میانگین نمرات فیلم افراد ایکس: فونیکس سیاه – X-Men: Dark Phoenix

حدود ۱۹ سال پیش نخستین فیلم از مجموعه فیلم های افراد ایکس اکران شد و سرآغاز یک فرانچایز سینمایی مهم و خاطره انگیز را رقم زد؛ مجموعه‌ای که گاهی هواداران خود را به وجد آورد و گاهی باعث ناامیدی آن ها شد. حالا پس از ۱۹ سال، بالاخره این مجموعه به پایان راه خود رسیده و به نظر می آید که آخرین فیلم آن به جمع بدترین های این سری یا حتی بدترین های سال ۲۰۱۹ پیوسته است. ظاهراً هواداران نمی توانند آن طور که انتظار دارند با مجموعه افراد ایکس خداحافظی کنند و به چیزی که مستحق دریافتش هستند برسند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از نقد های منتشر شده از فیلم Dark Phoenix:

منتقد Variety:

بازی خوب [سوفی] ترنر و آن آسیب های روانی، فیلم Dark Phoenix را سر پا نگه می دارند و به آن زندگی می بخشند.
۸/۱۰

منتقد Entertainment Weekly:

برای فیلمی که به عنوان بخش پایانی یک مجموعه شناخته می شود، Dark Phoenix بر خلاف انتظارها ظاهر می شود و در پایان کمی ترسناک به نظر می رسد.
۷.۵/۱۰

منتقد Boston Globe:

برای مجموعه‌ای که به لذت های زودگذر فیلم های ابرقهرمانی محدود می شد، Dark Phoenix به نحوی مرزها را جابجا می کند.
۶.۳/۱۰

منتقد Empire:

از فیلم های The Last Stand و Apocalypse بهتر است ولی هیچگاه به پای X2 نمی رسد، Dark Phoenix زمانی می درخشد که قهرمانان آن ظاهر می شوند. اگر این فیلم، پایان [مجموعه‌ی سینمایی افراد ایکس] باشد، پس فقط می توان آن را یک خداحافظی محکم خواند، نه یک خداحافظی بی نظیر.
۶/۱۰

منتقد TheWrap:

[فیلم Dark Phoenix] فقط یک فیلم معمولی و ناامید کننده‌ی دیگر در آثار ابرقهرمانی است. آن هم با داستانی تکراری، بازیگرانی بی ذوق، چند سکانس اکشن جالب و یک عالمه پتانسیل از دست رفته.
۴.۹/۱۰

منتقد The Guardian:

نکته‌ی جالب در رابطه با فونیکس، چه سیاه باشد چه نه، این است که از خاکستر خود بر می خیزد، هر چند [فیلم Dark Phoenix] خاکستر نابودی یک مجموعه‌ی سینمایی است.
۴/۱۰

منتقد RogertEbert.com:

یک فیلم بی رنگ و رو، خشک و خسته کننده که سعی می کند ایده هایی از فیلم های بهترِ مجموعه X-Men را تکرار کند و بیشتر شبیه به یک دیدار واجب برای قرض گرفتن پول نقد می ماند تا یک خداحافظی تاثیرگذار با کاراکترها.
۳.۸/۱۰

منتقد Wall Street Journal:

بزرگترین غافلگیری این فیلم، که توسط سایمون کینبرگ نوشته و کارگردانی شده، این است که پس از یک آغاز امیدوار کننده، تا حد بی نظیری احمقانه می شود.
۳/۱۰

منتقد Rolling Stone:

فیلم Dark Phoenix نه تنها به شکل فجیعی شکست می خورد، بلکه لقب بدترین فیلم فرانچایز X-Men را نیز تصاحب می کند.
۲/۱۰
۴.۳
از ۴۹ نقد!

X-Men: Dark Phoenix

  • Metacritic ۴.۳
منبع Metacritic
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
ارشیا بشیری

فقط این:
” یک فیلم بی رنگ و رو، خشک و خسته کننده که سعی می کند ایده هایی از فیلم های بهترِ مجموعه X-Men را تکرار کند و بیشتر شبیه به یک دیدار واجب برای قرض گرفتن پول نقد می ماند تا یک خداحافظی تاثیرگذار با کاراکترها. ”
جان کلام رو گفت اصلاً، توقع دیگه ای از این فیلم و عواملش نمی شد داشت…

Captain Steve Lover

قبل از اینکه نظرمو بگم درمورد فیلم و علت شکست نقدی و مالیش ، یه خواهش دوستانه از تمام عزیزان و دوستانی که دارن این کامنتم رو همین لحظه میخونن دارم ، لطفا این فیلم رو نبینید ! لطفا وقت با ارزشتون رو هدر ندید ، تجربشو کردم که دارم میگم ، یادمه نمراتش که اومد دان کردم خواستم ببینم مشکلاتش چیه ، به جرئت میگم از زمان اکران “ترانسفورمرز ۴ : ایج او اکستینکشن” اینقد احساس پشیمونی نکرده بودم از دیدن یک فیلم که بعد از دیدن این فیلم داشتم . فیلم ، به معنی واقعی کلمه “هیچی” برای… مطالعه بیشتر »

وحیدرضا اویسی

لست استند پیش این شاهکار بود.فیلم کوچیکترین نکته مثبتی نداشت که بیننده رو با خودش همراه کنه.یه عالمه بازیگر مطرح و خوب ولی چه فایده؟ وقتی هیچ کار خاصی تو فیلم نمیکنن.احتمال پول لازم بودن اومدن یه فیلمی بازی کردن برن جنیفر لارنس که اصن هیچ حتی حوصله نداشت گریمش هم بکنن سبک ترین گریم میستیک بین کل فیلمای ایکس من.شخصیت پردازیا هم که از اساس خراب بود تو این فیلم بدتر هم شد حداقل کرکترهای اصلی شخصیت پردازی قابل قبولی داشتن ولی اینجا همونا هم پسرفت کردن. اگه کوچیکترین ارزشی برا وقتتون قائلید این فیلمو نبینید.شده در و دیوار… مطالعه بیشتر »