کمیک ریشه‌های افراد ایکس: جین گری – تک شماره

کمیک ریشه‌های افراد ایکس (X-Men Origins)، مجموعه‌ای متشکل از چندین کمیک تک شماره است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و تا دو سال، انتشارش ادامه یافت. مشخصاً با توجه به پسوند این مجموعه یعنی Origins (ریشه‌ها)، محوریت‌شان آشکار است؛ آثار این مجموعه موظف بودند تا تنها در یک شماره، سرگذشتِ برخی از مهم‌ترین جهش‌یافته‌های مارول را روایت کنند؛ جهش‌یافته‌هایی نظیر «سایکلاپس»، «ولورین»، «کلاسس» و البته «جین گری» که نگین این گروه ابرقهرمانی می‌باشد و پیشینه‌ی او با قلم «شان مک‌کیور» و طراحی «مایک می‌هیو» مزین شده است.

داستان این کمیک از دوران نوجوانی جین گری آغاز می‌شود و سیر مشکلات او و تبدیل شدنش به هویت ابرقهرمانی کنونی‌اش یعنی «مارول گرل» را شرح می‌دهد. والدین جین که از تاثیرات مخرب قدرت‌هایش نگران هستند همواره دنبال روانشناسان و پزشکان مختلف برای درمان وی می‌باشند تا اینکه بالاخره به فردی مرموز به‌نام «چارلز اگزاویر» برخورد می‌کنند که قصد درمان جین را ندارد ولی می‌تواند ذهن او را تسکین دهد و تربیتش کند.

چیزی که این کمیک را خاص می‌کند نوع دیدگاه آن به دوران نوجوانی و نشان دادن مسیر متلاطم خودشناسی و خویشتن‌داری است و با تاکید بر این دو مولفه و با محوریت قرار دادن یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های مونث دنیای کمیک، سعی بر اثبات این دارد که واقعاً چه چیزی از «یک شخص»، «یک نوجوان کاملاً سالم» می‌سازد.

توانایی‌های جین مصیبت نیستن. بلکه هدیه‌ان.
_ چارلز اگزاویر

ریشه‌های افراد ایکس: جین گری

کمیک ریشه افراد ایکس: جین گری

عنوان: ریشه‌های افراد ایکس – جین گری

انگلیسی: X-Men Origins – Jean Grey

تاریخ انتشار: ۱۳ آگوست ۲۰۰۸ – ۲۳ مرداد ۱۳۸۷

نویسنده: شان مک‌کیور

طراح: مایک می‌هیو

مترجم: شهرزاد یعقوبی

ادیتور | گرافیست: امیرحسین خلیلی | عادل اسلامی

امتیاز (CBRu) از: ۸.۸/۱۰

امتیاز (GRs) از: ۳.۸/۵

8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیررضا شکری

کمیک خوبی بود. هم از لحاظ طراحی هم از لحاظ نویسندگی.
ممنون از خانم یعقوبی برای ترجمه ی روان و خوبشون برای این کمیک و همینطور آقای خلیلی و اسلامی برای ادیت کار.
خسته نباشید.

batman enemies

خیلی ممنون برای ترجمه و ادیت این کمیک ، کمیک خوبی بود لطفاً کمیک های بیشتری از مردان ایکس بگذارید تو سایت راستی به نظرتون یک مقاله هم می توان درون سایت بگذارید از ایکس من و فلسفه چون ایکس من یک زمانی تاثیر زیادی روی صنعت کمیک و خود آمریکا گذاشت و تبدیل به پر فروش ترین کمیک مارول شد و طرفداران های زیادی پیدا کرد و به نظرم خیلی ها یکی از بهترین ابرقهرمانان مارول و حتی کمیک ایکس من هست .

MHA

ممنون بابت ادیت و ترجمه راستش من تا حالا xmen نخوندم اگه می شه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم

امیررضا شکری

والا ایکس من یکم پیچیده است. بهترین رانش برای کریس کلرمانته ولی خب چون واسه دوران نقره ایه اکثرش زیاد شاید برای کسی که میخواد شروع کنه ایکس من رو جذاب نباشه. پیشنهاد من اینه که یکم راجعبه شخصیت ها اطلاعات جمع کنید (خیلی کم) بعدش هم برید ران گرنت موریسون رو شروع کنید بخونید. بعدش هم میتونید ران جاس ویدون رو که بعدش اتفاق میوفته و آرک اولش هم ترجمه شده بخونید. بعد از اون هم میتونید یک سرچ بزنید توی اینترنت و کمیک های برتر رو پیدا کنید بعد بخونبد. فقط یک چیزی یک مقاله ای سایت کار… مطالعه بیشتر »

A.R

چه کمیک قشنگی بود. داستان ساده اما خوبی داشت یه جاهایی نویسنده می تونست سرعت روایت کند تر کنه تا بهتر و با جزئیات بیشتر به وقایع بپردازه با اینحال آنچنان ایراد خاصی نیست و قابل چشم پوشیه.
طراحی هم خیلی زیبا بود خیلی خوب محیط های مختلف در آورد اما تو یک جا که جین گریه می کرد می تونست بهتر چهره‌اش بکشه.
کلا کار تمیزی بود از تمام دوستانی که زحمت کشیدند سپاسگزارم.

امیرعلی قبادی

این کمیک رو چند روز پیش خوندم ولی فرصت نبود تشکر کنم ازتون.
خیلی ممنون بابت ترجمه ی این اثر جذاب.
از خانم یعقوبی بابت ترجمه ی روانشون، اقای خلیلی بابت ادیت خوب و تمیزشون و همچنین از اقای اسلامی بابت گرافیک خوبشون تشکر می‌کنم.
خسته نباشند.

Super Ali

واقعا کارشون محشره👌👌👌

Super Ali

ممنون بابت ترجمه و ادیت بی نظیر این کمیک بی نظیر❤