کمیک قهرمانان در بحران – تمام شماره ها

در تاریخ انتشارات دی سی، همیشه رویدادهای خواندنی بسیاری وجود داشته‌اند و یکی از عناوینی که معمولاً در طول سال‌ها در رویدادهای حساس و سرنوشت‌ساز این انتشارات نقش داشته‌اند، بحران‌های این انتشارات بوده‌اند؛ از رویداد بی‌نظیرِ بحران در دنیاهای نامحدود گرفته تا رویداد بحران نهایی که جهان دی سی را به چیزی که امروز می‌شناسیم تبدیل کرده‌اند.

داستان قهرمانان در بحران به حواشی امن‌ترین مکان دنیای دی سی یعنی سنکچری یا همان محرابِ قهرمانان می‌پردازد؛ اماکن و اشخاصی که اختصاص داده شده‌اند تا قهرمانان مختلف از اقشار گوناگون را روانکاوی کرده و آن‌ها را از زندگی آلوده و پر مشقت‌شان نجات دهند؛ این آرامگاه مقدس اکنون به کشتارگاهی تبدیل شده که در آن امیدهای عده‌ی بسیاری برای رستگاری به ورطه‌ی نابودی کشیده شده است و این وظیفه‌ی تیم سگانه‌ی دنیای دی سی یعنی سوپرمن، بتمن و واندرومن است تا پاسخ معمای قتل سنکچری را پیدا کنند.

یک معمای بزرگ؛ چیزی که برای نویسنده‌ای مانند تام کینگ یک نعمت محسوب می‌شود، زیرا این نویسنده، مدتی از عمر خود را به عنوان کارمند سازمان CIA سپری کرده و قطعاً هیچ‌چیز مانند یک معما نمی‌تواند توانایی‌های بی‌نظیر و تجربیات واقعی این نویسنده‌ی برنده‌ی جایزه‌ی آیزنر را به چالش بکشد.

رویدادی با یک درام خاموش و آکنده از ترس که در آن قهرمانان شناخته‌شده‌ای از دنیای دی سی به قتل می‌رسند و در این میان، این تنها روح مخاطب است که با این کشتارها به بازی گرفته می‌شود؛ این یک بحران جدید است، بحرانی خونین که نه‌تنها بر دنیای دی سی بلکه بر روحِ ابرقهرمانان او تاثیر خواهد گذاشت.

امید ما برای رستگاری، حالا فقط یک جستجوی دیگه برای انتقامه.

بتمن

قسمت اول

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت اول

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت اول

انگلیسی: Heroes In Crisis 01

تاریخ انتشار: ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸ – ۴ مهر ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

مترجم: ارشیا بشیری

ادیتور | گرافیست: طاها حامدی | آریان نعمتی

امتیاز (CB.Ru): ۸/۱۰ از ۴۸ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۹/۵ از ۴۷۳ رای

قسمت دوم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت دوم

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت دوم

انگلیسی: Heroes In Crisis 02

تاریخ انتشار: ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ – ۹ آبان ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

مترجم: ارشیا بشیری

ادیتور | گرافیست: طاها حامدی | عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru): ۷.۶/۱۰ از ۳۴ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۸/۵ از ۳۱۲ رای

قسمت سوم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت سوم

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت سوم

انگلیسی: Heroes In Crisis 03

تاریخ انتشار: ۲۸ نوامبر ۲۰۱۸ – ۷ آذر ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: لی ویکس و کلی مأن

مترجم: ارشیا بشیری

ادیتور | گرافیست: طاها حامدی و عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru): ۷.۳/۱۰ از ۳۱ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۶/۵ از ۲۷۸ رای

قسمت چهارم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت چهارم

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت چهارم

انگلیسی: Heroes In Crisis 04

تاریخ انتشار: ۲ ژانویه ۲۰۱۹ – ۱۲ دی ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

مترجم: ارشیا بشیری

ادیتور | گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru): ۷.۱/۱۰ از ۳۴ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۷/۵ از ۲۶۴ رای

قسمت پنجم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت پنجم

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت پنجم

انگلیسی: Heroes In Crisis 05

تاریخ انتشار: ۳۰ ژانویه ۲۰۱۹ – ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

مترجم: آرمان صفا

ادیتور | گرافیست: عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru): ۷.۴/۱۰ از ۳۳ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۷/۵ از ۲۲۳ رای

قسمت ششم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت ششم

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت ششم

انگلیسی: Heroes In Crisis 06

تاریخ انتشار: ۲۷ فوریه ۲۰۱۹ – ۸ اسفند ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: میچ جرادز

مترجم: آرمان صفا

ادیتور | گرافیست: وحیدرضا اویسی | عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru): ۶.۷/۱۰ از ۲۹ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۴/۵ از ۲۰۹ رای

قسمت هفتم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت هفتم

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت هفتم

انگلیسی: Heroes In Crisis 07

تاریخ انتشار: ۲۷ مارس ۲۰۱۹ – ۷ فروردین ۱۳۹۸

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

مترجم: آرمان صفا

ادیتور | گرافیست: وحیدرضا اویسی | عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru): ۶.۶/۱۰ از ۳۰ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۶/۵ از ۱۹۴ رای

قسمت هشتم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت هشتم

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت هشتم

انگلیسی: Heroes In Crisis 08

تاریخ انتشار: ۲۴ آوریل ۲۰۱۹ – ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

نویسنده: تام کینگ

طراح: میچ جرادز

مترجم: آرمان صفا

ادیتور | گرافیست: امیرحسین خلیلی | عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru): ۵.۷/۱۰ از ۳۱ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۵/۵ از ۱۹۴ رای

قسمت نهم

عنوان: قهرمانان در بحران – قسمت آخر

انگلیسی: Heroes In Crisis 09

تاریخ انتشار: ۲۹ می ۲۰۱۹ – ۸ خرداد ۱۳۹۸

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

مترجم: آرمان صفا

ادیتور | گرافیست: امیرحسین خلیلی | عادل اسلامی

امتیاز (CB.Ru): ۵.۸/۱۰ از ۳۱ نقد

امتیاز (G.Rs): ۳.۲/۵ از ۱۸۱ رای

100 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Alireza

ممنونم از مترجم‌ها و ادیتور ها سایت روی این رویداد دارن کار میکنند قسمت‌هایی که شخصیت‌ها داشتن خودشان به سنکچری معرفی  میکردن بهترین صفحه‌هابودن  اگه در کل بخوام حساب کنم شماره خوبی بود اما هیجان توش زیاد نبود البته همیشه شماره‌های اول یه رویداد  طوفانی شروع نمیکنند . ان جمله‌ای هم که نوشتید آخرین جمله بتمن داخل شماره بود:-) .

آرمان صفا

من فکر می کنم این کمیک از هر لحاظ عالی بود و تنها عیبی که کمی تو ذوق می زد دیالوگای خیلی کمش بود که امیدوارم تو شماره بعدی جبران شه

طراحی هرچقدرم زیبا باشه، کمیکی که دیالوگ کم داره روح نداره

نمی گم که اسپویل نشه ولی دی سی هم هرچند وقت یه بلایی سر …. میاره.

پ ن: راستی ارشیا ایمیلت رو چک کن

 

spider

این کمیک واقعا یه کمیک عالی بود چون به خوبی به یه جنبه از زندگی ابرقهرمان ها  میپردازه که کمتر بهش پرداخت شده یا و تو کمیک های معدودی مثل جسیکا جونز یا مرد عنکبوتی به درستی نشان داده شده  فشار روانی  فشار روانی اون جنبه از زندگی ابرقهرمان ها است که میتونه اون ها رو از یه ابرقهرمان به یه ابرخبیث تبدیل کنه که تمام ابر قهرمان ها رو بکشه به عنوان یه کمیک که به موضوع فشافشار روانی می پردازه دیالوگ هاش کم بود ولی به احتمال زیاد در قسمت های بعدی  دیالوگ ها بیشتر و مشکل تر میشه و… مطالعه بیشتر »

Alireza

یک قهرمان که داخل کمیک خیلی بهش پرداخته بودن پوستر گلد بود دیگه ببخشید زیاد با قهدمان‌های ناشناخته دی‌سی آشنا نیستم اگه کسی هست اطلاعات داره  این پوستر گلد رو معرفی کنه.

Alireza

خب کسی راهنمایی نکرد خودم رفتم تحقیق کردم نتایج این شد که الآن میگم .مایکل جان کارتر یک ستاره ورزشی بود که در قرن ۲۵زندگی میکرد .او پس از اینکه در یک بازی به شدت ضربه دید و شکست خورد ،پس از بهبودی یک لباس قدرت دهنده (پاور سویت )دزدید و با ماشین زبان معروفش به گذشته سفر کرد .جایی که توانست با امکانات فوق پیشرفته‌اش و توانایی‌ها ورزشی خود و با نام بوستر گلد تبدیل به یک ابرقهرمان شود و با مجرمین مبارزه کند .  قدرت‌ها و شغل جدیدش باعث محبوبیت و معروفیت او شد . بوستر گلد یا… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

ممنون از ارشیای عزیز و طاها خان گل بابت ترجمه و ادیت این رویداد شماره ی دو دیالوگای بیشتری داشت یکم بهتر شد از شماره قبلی صحنه هایی که ترینیتی اومدن و از مشکلاتشون گفتن واقعا عاطفی بود سنکچری ایده ی واقعا جالبیه حدس من اینه که در پایان کمیک ساعت قیامت همه چی برگرده به دوران قبل از نیو ۵۲ یا به عبارتی کل تاریخ گذشته زنده بشه بار دیگه. این کمیک هم یه ماه زودتر از ساعت قیامت تموم میشه تمامی شخصیت هایی که مردن مخصوصا …. احتمالا برگردن بعد از پایان ساعت قیامت شخصا از هارلی کویین… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

تو سوپرمن دو جوریه انگار والی و بری الن تو یه بدنن. نمیشه نظر داد هنوز شخصا دوست دارم که دوتا کمیک ماهانه ی مجزا بیاد برای بری الن و والی والی وست هنوز هم داستان های خوبش بیشتر از بری الن هست. هرچند به هیچ وجه شخصیت مستقل حساب نمیشه و اوریجینش به بری الن وصله. امیدوارم روزی یه نویسنده درت و حسابی بیاد برا فلش چون فلش مثله اسپایدرمنی می مونه که هنوز خیلی از پتانسیلاش کشف نشده مردن و زنده کردن ابرقهرمانا رو فعلا باید بیخیال شن چون بیش از حد تکراری شده در مورد کیفیت کار… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

متاسفانه بخاطر یه‌سری مشغله‌هایی که دارم، نمیتونم به‌طور کامل برای این کمیک نقد بنویسم و سعی میکنم به‌طور خلاصه نظرم رو راجب این کمیک تا اینجای کار بگم: خب این کمیک همونطور که دوستان گفتن، واقعاً عالیه! تام کینگ توی این کمیک دوباره به همون سبک دوست داشتنیِ خودش برگشته… همون تم احساسی و درام… همون سبکی که در سری Batman rebirth نتونست به‌خوبی به کمیک‌های بتمن تزریق کنه… در این کمیک، کینگ به‌خوبی هرچه تمام‌تر، از تک‌تکِ شخصیت‌های کمیک، شخصیت‌های “انسانی” میسازه؛ کینگ با دیالوگ نویسیِ به‌شدت قوی خودش، به‌خوبی احساسات قهرمان‌ها و ویلین‌هایی که در سنکچری حضور دارن… مطالعه بیشتر »

Alireza

شماره دو و سه این کمیک رو خواندم (سه رو یه جا دیگه )واقعا خوب بودش همینطور داستان داره پیش میره که پوستر گلد آدم کشته یا نه یا بتمن هنوز چرا به گروه اعتماد نداره و خیلی چیز‌های دیگه که داخل شماره سه داستان رو بازتر میکنه که هر شخصیتی یه مشکل روانی درونش داره و نکته جالبش انجایی بودسوپرمن به بتمن اعتماد داره اما بتمن…طراحی هم خیلی خوبه فقط بعضی جاها که دیالوگ کمه قشنگ میشه به زیبایی طراحی پی برد ترجمه و ادیت هم خیلی بود و مشکلی توش ندیدم .

آرمان صفا

انقد این کمیک تلخه که آدمو میریزه بهم واقعا

gamno

ببخشید شماره دوم وقتی میخام وارد سایتش بشم صفحه لود نمیشه

مشکل از منه یه سایت؟

gamno

و متوجه شدم همین اتفاق برای  شماره ۱ سوپرمن دوباره میفته

gamno

ببخشید شماره سوم این کمیک عالی اومده یا هنوز ترجمه نشده؟

 

Alireza

آقای ارشیا شماره چهار دو سه روز پیش منتشر شد یا تام کینگ داره تند تند مینویسه یا  ادیتورها هم مثل ما امتحان دارن ؟

Alireza

یکم زیادی تند رفتم و کنایه‌ای جملمو گفتم شرمنده ببخشید 🙂  .

علی آقا

تک تک نویسنده ها و مترجمان و ادیتورهای سایت در حال حاضر بشدت سرشون شلوغه و زمان کافی برای انجام کارهای روزمره سایت پیدا نمیکنن. وگرنه در حالت عادی ترجمه و ادیت کمیک هایی مثل همین قهرمانان در بحران کار یکی دو روزه. ولی در چنین موقعیتی انتشار کمیک رو سایت هم خودش جای شکر داره. حالا با اینکه کمیک های دیگه ای هم مد نظر هست ولی در حال حاضر تموم کردن کمیک های نصفه و نیمه در اولویت سایت قرار داره. برای همین خوب نیست چیزی که مشخصه رو چندین و چندبار بهش دامن بزنید. مشکلات که تموم… مطالعه بیشتر »

Alireza

نه آقای علی ترجمه و ادیت کمیک زمان زیادی میخواد ان موقع من زیاد تند میرفتم خوشبختانه یا متاسفانه این کمیک رو به جز سایت شما دو سه تا جای دیگه ترجمه و ادیت میکنند بهتره اولویت روی بقیه باشه ولی بدون شک بهترین کیفیت رو تا الآن شما دارید امیدوارم مترجم برای سایت پیدا بشه کسی که بدون هیچ حقوقی که هم  علاقه به کمیک داشته باشه بخواد ترجمه کنه سخت پیدا میشه .

علی آقا

مترجم به حد کافی داریم و نیاز حیاتی به جذب مترجم دیگه نیست فعلا. اولویت هم همیشه با کمیک هایی هست که در حال انتشاره و وقتی کمیکی رو شروع میکنیم حتما برای ما اولویت داره که به بقیه کمیک های در حال انتشار ترجیح میدیم برای ترجمه.

ترجمه و ادیت کمیک هم از روی تجربه دارم میگم خیلی سخت باشه نهایت یه هفته طول میکشه.

Alireza

شماره چهار خواندم فکر کنم تام کینگ تا انجایی که توانسته تلاش کرده که قاتل هارلی کویین نشان بده اما میدانیم که هارلی کویین نه هوش زیادی داره نه زور زیادی داخل این شماره داستان جدی تر شده بود اما حس میکنم دیالوگ‌ها نسب به قبلی ها بازی اوضاعشون بهترن اما باز هم خیلی کمن (چهار صفحه دیالوگاشون از یک خطی که نوشتم کمترن ) بزرگترین مشکل داستان از نظر من  تام کینگ داره داستان کشش میده چون الآن چهار شماره گذشته اما هیچ خبری از ان قاتل نیست انگار همه داخل شوک قتل‌ها ماندن طراحی ها هم خیلی خوبن… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

ارشیا یه تئوری جدیدی که تو سایتا مطرحه اینه قاتل خودش قربانی ها رو نکشته

یه کاری کرده خودشون همو بکشن. حالا توهم به وجود آورده یا هرچی

دلیلشون هم دیالوگای والی به روی هست که می گه why did…

ضمن اینکه میگن چیزی که باعث کشته شدن lagoon boy شده تیر روی هارپر هست. چون وقتی از بدنش می گذره یه چیز نوک تیز هست انگار

ایده ی جالبیه

Killing Joke

امروز ظهر که به سایت سر زدم خیلی خوشحال شدم که شماره سوم این کمیک روی سایت گذاشته شده خیلی از مترجمان و ادیتور های سایت ممنونم که حواسشون هست و همیشه کمیک های روز رو روی سایت قرار میدن?

میخواستم بپرسم که شماره های بعدی رو کی روی سایت قرار میدین بازم ممنون از سایتتون.?

آرمان صفا

آقا دست جفتتون درد نکنه. منم چون الان تو دوره گرفتاری ام وضعیتتون درک می کنم.

اما بخوام گیر بدم به ترجمه ی این قسمت باید بگم که خیلی روون و درست بود و ایرادی نداشت.

ادیت هم که مثل همیشه معرکه بود

خسته نباشید به طاها و ارشیای عزیز

آرمان صفا

عجیبه اسم عادل جان رو ندیدم

ایشون که نامبر وانن تو این کار

در ضمن عادل جدا از ادیتای عالیش خیلی نگاه دقیقی به فیلم و کمیک داره. در واقع راحت پسند نیست.

موفق باشید

آرمان صفا

اما خداییش کاور این قسمت (شماره ی ۳) خیلی بی ربط بود به محتویات

نه بری الن رو دیدیم نه بتمنو تو این شماره. نفهمیدم رو چه حسابی همچین کاوری انتخاب شده

آرمان صفا

کاور قسمت شش که مربوط به روی هارپره به نظرم بهتر بود. داشت اتفاقات گذشته رو نشون می داد در واقع

حدس می زنم تای این ها قرار بوده به گذشته کشته شده ها بپردازه مثه همین شماره سه

دی سی داره خوب پیش میره فعلا. امیدوارم همینجوری ادامه بده

آرمان صفا

طراح تازه کار ولی با استعدادیه. جزییات صورتو خوب می کشه. در رابطه با سکسیسم هم درست می گی. لباس جدید هارلی کویین هم واقعا فاجعس. هرچقدرم یه کاراکتر خوب باشه وقتی لباسش بده یا برهنگی زیاد داشته باشه نمیشه جدیش گرفت. امیدوارم رویدادش انقد خوب بوده باشه که به خاطرش بزنن والی رو بکشن. چون تازه برگشته بود و با برگشتت چه شورو هیجانی به دنیای دی سی داده بود. دی سی کلا به این شخصیت ظلم کرد تو چند سال اخیر اون ازجایگزینیش با  نسخه ی بیخود نیو ۵۲ (به قول پروفسور زوم نسخه جعلی). تو داستانای فلش… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

در رابطه با اسنایدر هم باید بگم که پدیدس این آدم.

اصلا فکر نمی کردم انقد تسلط داشته باشه به تاریخ و شخصیت های دی سی. سری جاستیس لیگ با این حجم فشردگی انتشار عالی بوده تا به اینجا. از این نویسنده هایی هست که بیست سال یه بار شاید یکی مثلش بیاد

Alireza

خب نزدیکه ایام عیده و قاعدتا همه ما با مشکل کمبود زمان دچار می‌شویم ….ولی خب این بحران تا قسمت۶ امده ولی هنوز  آقا ارشیا قولی که چند هفته پیش داد انجام نداد  نمیدانم شاید این رویداد هم مثل متال نصفه و نیمه بمانه دیگه فراموش بشه . ولی من بعد این چند هفته امدم بگم روی بخش ترجمه و ادیت کمیک که کاره اصلی سایته بیشتر وقت بزارید. خب اگر هم مشکلی هست بگید تا همه انهایی که منتظر هستن براشون سو تفاهم پیش نیاد و امیدوارم سایت نه تنها این رویداد بلکه رویدادهای بیشتری رو هم بعدا تمام… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

رویداد متال تای این هاش تموم شده می مونه یکی دو قسمتش که اونم ترجمه میشه به زودی

ارشیا سرش زیادی شلوغ شده گرفتاری زیاد داره

ولی من خودم کارای دانشگام تموم شد دیروز. هم تو رویداد متال قراره کمک کنم هم تو کمیکای دیگه که عقب افتادگیا جبران شه

به زودی پرونده همشو می بندیم که بریم فاز بعدی کمیک های مهم

 

آرمان صفا

سیر مقالات هم دوباره به روند قبل ادامه خواهم داد حالا که کارام تموم شده

پروژه فلش که آماده ی آمادس  عالی شده

و کار ترجمه مقالات مختلف رو هم شروع می کنم که از فردا رو دوتاش کار می کنم

خلاصه نگران نباشید عقب افتادگیا جبران میشه

 

 

آرمان صفا

ارشیا جان دمت گرم بابت ترجمه این شماره و نکانی رو هم که می گفتی دقت کردم و اعتراف میکنم که عالی شده ترجمه ی این قسمت. ممنون از وقتی که گذاشتی برا این کمیک با وجود همه ی مشغله هات

عادل عزیز هم که که واقعا پنجه طلایی هست. ممنون از جفتتون

محمد شهبازی

با تشکر از ترکیب طلایی سایت آقایان بشیری و اسلامی،جوری اسمتون تثبیت شده تو ذهنم که به جرات ندید کارتون رو میپسندم دیگه مثل قدیما دلی به نقد و توصیفاتم از کمیک ندارم(ضمن پوزش) ولی خب من بعد سعی میکنم فعال تر بشم.

sadegh

#سپاس بابت ترجمه تا جلد ۴ ولی بقیش چی؟؟ترجمه میشه، نمیشه.        متاسفانه با اینکه فارغ التحصیل این نظام آموزشیم زبانم در لول پایینی قرار داره که مقصرش طبیعتن دانش آموز بدبخت نیست. به نظرم یه مقاله عم بدید اقا بهنام بنویسه تحت عنوا چطوری زبان خود را تقویت کنیم، تجربیاتشو بنویسه ماعم بریم استفاده کنیم دیگه مزاحم شما نشیم مستقیم بریم سایت گت کمیکز همونجا همه کمیکارو رنده کنیم بره شماعم دیگه تو زحمت نمیفتید ماعم هی نمیایم جسارت کنیم تو کامنتا پیگیر ترجمه بقیه جلدا بشیم

آرمان صفا

یعنی بعد انتشار شماره ی ۸ این سری موجی از فحش و تهدید به مرگه که نصیب تام کینگ داره میشه تو فضای مجازی

افشین عنایتی

نمیدونم چی تو کله ی این آدم میگذره واقعا…

فکر میکنه هر چی داستانش جنجالی تر باشه و بیشتر قهرمانا رو تخریب کنه بهتره

اون از بتمنش که میخواست ریدلر رو بکشه و با مشت زد تو صورت گوردون اینم از شاهکار بعدیش!

آرمان صفا

حرفشون اینه چرا داره آدمایی که مشکل روحی دارند رو به شکل آدم کش نشون میده

حالا هرچی هم بگم میشه اسپویل

بعدا درموردش حرف میزنم حتما

افشین عنایتی

هشدار اسپویل!   اگه قرار باشه همه جا مطابق طرز فکر استاد!! تام کینگ رفتار باشه پس باید از فردا بیان همه ی آدمای که زن و بچه شون رو از دست دادن یا مشکل روحی دارن ببندن به غل و زنجیر که یه وقت کسی رو نکشن همه و همه ی اینها یه جورایی زیر سر دیدیو هم هست اگه اون حرکت احمقانه رو انجام نمیداد و تو نیو ۵۲ ولی وست رو حذف نمیکرد الان اینجوری نمیشد الانم دید باهاش کاری نمیشه کرد اونو داد دست استاد خراب کردن شخصیت ها تا کلا از ریشه بزنتش! حالا اصن… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

هشدار اسپویل بحثه اینه که درواقع کنترلشو از دست داده و با انفجار انرژی اسپید فورس ناخواسته همه رو کشته و بعئ هم خواسته چند روز مهلت بگیره تا این کارو جبران کنه. من با کارای بعدش مشکل دارم که مثل یه قهرمان عمل نکرد و از کاراش فرار کرد. آخر کمیک هم والی میگه قتل نبوده و و صحنه سازی شده تا به شکل قتل در بیاد. ولی این کمیک عصبیم کرد شدید. قضاوت رو میذارم برا شماره ی آخر و حتما لازمه یه نقد کلی براش نوشته شه بعد از شماره آخر تاخیرای پی در پی ساعت قیامت هم… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

هشدار اسپویل

 

دو تا سوال هم که ذهن آدم رو مشغول میکنه اینه

والی از کجا میدونست پویزن آیوی چظور زنده میشه؟

و اینکه والی وست آخرش چی میشه؟ نجات پیدا میکنه از این همه درد و رنج روحی.

دی سی یه غلطی کرد به اسم نیو ۵۲ هنوز داره تاوانشو میده

آرمان صفا

حالا کاری ندارم یه کمیکی چقد به شخصیت پردازی یه کاراکتر محبوب آسیب زده. بحثه جداس که هوادارا میتونند نامه بدن طرفو بندازن بیرون. یعنی چندین راه هست برا اعتراض تا انویسنده حساب کار دستش بیاد. مثل بلایی که زک اسنایدر سر شخصیت های دیسی آورد و هوادارا ریختن سرش و فهمید اشن کاراکترا ارث پدرش نیست. ولی تهدید به مرگ دیگه واقعا نوبره. من فکر میکردم بیمارِ کمیک بوکی فقط تو ایران داریم. نگو بیمار های اونور آب بدترند. بیمار های وطنی فوقش به خاطر اسپایدرمن میرن خمیر بازی تو wc. دیگه تهدید به مرگ نمیکنند بنده خداها قدر… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

اتفاقا ارشیا بحثی که هست اینه که طرف قتل نکرده

یه تصادف ناخواسته بوده.

بحث تخریب شخصیت مربوط به اینه که دوتا بیگناه رو انداخت به جون هم. هارلی و بوستر

نمیگی این هارلی خله میزنه بوستر رو میکشه.

دی سی زیادی به والی وست ظلم کرد این چند سال و اگه نتونه تو شماره ۹ جبران کنه گند کاری رو. عملا نه ماه وقت همه رو تلف کرده با این داستان.

آرمان صفا

و اینکه الان می فهمیم چرا اون کاور شماره ۷ که پویزن آیوی توش بود حذف شد. چون داستان رو لو میداد.

آرمان صفا

راستی ارشیا متوجه شدی تو جاستیس لیگ ۲۰ هم اون نسخه از بری الن که در یعد ششم بود ترکیبی از بری و والی بود

چیزی که در شماره ۲ سوپرمن هم دیدیم.

احتمالا ربط داره به آخر این رویداد.

حدس میزنم البته

Amirv77

هشدار اسپویل: از اینکه والی بوستر و هارلی رو به جون هم انداخت دفاع نمیکنم ها ولی خود قضیه قتل اصلا ربطی به زن و بچه اش نداشت و دقیقا از اول کمیک والی میگه که فکر میکرده هیچکس مثل خودش درد نکشیده ولی وقتی رفته سراغ فایل های بقیه و اطلاعات رو بدست آورده دیده همه عین خودش سختی هایی داشتن؛هضم اون حجم از درد براش توی یک لحظه خیلی سخت بوده که به قولی بریده دیگه

اون مشت تو صورت جیم گوردون هم به خاطر تقریبا کشته شدن نایتوینگ بودا دی:

آرمان صفا

اتفاقا بحث هم سر بعد از اون قتل هاست که اون دوتارو انداخت به جون هم. قهرمان که نمیاد دو تا آدم بی گناه رو بندازه به جون هم که زمان بخره برای جبرانش. ممکن بود یکیشون اون یکی رو بکشه. در رابطه با مشت تو صورا گوردون هم باید بگم گوردون که مقصر نبوده بزنه تو صورت اون. خواسته فقط حنه جنجالی خلق کنه. بتمن مشهوره به کنترل عواطق و احساساتش تو بدترین لحظات. این کار ها آسیب میزنه به شخصیت پردازیش. شروع ناراحتیش هم مربوط به قبل از تیز خوردن گریسون هست. تو آرک روزهایی سرد هم نزدیک… مطالعه بیشتر »

Alireza

با اینکه همه این قسمتو(هشتمی) نقد کردن اما بنظرم بهترین قسمت رویداد همین قسمته تا الآن واقعا فکر نمیکردم والی‌وست تمام اینکارهارو کرده باشه .تام کینگ امد از کلیشه و فلسفه‌بافی دوری کرد یه اثر غیرقابل پیشی بینی درست کرد خب برای شماره نهم(آخر) هم خیلی هایپ شدم امیدوارم از این شماره هم بهتر باشه .

آرمان صفا

بحث بد بودن و خوب بودن قسمت نیست. داستان خوبی که شخصیت پردازی کاراکتر رو خراب کنه به درد نمیخوره.

و به نظرم تمام این خراب کردن ها از یه چیز ناشی میشه: عدم شناخت نویسنده از کاراکتری که داره براش داستان می نویسه.

 

آرمان صفا

تام کینگ کاری بلایی سر والی وست آورد که میشه مقایسش کرد با جنجال هایی که توی دهه ی نود برای هل جوردن درست شد: خراب کردن تاریخ یک شخصیت درجه یک
کمیکی که شروعش خوب بود ولی پایان بد و متاسفانه سیاهی داشت. برخلاف پیامی که دی سی سه سال پیش با کمیک وان سات ریبرث به طرفداراش داده بود.
حیف پتانسیلی که مفت هدر رفت

dc fans 2020

سلام
ایا این کمیک به بتمن و سوپرمن و واندرومن اختصاص داده شده ؟

عادل اسلامی

سلام
راستش این رویداد به اکثر شخصیت های مهم دنیای دی سی پرداخته، اما در این بین والی وست، هارلی کوئین و صد البته بوستر گولد جایگاه ویژه‌ای دارن.

darkness of the night (i

خیلی دنبال ترجمه این کمیک گشتم دستتون نکنه بابت ترجمه کمیک اقای بشیری. شما و عزیزان کمیک اسکواد واقعا موجب پیشرفت کشور در مبحث زیبای کمیک میشید.

امیررضا شکری

خدا رو شکر که کمیک های نا تموم سایت کم کم دارن تموم میشن. امید وارم تا قبل از تولد سایت تمام کمیک های تموم نشده ترجمه بشن.

Ali

اینقدر دیسی بحران داشته که آدم با خودش میگه نکنه دیسی اول بحران بوده و بعد دست و پا در آورده!

آرمان صفا

ارشیا جان اگه ویراستاری شماره شش کار خودته باید بگم که گل کاشتی
مخصوصا اون اشعار کلاسیک گنارک ده برابر از چیزی که من ترجمه کردم بهتر شده
پسر یه کاراریی می کنی که آدم احساس بی سوادی بهش دست میده (:

امیرعلی قبادی

به به. واقعا ممنون بابت ترجمه ی شماره ی ۶ چیزی هم به اتمام این پروژه نمونده. امیدوارم تا قبل از سالگرد سایت این فاز هم تموم شه و بریم تو فاز جدیدی از سایت. خب در مورد خود کمیک هم که من چند وقت پیش تموم کردم ولی تصمیم گرفت یک بار هم با ترجمه و ادیت بینظیرتون بخونم کمیکو. والا من خودم انتظار بیشتری رو توی این سری از تام کنیگ داشتم. حتی به نظرم شماره های اولش هم خوب بود ولی به دلایلی که دیگه نمیخوام بگم چون یادمه دوستان به اندازه ی کافی بهش پرداختن، به… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

سلام دوستان. من یک سوال داشتم که بی ربط هم نیست نسبت به این کمیک. ولی در هر حال اسپمه پس شرمنده.
سوالم اینه که فلش فوروارد دقیقا بعد از این کمیکه یا یکم بعدترش؟
اگه بعدشه که هیچ، ولی اگه بعدترشه میشه یکی بگه دقیقا بعده این کمیک و در دنباله اش چه کمیکیه؟
بعد یک سوال دیگه شما رویداد دث متال رو ترجمه میکنید؟ چونکه شنیدم میخواد یک یه سر و سامونی به وضع اشفته ی دی سی بده.
خسته نباشید.

امیررضا شکری

فلش فوروارد کمی بعد از این کمیک رخ میده ولی اگه منظورت اینه که بینشون کمیک دیگه ای هم هست؟ باید بگم نه و باید بعد از قهرمانان در بحران ، فلش فوروارد رو بخونی.

امیرعلی قبادی

خیلی ممنون.

darkness of the night (i

سلام ببخشید این کمیک کلا چند قسمت؟ ممنون بابت ترجمه

spider

۹قسمته

darkness of the night (i

ممنون بابت پاسخگویی

A.R

خوب این رویداد هم داره تموم میشه. من این کمیک قبلا خوندم و خوشم نیومد دوستان هم ضعف های این کمیک گفتن ولی بازهم این کار رو خوندم باید بگم طراحی های کلی مان واقعا خوبه من از کارش لذت میبرم برعکس اصلا از طراحی فورنز خوشم نمیاد بنظرم این سبک در حال حاضر دیگه جواب نمیده. داستان هم پیشروی خوبی تو این شماره داره و دیالوگ های بوستر گلد هم خیلی خوب بود. واقعا این داستان حیف شد بنظرم پتانسیل خوبی داشت. ترجمه و ادیت این شماره واقعا بی نقص بود ممنون از آقای صفا بابت ترجمه و آقایان… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

کلک این رو هم کندیم بالاخره
ممنون از همه دوستانی که برای کمیک زحمت کشیدند

Alpheus

تشکر بسیار از تیم کمیک اسکوآد بابت ارائه کمیک های ترجمه شده با کیفیت بسیار بالا هم در ترجمه هم ادیت و هم بقیه نقش ها که ممکنه من آگاهی نداشته باشم. من تا شماره هشت را خوانده بودم و بزودی شماره جدید هم می خونم. (البته انگلیسی شماره آخر را از قبل خوانده بودم ولی دوست دارم این بار به زبان فارسی بخونمش‌) تو یکی از کامنت های قبلیم هم گفتم که شماره جدید کمیک فلش ریبرث یک دلیل برای شخصیت پردازی والی وست در این رویداد آورد و با اینکه خودم فلش ریبرث را نخواندم ولی در پیجی… مطالعه بیشتر »

batman enemies

ممنون برای ترجمه من فعلاً وقت نکردم کلا کمیک قهرمانان در بحران بخوانم و در حد یک نگاه و خواندن چند صفحه اول کمیک خواندم ولی خیلی خوش نیومد داستان خوبی نداشت از نقد ها هم معلومه که کمیک خوبی نیست و ارزش چند بار خواندن را ندارد (حتی یک بارش زیاده ) و فعلا دارم کمیک بتمن ریبرث و بتمن هاش را می خوانم و البته سوپرمن ریبرث را ولی ممنون حالا اگه وقت کردم در حد یکبار را می خوانم ( البته بعد رویداد مثال و جوکر وار )

امیرعلی قبادی

ولی ارزش یک بار خوندنو داره ها. درسته کمیک خوبی نبود ولی دیگه در این حد هم نبود.
و در ضمن کمیک مهمی بود. اگه میخوای بدونی توی دث متال چه اتفاقی برای والی وست افتاده اول این کمیک و بعد هم فلش فوروارد رو بخون.

batman enemies

راستش من والی وست خیلی دوست ندارم ( نه اینکه بدم بیاید ولی خیلی هم بهش علاقه ندارم ) ولی چون تو دث متال در یکی از قسمت هایش با بقیه فلش ها حضور دارد و قراره یک قسمت دث متال هم به اسپید فورس مربوط باشه شاید خواندنش ضرری نداشته باشه به هر حال برای تنوع که شده بد نیست یک همچین کمیکی که خواند با اینکه داستان خوبی نداره اگه یکمی بهش علاقه مند بشم شاید بخاطر هارلی کوئین باشه چون شخصیت مورد علاقه ام هست. به هر حال ممنون برای پیشنهادی که دادید بالاخره شما عضو قدیمی… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

خواهش میشه.
اره خب ارزش یکبار خوندنو داره. همونطور که اقای بشیری هم گفتن تا شماره های ۴ و ۵ و اینا خوب بود، ولی از اون شماره ها به بعد رو به افت کردن رفت.
در مورد والی وست هم که گفتی بله سلیقه ای. کاملا درست میگی.

امیررضا شکری

اتفاقا والی وست خیلی داستان های بهتری نسبت به بری داره. احتمالا زیاد با این کاراکتر آشنایی ندارید وگرنه متوجهِ منظورِ من می شدید. شخصیت پردازیِ قوی که ناشی از سابقه ی فراوانش و همینطور بعضی ویژگی هاست که بری نداره. مثلِ پدر بودن و یا همسر بودن. چیزی که نبودش واقعا توی آثارِ کمیک بوکی حس میشه. پیشنهاد میکنم رانِ جف جانز برای فلش رو که از سالِ ۲۰۰۰ و شماره ۱۶۴ سریِ فلشِ ۱۹۸۷ شروع شد و تا شماره ۲۲۵ ادامه داشت رو بخونید برای شروع. (البته جف جانز بعدش سری فلش ریبرثِ ۲۰۰۹ رو نوشت و بعدش… مطالعه بیشتر »

batman enemies

راستش فلش در کل دربین شخصیت های مورد علاقه ام رتبه ششم دارد در دی سی ولی قبول دارم که والی داستان های بهتری داره نسبت به بری و نبودش در کمیک تاثیر زیادی می گذارد چون کم شخصیتی نیست .داستان فلش پوینت خواندم و محشر بود مخصوصاً آخرش که فلش میره پیش مادرش باهاش درد و دل می‌کنه . والی بعد مرگ بری شهرت زیادی کسب کرد و فوق العاده شد . شاید یک دلیلی که من والی دوست ندارم به خاطر شناخت کم من از این شخصیت باشه که موافق هستم ولی من همین طور که گفتم فلش… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

خسته نباشید فراوان به تمام دوستانی که در ترجمه، ادیت و گرافیک این کمیک دست داشتن. مثل اقایان صفا، خلیلی، بشیری، اسلامی و تمامی دوستان.
کمیک هم که والا کمیک متوسطی بود. اشکالات خودش رو داشت، ولی خوبی های خودش رو هم داشت.
خسته نباشید مجدد عرض میکنم، و امیدوارم با به پایان رساندن شوالیه ی سفید و متال و کلا این فاز، وارد فاز جدید و در نتیجه کمیک های جدید و زیبا بشیم.

Soroosh

بابت ترجمه کامل این کمیک ازتون یه دنیا ممنونم
از دست اندرکاران بخصوص آقای بشیری و آقای صفا سپاس گذارم. ترجمه چنین کمیکی با چنین کیفیتی واقعا کار سختی بود .
دوست دارم روزی رو ببینم که این سایت به یکی از بزرگترین مراجع کمیک بوک تبدیل شده.
همیشه موفق باشید

S.J

ممنون از بچه های کمیک اسکواد بابت ترجمه
من تا یه جایی با ترجمه خوندم و دو شماره آخرو انگلیسیشو خوندم
ولی وقتی ترجمه ی شماره های قبلو می خوندم می دیدم که با چه کیفیتی روش کار شده بود
خسته نباشین

doctor.AM

سلام من بخوام این رویداد رو بخونم قبلش هم فقط فلش پوینت رو خوندم قبل از ایونت ایونتی لازم نیست بخونم؟

doctor.AM

سلام ببخشید ۲ چیز داشتم برای گفتن . اول این که چرا این کمیک توی کتابخانه نیست (لطفا تمام کمیک هاتون رو توی کتابخانه جمع کنید این طوری خیلی راحت تره ) و دوم اینکه این رویداد قبلش چه ایونت هایی رو باید بخونیم؟

امیرعلی قبادی

سلام.
تا جایی که میدونم توی کتابخونه هست ولی خودِ دوستان پاسخ بدن بهتر.
در رابطه با بخش دوم کامنتت هم باید بگم تا جایی که من میدونم هیجی، لازم نیست قبلش کمیکه خاصی رو بخونی. فقط شناختی نسبت به والی وست داشته باش.