کمیک انتقام جویان: جهان انتقام جویان – تمام شماره‌ها

قدرتمندترین قهرمانان زمین، یک‌بار دیگر در کنار هم به عنوان یک تیم، به عنوان مهمترین ناجی بشریت و در پی انتقامِ بزرگ‌ترین میراث زمین: حیات. تیم انتقام جویان بزرگ‌تر شده و حالا دامنه‌ی تاثیرات‌شان تا سیارات دیگر و حتی کهکشان‌های دوردست نیز گسترش یافته است!

دیدگاه مدرن و سبک خاص جاناتان هیکمن، این بار به سراغ کمیک‌های انتقام جویان آمده است و بدون شک ایده‌های او در این سری خارق‌العاده، به‌راحتی این امکان را فراهم می‌کند تا این مجموعه را یکی از بهترین سری‌های موجود در میان داستان‌های این گروه و سایر گروه‌های ابرقهرمانی در دنیای مدرن امروزی دانست.

عملکرد او در مورد اعضای جدید بسیار ویژه است و هنگامی که این عملکرد ویژه با طراح‌های حرفه‌ای همچون جروم اوپنا، فرانسیس یو و دیل ایگلشام همراه می‌شود و در طول آن شاهد رویدادهای شاهکاری نظیر بی نهایت (Infinityگناه اصلی (Original Sin) و جنگ های پنهان (Secret Wars) هستیم که جهان جدید انتقام جویان را در تاریخ کمیک‌های این گروه جاودانه می‌کنند.

در طول دوره‌ای که این رویدادها چاپ شدند، مارول نویسندگان بسیاری داشت که قصد داشتند فضای مخصوص خود را در کمیک‌های متفاوتی تحت عنوان مارول نو (Marvel Now) خلق کنند که از میان آن‌ها می‌توان به برایان مایکل بندیس، ریک رمندر، جیسون آرون و… اشاره کرد، اما باید معترف بود که هیچ کدام نتوانستند به اندازه‌ی کار هیکمن، شگفت‌انگیز ظاهر شوند. هیکمن به‌عنوان معمار دنیای مدرن مارول و رهبر بلامنازع کمیک‌های Marvel Now توانست زمینه‌ساز اکثر آثار برتر مارول در عصر مدرن شود. به‌عبارتی باید گفت که کار هیکمن به دلیل گسترش و کاوش جهان مارول و تاثیرگذاری بر روی بخش کثیری از آثار این انتشارات، مهم‌ترین رکن هماهنگی در آن دوران بوده و شروع این معماری و اولین آجر آن، داستان زیر یعنی جهان انتقام جویان است.

هم اکنون وقت آن است که همگی جهان انتقام جویان را بشناسند.

قسمت اول

کمیک انتقام جویان: جهان انتقام جویان - قسمت اول

عنوان: جهان انتقام جویان – قسمت اول

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 001 | Avengers World – Part 1/6

تاریخ انتشار: ۵ دسامبر ۲۰۱۲ – ۱۵ آذر ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: جروم اوپنا

مترجم: بهنام احمدی

ادیتور | گرافیست: امیرحسین رضایی | آریان نعمتی

امتیاز از (CB.Ru): ۸.۳/۱۰ از ۳۸ نقد

امتیاز از (G.Rs): ۳.۸۵/۵ از ۱۳۵ رای

قسمت دوم

جهان انتقام جویان 2

عنوان: جهان انتقام جویان – قسمت دوم

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 002 | Avengers World – Part 2/6

تاریخ انتشار: ۱۹ دسامبر ۲۰۱۲ – ۲۹ آذر ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: جروم اوپنا

مترجم: بهنام احمدی

ادیتور | گرافیست: امیرحسین رضایی | عادل اسلامی

امتیاز از (CB.Ru): ۸.۳/۱۰ از ۲۴ نقد

امتیاز از (G.Rs): ۳.۸۶/۵ از ۲۳۰ رای

قسمت سوم

قسمت سوم انتقام جویان

عنوان: جهان انتقام جویان – قسمت سوم

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 003 | Avengers World – Part 3/6

تاریخ انتشار: ۲۳ ژانویه ۲۰۱۳ – ۴ بهمن ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: جروم اوپنا

مترجم: بهنام احمدی

ادیتور | گرافیست: امیرحسین رضایی | عادل اسلامی

امتیاز از (CB.Ru): ۷.۶/۱۰ از ۲۴ نقد

امتیاز از (G.Rs): ۳.۹۳/۵ از ۲۳۰ رای

قسمت چهارم

قسمت چهارم انتقام جویان

عنوان: جهان انتقام جویان – قسمت چهارم

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 004 | Avengers World – Part 4/6

تاریخ انتشار: ۳۰ ژانویه ۲۰۱۳ – ۱۰ بهمن ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: آدام کوبرت

مترجم: بهنام احمدی

ادیتور | گرافیست: امیرحسین رضایی | عادل اسلامی

امتیاز از (CB.Ru): ۷/۱۰ از ۲۹ نقد

امتیاز از (G.Rs): ۳.۹۳/۵ از ۲۳۰ رای

قسمت پنجم

قسمت پنجم انتقام جویان

عنوان: جهان انتقام جویان – قسمت پنجم

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 005 | Avengers World – Part 5/6

تاریخ انتشار: ۶ فوریه ۲۰۱۳ – ۱۸ بهمن ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: آدام کوبرت

مترجم: شایان محمودی

ادیتور | گرافیست: امیرحسین رضایی | عادل اسلامی

امتیاز از (CB.Ru): ۷.۹/۱۰ از ۲۸ نقد

امتیاز از (G.Rs): ۳.۹۳/۵ از ۲۳۰ رای

قسمت ششم

قسمت ششم انتقام جویان

عنوان: جهان انتقام جویان – قسمت ششم

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 006 | Avengers World – Part 6/6

تاریخ انتشار: ۲۰ فوریه ۲۰۱۳ – ۲ اسفند ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: آدام کوبرت

مترجم: شایان محمودی

ادیتور | گرافیست: امیرحسین رضایی | عادل اسلامی

امتیاز از (CB.Ru): ۷.۲/۱۰ از ۱۹ نقد

امتیاز از (G.Rs): ۳.۹۳/۵ از ۲۳۰ رای

29 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Alireza

خب من این کمیک خواندم ازش خوشم امد ویلنش هم برای من که آشنایی زیادی با دشمنای انتقام جویان ندارم تازگی داشت ادیت و ترجمه هم مثل همیشه عالی بود . واقعا چرا یه آدمی مثل من که در حد یک طرفدار هم نیستم باید اولین نظر رو بدم امیدوارم یکم اعضا فعال‌تر باشند.

شایان محمودی

خوب بعد مدت ها وقت کردم زیر پست یه  کمیک نظر بدم. ران هیکمن برای انتقام جویان انصافا یکی از خاص ترین آرک های کمیک های انتقام جویانه که البته سر همین سبک خاصش انتقاد های زیادی به همراه داشت که مورد اصلی انتقاد هم اضافه کردن به تعداد اعضای گروه انتقام جویان بود که از نظر من شاید یکی از بهترین ایده هاش بود و همین چند ماه پیش فیلم انتقام جویان: جنگ بینهایت اکران شد و دیدیم چقدر یه تیم با قهرمانای متعدد میتونه موفق فوق العاده هم باشه و اتفاقا قبل اکران فیلمم هیکمن گفته بود که… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۱ سری کمیک های پنچم «انتقام جویان» : شماره ای که آغازگرِ حماسۀ “جاناتان هیکمن” در کمیک های انتقام جویان بود… در این شماره، میبینیم که جرقۀ بزرگترین افسانه در جهان مارول، با دو مرد شروع میشه : تونی استارک/مردآهنی و استیو راجرز/کاپیتان آمریکا… در این شماره، تبدیل شدن انتقام جویان از یک تیم نسبتاً کوچیک، به یک جهان رو میبینیم… به عنوانِ اولین شماره، از نظرم بزرگترین نقطه قوت این شماره، شخصیت پردازیِ عالی استیو راجرز/کاپیتان آمریکا بود؛ هیکمن به خوبی ذاتِ تسلیم ناپذیر و مهربون و معصومِ کاپیتان رو نشون میده و این نکته رو در جای جایِ… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

هر سه شماره رو امروز صبح خوندم و بزرگترین نقطه ی قوت داستان به نظرم شخصیت پردازی استیو راجرز بود جدا از طراحی فوق العاده اش به نظرم داستان تا الان چیز آنچنان پیچیده ای نداشت و شکست اکس نهیلو هم چیز قابل پیش بینی بود و سریع پیش رفت ویلن داستان انگیره جالبی داشت. تکامل موجودات یا نابودی آنهایی که مانع  تکامل اند یا تکامل پذیر نیستند. هیکمن هم معلومه تسلط داره روعلم و خوب با تخیل مخلوطش کرده. ادیت آقای رضایی و اسلامی عالی بود واقعا ترجمه بهنام عزیز هم مثل همیشه خیلی خوب  و روون بود ولی… مطالعه بیشتر »

Dynamic6138

سلام، من تازه با سایت شما و در کل با کمیک ها آشنا شدم. میخواستم بدونم در کل تمام کمیک های مارول و دی سی رو دارین شما؟ ینی مثل سری فیلم هاش باید کمیک های مرد آهنی و … رو بخونم بعد بیام سراغ انتقام جویان؟ در کل چجوریه؟

Alireza

سلام خوش آمدی به سایت 🙂  .کمیک‌های مارول و دیسی خیلی زیادن هر هفته هم بیش از ده جلد کمیک میدن بیرون و برای ترجمه و ادیتشون یه هنگ هم کافی نیست اگه زبانتون خوبه کمیک‌هارو داخل گت کمیکس میتوانید دانلود کنید و بخوانید که خیلی زیادن . این کمیک‌هایی هم که ترجمه میشه معمولا بهترین داستان‌ها یا رویدادها جنجالی و پرطرفدار هستند .معمولا برای خواندن کمیک‌هایی مثل انتقام جویان یا لیگ عدالت اطلاعاتت در مورد شخصیت‌ها کافی باشه نیاز نیست که کمیک‌های هر شخصیت رو بخوانید فقط سعی کنید از اول یک رویداد شروع کنید که گیج نشین .

آرمان صفا

سلام خیلی خوش آمدید
تمام کمیک های مارول و دی سی که بی نهایت کمیک میشه دوست عزیز
پیشنهاد من این که به هر شخصیت یا گروهی که علاقه مند هستید داستان های مهمشونو بخونید برا شروع
نیاز هم نیست اول کمیک های شخصیت ها رو بخونید بعد برید سراغ اونحرز مثلا
هرکدومو خواستید می تونید بخونید
 
چون ب لطف فیلمای سینمایی با سرکذشت کاراکتر ها آشنایی دارید

bobysquad

سلام!

اگر ممکن هست فایلها رو در یک سایت مثل پیکو آپلود کنید!

ارشیا بشیری

اتفاقاً برنامه اش رو داریم، ایشالا تا تولد سایت تمام کمیکامون رو توی یک آپلودر ایرانی هم آپلود می کنیم.

علی آقا

یه کمیک چقدر میتونه زیبا باشه. جاناتان هیکمن با این کمیک انتقامجویان رو وارد یه عرصه کاملا جدید کرد. با این مقدمه شگفت انگیزی که میچینه کاملا مشخصه که داستان به همینجا ختم نمیشه و این تازه شروعی بر دنیای مرموز اوست. دیالوگ ها و طراحی ها کاملا در خور این کمیک و برازنده یکی مثل جاناتان هیکمن هستش و خواننده موقع خوندن کیف میکنه. که به لطف دوست خوبم بهنام و آقایان رضایی و اسلامی خوانندگان فارسی زبان هم میتونن لذت همچین کمیکی رو تجربه کنن. ترجمه فوق العاده خوب و روانه، انتخاب کلمات و معادل ها حرف نداره.… مطالعه بیشتر »

mallekiamir

من کمیک دانلود کردم اما میخوام فایلو باز کنم مینویسه فایل یافت نشد….چکار کنم بتونم فایل هارو باز کنم کمیک بخونم

عادل اسلامی

برای خوندن کمیک در هر دستگاهی مثل PC و موبایل نیازمند اپلیکیشن مخصوصش هستید. می تونید با جستجوی عبارت ” چگونه کمیک بخوانیم ” در سایت در این مورد مطالعه کنید.

اگه نرم افزار مربوطه رو داشتید اما باز هم با خطا مواجه شدید به احتمال زیاد فایل‌ کمیک ناقص دانلود شده.

رضا

سلام. ببخشید میدونم که اینجا جاش نیست ولی یک سوال داشتم:من چندتا کمیک برای ترجمه درخواست داده بودم حالا شما واقعا براساس درخواست کمیک ترجمه میکنین یا نه چونکه خواستم بدونم ترجمهی اون کمیک ها چقدر طول میکشه.

عادل اسلامی

سلام. کمیک ها بررسی می‌ شن و در صورت موافقت اعضای بخش مربوطه، نبود مشکل و همچنین ارزش کمیک در فاز بعدی ترجمه ها قرار می گیرن.

ارشیا بشیری

سلام. ما تک‌تک درخواست‌های شما عزیزان رو بررسی می‌کنیم. ولی قرار نیست که تک تک اون‌ها رو ترجمه کنیم؛ ما عناوین رو بررسی می‌کنیم اگه تعداد درخواست ها بالا بود و اون کمیک درخواستی یه کمیک ارزشمند بود حتما در فاز های بعدی قرارش می‌دیم. در حال حاضر ما داریم فاز قبلی‌مون رو تموم می‌کنیم و تا شروع فاز سوم کمیک جدید کار نمی‌کنیم که شامل کمیک‌های درخواستی هم می‌شه. تقریباً ۵ تا از کمیک‌های فاز بعد از درخواست‌های مکرر کاربران توی لیست قرار گرفته (که هنگام رونمایی اعلام می‌شه کدوم کمیک‌ها درخواستی بودن و طرفدار زیادی داشتن)، یعنی این‌که… مطالعه بیشتر »

ngh

سلام واقعا ممنون بخاطر زحماتتون
فقط یه سوال این که چه کمیک هایی ترجمه بشن رو سایت انتخاب میکنه یا مترجم و ادیتور؟
چون که من خودم دارم روی سری blackest night کار میکنم اگه سایت مشکلی نداشته باشه و کیفیت هم تایید کنه بفرستم وگرنه که هیچی
درکل کمیک هایی که اینجا ترجمه میشن معلومه فکر شده که چه کمیک هایی باشن
با تشکر

ارشیا بشیری

در واقع به صورت مشورتی این کار انجام می‌شه. مترجم و ادیتور عناوین دلخواه‌شون رو لیست می‌کنن و بعد از مشخص کردن اولویت‌هاشون، اون لیست رو تحویل می‌دن تا عناوین‌شون توی لیست مترجمین دیگه نباشه. بعد از این‌کار، اعضای اصلی به صورت جمعی بر اساس درخواست‌های کاربران و همچنین برنامه‌ی بلندمدتی که چیده شده عناوین رو انتخاب می‌کنن. حالا بحث کار خودتون. اگه شما می‌خواید توی اسکواد، کاری انجام بدید نمی‌تونید سر خود یه عنوانی رو ترجمه کنید و بعد بگید من ترجمه کردم. شما در درجه اول باید تست ترجمه بدید تا کیفیت کارتون مشخص بشه و وارد تیم… مطالعه بیشتر »

ngh

ممنوم از پاسخ کاملتون

ابوالفضل درستکار

با عرض سلام مجدد . من یک سوال مهم داشتم و خواستم که در سایت کمیک اسکواد مطرح کنم . لطفا اگه ممکنه پاسخ بدین . : در سری جدید کمیک های ثور ( به نویسندگی دانی کیتس ) ، من دیدم که شخصیت ثور قاصد گالاکتوس شد و برای متوقف کردن زمستان سیاه به گالاکتوس کمک میکرد . در شماره سوم این کمیک ها که اخیرا منتشر شد ، من دیدم که ثور با بتاری بیل روبرو شد و بعد از یک جنگ شکستش داد . اما اگه اشتباه نکنم ، در حین این جنگ ، ناگهان ثور قدرت… مطالعه بیشتر »

Amirv77

بتا ری بیل فکر میکرد ثور با گرفتن قدرت از گالاکتوس فاسد شده و کنترل خودش رو نداره برای همین ثور موقتا قدرت های خودش ول کرد تا نشون بده حرف هایی که میزده تحت کنترل گالاکتوس نبوده که باعث شد از دو طرف هم با گالاکتوس به خاطر گستاخی اش و هم با بتاری بیل چون میخواست از درگیری بینشون جلوگیری کنه مشکل پیدا کنه

ابوالفضل درستکار

مرسی بابت اینکه به طور کامل پاسخ سوالات کاربران را میدهید . فقط دو سوال دیگر : اینکه آیا گالاکتوس میتواند قدرت هایی که به قاصدانش میدهد را پس بگیرد ؟! چون در جایی از این کمیک ها دیدم که شخصیت ثور به گالاکتوس گفت که او نمیتواند بر خلاف میل خودش ( ثور ) ، هیچ قدرتی را از او بگیرد . ! البته اگه من اشتباه متوجه نشده باشم .سوال بعدی اینکه الان قدرت ثور نسبت به قبل چقدر تغیر کرده ؟! یعنی هم « نیروی اودین » ، را در اختیار دارد و هم کازمیک انرژی گالاکتوس… مطالعه بیشتر »

ابوالفضل درستکار

فقط اگه ممکنه میخواستم در ادامه سوالات قبلی ام یک سوال دیگر هم بپرسم :
اینکه من متوجه شدم که ظاهرا در جایی از این کمیک های جدید ثور ، گالاکتوس متوجه میشه که در آینده دور ، شخصیت ثور باعث مرگ او ( گالاکتوس ) میشودو به زندگی گالاکتوس برای همیشه پایان میدهد . ! میخواستم شما راجب این موضوع یکم توضیح بدین ؛ چون ممکنه من خیلی خوب متوجه نشده باشم . یعنی گالاکتوس چطور چنین چیزی را متوجه شده است ؟

Amirv77

بله تمام قدرت های قبلی اش رو هم داره.اون تیکه رو هم درست متوجه شدید در مورد اینکه ثور اجازه نداد که قدرتش رو بگیره.
من کامل نخوندم کمیک رو هنوز ولی هیچ چیزی از کشته شدن گالاکتوس به دست ثور ندیدم وقتی دوباره چک کردم الان!

ابوالفضل درستکار

باز هم مرسی بابت پاسخ شما . اما در مورد اینکه ثور در آینده های دور به زندگی گالاکتوس پایان میدهد را تقریبا مطمئنم چون در خیلی از منابع خارجی هم دیدم که گفته بودند که گالاکتوس خودش گفته که ثور ، باعث نابودی او برای همیشه خواهد شد . حالا نمیدانم که شما فقط شماره سوم این کمیک ها را خوانده اید و یا شماره های اول و دوم را هم خوانده اید ؟! ، چون فکر کنم که در شماره اول و یا دوم این کمیک ها چنین چیزی گفته میشود . شایدم اصلا در کمیک های ثور… مطالعه بیشتر »

Amirv77

بله اون داستان درگیری ثور با گالاکتوس که نکرو سورد هم هست مال داستان های جیسون آرونه.شماره اول هم یه نگاه انداختم و گالاکتوس گفت هر کس زمستون سیاه رو به شکل مرگ خودش میبینه دفعه اول که دیده زمستون سیاه رو فقط ازش سیاهی دیده ولی دفعه دوم اون رو به شکل ثور دیده و حالا این طرف اومده گفته شاید این اشاره داشته به اون داستان جیسون آرون که ثور به شکل غیر مستقیم باعث مرگ گالاکتوس میشه و گالاکتوس اومده با انتخاب ثور جلوگیری کنه از اون اتفاق

MMAJ

سلام
برای دنبال کردن تایم لاین مارول، پیشنهاد میکنین از کجا شروع کنم؟(منظورم اینه ک از کدوم ریبوت و…)
ممنون میشم جواب بدین

ارشیا بشیری

در سریعترین حالت بهتره از تایم لاین میراث (Legacy) شروع کنی.
و کمیک History of the Marvel Universe رو مطالعه کنی. توی تایم لاین میراث تقریبا اکثر شخصیت‌ها اوریجین‌شون ریبوت شده یا به گذشته‌شون اشاره‌ای شده، در کنارش هم انتشار کمیک‌هایی مثل همین تاریخچه‌ی جهان مارول، به فهم تایم لاین این کمپانی کمک بزرگی کرده و طرفدارها گیج نمی‌شن.

MMAJ

سپاس

ارشیا بشیری

دوستان، در حال حاضر لینک‌های این کمیک بروزرسانی شده و شما می‌تونید با لینک مستقیم و ترافیک نیم‌بها اون رو دانلود کنید. فقط کسانی که نسخه قبلی رو دانلود کردن (در آپلودر مدیا فایر) بهتره شماره سوم رو مجدداً دانلود کنن. یک سری مشکلات در نسخه قبلی وجود داشت که توی نسخه جدید برطرف شدن.