نوروز ۹۷: کمیک سوامپ ثینگ – ویژه‌ نامه فصل زمستان

کمیک اسکواد افتخاد دارد از اولین کمیکِ “ویژه نامه نوروز ۹۷” رونمایی کند:

سوامپ ثینگ، هیولای مردابیِ دنیای DC، در سال ۱۹۷۱ توسط لن وین خلق شد. این نویسنده در سپتامبر ۲۰۱۷ درگذشت و به همین مناسبت، تام کینگ و جیسون فابوک، نویسندگی و طراحی کمیک جدید این شخصیت را بر عهده گرفتند و این کمیک تک قسمتی با عنوان سوامپ ثینگ: ویژه نامه فصل زمستان (Swamp-Thing: Winter Special) به مناسبت یادبود خالق سوامپ ثینگ در فوریه ۲۰۱۸ منتشر شد.

این داستان، حال و روز سوامپ ثینگ را در سرمای زمستان به تصویر می‌کشد. موجودی که از عنصر سبز (The Green) و سرسبزیِ طبیعت نیرو می‌گیرد، در فصل زمستان کمی ضعیف شده است، زیرا از سرسبزیِ گیاهان و درختان خبری نیست. او در انتظار آمدن بهار و بازگشت عنصر سبز است، اما باید پسربچه‌ای که خانواده‌ی خود را از دست داده نجات دهد و به او کمک کند بنابراین آن‌ها در برف و کولاک با یکدیگر همسفر می‌شوند تا راه خانه را پیدا کنند.

سوامپ ثینگ: ویژه نامۀ فصل زمستان

عنـوان: سوامپ ثینگ – ویژه نامه فصل زمستان

انگلیسی: Swamp Thing – Winter Special

سال انتشار: فوریه ۲۰۱۸ – بهمن ۱۳۹۶

نویسنده: تام کینگ

طراح: جیسون فابوک

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتور: پارسا یعقوبی

ادیتـور و گـرافیست کاور: آریان نعمتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۹.۲/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۲/۵

8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیرعلی قبادی

به به ممنون از ترجمتون
هنوز دانلود نکردم ولی مطمئنم که ترجمه و ادیت همانند همیشه عالی هستش. به محض خوندن کمیکو نقد میکنم.
پس منتظر نقد بنده باشید…

مهدی سید رضایی

نقد کمیک وان‌شات «سوامپ ثینگ : ویژه نامهٔ فصل زمستان» : اولین کمیک از پروژهٔ عظیم سایت کمیک اسکواد : نویسندهٔ این کمیک، یعنی “تام کینگ” معروفه به داستان های عمیق و احساسی؛ کینگ در این کمیک هم از همین فرمول پیروی میکنه. هسته و تم اصلی داستان درمورد هیولا بودنه… کینگ به خوبی هرچه تمام‌تر نشون میده که هیولا بودن بستگی به ظاهر و… فرد نداره، بلکه به درون مایه هر فرد بستگی داره، به انتخاب ها و… . تصمیمی که سوامپ ثینگ در آخر کمیک میگیره واقعاً با فکر و روان هر فرد بازی میکنه، از یه طرف… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

سلام من با نظرم برگشتم: خب داستان خیلی خوبه. کلا با داستان های کینگ خیلی حال میکنم. از داستانهایی مثل این و مثل ویژن. داستان بار احساسی داره طراحی خیلی قشنگی داره. من زیاد با شخصیت سوامپ تینگ اشنایی ندارم. (تقریبا اصلا!). ولی این داستان خیلی قشنگ بود. همونطور که دوستمون اقای S.Mahdi گفتن،داستان درباره ی یک هیولا به نام هیولایی برفی هستش. داستان اینه که وقتی فصل زمستان برسه چه تاثیرات و تغییراتی میتونه بر روی این هیولای دوست داشتنی دنیای دی سی بیفته. طراحی زیبای این کمیک باعث قششنگ تر شدن این داستان میشود. طراح این داستان همان… مطالعه بیشتر »

Doomsday

خیلی کمیک احساسی و خوبی بود ??
ادیت و ترجمتون هم عالی بود،حرفی برام نمیمونه جز تشکر ?
عیدتون هم مبارک!?

محمد شهبازی

بسیار عالی،کمیک جالبی بود کاملا مشخص بود داشت یه داستان احساسی رو بیان میکرد و قطعا چون یه کمیک تقدیمی هم بود حال و هوای خاص خودشو داشت و قطعا از نظر معنوی این کمیک حاوی کلی مفهوم برای دوستان و آشنایان و طرفداران آقای لن وین بود!
ادیت و ترجمه هم بسیار عالی بود که من واقعا لذت بردم… فقط این «سپس»های بی‌شمار این کمیک منو بعضی جاها خسته کرد⁦:-)⁩

شایان محمودی

نقد کمیک سوامپ ثینگ ویژه زمستان سختی ها و پستی بلندی ها تو سرتاسر زندگی همه ی ما وجود دارن چیزایی که باعث میشن شخصیت ما پخته تر بشه و جدا از صحبت های دیگران “خودمون رو بشناسیم” حالا این شخصیت خوب باشه، بد باشه، مثبت باشه یا منفی این “خود” ما هستیم که در پایان جدای از تعریفای دیگران و توصیفات مثبت و منفی اونا از ما خودمون رو بشناسیم. به نظر من و در برداشت من این کمیک در مورد خودشناسی ه و البته پیام های زیبایی که توش نهفتست و احساس فراوانی که در پشت چهره ی… مطالعه بیشتر »

amirm2081

عالی بود این کمیک،لطفا کمیک های بیشتری از سوامپ ثینگ ترجمه کنید❤