پنل Fear State: جان ریدلی وعده‌ی تغییرات بزرگی را در دنیای بتمن می‌دهد [SDCC2021]

پنل Batman: Fear State میزبان جان ریدلی، نویسنده‌ی فیلم تحسین شده‌ی دوازده سال بردگی و مینی‌سری Future State: The Next Batman بود؛ نویسنده‌ای که به‌زودی قرار است با عنوان I Am Batman داستان بتمنِ سیاه‌پوستِ دی‌سی را ادامه دهد. هرچند که حضور این نویسنده محدود به یک ویدیوی از پیش ضبط شده بود که طی آن، صحبت‌هایی از رویداد Fear State و عنوان I Am Batman به زبان آورد. در ادامه به سخنان این نویسنده می‌پردازیم.

اگر از آثار ریدلی و داستان‌هایش در انتشارات دی‌سی اطلاعی ندارید، لازم به گفتن است که وی کار خود را با دوره‌ی Future State آغاز کرد و بتمن بعدی جهان دی‌سی یا همان «تیم جیس فاکس»، پسرِ «لوشس فاکس» و برادر «بت‌وینگ»، را به مخاطبان معرفی نمود. او در زمان ناپدید شدنِ بتمن، همراه با بت‌فمیلی به جنگ با خلافکاران رفت. اما داستان بتمنِ سیاه‌پوستِ جهان دی‌سی اینجا به پایان نرسید و ریدلی پس از آن، به سراغ مینی‌سری دیجیتالی

 رفت که در آن با پیشینه‌ی جیس فاکس آشنا شدیم. او پسر کوچک‌تر خانواده‌ی فاکس است و پس از آنکه در نوجوانی جرمی مرتکب شد، شاهد تبرئه شدنش به وسیله‌ی نفوذ والدین خود و به آسانیِ هرچه تمام بود. همین موضوع باعث شد او از فساد موجود در خانواده‌ی فاکس مطلع شود و پس از پیدا کردن تجهیزات بتمن، آن هم به‌صورت اتفاقی، به مبارزه با جرم و جنایت بپردازد.

ریدلی طی یک ویدیو، پس از ابراز شرمندگی از حضور نداشتنش به‌صورت زنده در کمیک‌کان امسال، چنین گفت:

می‌خواستم از فرصت استفاده کنم و از شما تشکر کنم، شما هوادارها، به‌خاطر حمایت‌هاتون از جیس فاکس در Future State و Second Son. من واقعاً هیجان‌زده‌ام که قراره داستان جیس فاکس رو توی سری دنباله‌دار I Am Batman ادامه بدم. جیس ماجراجویی خودش رو در Fear State آغاز می‌کنه که قراره رویدادِ انتشارات دی‌سی در پاییز امسال باشه… و سال آینده یک سورپرایز دیگه براتون داریم که قراره خانواده‌ی فاکس و شاید کل جهان دی‌سی رو برای همیشه تغییر بده!

رویداد Fear State یک رویداد با تم ترسناک است که از ماه آگوست انتشار آن آغاز خواهد شد. طی این رویداد، «اسکیرکرو» به‌صورت مخفی گاتهام را آرام‌آرام به‌سوی ویران‌شهری هدایت می‌کند که در رویداد Future State به آن تبدیل شده بود. داستان جیس فاکس در قسمت صفر I Am Batman، که در تاریخ ۱۰ آگوست منتشر می‌شود، ادامه پیدا خواهد کرد. طراحان این شماره «تراول فورمن» و «نورم رپمن» خواهند بود. طراحی قسمت یکم نیز برعهده‌ی «اولیور کویپل» است و تاریخ انتشار آن ۱۴ سپتامبر می‌باشد.

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments