کمیک بتمن: شوالیه سفید – شماره چهارم [پایان نیمه اول]

در جهانی که بتمن پا را از اخلاقیات فراتر گذاشته، جوکر باید تبدیل به ناجی جدید شهر گاتهام شود. جوکر، شخصیتی است که با القاب دیوانه، دلقک قاتل و شاهزاده‌ی جرم‌وجنایت شناخته می‌شود اما به‌عنوان شوالیه سفید و نماد خیرخواهی؟ هرگز با این نام و نشان از او یاد نشده است؛ اما در اثر جدیدِ شان مورفی ورق برای جوکر برگشته است.

در دنیای مورفی، جوکر از جنون و رفتار سادیسمی خود رهایی یافته و به‌نوعی درمان شده است. او که اکنون با نام جک نِپیر شناخته می‌شود، در صدد جبران اشتباهات گذشته‌ی خود می‌باشد. جک نپیر، فردی خلاق و از شهروندان صالح شهر گاتهام است که از درون لایه‌های از هم گسیخته‌ی ذهن جنون‌آمیز جوکر به زندگی بازگشته و می‌خواهد با تبدیل شدنش به شوالیه‌ای سفید برای شهر گاتهام، او را از دست بزرگ‌ترین دشمن آن نجات دهد؛ یعنی بتمن! یاغی‌گری که به اسم عدالت، آرامش شهر را به هم ریخته و بابت اعمالش به کسی پاسخگو نیست؛ کسی که اینقدر در تمایلات خودگمارده‌ی خود غرق شده که هیچ ارزشی برای جان مردم بی‌گناه قائل نمی‌شود.

این سری هیجان‌انگیز و جنجالی در قالب هشت شماره نوشته و طراحی شده است و در آن شهر گاتهام را در لابه‌لای سیاست‌ها و تبعیضات نژادی، با خیل عظیمی از شخصیت‌های معروفش به‌تصویر می‌کشد. شان مورفی در این سری، داستان مواجهه‌ی قانونی یک قهرمان و یک تبهکار را نقل می‌کند؛ او مواجهه‌ی بتمن و جوکر را نقل می‌کند؛ اما کدام‌یک قهرمان است و کدام‌یک تبهکار؟

قسمت اول

کمیک بتمن: شوالیه سفید - قسمت اول

عنوان: بتمن: شوالیه سفید – قسمت اول

انگلیسی: Batman: White Knight 01

تاریخ انتشار: ۴ اکتبر ۲۰۱۷ – ۱۲ مهر ۱۳۹۶

نویسنده و طراح: شان مورفی

مترجم: پارسا ذی‌قیمت

ادیتور و گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru) از: ۸.۵/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴.۳/۵

 

 

قسمت دوم

کمیک بتمن: شوالیه سفید - قسمت دوم

عنوان: بتمن: شوالیه سفید – قسمت دوم

انگلیسی: Batman: White Knight 002

تاریخ انتشار: ۱ نوامبر ۲۰۱۷ – ۱۰ آبان ۱۳۹۶

نویسنده و طراح: شان مورفی

مترجم: افشین عنایتی

ادیتور و گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru) از: ۸.۶/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴.۳/۵

 

 

قسمت سوم

کمیک بتمن: شوالیه سفید - قسمت سوم

عنوان: بتمن: شوالیه سفید – قسمت سوم

انگلیسی: Batman: White Knight 003

تاریخ انتشار: ۶ دسامبر ۲۰۱۷ – ۱۵ آذر ۱۳۹۶

نویسنده و طراح: شان مورفی

مترجم: افشین عنایتی

ادیتور و گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru) از: ۸.۷/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴.۲/۵

 

 

قسمت چهارم

کمیک بتمن: شوالیه سفید - قسمت چهارم

عنوان: بتمن: شوالیه سفید – قسمت چهارم

انگلیسی: Batman: White Knight 004

تاریخ انتشار: ۳ ژانویه ۲۰۱۸ – ۱۳ دی ۱۳۹۶

نویسنده و طراح: شان مورفی

مترجم | ویراستار: افشین عنایتی | ارشیا بشیری

ادیتور | گرافیست: امیرحسین خلیلی | عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru) از: ۸.۷/۱۰

امتیاز (G.Rs) از: ۴.۲/۵

 

 

توجه: نیمه دوم این کمیک (شماره‌های ۵ الی ۸) در فاز چهارم کمیک اسکواد منتشر خواهد شد.
39 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیرعلی قبادی

به به… میبینم که کمیک اسکواد با لیبل تابستانی خودش شروع کرده. خب من این کمیک رو خوندم. خیلی کمیک فلسفیی هستش این کمیک. کلا شان مورفی استاد نوشتن اینجور کمیکاست مانند تام کینگ. خب اگه میخاهید اسپویل نشید بقیش رو نخونید. کمیک از جایی شروع میشه که جوکر با هویت جک نپیر به دیدن بتمنی میاد که در کمال ناباوری زنجیر شده و به قول معروف زندانیه. از بتمن درخواست کمک میکنه.  بعد داستان فلشبکی ۱ ساله میخوره. در فلشبک مثل همیشه شاهد دعوای بتمن و حوکر هستیم اما چیزی این دعوا را خاص و به نوعی به اخرین… مطالعه بیشتر »

شایان محمودی

کلا بتمن شخصیتیه که نشون داده داستان های فلسفی در موردش خیلی خوب جواب میدن داستان هایی که هر کسی بتونه ازش یع برداشت بکنه و چند بعدی باشه که معروف ترینشون همون داستان بی نظیر کیلینگ جوک به قلم الن مور ه این کمیکم از نظر من بی شک یکی از بهترین های بتمن تو دو سه سال اخیر بود و ممنون از پارسا و عادل برای ترجمه و ادیت این کمیک. پ ن: چند روز پیش شماره ۴۹ بتمن رو خوندم و واقعا عالی بود یعنی به جرات بگم همین فرمون بره میشه بهترین ارک تام کینگ برای… مطالعه بیشتر »

Batman

سلام خدمت تمام اعضای کمیک اسکواد که شادی رو به تمام کمیک فنهای ایرانی به واسطه ترجمه بزرگترین کمیکهای شرکتهای مختلف فراهم کرده است و خوشحالم که عضوی کوچک در جامعه بزرگ کمیک اسکواد باشم به دلیل اینکه سلیقه خود را به کمیک فنها تحمیل نمیکند و با انتشار کمیکهای برتر از تمام ابرقهرمانان انتخاب را به عهده کمیک فنها واگذار کرده است و اولویت خود را کمک به بلوغ رساندن جامعه کمیک ایران اختصاص داده است و امیدوارم در این سایت همواره بحث ها سازنده باشد و تخریب علایق کمیک فن را نداشته باشد و واقعا ممنون که کمیک… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارهٔ ۱ کمیک ”بتمن : شوالیهٔ سفید” : این کمیک، بی شک یکی از بهترین کمیک های بتمن در دههٔ اخیر هست… ”بتمن و جوکر، دو روی یک سکه ـن” جمله ای که بسیاری از کارشناسان، برای توصیفِ رابطهٔ بتمن و جوکر ازش استفاده میکنن… ”شان مورفی”، به بهترین شکل در این کمیک، با این جمله بازی میکنه و به شکلی ظریف، از همین جمله برای خلق داستانش استفاده میکنه. بتمن و جوکر دو روی یک سکه ـن، که اگر یکی از این رو ها وجود نداشته باشد، روی دیگری هم درکار نخواهد بود؛ در این کمیک میبینیم که… مطالعه بیشتر »

We hoped for Superman and got the Bat

من این سری رو چند دقت پیش تموم کردم خیلی عالی بود.

em evil

جلد دوم ترجمه نمیشه؟؟؟

عادل اسلامی

بزودی در سایت منتشر میشه دوست عزیز.
جا داره ازتون بابت این تاخیر عذرخواهی کنم، به علت یکسری مشغله و مشکلات این کمیک مقداری تاخیر خورد اما در حال حاظر به روال سابق برگشته و بزودی شاهد منتشر شدن قسمت های بعدیش هستید.

deathstroke

بعد از دانلود به چه کل میه تو کامپیوتر اجرا کرد

deathstroke

شکل میشه

عادل اسلامی

این پست رو مطالعه کنید.

http://ComicSquad.ir/ComicReader

Alireza

ممنون از شما که کمیک‌ها رو با بهترین کیفیت ترجمه و ادیت میکنید. که آدم لذت میبره از این کارتون ،ولی من یه انتقاد دارم انم اینکه شما چند تا کمیک جدید ترجمه میکنید انگار کمیک‌های قبلی رو یادتون میره ادامه بدید ، چون الآن یک ماه دو هفته هست که میگذره اما شماره دو این کمیک ترجمه نکردید ولی همین کمیک بتمن :شهر جغد‌ها رو در عرض دو هفته شماره دوشم ترجمه کردید. ولی بازم ببخشید از این انتقادی که کردم چون خیلی منتظر شماره دوم این کمیک هستم.

شایان محمودی

انتقاد شما کاملا بجاست و این ما هستیم که باید عذر خواهی کنیم.

این کمیک یه مشکلی پیش اومد میان راه براش تاخیر افتاد انتشارش ایشالله به زودی شماره ی دو اش قرار داده میشه و انتشارش به طور منظم ادامه پیدا میکنه.

Alireza

خب ممنون از مترجم و ادیتور که بلاخره این کمیک رو برای ما کامل گذاشتن شماره دوم خوب بود اما نسبت به یک کمی پسرفت داشت اینکه بتمن موقعی که میفهمه ازش سواستفاده شده و یه مشت میزنه واقعا عالی بود این نشان میده که نویسنده نمیخواسته که یک قهرمان عوضی تمام عیار تحویل بده نقشه‌های جوکر هم برای بتمن خوب بود و اینکه با افراد خلافکار گاتهام از جمله دوچهره میخواد مذاکره کنه اما آنها زیر بار نمیره هم خوبه این سری رو حتما بخوانیدش این کمیک‌ها ریسکی واقعا خوبن چون باعث میشه که یک ایده جالب  ایجاد میشه… مطالعه بیشتر »

gamno

یه سوال داشتم

این کمیک تو جهان اصلی دی سی رخ میده یا نه ؟
یعنیدمثلا به کمیمایی مث flashpoint ربط داره؟

Alireza

نخیر ربطی به رویداد اصلی نداره یک سری جداگانه هست .

gamno

دمت گرم همیشه جواب میدی

Doomsday

قطعا یکی از بهترین کمیکاییه که از بتمن خوندم تو این مدت واقعا باهاش حال میکنم

ممنون بابت ترجمه و ادیت فوق العادتون مثل همیشه…

فقط هر شماره میخواید همین اندازه طول بدید ترجمه شو؟

عادل اسلامی

خوشحالم که این کمیک مورد پسندتون واقع شده.

حقیقتش همینطور که در کامنت های بالا گفته شد به علت مشغله هایی که برای مترجم قبلی یعنی پارسا جان پیش اومد مقداری روند ترجمه و انتشار این کمیک از حالت منظم خارج شد اما این اطمینان رو بهتون میدم که بزودی میتونید شماره های بعدی رو با انتشار منظم مطالعه کنید.

محمد شهبازی

خیلی خیلی ممنونم از عادل و آقای عنایتی عزیز که از دل و جون برای این کمیک عالی مایه میذارن و در پاسخ دوست خوبمون دومزدی باید بگم متاسفانه همونطور که عادل توضیح دادن مشکلاتی پیش اومد که اونطور که باید نشد ولی مطمئن باشید با همین کیفیت عالی بچه ها خدا بخواد در بازه زمانی کوتاه تر کمیک رو آماده میکنند

9731javad

سلام خدمت دوستان گرامی و دست اندر کاران محترم کمیک اسکواد این کمیک چند جلد داره ؟ و کی به طور کامل قرار می گیره؟

ممنون???

عادل اسلامی

سلام دوست عزیز.

این مینی سری شامل ۸ شماره هستش که به مرور قرار می گیره. تمام سعی‌مون رو می کنیم که هرچه زودتر قسمت هاش کار بشه.

Alireza

خب این شماره کمی از دوتا قبلی ضعیف‌تر بود بزرگترین مشکلش خود بتمنه قبول دارم شان مورفی ایده جالبی داره که بتمن منفی باشه و جوکر مثبت ولی خوب بهش نپرداخته بیماری آلفرد به تنهایی نمی‌توانه عامل این همه وحشی‌گری بتمن باشه امیدوارم آخر داستان بتمن به سر عقل بیاد  و از ان طرف جوکر هم برای خراب کردن بتمن تمام مزدورهای گاتهامو (دوچهره، بین ، پنگوئن و….) به شهر میندازه که نشان میده جوکر هم با خوردن ان  قرص‌ها هنوز هم آدم کاملا خوبی نیست . یک چیز عجیب هم هزینه خسارتهایی که داخل شهر توسط بتمن انجام شده… مطالعه بیشتر »

Alireza

خب حرف‌های شما تا حد زیادی منو قانع کرد اما بزرگترین مشکلم با همان بتمنه اینجا بتمن یه عوضی تمام عیاره از خود دشمن‌هاش هم وحشی‌تره کمی عصبشو قلقلک بدی با یه مشت بیهوشت میکنه تا پنج سال تو کمائی:-\ .اوایل داستان تا حدودی میشد با بتمن راه امد که آره دشمنش جوکره و میخواد هر جوری شده ان رو دستگیر کنه یا میخواست به مستر فریز کمک کنه یا دهن یه پولدار که از این وظعیت سواستفاده میکنه  به زمین کشوند اما هیچ چیز مثبتی داخل این شماره از بتمن ندیدیم کاملا داخل کمیک مشهوده که بتمنو شان مورفی… مطالعه بیشتر »

بهشاد بشردانش

سلام ممنونم از ترجمه این کمیک فقط اگه میشه یکم زود تر نرجمه کنید بقیشو

saman465

با سلام میتونم بپرسم شماره های بعدی این کمیک کی اماده میشه ؟

dc fans 2020

بسیار عاااااااالی
اگه شد میشه کمیک batman earth one رو هم ترجمه کنین؟
عالی میشه

امیررضا شکری

خیلی وقته که از ترجمه جلد ۳ اینکار میگذره…
میخواستم بدونم جلد ۴ رو کی ترجمه میکنید؟

darkness of the night (i

هشدار اسپویل جدی خب این کمیک خیلی خوب بود جزو top 10 کمیک های جوکر و بتمن من بود…واقعا خیلی داستان ایده جالبی داره : چی میشه اگه جوکر از جنون دست بکشه و خوب بشه؟ نویسنده هم خوب تونست این ایده رو اجرا کنه.دست مریزاد.یه چیزی که خیلی از این کمیک خوشم اومد همکاری و خوب شدن بتمن و جوکر(جک نپیر) بود که توی اخرای داستان افتاد که واقعا اتفاق نادر و زیبایی بود..وقت هایی که جک تبدیل به جوکر می شد برای من خیلی جالب بود و هم شخصیت جک عالی بود و هم جوکر.هارلی کویین توی این… مطالعه بیشتر »

Doctor_Amir

سلام لطفاً سری کمیک جدید بت من
مخصوصاً از شماره ی ۸۹ به بعدش رو ترجمه کنید
پانچلاین عجب چیزیه 😱

Doctor_Amir

سلام لطفاً سری کمیک جدید بت من مخصوصاً از شماره ی ۸۹ به بعدش رو ترجمه کنید
پانچلاین خیلی خوبه💜

امیررضا شکری

والا به من ربطی نداره این قسمت ترجمه کمیک ، ولی این کمیکایی که شما میگید نشدنیه. چون که اولا باید یک دید کلی از آرک های قبلیش و آرک شهر بین داشته باشیم ، و بعدش از شماره ی ۸۶ ( نه شماره ۸۹) ترجمه بشه. داستانش هم با اینکه جالبه ، ولی خیلی داستان های بهتری ازش توی شخصیت بتمن هست. شخصیت پانچلاین هم که والا تازه خلق شده و چیز زیادی ندیدیم تا حالا ازش. راستش من خودم هنوز باهاش ارتباط بر قرار نکردم ولی احتمال میدم به مرور زمان بتونم باهاش ارتباط برقرار کنم.

Doctor_Amir

آره راست میگی ولی تو این مدت کمی که از خلقش توسط جیمز تینیون گذشته حسابی طرفدار پیدا کرده.