نوروز ۹۷: کمیک جهان دی سی تولدی دوباره

با افتخار روز ۸ فروردین ۱۳۹۷ را با هشتمین کمیک “ویژه نامه نوروز ۹۷” به پایان می رسانیم:

کمیکِ تولد دوباره‌ی جهان دی سی، به قلم جف جانز و چند تن از طراحانِ سوپر استار این کمپانی، داستانِ بازگشت دنیای دی‌سی به قبل از رویداد فلش پوینت می باشد؛ زیرا این رویداد باعث ایجاد تغییر و تحولات عظیمی در اوریجین و شخصیت پردازی کاراکترهای مختلف دی‌سی شده بود اما والی وست یا همان کید فلش اصلی که در اسپید فورس گرفتار شده بود، پی برد که رویداد فلش پوینت، دلیل این تغییرات و اتفاقات نیست، بلکه فردی بسیار قدرتمند در پشت پرده‌ی تمام این حوادث قرار دارد.

والی وست که شاهد تغییرات دنیای خود می‌باشد، به دنبال راهی است تا خود را از بند اسپید فورس آزاد کند و بتواند چیزهای از دست رفته ای مانند عشق ها و رابطه ها و دوستی های گذشته را به دنیای خود بازگرداند.

این کمیک پایه و اساس کمیک های منتشر شده‌ی دی‌سی بعد از ریبوت تولدی دوباره می باشد و خواندن آن برای فهم بیشتر کمیک های ترجمه شده از سری «تولدی دوباره» الزامی است.

جهان دی سی: تولدی دوباره

عنـوان: جهان دی‌سی – تولدی دوباره

انگلیسی: DC Universe – Rebirth

سال انتشار: ۲۵ می ۲۰۱۶ – ۵ خرداد ۱۳۹۵

نویسنده: جـف جــانــز

طراحان: گـری فـرانـک، ون سـایور، ایوان رِیــز، فـیـل خـیـمنـز

متـرجم: عــلـی آقــا

ویراستار: بـهـنـام احـمـدی

ادیتـور و گرافیست: امیــر صــادقــی

گـرافیست کاور: عــلـی مـجـیــدیــان

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۸/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۲/۵

جهان دی سی
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
amir batman
amir batman

به به خیلی خوشحالم که این کمیک رو گذاشتید من واقعا عاشق این کمیکم. خیلی کمیک زیبا و مفهومییه.  با اون جمله های ساده و داستان پیچیده و در هم ریخته ی جف جانز کبیر. منوون که این کمیک رو گذاشتید. من این کمیک رو با ترجمه ی علی اقای گل اون سایته خونده بودم پارسال اینا ولی توی این یاست خوندن یک حال دیگه ای میده. واقعا تشکر یکنم از اقایان صادقی و مجیدیام که کمیک رو نخونده میگم ادیت و گرافیکشون عالیه. داتان کمیک هم خیلی در هم تنیده هستش. متن داستان زیاده و حتا باید فضا و… مطالعه بیشتر »

amir batman
amir batman

رفتم دیشب کامل کمیک رو خوندم و واقعا همونطور که گفتم داستان همونطوریه،پس با نقد کامل تر من همراه باشید:اول از همه باید از اقای صادقی عزیز تر ازجان تشکر کرد بخاطر ادیت و گرافیک بی نظیرشون و اینکه چقدر عالی با این کمیک سخت کنار اومدن. همونطور که گفتم داستان یک راوی داره که هویتش نامعلومه ولی وقتی هویتش معلوم بشه مطمئن باشید که مغزتون رو درگیر و کاملا منفجر میکنه!!بعد اون شخص به دنبال راهی برای اومدن به زمین میگرده و در اینجا از اشخاصی برای کمک میخواد استفاده کنه مانند سایبورگ مستر تاندر و بومرنگ و حتی… مطالعه بیشتر »

rock
rock

کمیک بسیار زیبا و قشنگی بود و بطور خیلی خلاصه و زیبا ماجرا های داستان های ریبرث رو آغاز کرد. از برادر دوقلوی دایانا گرفته تا رابطه آموآمن با مرا…. همین طور که در بالا اشاره شد حتما باید چند دور این کمیک رو خوند تا به جوهره ذات این داستان دست پیدا کرد. نظر من اینه که بیس اصلی کمیک رابطه برادری بین والی و بری بود و بقیه داستانک های ریبرث رو به شیوه هوشمندانه ای به هم پیوند زدن.به هر حال جف جانزه دیگه…. ترجمه خیلی خوب بود علی آقا ممنون. good job bro…. ادیت آقای صادقی… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد کمیک وان‌شات «جهان دی سی تولدی دوباره» : کمیکی که بخش کمیک های دی سی رو از یک وضعیت فاجعه‌بار نجات داد… این کمیک بعد از مدت‌ها، حس خوندن یک داستان کلاسیک دی سی رو به من داد… این کمیک اِلمان هایی که پس از New 52 در کمیک های دی سی ندیده بودیم رو دوباره به یونیورس دی سی برگردوند، مثل عشق، رفاقت، احساس و… “جف جانز” به عنوان نویسندهٔ این کمیک شخصیت های دی سی رو دوباره به همون ریشه‌های کلاسیکشون برگردوند و شخصیت پردازی‌ها عالی بود. داستان از لحاظ عاطفی بسیار عالیه و مخصوصاً صحنه ای… مطالعه بیشتر »

spider
spider

امروز رفتم و بعد از چند ماه این کمیک رو برای چندمین بار خوندم و واقعا هر بار که این کمیک رو می خونم بیشتر از دفعه ی قبل کیف می کنم و ازش لذت می برم این کمیک واقعا یه کمیک عالی هست کمیکی که به خوبی میاد NEW52رو با همه ی خوبی ها و بعدی هاش پشت سر میزاره و DC رو وارد فاز بعدی خودش می کنه و زمینه سازی خوبی برای آینده این فاز می کنه من به عنوان کسی که اطلاعات کمی درباره ی دوران قبل NEW52دارم به خوبی تونستم داستان  درک کنم چون راوی… مطالعه بیشتر »

Alireza
Alireza

دیشب میخواستم یک انیمیشن(از دی سی) دانلود کنم هی می زدم دانلود بعد یهو  نت قطع میشد بعد دوباره از اول شروع میکردم دیدم ۴۵۰مگ الکی از دست رفت منم هنوز روی پله اولم بیخیالش شدم گفتم بزارم با این ۱۶۰مگ باقی مانده دو تا شماره کمیک دانلود کنم یکیش دکتر استرنج و دکتر دوم بود از یجا دیگه دانلود کردم بعد امدم اینجا به طور اتفاقی دیدم اسپایدر(عنکبوت )اینجا نظر داده بعد دیدم همه تعریف می‌کنند دانلود کردم واقعا فوقالعاده بود تا به حال آنقدر از طراحی یک کمیک خوشم نیامده بود(با اینکه چهار تا طراح مختلف داشت طراحی… مطالعه بیشتر »