پنل Dawn of X: از سری جدید ولورین رونمایی شد [NYCC2019]

انتشارات مارول در مراسم کمیک کان نیویورک و خصوصاً پنل Marvel’s Next Big Thing عناوین بسیاری را معرفی کرده است. اما طی این پنل به واسطه‌ی وجود پنل اختصاصی سری کمیک های جدید افراد ایکس، نامی از عناوین این مجموعه برده نشده است. طی روز بعد، با آغاز شدن پنل Dawn of X این انتشارات محلی پیدا کرد تا اطلاعاتی پیرامون سری کمیک های آینده‌ی گروه افراد ایکس را به اشتراک بگذارد. طی صحبت های بعضاً تکراری نویسندگان این آثار، از سری جدید کمیک های شخصیت ولورین پرده‌برداری شد.

این کمیک دنباله‌دار به نویسندگی بنجامین پرسی می باشد و طراحانی چون آدام کوبرت و ویکتور بوگدانویچ آن را طراحی می کنند. هم‌چنین لازم به ذکر است که این کمیک نیز بخشی از مجموعه‌ی Dawn of X می باشد که آثاری از گروه افراد ایکس را به سرپرستی جاناتان هیکمن در خود دارد.

ولورین

این سری جدید، اولین سری دنباله‌دار شخصیت ولورین پس از احیای او در عنوان تک شماره‌ایِ Hunt For Wolverine و مینی‌سری Return of Wolverine می باشد. شخصیت ولورین همین‌طور در دو مینی‌سری House of X و Powers of X حضور داشت. بنجامین پرسی پیرامون نویسندگی عنوان ولورین صحبت هایی را ارائه کرد:

ما همه‌مون اون شخصیت رو داریم. کسی که بیشتر از هر شخصیت دیگه‌ای دوستش داریم. کسی که ارزش زیادی رو براش توی کتاب ها و فیلم ها قائلیم و شاید حتی با یه تی‌شرت و خالکوبی یادش رو زنده نگه می داریم. کسی که به عنوان یه نیمه‌ی گمشده‌ی خودمون ازش یاد می کنیم. این [شخصیت] برای من (به عنوان یه آدم غرغرو، اخمو، پشمالو، بوگندو، هیکلی، لباس فلانل‌پوش و ویسکی‌خورِ درجه یکی که توی جنگل های منجمد شمالی زندگی می کنه.) لوگانه.
و با این‌که ممکنه مسخره به‌نظر برسه، ولی بد نمیشه اگه بگیم که نوشتن برای شخصیت ولورین یه رویاست که به واقعیت پیوسته؛ یه فانتزیِ محقق شده. شوخی نمی کنم، رفیق!

پرسی در ادامه‌ی صحبت های خود هم‌چنین از تعداد زیادی از نویسندگان تاریخ شخصیت ولورین تقدیر به عمل آورد. طبق اطلاعات موجود، ولورین در سری جدید خود نقش یک مدافع را برای کراکوآ (Krakoa) ایفا می کند و در مقابل تهدید های انسانی می ایستد. بنجامین پرسی با شخصیت ولورین چندان ناآشنا نمی باشد، زیرا او وظیفه‌ای مشابه را برای دو پادکست با محوریت این شخصیت برعهده داشته است.

قسمت نخست این سریِ جدید در ماه فوریه ۲۰۲۰ از طرف انتشارات مارول عرضه می شود. طبق صحبت های عوامل در پنل مربوطه، این عنوان نخستین کمیک موج دوم (Wave 2) عصر جدید افراد ایکس می باشد. موج دوم عبارت است از مجموعه کمیک های جدیدِ مرتبط با گروه افراد ایکس که پس از دو مینی‌سری House of X و Powers of X منتشر خواهند شد.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments