کمیک دارث ویدر: منتخب – تمام شماره ها

از همان ابتدای تاریخچه کمیک و سینمای ابرقهرمانی، هواداران طرف ابرقهرمان ها را می گرفتند و علاقه داشتند که ابرقهرمانان در نبرد ها پیروز شوند تا اینکه شخصیتی پدید آمد که تمام قافیه ها را تغییر داد و سنت های قدیمی را دگرگون کرد. شخصیتی که نشان داد می توان عاشق یک شخصیت خبیث شد؛ شخصیتی با ابهتی بی مانند به نام لرد دارث ویدر که می خواهد کهکشان را به غبضه درآورد.

سری دوم کمیک های منتشر شده برای شخصیت دارث ویدر، روایت داستان های این شخصیت، دقیقاً بعد از اتفاقاتِ روی داده در فیلم سوم سری جنگ های ستارگان می باشد و این آرک مقدمه ای بر سری قبلی کمیک های دارث ویدر به نویسندگی “کی‌رون گیلن” است.

در آرک اول این سری جدید به نام “منتخب“، آقای چارلز سول (یکی از نویسندگان معروف کمپانی مارول)، تاریخچه‌ی سیث و پیشینه‌ی عقاید و عهد های آنها را شرح می دهد.

اکنون سایت کمیک اسکواد مفتخر است قسمت اول این کمیک بی نظیر را به عنوان “ویژه نامه نوروز ۹۷” به شما تقدیم کند تا شما هم بتوانید دنیا را از پشت لنز های سرخ رنگ نقاب دارث ویدر ببینید؛ دنیایی به رنگ خون!

لازم به ذکر است که این سری در سال ۲۰۱۷ منتشر شده اما از لحاظ داستانی قبل از سری اول رخ می دهد و اولویت کمیک اسکواد در ترجمه کامل سری دوم و پس از آن سری اول می باشد و هر دو سری به طور کامل منتشر خواهند شد.

قسمت اول

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۱ – منتخب (قسمت اول)

انگلیسی: Darth Vader 001 – The Chosen One 1/5

سال انتشار: ۷ ژوئن ۲۰۱۷ – ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم، ادیتـور و گـرافیست: پارسا ذی قیمت

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۲/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۵

کمیک دارث ویدر - منتخب

قسمت دوم

کمیک دارث ویدر - منتخب

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۲ – منتخب (قسمت دوم)

انگلیسی: Darth Vader 002 – The Chosen One 2/5

سال انتشار: ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷ – ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم، ادیتـور و گـرافیست: پارسا ذی قیمت

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۷/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۳/۵

قسمت سوم

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۳ – منتخب (قسمت سوم)

انگلیسی: Darth Vader 003 – The Chosen One 3/5

سال انتشار: ۱۲ جولای ۲۰۱۷ – ۲۱ تیر ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم: پارسا ذی قیمت

ادیتـور و گـرافیست: طاها حامدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۴/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۴/۵

کمیک دارث ویدر - منتخب

قسمت چهارم

کمیک دارث ویدر - منتخب

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۴ – منتخب (قسمت چهارم)

انگلیسی: Darth Vader 004 – The Chosen One 4/5

سال انتشار: ۲ آگوست ۲۰۱۷ – ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم: پارسا ذی قیمت

ادیتـور و گـرافیست: طاها حامدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۴/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۲/۵

قسمت پنجم

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۵ – منتخب (قسمت آخر)

انگلیسی: Darth Vader 005 – The Chosen One 5/5

سال انتشار: ۶ سپتامبر ۲۰۱۷ – ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم: پارسا ذی قیمت

ادیتـور و گـرافیست: طاها حامدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۵/۵

کمیک دارث ویدر - منتخب
51 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیرعلی قبادی

سلام. به زودی داستانو میخونم. ولی میخوام بدونم لازمه قبل خوندن این کمیک کمیکی بخونم یا که فیلمی ببینم؟؟لطفا جواب بدید. ممنون

ارشیا بشیری

برای فهمیدن این سری فقط کافیه سه گانه ی دومی که ساخته شد رو دیده باشید که میشه سه قسمت اول جنگ ستارگان

این کمیک دقیقاً بعد از اتفاقات فیلم سوم ادامه پیدا میکنه و دقیقاً بعد از تبدیل شدن آناکین اسکای واکر به دارث ویدره

پ.ن: توی این چک لیست جدیدی هم که آقا پارسا زده کاملاً مشخصه، حتی اسم فیلم رو هم زده که نشون بده بازه زمانی اتفاقات بین کدوم فیلم های جنگ ستارگانه

امیرعلی قبادی

ممنونم ازاقای بشیری بابت توضیحتون. چک لیستتون عالی شده اقای ذی قیمت. ممنونم از کمیک اسکواد که مارو با جنگ ستارگان اشنا کرد. تعریفش رو زیاد شنیدم ولی متاسفانه هیچوقت وقت نکردم که فیلماش رو ببینم. ممنون از سایت خوبتون. به زودی فیلمارو میبینم و کمیک های رو هم میخونم تا بتونم زود نقدامو بنویسم. ممنون از سایت خوبتون.

tohid7447

واقعا ممنونم بابت ترجمه این کمیک.ما طرفداران جنگ ستارگان رو خوشحال کردید. منتظر ادامه ش هستم.

محمد مسیح نیا

در دو جا میشه پارسا ذیقیمت رو پیدا کرد؛در سرآغاز هر گرافیک ناول و در پایان هر انچه نام دارث ویدر در آن به چشم میخورد.

کمیک بشدت خواندی و هیجان انگیزیه که تا پایان هر ارک آدم رو مجذوب خودش میکنه و همیشه خواننده رو برای خوندن باقی داستان ترغیب میکنه.

ازت ممنونم که همیشه در ارائه کمیک هات وسواس خاصی داری و میخوای که بهترین ها رو به خوانندگان ارائه بدی.

 

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۱ سری کمیک‌های دوم «دارث ویدر» : بی شک بهترین کمیک های نوشته شده برای دنیای عظیم جنگ ستارگان، سری اول و دوم کمیک های دارث ویدر هست. داستان کمیک بسیار خوب پیش میرود و “چارلز سول” با وجود اینکه داستان این قسمت چندان بزرگ یا متفاوت نیست و بیشتر حالت پیش زمینه ای دارد، داستان خواندنی ای روایت میکنه. ماجرای شمشیرهای نوری سیث ها خیلی جالب بود، اینکه یک سیث باید درد و خشم خودش رو وارد کایبرِ شمشیر یک جدای کنه تا کایبر به رنگ قرمز دربیاد واقعاً جالب بود منم خیلی باهاش حال کردم. امپراتور… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

واقعا ممنون اقای ذی قیمت. من قبل از این که با این سایت، با این کمیک و صد البته با شما اشنا بشم زیاد علاقه ای به دنیای استار وارز نداشتم. ولی وقتی با این کمیک اشنا شدم گفتم پس حتما باید این فیلم های استار وارز رو ببینم. و فیلم اولشو که دیدم زیاد چنگی به دلم نزد ولی وقتی فیلم های بعدی رو دیدم عاشق استار وارز شدم. حتی الان به جرات میتونم بگم که از دی سی که همیشه انتخاب یکم بوده هم بیشتر استار وارز رو دوست دارم. به طوری عاشقش شدم که در عرض دو… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارهٔ ۲ سری کمیک‌های دوم «دارث ویدر» : خب، از نظرم ویژگی‌ای که باعث میشه این آرک، یک داستان تکراری از دنیای جنگ ستارگان رو روایت نکنه، اینه که “چارلز سول“، به عنوان نویسنده… در هرقسمت، یکی از آداب و رسوم جدای‌ها و یا سیث‌ها رو نشون میده که هرکدوم در مسیر تبدیل شدن آناکین به دارث ویدر تأثیر داره و باعث میشه داستان به جاهایی کشیده بشه و شاهد اتفاقات و یا نبردهایی باشیم که قبلاً در دنیای جنگ ستارگان شاهدش نبودیم و برای خواننده تازگی داره… همچنین سول به خوبی عظمت و بی‌رحمی دارث ویدر رو به… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

خواهش میکنم آقا پارسا ?

خب، آره… یه مشکل اساسی که این سری داره اینه که ما عملاً چیزی از شخصیت پردازی دارث ویدر نمیبینم… درحالی که همه میدونن که این شخصیتِ دارث ویدر ـه که اونو تبدیل به بزرگ ترین ویلین تاریخ کرده و اگه نویسنده از این شخصیت بهره بگیره و اونو در مرکز داستانش قرار بده میتونه داستان عالی‌ای روایت کنه (مثل سری اول همین کمیک) و بخاطر همینه که من عاشق سری اول این کمیکم. اما این سری، همونطور که گفتم، اصلاً رو شخصیت ویدر مانور نمیده که نقطه ضعف اصلیش ـه…

Arya3fff

من با اینکه هر ۸ فیلم اصلی جنگ ستارگان رو دیدم ولی متاسفانه اطلاعاتم درمورد دنیاش خیلی خیلی کمه . من واسه کمیک های دیگه زور بزنم ۴ خط نظر بدم که اونم ۳ خطش تشکر از مترجم و ادیتوره 🙂 حالا چه برسه بخوام واسه این کمیک نظر بدم … شرمنده ولی بنظرم نظر و نقد درست حسابی ای و مفیدی نمیتونم بدم . ولی واقعا دمت گرم که تنهایی داری کمیک شخصیت و دنیای مورد علاقه ت رو ترجمه و ادیت میکنی . تا آخرش ادامه بده که مطمعنا چند سال دیگه کیف میکنی که این مجموعه رو… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نظر لطفته آقا آریا ?
خودتم اطلاعاتت خوبه و مطمئن باش اگه یکم مطالعه کنی راحت میتونی کلی نقد خفن بنویسی… بازم ممنون

Arya3fff

آقا پارسا ممنون .

آقا مهدی از شما هم ممنونم . لطف دارید … امیدوارم یه روز بتونم .

مهدی سید رضایی

نقد شمارهٔ ۳ سری کمیک های دوم ”دارث ویدر” : این شماره، نسبت به دو شمارهٔ قبل خیلی بهتر بود. اولین نکته ای که باعث میشه من این شماره رو بیشتر از دو شمارهٔ قبلی دوست داشته باشم، اینه که در این شماره، نویسنده یعنی ”چارلز سول”، به طورِ غیر مستقیم و بسیار هوشمندانه برروی شخصیت دارث ویدر مانور میده… در صفحهٔ ۱۴ کمیک، روبات خدمتکارِ اینفیل آ، در وصف دارث ویدر اینطور میگه که چون اون شمشیر لیزِری با تیغ قرمز (که نماد سیث ها هست) نداره، پس نمیتونه یک سیث باشه، ولی از طرف دیگه قابلیت ها و نحوهٔ… مطالعه بیشتر »

Iammjp

یه سوال از اقای ذی قیمت داشتم، میخواستم بدونم دارث ماول و دارث ویدر با همدیگه مبارزه داشتن؟ اگه آره تو کدوم کمیک یا فیلم و انیمیشن، با تشکر

Iammjp

سلام دوباره، بابت پاسخ ازتون تشکر میکنم، زحمات شما واقعا بینظیره و واقعا لذت میبرم از کارهاتون، یه سوال دیگه داشتم دیروز یکی یه نظریه ای بهم گفت، دارث جار جار بینکس و همه کارهای جار جار یه نقشه بوده،  میخواستم نظر شما رو در این مورد بدونم و اینکه تو کمیک یا چیز دیگه ای به این مطلب اشاره شده یا نه؟ بر خلاف بقیه من از این شخصیت خیلی بدم نمیاد و واقعا برام سواله که این شخصیت بعد از سه گانه اول کجا غیبش زد و دیگه پیداش نشد، بازم تشکر❤❤❤

ali.e

سلام آقای ذی قیمت. با اینکه این تئوری جا جار جدی نیست و بیشتر جنبه سرگرمی داره ولی هنوز رد نشده. چون خود بازیگرش هم اشاره کرده و همانطور که گفتید به خاطر بازخورد های طرفداران به شخصیت جار جار، ظاهرا جورج لوکاس تغییراتی در قسمت دوم داده و میگن قرار بوده در در اپیزود دو، یودا به جای اینکه با کنت دوکو که یک دفعه پیدا شد، بجنگه در صحنه مبارزه آخر، با دارث جار جار رو به رو بشه. اما چون همه از شخصیت متنفر شدن داستان رو عوض کرد. اما در قسمت سوم جار جار رسما پالپاتین… مطالعه بیشتر »

amin777

با سلام خدمت شما عزیزان

لطفا ترجمه کمیک های Mace windu وStar wars tales رو قراربدین تو سایت

با تشکر

ارشیا بشیری

سلام خدمت شما دوست عزیز

بی زحمت از دفعات بعدی از بخش درخواست کمیک استفاده کنید تا درخواست تون بهتر به اعضای تیم منتقل بشه
چونکه توی کامنت ها اگه اشاره ای کنید معمولا کسی پاسخگو نیست، بنابراین از اون فیلد درخواست کمیک، کمیک های درخواستی تون رو بگید اینطوری بهتر نتیجه میگیرید و پیام تون هم به سمع و نظر اعضا میرسه

amin777

مرسی

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۴ سری کمک های دوم «دارث ویدر» : متاسفانه، بعد از اینکه در شمارۀ ۳ این سری، داستان دوباره اوج گرفت و “چارلز سول“، بیش از هرچز، روی شخصیتِ دارث ویدر مانور داد، در این شماره دوباره شاهد افول داستان بودیم… در این شماره، سول همون روندِ داستانیِ دو شمارۀ نخست رو پیش میگیره؛ یعنی روایت داستان، بدون شخصیت پردازیِ درست، و با چاشنی اکشن و هیجان… فقط اینکه از نظرم در این شماره، داستان ضرباهنگ بهتری نسبت به دو شمارۀ نخست داشت. مشکل اصلی این شماره، و همچنین این سری، همونطور که قبلاً هم گفتم، اینه که… مطالعه بیشتر »

amin777

میدونید چقدر کمیک زیبا تو دنیای استارواز وجود داره.    از این کمیکی که شما در حال ترجمش هستید تا الان ۱۷ شماره خارج شده و سرعت شما تو انتشار خیلی پایینه اگه می خواید کمیک ترجمه کنید باید سرعت کارتون رو بالا ببرید تا بتونید کمیک های بیش تری رو ترجمه کنید.با این سرعتی که شما پیش میرید تا اخر تابستون هم نمیتونید حتی این کمیک که ۱۷ شماره داره رو کامل کنید بعد میگید اگه کمیکی رو مدنظر دارید پیشنهاد بدید!

با تشکر

شایان محمودی

عزیز من این جا که شما هستید ما همه ننشستیم تمام وقتمونو بزاریم فقط کمیکای استار وارز ترجمه کنیم الان شما اگه یه سر به کانال ما زده باشید متوجه میشید چقدر برنامه برای تابستون داریم و قصدمون اینه که بتونیم این کار ها رو شروع و البته به اتمام برسونیم پس طبیعیه که یکم تاخیر بیوفته بین انتشار دو شماره از یه کمیک به خصوص که اقا پارسا خیلی مشغولن این اواخر اما در هر صورت من خوشحالم که شما نگران هستید که یه وقت ما برناممونو تکمیل نکنیم ولی نگران نباشید ما تمام تلاشمونو میکنیم چیزایی که شروع… مطالعه بیشتر »

amin777

لطفا کمیک ها رو تو فدیبو هم قرار بدین تا دسترسی به اونها ساده تر شه

با تشکر

علی مجیدیان

@Amin777 بجای اینکه از این بندگان خدا بابت این همه  زحمت یه  تشکر درست و حسابی کنی(که تازه خودشون هم همچین انتظاری رو ندارن)نشتسی ایراد میگری؟من بار ها شده تو همین سایت گفتم بچه های اسکواد کیفیت رو فدای سرعت نمیکنن.البته بحث زمان هم مهمه ولی بعضی وقت هایی یسری اتفاقاتی پیش میاد و یسری جریانات دست به دست هم میدن تا کمیک دیرتر تحویل داده بشه.درضمن هیچ کدوم از ما مجبور نیستیم ترجمه و ادیت کنیم.میتونیم بشینینم مثل خیلی از آدمای دیگه راحت لم بدیم و استراحت کنیم ولی اینکارو نکردیم چون یقین داریم میتونیم جامعه کمیک رو با… مطالعه بیشتر »

طاها حامدی

خب، این کار هم ب پایان رسید، داستان خوب در کنار طراحی عالی باعث شد بخش آغازین این سری رو ترجمه کنیم، ممنون از همه عزیزان بابت نظرات و نقد ها، امیدوارم در آینده با کار های بیشتری از جهان استار وارز در خدمتتون باشم

امیرعلی قبادی

خسته نباشید مفصل به تمامی دوستان در کمیک اسکواد. که واقعا زحمت میکشن برای جامعه ی کمیک ایران. دستشون درد نکنه که این کمیک جذاب رو ترجمه کردن. من واقعا مارول فن کامل نیستم ولی شاید باورتون نشه که بهترین نویسنده ی کمیک از نظر من چارلز سول هستش. اگر به این کمیک علاقه مند شدید پس حتما پیشنهاد میکنم کمیک مردان ایکس حیرت انگیز سری ۲۰۱۸ رو به قلم این استاد بزرگوار رو حتما بخونید که دیگه اوج هنر ش رو نشون میده. البته خب تو دی سی هم نویسنده های خوب کم نیستن. مثل همین بندیس که تازه… مطالعه بیشتر »

amin777

ممنون به خاطر زحمتتاتون

 

 

amin777

ابتدای هر شماره یک خلاصه از داستان روایت می شه که طرح کلی داستانو میگه که برا خوندن داستان میتونه مفید باشه همونطور که تو شماره ی اول اونو گذاشتید لطفا بقیه شماره ها هم اونو قرار بدید تا کسی که کمیک میخونه راحت تر با داستان ارتباط برقرار کنه

با تشکر

 

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۵ سری کمیک های دوم «دارث ویدر» : این شماره هم مثل شمارۀ قبلی، ضعیف ظاهر شد… مثل شمارۀ قبل، داستانی که “چارلز سول” روایت میکنه، کاملاً قابل پیش بینی هست و هیچ چیزی نداره که از این شماره به عنوان یک شمارۀ خاص یاد کنیم… خط داستانی کاملاً معمولی هست و اصلاً درطول داستان هیجان زده نمیشید… همه چیز کاملاً معمولی ـه و نه شاهد داستان خلاقانه، اکشن، هیجان، روایت خاص یا… هستیم و نه هیچ چیز دیگه ای… سول خیلی ناشیانه داستان این آرک رو نوشته و روایت میکنه و انصافاً هیچ نقطه قوتی در طول داستانِ این… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

خواهش میکنم آقا پارسا… منتظر نقد شماهم هستیم.
واقعیتش خوشحال میشم که این آرک رو کاملاً پرونده اش رو ببندید تا برطبق چک لیست عمل کرده باشید… خلاصه خیلی خوشحال میشم که قسمت آخر این آرک رو ترجمه کنید؛ البته میدونم که چقدر برنامه های تابستان داغ گسترده ـه اما اگه لطف کنید قسمت آخر این آرک هم تو برنامه تون بزارید خیلی خوب میشه…

Iammjp

من میخوام یه بار دیگه واقعا مجددا از زحمات آقای ذی قیمت و این کمیک های عالی تشکر کنم، یه سئوال دیگه داشتم ، آقا پارسا من انیمیشن های استار وارز رو ندیدم میشه در مورد شخصیت آسوکا توضیح بدین و بگین چه جور شخیتی بوده و میخواستم بدونم این شخصیت زندس یا نه؟

بازم تشکر از شما

Iammjp

آقو والا در حقیقت یوتیوب کلیپ های زیادی از جنگ ستارگان میبینم و کم و بیش با شخصیت آسوکا آشنا شدم و متوجه شدم شخصیت جالبیه و متاسفانه تو سایت های ایرانی اطلاعات کمی پیدا میشه و واقعا وقتی شمارو میبینم انقدر اطلاعات دارید و مثل خودم طرفدار دارث ویدر و استار وارز خیلی لذت میبرم❤❤❤ منتظر مقاله و مطالب بعدی شما هستم، بازم تشکر

Sheldor

این کمیک شش قسمته ، چرا قسمت ششم رو قرار ندادید ؟

ارشیا بشیری

چون قسمت ششم زمینه ساز آرک بعدیه و ربط مستقیم به این ۵ قسمت نداره و اگه قسمت ششم رو خونده باشید می بینید که داستان ناتموم میمونه…
آرک بعدی هم فعلا در برنامه ما نیست، واسه همین قسمت ششم رو کار نکردیم.

Ali32

خیلی ممنون از شما برای قرار دادن این سری کمیک از این شرور بزرگ تاریخ سینما، امیدوارم در آینده کمیک اسکواد کمیک های بیشتری در مورد جهان گسترده استار وارز ببینیم. خودم طرفدار استار وارز هستم و خیلی دلم میخواد تو ادیت کار های کمیک اسکواد همراهتون باشم که البته درخواست همکاری در زمینه ادیت بهتون دادم:)

wolf10om

سلام من شدیدا طرفدار استاروارز و شخصیت دارث ویدرم ولی خب خیلی کم ترجمه کمیکاشون پیدا میشه میخواستم بدونم شما بازم ترجمه میکنید یا نه؟ خواهشا جواب بدید

amirali83ss

واقعا جهان استار وارز خیلی بزرگه میشه گفت اندازه مارولو دیسی نیست ولی خیلی گستردس با ۲۷۰۰۰ ستال تایم لاین
ولی از بهترین شخصیتاش همین ویدره یه خبیث دوست داشتنیه که خوبه به کمیکاش پرداخته شه ولی بعد کمیک
ویدر سری کمیک های dawn of jedi واقعا خوبه که اغاز
جدای هارو نشون میده یا به عبارتی جهان استار وارز
واقعا خیلی خوب میشه که تو لیست کمیک هاتون قرار بگیره.
سرعت کارتونم واقعا خوبه اصلا کند نیست چون هزار نفر نیستید که بشینید ادیت و ترجمه کنید و همین که رایگان قرار میدید نقطه قوته ممنون بخاطر زحماتتون.

wolf10om

دیگه ترجمه نمیکنید کمیکای استاروارزو؟؟