نوروز ۹۷: کمیک اولین حضور بتمن

با افتخار چهارمین کمیکِ “ویژه نامه نوروز ۹۷” را تقدیم تان می کنیم:

مهم ترین کمیک تاریخچۀ بتمن یا به عبارت دیگر، یکی از شناسنامه های تاریخ کمیک که به دست دو تن از اسطوره های کهن دنیای کمیک یعنی باب کین و بیل فینگر خلق شد. اولین داستان نوشته شده برای محبوب ترین پارتیزان دنیای کمیک یعنی شوالیه تاریکی در شماره ۲۷ از کمیک های کارآگاهی در ماه می ۱۹۳۹ اتفاق افتاد. داستانی که در آن مردی با لباس خفاشی به نام Bat-man که در کودکی پدر و مادرش را از دست داده، به دنبال برقراری عدالت است و در کنار آن، نیروی پلیس بی درنگ در حال یافتن هویت این شخص جدید با لباس خفاشی می باشد.

شاید هیچکس در آن روزها فکر نمی کرد این شخصیت عجیب و غریب در آینده به یکی از محبوب ترین شخصیت های دنیای کمیک بوک در جهان تبدیل شود. این کمیک، داستانِ چگونگی خلق شوالیه شنل پوش است!

اولین حضور بتمن

عنـوان: سری اول کمیک های کارآگاهی – شماره ۲۷

انگلیسی: Detective Comics (Vol. 1) 27

سال انتشار: ۱ می ۱۹۳۹ – ۱۱ اردیبهشت ۱۳۱۸

نویسنده: بـیــل فـیـنـگــر

طراح: بــاب کیــن

متـرجم: مـحـمـد مـسـیـح نیــا

ادیتـور و گـرافیست: عــادل اســلامـی

گـرافیست کاور: آریــان نعـمتـی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ندارد

امتیاز از (Good Reads): ندارد

بتمن
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۲۷ سری کمیک «کمیک های کارآگاهی» : شاید اگه این کمیک… این ایده… این نویسنده و طراح نبودن من هیچوقت نمیتونستم با یک کاراکتر کمیک اینقدر ارتباط برقرار کنم. این کمیک، اولین حضور مورد علاقه ترین شخصیت دنیای کمیک منه؛ بنابراین این کمیک برای من خیلی خیلی ارزش داره و بسیار خوشحالم که برای چندمین بار تونستم این کمیک رو (اینبار با ترجمه و ادیت عالی کمیک اسکواد) بخونم. “بیل فینگر” (و البته “باب کین”) به عنوان نویسنده این کمیک، با وجود اینکه کمیک تنها از ۷ صفحه تشکیل شده (البته فقط بخش بتمن ـش) یک داستان کارآگاهی… مطالعه بیشتر »