پنل Rorschach:‌ از نگهبانان تا استیو دیتکو [DC FanDome]

با آغاز بخش دوم مراسم آنلاین DC Fandome، باقیِ اخبارِ به‌جا مانده از قسمت آغازین این رویداد، در میان پنل‌هایش منتشر شدند. با آنکه طبق حدس‌ها، بخش دوم حرف چندانی در مقایسه با نخستین بخش این مراسم نداشت، یکی از پنل‌های مهم آن، پنلی راجع‌به مینی‌سری رورشاک (Rorschach) بود که با حضور «تام کینگ»، «حورحه فورنز» و دیمون لیندلوف (خالق سریال Watchmen) به نمایش در آمد.

تام کینگ در آغاز صحبت‌ها، خود را یکی از طرفداران آثار دیمون لیندلوف خواند و همانند حرف‌های قبلی‌اش، اذعان داشت که کار لیندلوف در سریال Watchmen یکی از دلایل اصلی‌ای بوده که پذیرفته شدن مینی‌سری رورشاک توسط شخص خودش را سبب گشته است. با ادامه یافتن صحبت‌ها، ماجرا به سمت و سویی رفت که طی آن وقایع و ارتباط میان این مینی‌سری با کمیک نگهبانان و همچنین سریال تلویزیونی‌اش مورد بحث قرار گرفت.

بر مبنای گفته‌های نویسنده‌ی این اثر، تام کینگ، داستان «رورشاک» هم می‌تواند به عنوان دنباله‌ای بر کمیکِ «آلن مور» شناخته شود و هم دنباله‌ای بر سریال نگهبانان! کینگ در این‌باره توضیح داد:

من سریال رو مورد ارجاع قرار نمی‌دم، یا اینکه این مینی‌سری رو در جهان اون خلق نمی‌کنم، اما طوری خلقش می‌کنم که هیچ تناقضی با سریال Watchmen نداشته باشه. پس اگه شما این سریال رو دیده باشین، می‌تونین تصور کنین که [وقایع] این کمیک، یه‌مقدار بعد از اون اتفاق میفته.

اما خبرِ جالب‌تر پس از این صحبت‌ها به گوش بینندگان رسیده است. در ادامه‌ی پنل، دیمون لیندلوف از تیم خالق اثر، این سوال را پرسید که آیا شخصیت‌های کمیک نگهبانان در این مینی‌سری حضور می‌یابند؟ کینگ این‌گونه پاسخ داد:

من دیدم‌شون… حورحه همین الانش هم اون‌ها رو طراحی کرده!

با آنکه کینگ نام شخصیت‌هایی که در این مینی‌سری حضور پیدا می‌کنند را بر زبان نیاورد، پنلی پیرامون آن انتشار یافت که به نوعی سوال‌های طرفداران را بی‌جواب رها نکرده است. در ادامه می‌توانید این تصویر را مشاهده نمایید.

حضور نگهبانان در کمیک رورشاک

همان‌گونه که در پنل مشخص است، وقایعِ تصویرِ انتشار یافته به قبل از کمیک نگهبانان مربوط می‌شود؛ جایی که «کمدین» هنوز زنده است و «آزیمندیاس» نیز لباس مخصوص خودش را بر تن می‌کند. دیگر شواهد نیز از صحت این سخنان حکایت دارند. تام کینگ همچنین در گوشه‌ی دیگری از سخنان خود، راجع‌به تحقیقات عظیمی که پیرامون آثارِ «استیو دیتکو» به ثمر رسانده است، توضیح داد.

در پایان می‌بایست یادآوری کنیم که قسمت اول این مینی‌سری یک ماهِ دیگر، در تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) منتشر می‌شود.

11 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments