پنل دی سی نیشن: کمیک ها و رویداد های آینده دی سی [SDCC2018]

برای اولین بار پس از مدت ها انتشارات دی سی، پنلِ DC Nation را در کمیک کان بین المللی سن دیگو برگزار کرد. دن دیدیو، ناشر انتشارات دی سی، در این پنل از برنامه جدید این شرکت برای جذب مخاطب بیشتر پرده برداری کرد.

یکی از بخش های این برنامه، شامل راه اندازی کمیک هایی انحصاری برای شرکت والمارت است. (والمارت: شرکت خرده‌فروشی آمریکایی که دارای بزرگ ترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان است) دن دیدیو در این باره توضیح داد:

میخوام یه چیز احمقانه بگم، چندتا از شماهایی که اینجایید خرده‌فروشید؟ ما دنبال راه جدیدی برای جذب بیشتر خواننده ها و آشنا کردن اونا با دنیای جذاب کمیک هستیم.

در این پنل افراد دیگری هم حضور داشتند از جمله:

 جیمی پالمیوتی و آماندا کانر (نویسنده سری نیو ۵۲ هارلی کوئین)، مارک راسل، جاشوا ویلیامسون و تام کینگ.

کمیک های جدید 100 صفحه ای دی سی

تام کینگ که چندی پیش به دلیل بر هم زدن ازدواج بتمن و کت‌ومن در فضای مجازی تهدید به مرگ شده بود، به همراه بادیگارد شخصی خود که انتشارات دی سی برای او تدارک دیده بود، در این پانل حضور یافت. تام کینگ در مورد این اتفاقات این گونه سخن گفت:

ما تازه وسطای داستانیم. یه زمانی نازی ها تابوت عهد رو میدزدیدن یا دارث ویدر اسلحه هان سولو رو ازش میگرفت، اونوقت شماها گیر دادین به من؟ احساس خشم و ناامیدی میکنید؟ خب این دقیقا همون چیزیه که بتمن الان داره احساس میکنه… یه درد جدید که به درد های کهنه ای که داره اضافه شده. از همون روز اول، این داستان در مورد شکسته شدن قلب بتمن بود، در مورد اینکه چطور خبیثی مثل بین باعث شکسته شدن دل بتمن میشه.

ازدواج بتمن و کت ومن

تام کینگ هم چنین در مورد رویداد جدید دی سی، قهرمانان در بحران، گفت:

این یه داستان بزرگ در مورد یه قتله؛ یه قتل در امن ترین مکان دنیای دی سی.
من میخوام در مورد نسل جدید جنگ ها صحبت کنم و با این نسل حرف بزنم، بگم که چطور میلیون ها انسان، شجاعانه در خارج از مرز ها میجنگیدن و میومدن خونه و سعی میکردن که به زندگی عادی شون برگردن…میخوام در مورد امیدها، دردها و پیروزی هاشون صحبت کنم؛ میخوام که از شخصیت های دی سی استفاده کنم تا داستان اونا رو روایت کنم.

در ادامه اضافه کرد:

اما این کمیک فقط در مورد خلوتگاه نیست. بلکه در مورد پیامد های ناموفق خلوتگاه‌ست.
عنوان HEROES IN CRISIS در مورد قهرمانانی هست که مجبور بودن زندگی شون رو وقف جنگیدن با خشونت کنن تا دنیا رو نجات بدن و این کمیک قراره تاثیر اون خشونت رو بروی ابرقهرمانان نشون بده.
این قهرمانا هر دفعه که میزنن بیرون تا با آدم بدا بجنگن، دارن فداکاری میکنن. اون فداکاری چیزیه که قلب این سری رو تشکیل میده.

مکانی که تام کینگ در مورد او سخن گفت، مکانی به نام خلوتگاه (Sanctuary) می باشد که توسط سه عضو برتر لیگ عدالت یعنی سوپرمن، بتمن و واندرومن برای دیگر ابرقهرمانان دنیای دی سی ساخته شده است تا در مواقع لازم به آن پناه بیاورند و از نظر روحی تقویت شوند تا بتوانند از درد و مشغله های بزرگ دنیای ابرقهرمانان برای مدت کوتاهی رهایی پیدا کنند و آرام شوند.

تصویر زیر، کاور شماره دوم این کمیک به طراحی کلی مأن می باشد:

تام کینگ هم چنین در رابطه با همکاری دوباره با همکاران قبلی خود گفت:

کاری که من و میچ توی سری مستر میراکل انجام دادیم در هم شکستن یه شخصیت بود… حالا میخوایم اینکارو با همه‌ی شخصیت های دنیای دی سی انجام بدیم.

وی قول داد که این سری قرار است با بر انگیختن احساسات خوانندگان، دنیای دی سی را با دیگر دنیاهای تخیلی متفاوت کند و هم چنین در مورد ماسک مرموزی که در کاور قسمت اول دیده می شد گفت که این ماسک در اصل ماسک مخصوصی است که قهرمانانی مانند بتمن، سوپرمن و واندرومن در سالن خلوتگاه به چهره می زنند (و ردای سفیدی همراه آن می پوشند) تا بتوانند با حفظ حرمت به کمک قهرمانان دیگر بپردازند و ربطی به شخصیت Anarky ندارد.

هم چنین در لا به لای صحبت های خود اشاره کرد که این خلوتگاه قابلیت های خاصی دارد و به صورت خاصی طراحی شده که صرفاً یک مکان امن و آرامش بخش نباشد. او هم چنین در مورد بکار بردن تکنولوژی کریپتونی توسط بتمن و دیزاین آمازونی توسط واندرومن در ساخت این خلوتگاه اشاراتی کرد. او هم چنین گفت که از تجربیات خود در سازمان CIA در این داستان بهره گرفته است.

هم چنین توسط میچ جراردز تایید شد که ممکن است این مینی سری چند عنوان مستقل نیز داشته باشد که به فهم سری اصلی کمک می کنند. عنوان Heroes in Crisis #1 در تاریخ ۲۶ سپتامبر (۴ مهر ۱۳۹۷) و Heroes in Crisis #2 در تاریخ ۲۴ اکتبر (۲ آبان ۱۳۹۷) منتشر خواهد شد.

قهرمانان در بحران

والی وست که پس از آرک نبرد فلش ها (Flash Wars) در هم شکسته، به معبد مقدس، که نقطه کانونی در سری قهرمانان در بحرانِ تام کینگ است، خواهد رفت. در همین حال، جاشوآ ویلیامسون در حال مقدمه چینی برای آرک در “جستجوی نیرو” است. ویلیامسون این آرک را این گونه معرفی کرد :

بری میفهمه که هر چیزی که تا به حال در مورد نیروی سرعت (Speed Force) میدونسته اشتباه بوده… اون حالا باید هر چیزی که برای فلش بودن لازمه رو دوباره یاد بگیره… این مطمئناً مشکلات احساسی زیادی رو براش به وجود میاره. من عاشق شخصیت بری آلن ام ولی خب کارم اینه که زندگی رو براش جهنم کنم.

از پالمیوتی هم درباره کار جدیدش به همراه آماندا کانر برای داستان های شخصیت واندرومن که انحصاری شرکت والمارت هستند سوالاتی پرسیده شد و او این گونه توضیح داد :

ما میخوایم توی این داستان نشون بدیم که چرا عاشق واندرومن هستیم، ما باید خواننده های جدید پیدا کنیم . همونطور که میدونین جاهای زیادی حتی توی آمریکا هست که هنوز فروشگاه کمیک ندارن!
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments