پیش نمایش کمیک Detective Comics 1000 منتشر شد

مسلماً بتمن یکی از برترین و محبوب ترین قهرمانانِ دنیای کمیک است و بدون شک قسمت هزارم سریِ کمیک های کارآگاهی، یکی از مورد انتظارترین و مهم ترین کمیک های سال جاری می باشد که به مناسبت ۸۰ سالگی بتمن منتشر خواهد شد؛ کمیکی ۹۶ صفحه‌ای با حضور چندین تن از برترین نویسندگان و طراحان دنیای کمیک، که قرار است جشنی باشد برای هزار قسمتی شدنِ داستان های این شوالیه‌ی سیاهپوش و بزرگ ترین کارآگاه جهان! اکنون انتشارات دی سی خلاصه‌ی داستان های این شماره‌ی تاریخی را منتشر کرده است تا هواداران را بیش از پیش برای خواندن این کمیک هیجان زده کند.

این کمیک مهم و تاریخی قرار است از ۱۰ داستان ۷ الی ۹ صفحه‌ای کوتاه تشکیل شود و دارای مجموعه‌ای از کاور واریانت هایی خواهد بود که توسط چندی از برترین طراحان تاریخ کمیک های بتمن طراحی شده‌اند.

کاور کمیک های کارآگاهی 1000

خلاصه‌ی داستان های این کمیک به شرح زیر است:

Medieval
اثر پیتر جی. توماسی و داگ ماهنک
داستانی که در آن برای اولین بار در انتشارات دی سی شاهد حضور ورژن متفاوت و جدیدی از شخصیت آرکام نایت خواهیم بود! در این داستان، حرفه‌ی بتمن و تقابل بین او و دشمنانش را از چشمان آرکام نایت مشاهده خواهیم کرد و مشخص می شود که او چه نقشه هایی برای بتمن در سر دارد.
Batman’s Longest Case
اثر اسکات اسنایدر و گرگ کاپولو
داستانی دیگر از تیم خلاق و محبوب یعنی اسکات اسنایدر و گرگ کاپولو! بتمن در حال پیدا کردن سرنخ هایی است که او را به خانه‌ی خود، شهر گاتهام، باز می گرداند و او را با سازمانی مخفی آشنا می کند که نقشه هایی برای بتمن در سر دارند!
Manufacture For Use
اثر کوین اسمیت و جیم لی
اثری از خالق فیلم Clerk و طراحی که یکی از بزرگ ترین طراحان معاصر دنیای کمیک محسوب می شود. داستانی که تلاش های بتمن برای جنگیدن با دشمنانش و پیدا کردن تفنگی که والدینش با آن به قتل رسیده‌اند را به نمایش می گذارد.
The Legend of Knute Brody
اثر پائول دینی، داستین نوئن، درک فریدولفز و جان کالیز
یک داستان مستند طور، از شروران شهر گاتهام که در رابطه با بدترین خلافکارانی که استخدام کرده‌اند سخن می گویند. خلافکارانی که در کارشان افتضاح بوده‌اند و باعث خراب شدن نقشه های رئیسان شان شدند!
The Batman’s Design
اثر وارن الیس و بکی کلونان
داستانی نوشته شده توسط وارن الیس و طراحی شده توسط بکی کلونان (اولین طراحِ خانمی که داستانی از سری کمیک های کارآگاهی را طراحی می کند) که در آن بتمن، مزدورانی با اسلحه های فوق پیشرفته را تا یک انبار تعقیب می کند. جایی که آن ها فکر می کنند بتمن را در آن گیر انداخته‌اند!
Return to Crime Alley
اثر دنی اونیل و استیو اپتینگ
داستانی در ارتباط با ادامه‌ی داستان There Is No Hope In Crime Alley از قسمت ۴۵۷ سری کمیک های کارآگاهی، که در آن لزلی تامپکینز تمایل بتمن به خشونت را مورد بررسی قرار می دهد که به عقیده‌ی او، ناشی از اتفاق ناگواری است که باعث به وجود آمدن بتمن شده است.
Heretic
اثر کریستوفر پرایست و نیل آدامز
اثری ارائه شده توسط دو تن از بزرگ ترین چهره های صنعت کمیک، یعنی کریستوفر پرایست و نیل آدامز. در این داستان شاهد کمک های بتمن به یکی از اعضای لیگ قاتلینِ راز آل گول هستیم که می خواهد از لیگ قاتلین جدا شود؛ و هنگامی که جسد این فرد در گاتهام پیدا می شود، بتمن راهی تبت می شود تا پیامی را به لیگ قاتلین برساند.
I Know
اثر برایان مایکل بندیس و الکس مالیو
داستانی از خالقین سری کمیک های Scarlet که قرار است نگاهی متفاوت به آینده‌ی بتمن و پنگوئن داشته باشند. داستان به این صورت است که پس از گذشت سال ها، پنگوئن در دوران پیری به سراغ بروس وین می رود، تا با او در رابطه با زمانی که فهمید بروس وین همان بتمن است صحبت کند و به او بگوید چرا تمام این مدت رازش را پیش خودش مخفی نگه داشته است. (این داستان را می توانید هم اکنون در وب سایت رسمی انتشارات دی سی مطالعه کنید.)

کمیک های کارآگاهی 1000

The Last Crime In Gotham
اثر جف جانز و کلی جونز
داستانی از نویسنده‌ی برجسته‌ی انتشارات دی سی یعنی جف جانز و طراحی معروف به نام کلی جونز که در آینده روایت می شود و روایت گر تقابل بین خانواده‌ی بتمن و کتومن با خانواده‌ی جوکر و هارلی کویین خواهد بود!
The Precedent
اثر جیمز تاینیون آیوی و آلوارو مارتینز
جیمز تاینیون آیوی و آلوارو مارتینز بعد از همکاری بر روی کمیک لیگ عدالت تاریک به سری کمیک های کارآگاهی خواهند آمد تا داستان شبی را تعریف کنند که در آن بروس وین تصمیم می گیرد دیک گریسون را با دنیای تاریک و خطرناکش آشنا کند.
Batman’s Greatest Case
اثر تام کینگ، تونی دنیل و جوئل جونز
نویسنده‌ی فعلی سری کمیک های بتمن، تام کینگ، با تونی دنیل و جوئل جونز همکاری می کند تا داستانی برای قسمت هزارم کمیک های کارآگاهی خلق کنند. این داستان، روایت گر دو جریانِ متفاوت است. بروس وینی که از قبر والدینش دیدن می کند و بتمنی که یاران و همراهانش را دور خود جمع می کند.

قسمت هزارم سری کمیک های کارآگاهی، سه کاور مخصوص از مایکل جنین، آماندا کانر و جیسون فابوک را نیز شامل می شود.

کمیک های کارآگاهی

دن دیدیو، از سردبیران انتشارات دی سی، در رابطه با این کمیک گفت:

درست مثل کمیک مهم و تاریخی Action Comics 1000، قسمت هزارم کمیک های کارآگاهی هم اثری هست که هر هواداری باید اون رو مطالعه کنه. هر کسی که بهش پیشنهاد شد تا روی این کمیک تاریخی کار کنه به سرعت جواب مثبت داد و ما بی صبرانه منتظریم تا هواداران کمیک بوک هر چه سریعتر این اثر رو مطالعه کنن!

قسمت هزارم سری کمیک های کارآگاهی، ۲۷ مارس سال جاری میلادی (۷ فروردین ۱۳۹۸) در دسترس هواداران قرار خواهد گرفت.

4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments