کمیک افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد – شماره چهارم

پس از چند سال افت در کیفیت و فروش کمیک های افراد ایکس، گرنت موریسون با نوشتن سری کمیک های New X-Men آغازگر عصر جدید کمیک های افراد ایکس شد و این تیم را متحول کرد. در سال ۲۰۰۴، جاس ویدون و جان کسدی با سری کمیک های Astonishing X-Men موفق شدند نام خود را به عنوان اولین گروهی ثبت کنند که ادامه دهنده‌ی راه بازگشتِ دوباره‌ی افراد ایکس به دوران اوج خود شوند.

این سری یعنی ران شگفت انگیز جاس ویدون که بسیاری آن را جز ۳ داستان برتر افراد ایکس میدانند با تغییراتی که در ترکیب اصلی تیم افراد ایکس ایجاد کرد، به خوبی نشان داد که چه چیزی علی رغم تفاوت های ظاهری ایکس-من را به تیمی تبدیل می کند که درست مانند اعضای یک خانواده اند و حاضرند برای یکدیگر هر کاری انجام دهند. داستانِ جاس ویدون برای افراد ایکس، داستانِ هم تیمی هایی است که در پایان همانند یک خانواده به یکدیگر پیوند می خورند.

قسمت اول

عنوان: افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد – قسمت اول

انگلیسی: Astonishing X-Men – Vol 1: The Gifted 1/6

سال انتشار: ۲۶ می ۲۰۰۴ – ۶ خرداد  ۱۳۸۳

نویسنده: جاس ویدون

طراح: جان کسدی

مترجم و ادیتور: شایان محمودی

گرافیست: آریان نعمتی

امتیاز (CBRu) از: ۶.۶/۱۰

امتیاز (GRs) از: ۴.۲/۵

کمیک افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد - قسمت اول

قسمت دوم

کمیک افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد - قسمت دوم

عنوان: افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد – قسمت دوم

انگلیسی: Astonishing X-Men – Vol 1: The Gifted 2/6

سال انتشار: ۲۳ ژوئن ۲۰۰۴ – ۳ تیر  ۱۳۸۳

نویسنده: جاس ویدون

طراح: جان کسدی

مترجم و ادیتور: شایان محمودی

گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CBRu) از: ۸/۱۰

امتیاز (GRs) از: ۴.۲/۵

قسمت سوم

عنوان: افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد – قسمت سوم

انگلیسی: Astonishing X-Men – Vol 1: The Gifted 3/6

سال انتشار: ۲۸ جولای ۲۰۰۴ – ۷ مرداد  ۱۳۸۳

نویسنده: جاس ویدون

طراح: جان کسدی

مترجم و ادیتور: شایان محمودی

گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CBRu) از: ۸.۴/۱۰

امتیاز (GRs) از: ۴.۲/۵

کمیک افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد - قسمت سوم

قسمت چهارم

کمیک افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد - قسمت چهارم

عنوان: افراد ایکس اعجاب انگیز: با استعداد – قسمت چهارم

انگلیسی: Astonishing X-Men – Vol 1: The Gifted 4/6

سال انتشار: ۲۵ آگوست ۲۰۰۴ – ۴ شهریور  ۱۳۸۳

نویسنده: جاس ویدون

طراح: جان کسدی

مترجم: شایان محمودی

گرافیست و ادیتور: عادل اسلامی

امتیاز (CBRu) از: ۸.۲/۱۰

امتیاز (GRs) از: ۴.۲/۵

برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
Arya3fff
Arya3fff

عجب ، واقعا نمیدونستم جاس ویدون نویسندگی کمیک هم انجام داده . راستش من تا حالا کمیک مستقلی از x-men نخونده بودم و این اولیش بود ! ( shame on me ). اما تو همین اولین قسمت یه علاقه و کشش خاصی بهشون پیدا کردم … (میشه برای منی که میخوام درمورد x-men شروع کنم به خوندن یه لیست بدید که از کجا باید شروع کنم ؟) کلا من دو تا فیلم از سری فیلم های x-men دیدم . یکی x-men origins:woverine  و یکی هم آپوکالیپس ( که تازه همه میگن بدترین فیلم های این مجموعه همین دوتا بودن خخخ… مطالعه بیشتر »

محمد شهبازی

برای کمیکای ایکس من هرجا به اسم کریس کلرمانت بزرگ رسیدی باید بخونیش! دیگه کسی که با اومدنش به سری کمیکای ایکس من تو اولین داستانش بهترین داستان سری ایکس من که خودش پر فروش ترین سری کمیک تاریخه رو خلق میکنه آدم چه انتظاری میتونه داشته باشه! فکر کنم از شماره ۹۴ اومد و حماسه فونیکس سیاه رو شروع کرد و نشون داد نویسندگی یعنی چی! ولی برای شروع فعلا میتونید اول به سراغ سری نیو ایکس من گرنت موریسون که شایان زحمت مقاله شو کشیده شروع کنید درسته طراحی هاش ضعف داره ولی یکی از بهترین سری داستان… مطالعه بیشتر »

Arya3fff
Arya3fff

دمت گرم . ممنون

محمد شهبازی

اما در مورد کمیک صرف نظر از اسم نویسنده اش بنا بر هر دلیلی واقعا کمیک نابی عه:| واقعا نشون میده چه از لحاظ داستانی و شکل گیری صحنه برای نمایش واقعا ایده ها و طرح های خوبی ارائه شده که این موضوع مازاد بر طراحی بی نظیر این کمیک نشون میده چرا باید همچین کمیکی بین این همه کمیک سری ایکس من که لازم به ذکره تا دلتون بخواد داستان شاهکار داره جزو تاپ تن های اصلی قرار میگیره! به بخش پایانی میرسم و صمیمانه از دوست عزیزم شایان تشکر میکنم که واقعا تلاشی بی دریغ و بدون چشم… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۱ سری کمیک های «افراد ایکس اعجاب انگیز» : “جاس ویدون” که اغلب اونو به عنوان کارگردانی فیلم های Avengers و Avengers : age of Ultron میشناسیم با این کمیک، درک صحیح و درستش رو از کمیک ها و شخصیت های افراد ایکس نشون میده… افراد ایکس، مثل FF همواره گروهی بودن که مثل یک خانواده، همیشه کنار هم بودن؛ چه در سختی ها، خوشی ها و… ببینید ویدون چقدر عالی از ابتدای کمیک، بوسیلۀ کیتی پراید، خانه و کاشانه و اون حس خانوادگی که در مدرسۀ چارلز اگزاویر وجود داره رو به خواننده نشون میده… این خانه… مطالعه بیشتر »

علی زراعت

از ایکس من بیشتر بزارید با تشکر

Arya3fff
Arya3fff

آقا شایان ببخشید زیر پستتون اسپم میدم … ولی میشه لطفا آدرس ایمیلتو برام بفرستی ؟

آرمان.صفا
آرمان.صفا

ممنون از شایان خان گل بابت ترجمه  و ادیت کل ایکس من و دنیاش رو تو مارول از همه چی بیشتر روست دارم و دمت گرم بایت ترجمه و ادیت چند باری شنیدم از ترجمه کمیک ها تو این سایت ایراد گرفته شده گفتم یه جوابی بدم بد نیست. راستش برخی از کمیک هایی که ترجمه کردید رو با نسخه انگیلیسیش که قبلا خوندم خط به خط مقایسه کردم بارها. وآدم سختگیری و رکی هم هستم و عیبی ببینم حتما اطلاع می دم مخصوصا متال و ساعت قیامت. به جز یکی دوتا موارد که ناشی از تفاوت سلیقه هست والا… مطالعه بیشتر »

محمد شهبازی

باور نکردنیه واقعا یه کمیک همه چی تمومه! از هر نظر که موثع خوندنش دقت بشه واقعا خواننده از نوع تعاملات و دیالوگ ها و حتی بحث ها موجود در این کمیک لذت میبره طراحی های این کمیک هم بسیار عالی هستند و کاملا منطبق با داستان هستن و خواننده از لحظاتی که درش رقم میخوره لذت میبره! و واقعا خیلی جالبه که داستان به هیچ وجوه یک داستان کلیشه ای نیست با این حالی که ممکنه خیلی ساده به نظر بیاد ولی نویسنده با نوع  تعاملات و رفتارهایی که در اون قرار داده داستان رو به یک داستان مطابق… مطالعه بیشتر »

amir batman
amir batman

به به خیلی ممنون که دارید این کمیک رو هم ترجمه میکنید.من این سری رو چند سال پیش خونده بودم با اطلاعات کمم راجع به ایکس من ها. اما الان که با اطلاعات بیشتر به لطف سایتتون و اون هم با ترجمه ی خوب شما که دارم میخونم واقعا با خودم میگم که یک شاهکاره تمام عیاره این کمیک. ترجمه و گرافیک و ادیت اقا شایان هم که دیگه واقعا خوب هستش. جاس ویدون با داستان خوب و عالی و نابش و کسدی با طراحی های بی نظیرش واقعا این بستر رو برای ما جور میکنه که از این کمیک… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۲ سری کمیک های «افراد ایکس اعجاب انگیز» : موردی که درطولِ کُل کمیک، توجه خواننده رو جلب میکنه، اینه که “جاس ویدون” چقدر عالی و بدون نقص، روابط و شیمیِ افراد ایکس باهم رو به نمایش میزاره… طوری که وقتی کمیک رو میخونید کاملاً میتونید حس کنید که افراد ایکس در درجۀ اول، یک خانواده ـن؛ میبینیم که مثل یک خانواده باهم دعوا میکنن، همدیگه رو سرزنش میکنن، برسَر موضوعات مختلف باهم به اخلاف میخورن و هرکدومشون، طرز نگاه و فکر خودشون رو دارن؛ اما درهنگام جنگ و نبرد، کنار هم میمونن و میجنگن (بی شک روابط… مطالعه بیشتر »

Doomsday
Doomsday

هر کی این کمیک رو نخونه زندگیش برباده!

فوق العاده بود و از اون فوق العاده تر شماره به شماره بهتر شدن این کمیکه!

این شماره دقیقا جایی تموم میشه که آدم نمیتونه دیگه انتظار شماره بعدیشو زیاد بکشه تا بفهمه قضیه از چه قراره وقتی که مخصوصا اسم جین گری وسط میاد!

ادیت و ترجمه هم با لب و دهن آدم بازی میکنه واقعا دست آقای محمودی درد نکنه واقعا کمیک پر زحمتیه و از حباباش و مفهوم شون میشه فهمید کار راحتی نبوده ترجمه این کمیک.

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۳ سری کمیک های «افراد ایکس اعجاب انگیز» : بعد از خوندن ۳ قسمت از نخستین آرکِ این سری، کاملاً متوجه شدم که چرا خیلی ها این ران رو، یکی از بهترین کمیک های افراد ایکس میدونن. حالا که قسمت سوم این آرک (و بهترین قسمت این آرک تااینجای کار) ترجمه شده میخوام یک نقد برای این قسمت از آرک بنویسم… مثل شماره های قبل، بارز ترین نقطه قوت این کمیک، تئامل و شیمیِ بسیار خوب بین اعضای افراد ایکس ـه. “جاس ویدون” بازم به خوبی اختلاف های عقاید و شخصیتیِ اعضای افراد ایکس رو نشون میده، همدریِ… مطالعه بیشتر »

ciuz
ciuz

خیلی ممنون بابت ترجمه و ادیت این کمیک زیبا آقا شایان

m666kl
m666kl

این یری کمیک رو من هنوز شروع بع هوندن نکردم ولی ایا ربطی به سریال gifted نداره؟؟؟

ارشیا بشیری

خیر. ارتباط مستقیم ندارن. اما سریال گیفتد رو براساس داستان های X-Men خلق کردن. خوندن این کمیک به درک فضای سریال کمک میکنه.