نوروز ۹۷: کمیک اولین حضور سوپرمن

در روز ششم نوروز ۹۷، مهم ترین کمیک بوک تاریخ ابرقهرمانان را تقدیم تان می کنیم:

اولین شماره از کمیک های اکشن (Action Comics) بدون شک یکی از مهم ترین کمیک‌های تاریخ می باشد کمیکی که پایه گذار شخصیت های ابرقهرمانی امروزی بود و در آن اولین ابرقهرمان تاریخ خلق شد؛ کمیکی که در آن یکی از بزرگ ترین شخصیت‌های فرهنگ عامیانه‌ی قرن گذشته یعنی سوپرمن متولد شد. جری سیگل و جو شوستر، در سال ۱۹۳۸ این کاراکتر را طراحی کردند و در شماره‌ی یک از کمیک های اکشن از آن پرده‌برداری شد.
یک داستان نسبتاً کوتاه و نه چندان پیچیده و عمدتاً اکشن که در آن تعدادی از مهم ترین ویژگی‌های امروزِ سوپرمن پایه گذاری شد. آخرین بازمانده‌ی یک سیاره‌ی نابود شده بوسیله‌ی یک موشک به زمین فرستاده می‌شود و بعدها تبدیل به قهرمانی می‌گردد که تا آن زمان نظیر او دیده نشده بود. قدرت و سرعت مافوق بشری و پرش‌های بسیار بلند، ویژگی‌هایی بود که او را از هر قهرمان دیگری متمایز می‌ساخت.

این داستانِ اولین ابرقهرمان دنیای کمیک است، پدر تمامی ابرقهرمانان امروزی؛ این داستان چگونگی خلق سوپرمن است.

اولین حضور سوپرمن

عنـوان: کمیک های اکشن – شماره ۱

انگلیسی: Action Comics 01

سال انتشار: ژوئن ۱۹۳۸ – خرداد ۱۳۱۷

نویسنده: جـری سیــگـل

طراح: جـو شـوسـتـر

متـرجم: مـحـمـد مــسـیـح نیــا

ادیتـور و گرافیست: عــادل اســلامـی

گـرافیست کاور: آریــان نعـمتـی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ندارد

امتیاز از (Good Reads): ندارد

سوپرمن
6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیرعلی قبادی

سلام من عاشق این شخصیتم!! اصلا مگه کسی هست که فن کمیک باشه و این شخصیت مهربون و دوست داشتنی دی سی رو نشناسه. واقعا شخصیتش عالیه. تنها بازمانده ی یک فاجعه ی عظیم در سیاره ای به نام کریپتون که توسط یک موشک به سیاره ی زمین امده که از خوش شانسیش به یک پدر و مادر مهربون دیگه برخورد کرده. گرچه که تنها بازمانده هم نیست. دختر عموش معروف به سوپرگرل و تازگیا هم که پدرش کال ال معروف به اقای از(!!!!). خب هنوزم دارم حرف میزنم با اینکه این کمیک رو هنوز نخوندم!! واقعا باید کمیک شاهکاری… مطالعه بیشتر »

Doomsday

هر چقدر راجع به این شخصیت و داستان هاش گفته بشه کمه و درجه اهمیتش به حدی هست که فقط زمانی یک کمیک فن اونو درک میکنه تازه میشه اسم کمیک فن رو برازندش دونست! از نظر سلیقه فردی سوپرمن تو تاپ تن من رتبه اول رو داره درسته که قبلنا اسپایدرمن و بتمن برام اول بودن ولی هر چقدر تجربم بیشتر شده علاقه و احساسم بیشتر به سمت این شخصیت ناخودآگاه رفته! واقعا خوشحالم تو سایتی عضوم که برای این شخصیت اهمیت قائل اند حداقل از کمیکای زیبایی که تا اینجا براش آماده کردین این حرفو میزنم،چون هم به… مطالعه بیشتر »

پارسا ذی‌قیمت

خوب خوب خوب، بالاخره وقت کردم بشینم همه‌ی کمیک‌های سایت رو بخونم و دونه دونه براشون نقد بنویسم و خوب برای شروع چه چیزی بهتر از این کمیک که خودش سرآغاز همه چیز بوده؟ خوندن این کمیک به معنی واقعی کلمه یک تجربه ی جدید و لذت بخش بود و خیلی نکات جالب و قشنگی و در خودش داشت. اولین نکته‌ای که به چشم اومد این بود که چطور از همون روز اول شخصیت پردازی کلارک کنت و سوپرمن رو به بهترین شکل به تصویر کشیدن. کلارک کنت به سادگی میتونست حداقل یکم! خودشو با جربزه تر نشون بده تا… مطالعه بیشتر »

مرتضی

به به یکی از بهترینا
اولین حضور سوپرمن ☺ بچه ها خسته نباشید خیلی خوب بود هم ادیت هم ترجمه
این روند خیلی خوبه که اولین حضور قهرمانا رو دارید کار میکنید دمتون گرم

امیرعلی قبادی

خب سلام. من گفته بودم با نقدم برمیگردم؛حالا برگشتم!! کمیک واقعا عالی بود. و من حالا عصر طلایی کمیک رو با خوندن این کمیک فهمیدم. البته یه بار دیگه با خوندن کمیک واچمن هم فهمیده بودم. یک کمیک نوستالژی و خاطره انگیز(البته نه برای من) و پر از ظراحی های عالی. داستان یک داستان جمع و جور و در حد یک خلاصه از پیشینه بوجود امدن سوپرمنه و بعد از دو صفحه میریم سراغ شخصیت های مکمل داستان یعنی شخصیت ها لوییس لین و البته شخصیت بد داستان که تا حالا اسمشو نشنیده بودم، و متاسفانه الانم اسمشو یادم رفته.… مطالعه بیشتر »

محمد مسیح نیا

سلامی دوباره به تمام دوستداران کمیک! خب راستش من خودم خیلی غافلگیر شدم وقتی دیدم این کمیک جزوه کمیک های نوروزی سایت قرار گرفته! به ما فرمودند دوباره یه دستی به ترجمه این کمیک و کمیک بتمن بکشم من هم با جون و دل این کار رو انجام دادم. و بعد دیدم این کمیک روی سایت قرار گرفته خیلی به خودم افتخار کردم. که ترجمه ی من به سایتی تعلق داره که عاری از هرگونه تعصبه و فقط و فقط به کیفیت و طرفدارانی چون شما اهمیت میده. از تک تک دوستانی که برای این کمیک و کمیک اولین حضور… مطالعه بیشتر »