کمیک سوپرمن: ۲۴ ساعت – تک شماره

کمیک «سوپرمن: ۲۴ ساعت»، آخرین شماره از آرک هشت‌قسمتیِ «سوپرمن: مردان فردا» به نویسندگی جف جانز است که در سال ۲۰۱۵ و طی دوران The New 52 منتشر شد. این کمیکِ تک‌شماره‌ای را می‌توان یک دنباله‌ی معنوی به حساب آورد که حوادث آن، ارتباط چندانی با آرک سوپرمن: مردان فردا ندارد؛ بنابراین برای درک داستانِ آن، نیازی به خواندن کمیک دیگری نیست.

«سوپرمن» در داستان مردان فردا برای شکست ابرشرور جدیدی به اسم «یولیسس»، از قدرتی استفاده می‌کند که پیش‌تر از وجودش اطلاع نداشت: انفجار خورشیدی. انفجار خورشیدی را می‌توان شکل پیشرفته‌تری از دید حرارتی سوپرمن (Heat Vision) دانست که از چشمانش ساطع می‌شوند؛ با این تفاوت که انفجار خورشیدی، انرژی ذخیره‌شده در سلول‌های او را تخلیه می‌کند و استفاده از آن، باعث می‌شود که سوپرمن به مدت ۲۴ ساعت هیچ قدرت فراانسانی‌ای نداشته و همچون یک انسانِ فانی باشد. اکنون او مجبور است یک روز کامل را بدون قدرت‌های فراانسانی‌اش سپری کند و این درحالیست که به‌تازگی هویت واقعی‌اش را برای صمیمی‌ترین دوستش، «جیمی اولسن»، افشا کرده است.

سوپرمن: ۲۴ ساعت، همان سوالی را مطرح می‌کند که پیش‌تر توسط نویسنده‌های دیگر به آن پاسخ داده شده بود و در قسمت اول مقاله‌ی سوپرمن و فلسفه نیز سعی در رسیدن به جواب آن داشتیم: چه چیزی از سوپرمن یک انسان و یک قهرمان واقعی ساخته است؟

تک شماره

کمیک سوپرمن: 24 ساعت - تک شماره

عنوان: سوپرمن – ۲۴ ساعت

انگلیسی: Superman New 52 – 039: 24 Hours

تاریخ انتشار: ۱۸ مارس ۲۰۱۵ – ۲۷ اسفند ۱۳۹۳

نویسنده: جف جانز

طراح: جان رومیتا جونیور

مترجم: آرمان صفا

حروف‌چین | گرافیست: امیرحسین خلیلی | عادل اسلامی

امتیاز (CBRu) از: ۸.۷/۱۰

امتیاز (GRs) از: ۴.۱۵/۵

32 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments