کاور قسمت هفتم رویداد قهرمانان در بحران لو رفت!

همانطور که می دانید، رویداد قهرمانان در بحران، جدیدترین رویداد انتشارات دی سی است که به قلم تام کینگ و طراحی کلی مأن به صورت ماهانه چاپ می شود و در هر شماره‌ی خود، راز مرموز کشتار عظیم قهرمانان دی سی در مکانی به نام سنکچری را بازگو می کند.

هشدار: این مطلب ممکن است داستان و قاتل احتمالی رویداد قهرمانان در بحران را اسپویل کند.

کاور قسمت هفتم قهرمانان در بحران

همانطور که مشاهده می کنید، کاور قسمت هفتم از رویداد ۹ قسمتی قهرمانان در بحران، که بر روی آن تصویر پویزن آیوی نقش بسته است، چندی پیش توسط سایت Bleeding Cool لیک شد که در پی آن، تام کینگ، واکنشات عجیبی را از خود نشان داد و از انتشارات دی سی درخواست کرد که کاور مذکور را برای قسمت هفتم استفاده نکند.

صحبت های تام کینگ پیرامون این اتفاق، این گونه بودند:

توی این چند وقت گذشته، یک کاور ناقص از قهرمانان در بحران ۷ منتشر شده که قراره طبق استاندارد های دی سی در روند تاییدیه قرار بگیره.
من از این کاور خوشم نیومده. و با سردبیر های دی سی هم در مورد این موضوع صحبت کردم و اونا هم دلیل مخالفت من رو قبول کردن. این کاور استفاده نخواهد شد. مرسی.

جبهه گیری تام کینگ نسبت به این قضیه، کمی مشکوک به نظر می رسد. عده ای ممکن است دلیل این تصمیم را، لو رفتن مرگ پویزن آیوی بدانند؛ در صورتی که مرگ پویزن آیوی، کمی قبل تر در قسمت دوم قهرمانان در بحران تایید شده بود و نیازی به جبهه گیری علیه آن نیست. چیز دیگری در این کاور نهفته است که با هم به بررسی آن می پردازیم.


تئوری اسکواد:

با توجه به کاور قسمت ۷، سوالی که در ذهن مخاطبان مطرح می شود نه تنها ممکن است داستان قسمت هفتم را شرح دهد بلکه ممکن است جواب بزرگ ترین معمای این کمیک، یعنی هویت قاتل موجود در سنکچری را لو دهد!

اگر توجه کنید، در تصویر مذکور، پویزن آیوی از ناحیه‌ی رگ دست زخمی شده، و در ادامه‌ی آن علامتی که بروی زمین کشیده دقیقا همانند علامت پادلر ها یا همان ربات های فراپیشرفته‌ی سنکچری است. با کمی تامل نسبت به این موضوع، می توانیم به این نتیجه برسیم که پویزن آیوی، از عمد و تحت تاثیر مراحل روان درمانیِ سنکچری، رگ خود را بریده و خودکشی کرده است! یعنی عملاً قاتل اصلی سری قهرمانان در بحران، نه هارلی کوئین است، و نه بوستر گلد، بلکه همان ربات های روان درمانگر سنکچری هستند!

از آنجایی که بوستر گلد هیچ چیزی را در مورد کشتار قهرمانان به خاطر نمی آورد و هارلی کوئین (با وجود اینکه در قسمت سوم، عده ای را به قتل رساند) غیر ممکن است دوست صمیمی خود یعنی پویزن آیوی را به قتل برساند؛ پس تمام اینها ممکن است بازیِ روانیِ ربات های سنکچری باشند تا تقصیر را به گردن هارلی کوئین و بوستر گلد بیاندازند.

اگر چه تئوری عجیبی‌ است اما با توجه به اطلاعات پست شده توسط خانوادۀ پادلر به لوییز لین در قسمت دوم، و هم چنین با توجه به آشکار شدن نحوه‌ی روان درمانی این ربات ها در قسمت سوم، دور از ذهن نیست که قاتلان اصلی قهرمانان، همین پادلر ها باشند، اما اینکه چطوری و با چه انگیزه ای دست به چنین کاری زده اند سوالی‌ست که در قسمت هفتم جوابش را خواهیم فهمید.

تئوری دوم:

البته تئوری دیگری که ممکن است مطرح شود و تئوری قبلی را بدونِ نقض کردن اتفاقات قسمت سوم کامل کند، این است که شاید پادلر ها به صورت غیرمستقیم و با سواستفاده‌ی روانی از دو شخصِ هارلی کوئین و بوستر گلد، قهرمانان دی سی را به قتل رسانده اند و عده ای دیگر را در مراحل روان درمانی مجبور به خودکشی کرده اند.

پس در این بازی کثیف، هارلی کوئین و بوستر گلد نیز ممکن است به صورت غیر عمد و تحت تاثیر بازیِ روانیِ سنکچری، قاتل باشند، و هر سه مضنون اصلی داستان (یعنی پادلر، بوستر و هارلی) نقشی را در این کشتار جمعی ایفا کنند.


به عنوان کلام آخر، لازم به ذکر است که قسمت چهارم این رویداد غم انگیز و جنجالی در تعطیلات کریسمس، مورخ ۲ ژانویه ۲۰۱۹ (۱۲ دی ۱۳۹۷) منتشر می شود.

12 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments