بده بتمن یاد مادر خودش توی اون شب کوفتی میوفته که ایجا بتمن تبدیل میشه به قاتل به جای کسی که می خواد از خوانوادش(گاتهام) در مقابل قدرت/قاتل(سوپرمن) دفاع کنه که متوجه اشباهش میشه(انیمیشن apokolips به همین موضوع اشاره میکنه)
بقیه رو هم توضیح دادم
فکر میکنم آرک داستانی سوپرمن زک هنوز تموم نشده باید ببینیم JL چی میشه

A.R

متاسفانه دلیل شما قانع کننده نیست. بتمن تو اون صحنه تصمیم می گیرد که تبدیل به قاتل نشه ولی بازهم در ادامه آدم می کشه که این ایراد دارد.ضمنا بتمن آدم منطقی هست و برای همچین تصمیم مهمی که سرنوشت دنیا رو مشخص می‌کند نباید احساسی تصمیم بگیرد. سوپرمن هم غیر از اینکه تهدید جهانی هست هیچ فرقی با آدم‌هایی که بتمن در ادامه کشت نداره.

Amirv77

مگه چی گفته در مورد نولان؟میتونم حدسایی بزنم ولی خب … 😀 —————- فک میکنم با توجه به اینکه گفتن یا سریال ۶ قسمتیه یا فیلم چهار ساعته،میخواد تمام اون سه گانه جاستیس لیگش رو شامل بشه که قرار بود چند وقت پیش قسمت دومش بیاد!چون با توجه به تغییر برنامه های آینده دی سی ناقص تموم شدنش بعد از اینهمه ماجرا خیلی مسخره میشه! منم نسبت به کویل نظر مثبتی دارم.سریال ویچر اش رو هم با اینکه هنوز ندیدم ولی ظاهرا خیلی نقشش رو خوب بازی کرده و حتی یکی از دوستان من که دید مثبتی نداشت بهش،نظرش رو… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

هنری کویل ضعیف نیست . البته خیلی خوب هم نیست. چهره اش خشنه برای سوپرمن. حتی برندان روث خیلی بهتر از کویله. استیل و هیکل رو میشه با بدنسازی و تغذیه در آورد و خیلی مهم نیست. هیچکی جای کرییستوفر ریوز مرحوم رو نمی گیره. به نظرم بهترین نقش آفرینی تاریخ فیلم های کمیک بوکی متعلق به اونه. هنری کویل هم تاثیرش رو به عنوان یه سوپرمن قاتل ، منفور و صد در صد شبه خدا گذاشته و هیچ جوری جز با یه ریبوت درست و حسابی سوپرمن دنیای سینمایی درست نخواهد شد. در کل خبر بدی نیست. بذار این… مطالعه بیشتر »

sadegh

هنری کویل هم می رفت فک کنم یکی بدتر که هیچیش به سوپر من نمیخوردو میاوردن. شایعه شده بود تیموتی شالامی قراره جایگزین شه واسه سوپرمن جدید که به نظر من به نایتوینگ بیشتر میخورد تا سوپرمن. از هیچیه دنیای گسترده راضی نباشم از بازیگر سوپرمنش راضیم

امیرعلی قبادی

اولا که تسلیت میگم به همه ی دی سی فنای سایت من جمله خودم. دوما که منم با نظر اقای شکری موافقم اقای صفا. به نظرم بازیگر خوبیه کویل. استایلش برای سوپرمنم تقریبا بدک نیست.اگر بخوایم صرفا با JL اونو بسنجیم که نمیشه. ولی اگر شما (اقای صفا) چیزی از هنری کویل دیدین که میگین به درد سوپرمن بودن نمیخوره و من ندیدم به منم بگین تا مطلع بشم. شاید منم ازش بدم اومد.😉 من خودم به شخصه چون تازگیا کمیک ۷ قسمتیه اترنالز نوشته ی گیمن رو خوندم خیلی برای دیدن این فیلم هایپ شدم. به هر حال خیلی… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

اونو قبلا هم میگفتن ولی بعید می دونم وارنر زیاد اهمیت بده اونقدر هم طرفدار نداره آیر

A.R

جالبه با این همه گندی که زک به دیسی و شخصیت هاش زده ولی کلی طرفدار داره که از این اسنایدر کات حمایت کردند مثل این میمونه که آدم از کمیک های دن جورگنز برای ثور حمایت کنه و خواستار بازگشت اون باشه. وارنر اصلا نباید به این آقا دوباره فرصت میداد چون بارها ضعفش نشون داده ولی تنها نکته مثبتش اینه که احتمالا بعد این اثر از دست این طرفدارها راحت میشیم.

امیررضا شکری

لطفا اگر میخواید پساخ بدید زیر این کامنت باشه چون اون جای خیلی قاطی شده و اصلا معلوم نیست چی به چیه. این کمیک به هیچ وجه اقتباس مستقیم نیست ولی باید بعضی از اصول دنیای دیسی رو رعایت کنه ، مثل انیمیشن آپوکالیپس وار. یکی از اصول دیسی ، ادم نکشتن بتمنه ، یکی دیگه اینه که بتمن توی هر شرایطی میتونه احساساتش رو کنترل کنه ، یکی دیگه اینه که سوپرمن آدم نمیکشه ، یکی دیگه اینه که سوپرمن خدا نیست یکی دیگه ….. این کارگردان چندین اصول اصلی دنیای کمیک رو نادیده گرفته و میاد ادعا میکنه… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

اتفاقا می خواد رعایت کنه ولی توی bvs توی فیلم بعدی چون قهرنانه یک مسیری رو طی می کنین تا به حالت ایده آل کمیک بوکی خودشون برسن سوپرمن مگه تو کمیک man of tomorrow میکسیزپیلیتیک رو نکشت بعدش رفت خودشو با کریپتونات طلایی نابود کرد متاسفانه اون کمیکی رو شما می گید پیدا نکردم (حتی نسخه اصلیش) ولی سوپرمن چی کار میکنه؟ مثل جاستیس لیگ از تو پرتال پرتش میکنه اونور؟ گفتم که این سوپرمن هنوز روز اولشه تازه فهمیده میتونه از قدرتاش تو چه راهی استفاده کنه. سوپرمن در اصل بتمن رو نجات میده و این حالت براش… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

خط اول اشکال داره ببخشید:
اتفاقا می خواد رعایت کنه ولی قهرمانای bvs مسیری رو طی میکنن تا به اون حالت ایده آل برسن(آخر فیلم و JL)

A.R

ببینید زک به راحتی می تونست یک سناریویی بچینه که زاد توش کشته نشه و این مشکلات پیش نیاد مثلا سوپرمن زاد میبرد به یک سیاره دیگه و اونجا شکستش میداد. تو همون کمیکی که شما میگی سوپرمن نمی دونست که میکسیزپتلیک ممکنه کشته بشه در حالی که تو فیلم از روی عمد زاد کشت. قهرمانان در کمیک مسیری رو طی میکنن تا شخصیت پردازی اونها کامل بشه. زک بجای اینکه از مسیر موفقی که تو کمیک داشتن که باعث خلق شخصیت های دوست داشتنی میشه استفاده کنه میاد از مسیری استفاده می کنه که نتیجه آن خلق شخصیت هایی… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

منم توضیح دادم دوست عزیز ولی مثل اینکه من و شما زبون هم دیگه رو نمیفهمیم :))

امیررضا شکری

هرکی اینجا نظری داره و قطعا با نظر دیگران متفاوته. همیشه بحث کردن برای این نیست که دیگران رو راضی کنیم ، گاهی اوقات برای اینه که از دیدگاه دیگران با خبر بشیم و دیگر احتمالات رو بررسی کنیم. درمورد صحنه مارتا. تگاه کنید ، شما هرچیزی که دارید میگید مربوط به اینه که فشار روانی روی بتمن بوده ، و متحول شده. ولی مشکل همینجاست. بتمن کسیه که هر شرایط وخیم و سخت باشه ، باز هم احساساتش رو توی تصمیمی که قراره بگیره دخیل نمیکنه. حالا زک اسنایدر این رو نفهمیده و اومده و میخواد بتمن رو با… مطالعه بیشتر »

Amirv77

از اونجایی که برنامه های زک به هم ریخت ما هیچوقت متوجه نمیشیم دقیق ولی طبق شایعات دارکساید قرار بوده لوییس رو بکشه( که فلش هم برای همین برگشت به زمان) و سوپرمن هم عین اینجاستیس میشده و اون رویای بتمن به واقعیت تبدیل میشده!اینجاستیس هم بدترین سوپرمن تاریخه!جدا از این ها فرق کارای نولان این بود که فاز خودشون رو داشتن ولی زک اسنایدر باید مردم عام رو با جهان دی سی آشنا میکرد و نکشتن افراد یکی از مهم ترین قانون های بتمنه. حقیقتش این قضیه مارتا با توضیحات شما خیلی منطقی تر شد برام که خب قبلا… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

یه نظر شخصی هم در باره سه گانه نولان بگم اون سه گانه نه آنچنان غیر کمیک بوکیه مثل جوکر تاد فیلیپس که هیچ ربطی به دنیای کمیک نداره و نه آنچنان کمیک بوکی و فانتزی برای سه گانه ش یه سری منابع مشخص داشته. تا اونجایی که من به ذهنم می رسه این کمیک هان بتمن سال اول. هالویین طولانی . آرکام اسایلم گرنت موریسون . کمی از داستان no mans land و knight fall خیلی خوب هم از این داستان ها استفاده کرد. شخصیت پردازی بتمن هم کاملا متناسب با دنیای خودش بود و ایرادی نداشت. یک کاراگاه… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

تقریباً با شما موافقم بتمن نولان به هیچ وجه فانتزی نیست (همینطور دنیاش) با خودش میگه من می خوام اون ترس رو تو دل مجرما بزارم ولی اصلا ترسناک نیست مثل ماست وایستاده تا هاروی دنت بهش شلیک کنه از اون طرف بن افلک این ویژگی ها رو داره ولی خب کارگاه نیست یه نکته ای هم درباره بتمن نولان به نظرتون ول کردن یه نفر تا بمیره یا پرت کردن یه نفر دیگه از بالای ساختمون چه فرقی با کشتن داره درباره جوکر هم همینو بگم که حتی به اندازه سره سوزن هم به کمیک وفادار نبوده(بیشتر شبیه تراویسه… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

در رابطه با اون صحنه میشه حسابی بحث کرد ولی شما بدترین حالت رو در نظر بگیر که بتمن قتل غیر مستقیم انجام داده. اون قابل مقایسه نیست با ماشین کشتاری که زک اسنایدر ازش درست کرده بود. اصلا وفاداری به کمیک هم بندازید دور و فرض کنید این ورژن زک اسنایدر از شخصیت های دی سی ئه. باز هم فیلم مشکل شخصیت پردازی داره. یعنی زک اصلا بلد نیست شخصیت ماندگار و خوب خلق کنه. در مورد ایراد فیلم های زک اسنایدر من به کرات صحبت کردم. دیگه واقعا ارزش نداره در مورد این چیز ها بحث کنیم. جاستیس… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

در رابطه با جوکر لجر هم به نظرم نولان بهترین درک و برداشت رو از کمیک ها کرد ولی بعدا در پست مربوطه در رابطه ش حرف می زنیم.

tony

با سلام . من یک سوال از شما داشتم .
میخواستم بدونم که ستاره نوتروی چه بلایی سر سوپرمن میاره ؟!؟! یعنی مثلا ثور توانست انرژی کامل یک ستاره نوتروی را برای چندین دقیقه تحمل کند . اگر سوپرمن بود هم میتوانست ؟! چون من شنیدم که فقط ستاره زرد به سوپرمن انرژی و نیرو میده که اونم تازه در شرایط خاص . حالا شما مطمئنا خیلی دقیقتر میتوانید پاسخ دهید . مرسی .

ارشیا بشیری

به احتمال زیاد سلول‌هاش رو تجزیه می‌کنه.
چون سوپرمن توی داستان آل استار سوپرمن وقتی که بر فراز سطح خورشید پرواز کرد باعث شد که بدنش تقریباً دچار نوعی سرطان بشه. سلول‌هاش بیش از حد، قدرت جذب کرده بودن و داشتن تجزیه می‌شدن.

tony

مرسی بابت پاسختون .
فقط یکمی عجیبه این داستان های دی سی چون از طرفی من شنیدم ( البته شنیدم و خودم شخصا ندیدم کمیکش رو ) که در داستان وان میلیون سوپرمن ۱۵۰۰۰ سال در خورشید میمونه و خیلی هم قویتر میشه . پس این قضیش چجوریه ؟!

tony

لطفا یکمی توضیح بدهید . مرسی .

Amirv77

من نخوندم ولی میدونم جفتشون داستان های elseworld حساب میشن و جزو continuity نیستن. به خاطر همین هر نویسنده ای یه جوری بهش یه چیزی اضافه یا کم میکنه یا تغییر میده توی این داستان ها. ستاره نوترونی من الان سرچ زدم نوشته بود ستاره ای هست که بعد از مرگش به شدت متراکم شده و در واقع خیلی با ستاره عادی فرق داره.الان سوال شما دقیقا چیه؟اینکه آیا سوپرمن نیروی ستاره نوترونی رو میتونه تحمل کنه مثل ثور یا اینکه میتونه از ستاره نوترونی قدرت بگیره؟

tony

ممنون از شما . من سوالم دقیقا اینکه چنین ستاره ای چه بلایی سر سوپرمن میاره ؟!؟! آیا میتونه مثل ثور ، چندین دقیقه در برابر انرژی کاملش مقاومت کنه یا خیر ؟! سوالم دقیقا اینه .

Amirv77

والا تا جایی که من میدونم هم سوپرمن و هم ثور خیلی بیشتر از اینها رو هم تحمل کردن.ولی اینکه خود تششع ستاره نوترونی تاثیر خاصی روی سلول ها داشته باشه رو فک نمیکنم اشاره ای شده باشه که مثل نور خورشید قرمز آیا ضعیفش میکنه یا نه.البته راجع به کمیک ها صحبت میکنم.چون این قضیه ستاره نوترونی توی اینفینیتی وار اتفاق افتاد فک کنم؟به خاطر همین شک کردم شاید فقط سوال مربوط به فیلم هاست

امیررضا شکری

بعضی از سوالات مثل این سوال جواب ندارند. وقتی توی هیچ کمیکی به این قضیه ی ستاره ی نوترونی اشاره نشده ، ما نمیتونیم بگیم ممکنه چه بلایی سر سوپرمن بیاره ، مگر اینکه یک نویسنده بیاد توی کمیکش از این ستاره نوترونی استفاده کنه و بعدش بفهمیم.
در کل هر پاسخی هم بدیم قطعی نیست و احتمال اشتباه بودنش بالاست.

ارشیا بشیری

توی داستان وان میلیون درمان مشکلش پیدا شده. توی داستان آل استار سوپرمن هم همین اتفاق می‌افته و لا به لای داستان، موریسون اشاره می‌کنه که در واقع با تکنولوژی سوپرمن وان میلیون، سوپرمن اصلی رو قراره نجات بدن.
جفت داستان‌ها هم توسط موریسون نوشته شده و خیلی هم سعی کرده که جوری بنویسه تا همدیگه رو نقض نکنن.
ضمناً داستان وان میلیون elseworld نیست و به عنوان آینده‌ی خیلی دور دی سی محسوب می‌شه. این داستان خودش یه رویداد بود زمانی که موریسون کمیک‌های JLA رو می‌نوشت.

Amirv77

آها چون نخونده بودم اطلاعات کاملی نداشتم در موردش ولی خب آقا ارشیا من فک میکنم یه قانون نانوشته برای کمیک ها هست که هر داستانی که داره آینده رو تعریف میکنه عملا فرقی با elseworld نداره😂مثلا تو نیو ۵۲ یه future’s end داشتیم که قرار بود شزم جای سوپرمن رو بگیره و بتمن هم به شکل رباتی با جوکر ترکیب شده و کلا همه چی خیلی عوض شده بود یا مثلا میگن تیم دریک در آینده شخصیت شروری میشه و خلاصه از این دست ماجرا ها.ولی ما که میدونیم هیچوقت این اتفاقات قرار نیست بیوفته و شاید یه مدت… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

نه ندیدمش. الان چک می‌کنم.
داستان وان میلیون البته فرق می‌کنه.
لژیون‌ها و وان میلیون چون آینده‌ی دور هستن مثل فیوچر اند و امثال این‌ها نیستن. البته خب منطقی هم حساب کنیم اگه کسی آینده رو ببینه مثلاً ببینن تیم دریک شرور شده یا جان کنت باعث نابودی زمین شده خب اون آینده دچار تغییرات می‌شه و دیگه اون آینده به عنوان آینده‌ی اصلی اتفاق نمی‌افته.

Amirv77

آره اینجوری هم میشه بهش نگاه کرد
توی اون بخش خبر تایید سریال JLD بود سوالم

ارشیا بشیری

در کل هم اگه بخوایم خیلی سرگشاده به سوال‌تون جواب بدیم این‌طور می‌شه که طبق چیزی که نویسنده‌ها نشون دادن، بله سوپرمن می‌تونه یه ستاره نوترونی رو تحمل کنه ولی به مدت کم؛ وگرنه سلول‌ها متلاشی می‌شن یا خودآگاهیش رو از دست می‌ده و به ماهیت دیگه‌ای تبدیل می‌شه. (مثل سوپرمن پرایم) ضمن اینکه این‌ها همه‌ش دست نویسنده‌ست. نویسنده چهارتا دلیل از خودش درمیاره و هر کاری بخواد با کاراکتر می‌کنه. واقعا دلیلی نداره این همه سوال و جواب مورد قدرت و بحث سر قدرت. اگه جایی هم بحث می‌کنید و این‌جا میاید تا دنبال جواب بگردید که منابع‌تون معتبر… مطالعه بیشتر »

tony

تشکر از همه اشخاصی که پاسخ دادند . ( اقای بشیری ، آقای امیررضا شکری و کاربر محترم Amir77 . ) . اقای بشیری راستشو بگم درست حدس زدین . بار ها شده که جایی در مورد یک مطلبی صحبت و بحث میکنم و بعد میام از سایت شما میپرسم . البته این دفعه دوستم ازم سوال پرسید و من هم در سایت شما مطرح کردم . به هر حال ممنون بابت جواب . آقای بشیری حقیقتش من بحث قدرت خیلی برام مهمه . البته من هم به شخصیت اهمیت میدهم و هم به قدرت . یعنی نه اینکه فقط… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

فیلم شزم با اینکه به نظرم فیلم بدی بود و نتونست درست از دنیای شزم استفاده کنه ولی یه نکته خیلی خیلی مثبت و خوشحال کننده داشت. آخر فیلم که صورت سوپرمن رو نشون ندااد خیالم تا حدودی راحت شد که هنری کویل دیگه برنمیگرده. یکی نیست به وارنر بگه سر چی داری با این بازیگر مذاکره می کنی. چه آینده ای برای این نسخه ی سوپرمن می بینی. دیگه حداقلش باید ریبوت کنی ولی از همین بازیگر استفاده کنی. که تازه همین کارم مسخره ست. از وقتی اسم اسنایدر اومده دوباره همینجور خبر های بد داره میاد. دی سی… مطالعه بیشتر »

A.R

متاسفانه وارنر اصلا برنامه مشخصی نداره تنها گزینه باقی مانده برای این دنیا یه ریبوت هست . مشکلی هم از بابت بعضی فیلمهای پسا اسنایدر پیش نمیاد و اون فیلم ها میتونن تو این یونیورس ریبوت شده قرار بگیرند چون اصلا به dceu ارتباطی نداشتند و حکم فیلمهای مستقل داشتند.
امیدوارم بخاطر این اسنایدر کات پای زک به دیسی باز نکنند این آدم هیچ آینده ای حداقل برای دیسی نداره.
این خبر مربوط به ایر کات واقعا عجیبه اون فیلم فاجعه بود ۱۰۰ دقیقه هم بهش اضافه کنن بازم مشکل داره.

امیررضا شکری

واقعا نمیشه آب خوش از گلوی ما دی سی فنای بدبخت پایین بره. تا اومدیم برای اخراج دیدیو ، خروج تام کینگ از سری بتمن و تموم شدن ران ویلیامسون خوشحالی کنیم ، استاد زک اسنایدر برگشتن و میخوان با قدرت ادامه بدن. حالا هم که حضور دارکساید قطعی شده. از اون طرف هم قرار نیست دیگه از شخصیت سوپرمن فیلمی ساخته بشه. من موندم این برادران وارنر ، چرا درس نمیگیره…. میاد دارکساید ، تقریبا مهم ترین ویلین جهان دیسی رو میده دست پورفسور اسنایدر . بعد با خودش فکر نمیکنه که به احتمال ۹۰ درصد ، گند میخوره… مطالعه بیشتر »

Maus

معلوم نیست این زک اسنایدر چطور یک کارگردان شد.

Captain Steve Lover

من نمیدونم این فیلم قراره از لحاظ کیفی تو چه سطحی قرار بگیره ، اما بنظرم اکرانش به شکل استریم تصمیم عاقلانه ای بود ، این فیلم به هیچ عنوان ذره ای شانس برای موفقیت تجاری نداره ، جدا از ۴ ساعت فیلم ، چیزی که عموم مردم عادی از جاستیس لیگ به یاد دارن و اوضاع فعلی دیسی که یبار اکوامن و واندروومن میسازه و فروش خیلی خوب میکنن و یبارم شزم و بردز او پری میسازه که تو مایه های اف اف ۲۰۱۵ یا دارک فینیکس میفروشن ، و اینکه کارنامه ی زک اسنایدر تا حدودی نمایانگر اینکه… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

دقیقا

به نظرم این بهترین نظر این اخبار بود

پ ن: ارشیا جان ایمیلتو چک کن کار مهم دارم

آرمان صفا

این رو هم اضافه کنم

زک اسنایدری که کمیک خوندن بلد نیست و درک درستی از یه سری کد های ساده قهرمانی نداره و حتی نمی تونه شناخته شده ترین قهرمان های کمیک رو درست به تصویر بکشه، معلوم نیست چه بلایی سر شخصیت پیچیده ای مثل دارکساید آورده. شانس بیاریم حضورش در حد چند ثانیه باشه فقط

جالبه بازیگر سایبورگ گفته فیلم زک اسنایدر سال ۲۰۲۰ رو نجات خواهد داد. مگه افتضاحات قبلیش چه گلی به سر سینما زده که حالا این یکیش بخواد بزنه. چاپلوسی هم بیماری عجیبیه