نوروز ۹۷: کمیک اولین حضور واندرومن

یکی از مهم ترین داستان های تاریخ کمیک را به عنوان پنجمین کمیکِ “ویژه نامه نوروز ۹۷” تقدیم تان می کنیم:

خالق واندرومن به نام ویلیام مولتون مارستون (با نام مستعار چارلز مولتون)، روان پزشک آمریکایی، در دهه‌ی ۴۰ میلادی در شماره ۸ از کمیک های تمام ستاره، ابرقهرمانی خلق کرد که تمام دختران آن دهه عاشقش شدند!

در این کمیک، پرنسس دایانا، دختر ملکه هیپولیتا اهل تمیسکیرا از نژاد زنان آمازون، زنی کنجکاو و ماجراجو می باشد و سعی در شناخت دنیای اطرافش دارد؛ او می خواهد بیشتر بداند و بیشتر کشف کند و بر حسب اتفاق با فرمانده استیون ترِوِر از سازمان اطلاعات ارتش آمریکا آشنا می شود و مقدر شده که با مهارت ترین و قوی ترین زن از جنگجویان آمازون با او همسفر شود و او را به دنیای انسان ها برگرداند تا در این صورت بتواند به جنگِ دنیای انسان ها پایان دهد و برای دستیابی به صلح و در کنار آن برای آزادی تمام نسل زنان، بجنگد.

این داستان، اولین خاستگاه یکی از محبوب ترین ابرقهرمانان مونث دنیای کمیک یعنی واندرومن می باشد؛ دایانا در این کمیک نماد تمام دخترانیست که می خواهند قهرمان باشند. پرنسس دایانا با این الگو و با این نماد به تصویر کشیده شده و تبدیل به اولین ابرقهرمان مونث دنیای کمیک و پایه ثابت شخصیت های فمینیسم محور شد.

اولین حضور واندرومن

عنـوان: کمیک های تمام ستاره – شماره ۸

انگلیسی: All Star Comics 08

سال انتشار: اکتبر ۱۹۴۱ – مهر ۱۳۲۰

نویسنده و طراح: چـارلـز مـولـتون

متـرجم: بهــنـام احــمــدی

ادیتـور: مــحمــد شــهبـازی

گـرافیست کاور: آریــان نعـمتـی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ندارد

امتیاز از (Good Reads): ندارد

واندرومن
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
آرمان صفا

تبریک
سایت بسیار خوبی دارید

Doomsday
Doomsday

من این کمیک رو تا بحال نخونده بودم ولی با وجود سادگی داستان و نوع داستان پردازی که مخصوص دوران ابتدایی کمیک بوده داشت، واقعا داستان جالبی بود و تونست منو به خودش جذب کنه ترجمه و ادیت هم بسیار عالی بود مثل همیشه و تشکر بابت ارائه این کمیک زیبا و مهم!??? پ.ن:حالا نمیخوام بگم شما تفاوت قائل میشید بین کمپانی ها ولی کیفیت کارتون رو آدم میبینه دلش میخواد کمیک درخواستی بزنید آدم دلش روشن شه این مدتم ماشاالله سبک قدیمی زدید آدم دلش هوای چهار شگفت انگیز (سه گانه گالاکتوس)کرد،یا نخستین حضور های مارول مثل همین نخستین… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۸ سری کمیک «کمیک های تمام ستاره» : نقد یکی از تاثیر گذارترین کمیک های عصر نقره ای دنیای کمیک : اگر فیلم “Professor Marston and the wonder women” رو دیده باشید، میدونید که پروفسور مارستون چقدر در نوشتن کمیک های واندروُمن دقت میکرده تا چه مفاهیمی رو به خواننده ها برسونه و چقدر از دو زن زندگیش برای شخصیت واندرومن الهام گرفته و چقدر با جان و دل، کمیک های واندرومن رو مینوشته. در این کمیک ورود استیو ترور رو به جزیرۀ تمیسکیرا میبینیم. و میبینیم که چطور دایانا بهش ملحق میشه تا برای برقراری صلح در… مطالعه بیشتر »

محمد مسیح نیا

کمیک اولین حضور واندروومن به معنای واقعی کلمه برای من بشدت فوق العاده بود؛بار اولی بود که این کمیک رو میخوندم و واقعا حس خوبی از خوندنش بهم دست داد. در وصف بهــنـام احــمــدی میتونم بگم اون اراده ی راسخ داره،برای کاراش هدف داره و هیچوقت اون رو نمیتونید دست خالی ببینید.بخاطر ترجمه ی شیرین و معرکه ات برای این کمیک ازت ممنونم، ممنونم که کاری کردی که وقتی این کمیک رو برای اولین بار خوندم همیشه ازش خاطره ی لذت بخشی در ذهنم جای بگیره. از همسایه ی عزیز ام مــحمــد شــهبـازی؛ بخاطر ادیت معرکشون تشکر میکنم الحق که در کاری که میکنی… مطالعه بیشتر »