پنل استودیو مارول: از بازگشت جین فاستر تا ظهور افراد ایکس [SDCC2019]

در حدود چند ساعتِ پیش، کمیک کان سن دیگو میزبان پنل اختصاصی استودیو مارول با حضور کوین فایگی و دیگر عوامل مرتبط‌ بود. طی این پنل هیجان انگیز، تعداد نسبتاً زیادی از آثار آینده‌ و فاز چهارم دنیای سینمایی مارول معرفی شد و این استودیو توانست تا حدی کمیک کان بی روح امسال را هیجان انگیز کند. در ادامه با ما باشید تا به اخبار منتشر شده در این پنل نگاهی بیاندازیم.

نخست کوین فایگی تاریخ انتشار و همچنین اسامی بازیگران فیلم Eternals را اعلام نمود. این فیلم در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۶ آبان ۱۳۹۹) به پرده‌ی سینماها راه خواهد یافت. از بازیگران معرفی شده برای این فیلم، می توان به نام هایی آشنا همچون ریچارد مدن، کمیل نانجیانی، لورن ریدولف، برایان تایری هنری، سلما هایک، لیا مک‌هیو، دان لی و آنجلینا جولی اشاره کرد. کلویی ژائو این اثر را بر اساس فیلمنامه‌ای از متیو و رایان فیرپو کارگردانی می کند.

Eternals

سپس رئیس استودیو مارول، از عنوان رسمی فیلم اختصاصی شنگ چی رونمایی کرد. این فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings نام خواهد داشت و سیمو لیو نقش اصلی و تونی لئونگ نقش شخصیت خبیث آن یا به عبارتی شخصیت ماندارین را ایفا خواهد کرد. نکته‌ی جالب آنجاست که بالاخره طبق انتظارات، استودیو مارول قرار است از ماندارینِ اصلی پرده برداری کند. این فیلم در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ (۲۴ بهمن ۱۳۹۹) اکران خواهد شد.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

در ادامه‌ی پنل، رسماً ساخت دنباله‌ی فیلم دکتر استرنج تایید شد. طبق گفته ها، این فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness نام دارد و همینطور رگه هایی از ژانر ترسناک در آن دیده می شود. نکته‌ی بحث بر انگیز این فیلم حضور الیزابت السن در کنار بندیکت کامبربچ و ایفای نقش مجدد اسکارلت ویچ است. اسکات دریکسون نیز برای کارگردانی این اثر بازگشته است و آن را نخستین فیلم ترسناک استودیو مارول نامید. همچنین گویا طبق انتظارات، شخصیت نایتمر خبیث اصلی این فیلم خواهد بود.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

رونمایی بعدی کوین فایگی در این پنل، چهارمین فیلم اختصاصی شخصیت ثور بوده است. در این فیلم که Thor: Love and Thunder نام دارد، شاهد بازگشت ناتالی پورتمن به نقش جین فاستر خواهیم بود. همچنین از دیگر بازیگران این فیلم می توان به کریس همسورث در نقش ثور و تسا تامپسون در نقش والکری اشاره کرد. همینطور طبق سوالی که توسط طرفداران از کوین فایگی پرسیده شد، مشخص شد که شخصیت والکری نخستین شخصیت همجنسگرای دنیای سینمایی مارول می باشد و قرار است این ماجرا در چهارمین فیلم ثور به نمایش در بیاید. گویا بر طبق اعلام قبلی، تایکا وایتیتی این فیلم را کارگردانی خواهد کرد. با حضور ناتالی پورتمن در این فیلم و همچنین صحبت های عوامل و حتی بلند کردن پتک ثور توسط این بازیگر، بنظر می آید که قرار است در چهارمین فیلم این مجموعه به مانند کمیک های اخیر شخصیت ثور، او را در قالب ثور توانگر مشاهده کنیم. این فیلم در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۴ آبان ۱۴۰۰) اکران خواهد شد.

Thor: Love and Thunder

در بخش بعدی، رسماً از لوگو، اسامی بازیگران و تاریخ انتشار فیلم اختصاصی بلک ویدو پرده برداری شد. به گفته‌ی فایگی، این فیلم یک پیش درآمد می باشد و اسکارلت جوهانسون، دیوید هاربر، فلورانس پیو، او.تی. فگبنلی و ریچل وایز را در تیم بازیگران خود در اختیار دارد. همچنین از شخصیت تسک مستر به عنوان خبیث اصلی این فیلم یاد می شود. فیلم بلک ویدو در تاریخ یکم می ۲۰۲۰ (۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) بر پرده‌ی سینماها نقش می بندد.

بلک ویدو

رونمایی بعدی استودیو مارول، فیلم اختصاصی شخصیت بلید با بازی ماهرشالا علی می باشد. هنوز تاریخ انتشار یا اطلاعات بیشتری از این فیلم در دسترس نیست اما با توجه به این خبر، می توان شایعات مبنی بر ساخت سریال اختصاصی این شخصیت در شبکه‌ی Hulu را بی اساس دانست. می توانید در ادامه لوگوی منتشر شده در رابطه با فیلم اختصاصی این شخصیت را مشاهده کنید.

بلید

کوین فایگی در پایان صحبت هایش ساخت دنباله بر فیلم هایی نظیر پلنگ سیاه، محافظین کهکشان و کاپیتان مارول را تایید کرد. نکته‌ی بزرگ و هیجان انگیز در این میان، تایید ساخت فیلم هایی بر اساس دو گروه افراد ایکس و چهار شگفت انگیز بود که پس از آنکه کمپانی دیزنی موفق به خرید کمپانی فاکس قرن بیستم شد، به وقوع پیوست. هیچ کدام از این عناوین نام برده شده تاریخ انتشار و اطلاعات دقیقی را دریافت نکرده‌اند و باید به اطلاعات پیشین متکی بود.

Avengers vs X-Men

اما در بخش تلویزیونی استودیو مارول نیز شاهد رونمایی های عظیمی بوده‌ایم که هرچند پیش تر ساخت آنان تایید شده بود، ولی با انتشار اطلاعات بیشتر از خود، توانستند طراوت لازم را به مراسم تزریق کنند.

نخستین لوگو و تاریخ منتشر شده از این بخش متعلق به سریال انیمیشنی ?…What If می باشد. این عنوان که اولین سریال انیمیشنی استودیو مارول به شمار می رود، قرار است در تابستان ۲۰۲۱ در استریم تازه تاسیسِ دیزنی پلاس قرار بگیرد. از صداپیشگان این سریال می توان به افرادی چون جفری رایت در نقش واچر اشاره کرد. مارول تایید کرد که بسیاری از بازیگران پیشین فیلم های این استودیو، قرار است نقش خود را این بار در قالب صداپیشگی در این سریال ایفا کنند. این سریال همانطور که از نامش پیداست، برگرفته از سری کمیک هایی به همین نام است که در آن ها وقایع مهم تاریخ مارول، به شیوه‌ای دیگر و به دور از آنچه که در واقعیت اتفاق افتاده بود، روایت می شود. طبق گفته ها، واچر در این سریال نقشی شبیه به یک راوی و داستانگو را برعهده دارد.

?...What If

سریال بعدی‌ای که در این بخش از پنل استودیو مارول از آن رونمایی شد، عنوان WandaVision می باشد. از بازیگران این سریال می توان به نام هایی مانند الیزابت السن، پل بتانی و تیونا پاریس (در نقش مونیکا رمبیو) اشاره داشت. در ادامه فایگی عنوان کرد که این سریال ارتباط مهمی با دومین فیلم دکتر استرنج دارد. سریال WandaVision در بهار ۲۰۲۱ شروع به پخش خواهد کرد.

WandaVision

سریال بعدی‌ای که اطلاعات‌ آن به نمایش عموم در آمد، سریال اختصاصی شخصیت لوکی بود. خدای شیطنت و آشوب باری دیگر با بازی مجدد تام هیدلسون قرار است داستان هایی ناگفته از خود را روایت کند. طبق خلاصه‌ای که طی این مراسم منتشر شد، این سریال روایتگر ماجراهای لوکی پس از فرارش به همراه سنگ فضا (در فیلم انتقام جویان: پایان بازی) می باشد و در بهارِ ۲۰۲۱ شروع به پخش می کند.

لوکی

پس از اتفاق پیشین، کوین فایگی جرمی رنر را بر روی صحنه دعوت کرد و آن دو به همراه یکدیگر مشغول صحبت پیرامون سریال اختصاصی شخصیت هاکای شدند. همانطور که در گذشته اعلام شده بود، این سریال قرار است شخصیت کیت بیشاپ را به دنیای سینمایی مارول معرفی کند و همچنین گفته می شود که او در طی سریال مورد بحث، توسط کلینت بارتون آموزش می بیند. همینطور بخشی از این سریال، قرار است وقایع دورانی که کلینت بارتون تحت نام رونین فعالیت می کرد را نقل کند. تاریخ اعلام شده برای پخش این سریال در استریم دیزنی پلاس، پاییزِ ۲۰۲۱ می باشد.

هاکای

در آخر نیز از لوگو و اطلاعات سریال The Falcon and The Winter Soldier رونمایی شد. این سریال قرار است با حضور آنتونی مکی، سباستین استن و همچنین دنیل برول (در نقش بارون زیمو) در پاییزِ ۲۰۲۰ منتشر شود. ساخت این سریال نیز از ماه اکتبر آغاز خواهد شد. با تایید بازگشت شخصیت بارون زیمو در این سریال، اعلام شده است که سرانجام او قرار است ماسک بنفش نمادین‌ خود را بر روی صورتش قرار دهد.

The Falcon and The Winter Soldier

در آخر باید معترف بود که استودیو مارول با رونمایی از چهارمین فاز خود در کمیک کان ۲۰۱۹ موفق شد جمع بسیار زیادی از دوست داران دنیای کمیک و سینما را خوشحال کند و بدون شک آن ها را به انتظار آثار آینده‌ی خود بنشاند.

برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
E.N
E.N

یا خدا
با این همه پروژه هیجان انگیز، دیگه از mcu چی میخوایم؟!
امیدوارم همه این آثار بترکونن

آرمان.صفا
آرمان.صفا

من خودم بیشتر از هرچیز منتظر دکتر دوم هستم در چهارشگفت انگیز
خودش به تنهایی برای سه چهارتا فاز کافیه D:

spider
spider

چه فازه چهاری بشه از دکتر استرنج تا چهار شگفت انگیز و مردان ایکس 😍😍
من فقط خدا خدا می کنم بلید Rباشه تا زمینه چینی کنه تا تو mcu فیلم های متفاوت تری هم ببینیم😒 مثلا فیلم اختصاصی دکتر دووم.

محمد شهبازی

با این اخبار به راحتی مارول خودشو در صدر اخبار کمیک کان امسال قرار داد واقعا پروژه های بزرگ و هیجان انگیزی رو ازشون پرده برداری کرد. زیاد علاقه مند به بخش سریالی مارول نیستم هرچند برای دوستداران سریال میتونه اخبار هیجان انگیزی باشه ترجیح میدم منتظر بازخوردهای این سریال ها در زمان پخششون باشم. اما بخش هیجان انگیز قطعا پروژه های آینده مارول در بخش سینمایی خودشه که شخصا از اخبار درباره بلید و ثور و دکتر استرنج بسیار لذت بردم. در مورد بلید واقعا شخصیت با پتانسیلی هست و گزینه خوبی رو هم براش در نظر گرفتن و… مطالعه بیشتر »

E.N
E.N

چرا کم رمق؟ آخه تریلر واچمن هم بود و تریلر ویچر هم بود، البته ویچر کمیک بوکی نیست ولی خب بازیگر نقش اولش هنری کویله و به هرحال تریلرش در کمیک کان پخش شد و از هردو به شدت استقبال شد اخبار هیجان انگیزی هم از کراس اور تلویزیونی بحران در زمین های بی نهایت منتشر شد مثل براندون روث که قراره دوباره نقش سوپرمن رو بازی کنه، همین خبر کلی از هواداران رو به وجد آورد نویسندگان کمیک ها هم از رویداد های جالب و مورد انتظاری خبر دادن و راجع به آینده انتشارات خودشون هم توضیح دادن کلی… مطالعه بیشتر »

محمد شهبازی

اگر با کمیک کان سال قبل مقایسه کنید قشنگ متوجه سیر نزولی کمیک کان میشید البته سال قبلم باز سیر نزولی خودشو داشت ولی خب ما حداقل تریلر آکوامن و شزمو کم کمش داشتیم ولی امسال به‍ کل دیسی کم کار تر شده بود و اینکه بیان خبر از سی دبلیو بدن همچین کار شاخی نیست اینا باید تو لیست کارای جانبی دیسی باشه واقعاً تریلر واندروومن و جوکر لازم بود این کمیک کان که اونم نداشتیم. البته متاسفانه سود تجاری دو شرکت مارول و دیسی به گونه ای شده که انتظار میره که کم کم اینا خودشون رویداد مجزای… مطالعه بیشتر »

E.N
E.N

خدا نکنه اینطوری بشه ولی در کل با شما و آقای اسلامی موافقم، خب آره واقعا دی سی نسبت به سال قبل کم کار تر شده، تقریبا از فیلم های دی سی هیچ خبری نبود ولی باز از اونور اخبار mcu در کامیک کان امسال از اخبار mcu در کامیک کان پارسال، هیجان انگیر تر بود و پنل mcu امسال از پارسال بهتر بود، البته پارسال از سینمای هردو، اخباری بود ولی امسال کلی از mcu اخبار عالی رسید و از dceu و کلا فیلم های سینمایی دی سی هیچ خبر خاصی نبود! خب این رو میشه گفت به خاطر… مطالعه بیشتر »

محمد شهبازی

آره واقعا عجیبه چرا حداقل تریلر واندروومن رو پخش نکردن! البته خود دیسی غیر از بهره برداری های خودش زیر نظر وارنر که مثلا بخواد خودش رویداد جدایی بغیر از حضور در کمیک کان داشته باشه آنچنان دست پری نداشت که بخواد مثل مارول رو بکنه چون از لحاظ برنامه فیلما یه پا در هوا منتظر نتیجه فیلمایی نظیر واندروومن هست تا بتونه آهسته آهسته برنامه‌ریزی خودشو انجام بده از این لحاظ واقعا دیسی تو شرایط حساسی هست و مثل رقیبش مارول در اوج نیست. البته امیدواریم سال های بعد دیسی هم بیاد مثل الان مارول برنامه‌های بزرگی مثل سپاه… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

کمیک کان امسال برای دی سی واقعا بد بود
چیزی نداشت
کمیک های خوب رو که همه معرفی کرده بودند قبلش
یه سه جوکر مونده بود که حداقل تاریخشو بگن روز آخری که اونم محتمل نمیدونم
جف جانز مثل ریگ تاخیر داره کاراش فقط.
در رابطه با فیلم هم که دی سی انقد آشفتس که فعلا چیزی اعلام نکنه بهتره
همون سال که اومد کلی فیلم مثل فلشپوینت اعلام کرد چی شد. همش کنسل شد.
جدا از کمیک کان، سال ۲۰۱۹ سال پرباری بود برای دی سی. چقد کمیک خوب اومد و داره میاد. و البته سریالاش
امسال فقط موفقیت جوکر رو کم داره که تکمیل بشه سالش.