کمیک قهرمانان در بحران – شماره پنجم

در تاریخ انتشارات دی سی، همیشه رویداد های خواندنی بسیاری وجود داشته اند و یکی از عناوینی که معمولاً در طول سال ها در رویداد های حساس و سرنوشت ساز این انتشارات نقش داشته اند بحران های این انتشارات بوده اند؛ از رویداد بی نظیرِ بحران در دنیاهای نامحدود گرفته تا رویداد بحران نهایی که جهان دی سی را به چیزی که امروز می شناسیم تبدیل کرده اند.

داستان قهرمانان در بحران به حواشی امن ترین مکان دنیای دی سی یعنی سنکچری یا همان محرابِ قهرمانان می پردازد؛ اماکن و اشخاصی که اختصاص داده شده اند تا قهرمانان مختلف از اقشار گوناگون را روانکاوی کرده و آن ها را از زندگی آلوده و پر مشقت شان نجات دهند؛ این آرامگاه مقدس اکنون به کشتارگاهی تبدیل شده که در آن امیدهای عده‌ی بسیاری برای رستگاری به ورطه‌ی نابودی کشیده شده است و این وظیفه‌ی تیم سه گانه‌ی دنیای دی سی یعنی سوپرمن، بتمن و واندرومن است تا پاسخ معمای قتل سنکچری را پیدا کنند.

یک معمای بزرگ؛ چیزی که برای نویسنده ای مانند تام کینگ یک نعمت محسوب می شود، زیرا این نویسنده، مدتی از عمر خود را به عنوان کارمند سازمان CIA سپری کرده و قطعاً هیچ چیز مانند یک معما نمی تواند توانایی های بی نظیر و تجربیات واقعی این نویسنده‌ی برنده‌ی جایزه‌ی آیزنر را به چالش بکشد.

رویدادی با یک درام خاموش و آکنده از ترس که در آن قهرمانان شناخته شده ای از دنیای دی سی به قتل می رسند و در این میان، این تنها روح مخاطب است که با این کشتار ها به بازی گرفته می شود؛ این یک بحران جدید است، بحرانی خونین که نه تنها بر دنیای دی سی بلکه بر روحِ ابرقهرمانان او تاثیر خواهد گذاشت.

امید ما برای رستگاری، حالا فقط یک جستجوی دیگه برای انتقامه.

بتمن

قسمت اول

عنـوان: قهرمانان در بحران – قسمت اول

انگلیسی: Heroes In Crisis 01

سال انتشار: ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸ – ۴ مهر ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

متـرجم: ارشیا بشیری

ادیتـور | گـرافیست: طاها حامدی | آریان نعمتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۹/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۹/۵

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت اول

قسمت دوم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت دوم

عنـوان: قهرمانان در بحران – قسمت دوم

انگلیسی: Heroes In Crisis 02

سال انتشار: ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸ – ۹ آبان ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

متـرجم: ارشیا بشیری

ادیتـور | گـرافیست: طاها حامدی | عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸/۵

قسمت سوم

عنـوان: قهرمانان در بحران – قسمت سوم

انگلیسی: Heroes In Crisis 03

سال انتشار: ۲۸ نوامبر ۲۰۱۸ – ۷ آذر ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: لی ویکس و کلی مأن

متـرجم: ارشیا بشیری

ادیتـور | گـرافیست: طاها حامدی و عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۳/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۶/۵

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت سوم

قسمت چهارم

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت چهارم

عنـوان: قهرمانان در بحران – قسمت چهارم

انگلیسی: Heroes In Crisis 04

سال انتشار: ۲ ژانویه ۲۰۱۹ – ۱۲ دی ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

متـرجم: ارشیا بشیری

ادیتـور | گـرافیست: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۱/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸/۵

قسمت پنجم

عنـوان: قهرمانان در بحران – قسمت پنجم

انگلیسی: Heroes In Crisis 05

سال انتشار: ۳۰ ژانویه ۲۰۱۹ – ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

نویسنده: تام کینگ

طراح: کلی مأن

متـرجم: آرمان صفا

ادیتـور | گـرافیست: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۴/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸/۵

کمیک قهرمانان در بحران - قسمت پنجم
برای ثبت دیدگاه وارد شوید
  اشتراک  
جدید ها قدیمی ها
پیگیری
Alireza
Alireza

ممنونم از مترجم‌ها و ادیتور ها سایت روی این رویداد دارن کار میکنند قسمت‌هایی که شخصیت‌ها داشتن خودشان به سنکچری معرفی  میکردن بهترین صفحه‌هابودن  اگه در کل بخوام حساب کنم شماره خوبی بود اما هیجان توش زیاد نبود البته همیشه شماره‌های اول یه رویداد  طوفانی شروع نمیکنند . ان جمله‌ای هم که نوشتید آخرین جمله بتمن داخل شماره بود:-) .

spider
spider

این کمیک واقعا یه کمیک عالی بود چون به خوبی به یه جنبه از زندگی ابرقهرمان ها  میپردازه که کمتر بهش پرداخت شده یا و تو کمیک های معدودی مثل جسیکا جونز یا مرد عنکبوتی به درستی نشان داده شده  فشار روانی  فشار روانی اون جنبه از زندگی ابرقهرمان ها است که میتونه اون ها رو از یه ابرقهرمان به یه ابرخبیث تبدیل کنه که تمام ابر قهرمان ها رو بکشه به عنوان یه کمیک که به موضوع فشافشار روانی می پردازه دیالوگ هاش کم بود ولی به احتمال زیاد در قسمت های بعدی  دیالوگ ها بیشتر و مشکل تر میشه و… مطالعه بیشتر »

Alireza
Alireza

یک قهرمان که داخل کمیک خیلی بهش پرداخته بودن پوستر گلد بود دیگه ببخشید زیاد با قهدمان‌های ناشناخته دی‌سی آشنا نیستم اگه کسی هست اطلاعات داره  این پوستر گلد رو معرفی کنه.

Alireza
Alireza

خب کسی راهنمایی نکرد خودم رفتم تحقیق کردم نتایج این شد که الآن میگم .مایکل جان کارتر یک ستاره ورزشی بود که در قرن ۲۵زندگی میکرد .او پس از اینکه در یک بازی به شدت ضربه دید و شکست خورد ،پس از بهبودی یک لباس قدرت دهنده (پاور سویت )دزدید و با ماشین زبان معروفش به گذشته سفر کرد .جایی که توانست با امکانات فوق پیشرفته‌اش و توانایی‌ها ورزشی خود و با نام بوستر گلد تبدیل به یک ابرقهرمان شود و با مجرمین مبارزه کند .  قدرت‌ها و شغل جدیدش باعث محبوبیت و معروفیت او شد . بوستر گلد یا… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

ممنون از ارشیای عزیز و طاها خان گل بابت ترجمه و ادیت این رویداد شماره ی دو دیالوگای بیشتری داشت یکم بهتر شد از شماره قبلی صحنه هایی که ترینیتی اومدن و از مشکلاتشون گفتن واقعا عاطفی بود سنکچری ایده ی واقعا جالبیه حدس من اینه که در پایان کمیک ساعت قیامت همه چی برگرده به دوران قبل از نیو ۵۲ یا به عبارتی کل تاریخ گذشته زنده بشه بار دیگه. این کمیک هم یه ماه زودتر از ساعت قیامت تموم میشه تمامی شخصیت هایی که مردن مخصوصا …. احتمالا برگردن بعد از پایان ساعت قیامت شخصا از هارلی کویین… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

متاسفانه بخاطر یه‌سری مشغله‌هایی که دارم، نمیتونم به‌طور کامل برای این کمیک نقد بنویسم و سعی میکنم به‌طور خلاصه نظرم رو راجب این کمیک تا اینجای کار بگم: خب این کمیک همونطور که دوستان گفتن، واقعاً عالیه! تام کینگ توی این کمیک دوباره به همون سبک دوست داشتنیِ خودش برگشته… همون تم احساسی و درام… همون سبکی که در سری Batman rebirth نتونست به‌خوبی به کمیک‌های بتمن تزریق کنه… در این کمیک، کینگ به‌خوبی هرچه تمام‌تر، از تک‌تکِ شخصیت‌های کمیک، شخصیت‌های “انسانی” میسازه؛ کینگ با دیالوگ نویسیِ به‌شدت قوی خودش، به‌خوبی احساسات قهرمان‌ها و ویلین‌هایی که در سنکچری حضور دارن… مطالعه بیشتر »

Alireza
Alireza

شماره دو و سه این کمیک رو خواندم (سه رو یه جا دیگه )واقعا خوب بودش همینطور داستان داره پیش میره که پوستر گلد آدم کشته یا نه یا بتمن هنوز چرا به گروه اعتماد نداره و خیلی چیز‌های دیگه که داخل شماره سه داستان رو بازتر میکنه که هر شخصیتی یه مشکل روانی درونش داره و نکته جالبش انجایی بودسوپرمن به بتمن اعتماد داره اما بتمن…طراحی هم خیلی خوبه فقط بعضی جاها که دیالوگ کمه قشنگ میشه به زیبایی طراحی پی برد ترجمه و ادیت هم خیلی بود و مشکلی توش ندیدم .

آرمان.صفا
آرمان.صفا

انقد این کمیک تلخه که آدمو میریزه بهم واقعا

gamno
gamno

ببخشید شماره دوم وقتی میخام وارد سایتش بشم صفحه لود نمیشه

مشکل از منه یه سایت؟

gamno
gamno

و متوجه شدم همین اتفاق برای  شماره ۱ سوپرمن دوباره میفته

gamno
gamno

ببخشید شماره سوم این کمیک عالی اومده یا هنوز ترجمه نشده؟

 

Alireza
Alireza

شماره چهار خواندم فکر کنم تام کینگ تا انجایی که توانسته تلاش کرده که قاتل هارلی کویین نشان بده اما میدانیم که هارلی کویین نه هوش زیادی داره نه زور زیادی داخل این شماره داستان جدی تر شده بود اما حس میکنم دیالوگ‌ها نسب به قبلی ها بازی اوضاعشون بهترن اما باز هم خیلی کمن (چهار صفحه دیالوگاشون از یک خطی که نوشتم کمترن ) بزرگترین مشکل داستان از نظر من  تام کینگ داره داستان کشش میده چون الآن چهار شماره گذشته اما هیچ خبری از ان قاتل نیست انگار همه داخل شوک قتل‌ها ماندن طراحی ها هم خیلی خوبن… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

ارشیا یه تئوری جدیدی که تو سایتا مطرحه اینه قاتل خودش قربانی ها رو نکشته

یه کاری کرده خودشون همو بکشن. حالا توهم به وجود آورده یا هرچی

دلیلشون هم دیالوگای والی به روی هست که می گه why did…

ضمن اینکه میگن چیزی که باعث کشته شدن lagoon boy شده تیر روی هارپر هست. چون وقتی از بدنش می گذره یه چیز نوک تیز هست انگار

ایده ی جالبیه

Killing Joke
Killing Joke

امروز ظهر که به سایت سر زدم خیلی خوشحال شدم که شماره سوم این کمیک روی سایت گذاشته شده خیلی از مترجمان و ادیتور های سایت ممنونم که حواسشون هست و همیشه کمیک های روز رو روی سایت قرار میدن?

میخواستم بپرسم که شماره های بعدی رو کی روی سایت قرار میدین بازم ممنون از سایتتون.?

آرمان.صفا
آرمان.صفا

اما خداییش کاور این قسمت (شماره ی ۳) خیلی بی ربط بود به محتویات

نه بری الن رو دیدیم نه بتمنو تو این شماره. نفهمیدم رو چه حسابی همچین کاوری انتخاب شده

آرمان.صفا
آرمان.صفا

طراح تازه کار ولی با استعدادیه. جزییات صورتو خوب می کشه. در رابطه با سکسیسم هم درست می گی. لباس جدید هارلی کویین هم واقعا فاجعس. هرچقدرم یه کاراکتر خوب باشه وقتی لباسش بده یا برهنگی زیاد داشته باشه نمیشه جدیش گرفت. امیدوارم رویدادش انقد خوب بوده باشه که به خاطرش بزنن والی رو بکشن. چون تازه برگشته بود و با برگشتت چه شورو هیجانی به دنیای دی سی داده بود. دی سی کلا به این شخصیت ظلم کرد تو چند سال اخیر اون ازجایگزینیش با  نسخه ی بیخود نیو ۵۲ (به قول پروفسور زوم نسخه جعلی). تو داستانای فلش… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

در رابطه با اسنایدر هم باید بگم که پدیدس این آدم.

اصلا فکر نمی کردم انقد تسلط داشته باشه به تاریخ و شخصیت های دی سی. سری جاستیس لیگ با این حجم فشردگی انتشار عالی بوده تا به اینجا. از این نویسنده هایی هست که بیست سال یه بار شاید یکی مثلش بیاد

Alireza
Alireza

خب نزدیکه ایام عیده و قاعدتا همه ما با مشکل کمبود زمان دچار می‌شویم ….ولی خب این بحران تا قسمت۶ امده ولی هنوز  آقا ارشیا قولی که چند هفته پیش داد انجام نداد  نمیدانم شاید این رویداد هم مثل متال نصفه و نیمه بمانه دیگه فراموش بشه . ولی من بعد این چند هفته امدم بگم روی بخش ترجمه و ادیت کمیک که کاره اصلی سایته بیشتر وقت بزارید. خب اگر هم مشکلی هست بگید تا همه انهایی که منتظر هستن براشون سو تفاهم پیش نیاد و امیدوارم سایت نه تنها این رویداد بلکه رویدادهای بیشتری رو هم بعدا تمام… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

رویداد متال تای این هاش تموم شده می مونه یکی دو قسمتش که اونم ترجمه میشه به زودی

ارشیا سرش زیادی شلوغ شده گرفتاری زیاد داره

ولی من خودم کارای دانشگام تموم شد دیروز. هم تو رویداد متال قراره کمک کنم هم تو کمیکای دیگه که عقب افتادگیا جبران شه

به زودی پرونده همشو می بندیم که بریم فاز بعدی کمیک های مهم

 

آرمان.صفا
آرمان.صفا

سیر مقالات هم دوباره به روند قبل ادامه خواهم داد حالا که کارام تموم شده

پروژه فلش که آماده ی آمادس  عالی شده

و کار ترجمه مقالات مختلف رو هم شروع می کنم که از فردا رو دوتاش کار می کنم

خلاصه نگران نباشید عقب افتادگیا جبران میشه

 

 

آرمان.صفا
آرمان.صفا

ارشیا جان دمت گرم بابت ترجمه این شماره و نکانی رو هم که می گفتی دقت کردم و اعتراف میکنم که عالی شده ترجمه ی این قسمت. ممنون از وقتی که گذاشتی برا این کمیک با وجود همه ی مشغله هات

عادل عزیز هم که که واقعا پنجه طلایی هست. ممنون از جفتتون

محمد شهبازی

با تشکر از ترکیب طلایی سایت آقایان بشیری و اسلامی،جوری اسمتون تثبیت شده تو ذهنم که به جرات ندید کارتون رو میپسندم دیگه مثل قدیما دلی به نقد و توصیفاتم از کمیک ندارم(ضمن پوزش) ولی خب من بعد سعی میکنم فعال تر بشم.

sadegh
sadegh

#سپاس بابت ترجمه تا جلد ۴ ولی بقیش چی؟؟ترجمه میشه، نمیشه.        متاسفانه با اینکه فارغ التحصیل این نظام آموزشیم زبانم در لول پایینی قرار داره که مقصرش طبیعتن دانش آموز بدبخت نیست. به نظرم یه مقاله عم بدید اقا بهنام بنویسه تحت عنوا چطوری زبان خود را تقویت کنیم، تجربیاتشو بنویسه ماعم بریم استفاده کنیم دیگه مزاحم شما نشیم مستقیم بریم سایت گت کمیکز همونجا همه کمیکارو رنده کنیم بره شماعم دیگه تو زحمت نمیفتید ماعم هی نمیایم جسارت کنیم تو کامنتا پیگیر ترجمه بقیه جلدا بشیم

آرمان.صفا
آرمان.صفا

یعنی بعد انتشار شماره ی ۸ این سری موجی از فحش و تهدید به مرگه که نصیب تام کینگ داره میشه تو فضای مجازی

افشین عنایتی

نمیدونم چی تو کله ی این آدم میگذره واقعا…

فکر میکنه هر چی داستانش جنجالی تر باشه و بیشتر قهرمانا رو تخریب کنه بهتره

اون از بتمنش که میخواست ریدلر رو بکشه و با مشت زد تو صورت گوردون اینم از شاهکار بعدیش!

آرمان.صفا
آرمان.صفا

حرفشون اینه چرا داره آدمایی که مشکل روحی دارند رو به شکل آدم کش نشون میده

حالا هرچی هم بگم میشه اسپویل

بعدا درموردش حرف میزنم حتما

افشین عنایتی

هشدار اسپویل!   اگه قرار باشه همه جا مطابق طرز فکر استاد!! تام کینگ رفتار باشه پس باید از فردا بیان همه ی آدمای که زن و بچه شون رو از دست دادن یا مشکل روحی دارن ببندن به غل و زنجیر که یه وقت کسی رو نکشن همه و همه ی اینها یه جورایی زیر سر دیدیو هم هست اگه اون حرکت احمقانه رو انجام نمیداد و تو نیو ۵۲ ولی وست رو حذف نمیکرد الان اینجوری نمیشد الانم دید باهاش کاری نمیشه کرد اونو داد دست استاد خراب کردن شخصیت ها تا کلا از ریشه بزنتش! حالا اصن… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

هشدار اسپویل بحثه اینه که درواقع کنترلشو از دست داده و با انفجار انرژی اسپید فورس ناخواسته همه رو کشته و بعئ هم خواسته چند روز مهلت بگیره تا این کارو جبران کنه. من با کارای بعدش مشکل دارم که مثل یه قهرمان عمل نکرد و از کاراش فرار کرد. آخر کمیک هم والی میگه قتل نبوده و و صحنه سازی شده تا به شکل قتل در بیاد. ولی این کمیک عصبیم کرد شدید. قضاوت رو میذارم برا شماره ی آخر و حتما لازمه یه نقد کلی براش نوشته شه بعد از شماره آخر تاخیرای پی در پی ساعت قیامت هم… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

هشدار اسپویل

 

دو تا سوال هم که ذهن آدم رو مشغول میکنه اینه

والی از کجا میدونست پویزن آیوی چظور زنده میشه؟

و اینکه والی وست آخرش چی میشه؟ نجات پیدا میکنه از این همه درد و رنج روحی.

دی سی یه غلطی کرد به اسم نیو ۵۲ هنوز داره تاوانشو میده

آرمان.صفا
آرمان.صفا

حالا کاری ندارم یه کمیکی چقد به شخصیت پردازی یه کاراکتر محبوب آسیب زده. بحثه جداس که هوادارا میتونند نامه بدن طرفو بندازن بیرون. یعنی چندین راه هست برا اعتراض تا انویسنده حساب کار دستش بیاد. مثل بلایی که زک اسنایدر سر شخصیت های دیسی آورد و هوادارا ریختن سرش و فهمید اشن کاراکترا ارث پدرش نیست. ولی تهدید به مرگ دیگه واقعا نوبره. من فکر میکردم بیمارِ کمیک بوکی فقط تو ایران داریم. نگو بیمار های اونور آب بدترند. بیمار های وطنی فوقش به خاطر اسپایدرمن میرن خمیر بازی تو wc. دیگه تهدید به مرگ نمیکنند بنده خداها قدر… مطالعه بیشتر »

آرمان.صفا
آرمان.صفا

و اینکه الان می فهمیم چرا اون کاور شماره ۷ که پویزن آیوی توش بود حذف شد. چون داستان رو لو میداد.

آرمان.صفا
آرمان.صفا

راستی ارشیا متوجه شدی تو جاستیس لیگ ۲۰ هم اون نسخه از بری الن که در یعد ششم بود ترکیبی از بری و والی بود

چیزی که در شماره ۲ سوپرمن هم دیدیم.

احتمالا ربط داره به آخر این رویداد.

حدس میزنم البته

Amirv77
Amirv77

هشدار اسپویل: از اینکه والی بوستر و هارلی رو به جون هم انداخت دفاع نمیکنم ها ولی خود قضیه قتل اصلا ربطی به زن و بچه اش نداشت و دقیقا از اول کمیک والی میگه که فکر میکرده هیچکس مثل خودش درد نکشیده ولی وقتی رفته سراغ فایل های بقیه و اطلاعات رو بدست آورده دیده همه عین خودش سختی هایی داشتن؛هضم اون حجم از درد براش توی یک لحظه خیلی سخت بوده که به قولی بریده دیگه

اون مشت تو صورت جیم گوردون هم به خاطر تقریبا کشته شدن نایتوینگ بودا دی:

آرمان.صفا
آرمان.صفا

اتفاقا بحث هم سر بعد از اون قتل هاست که اون دوتارو انداخت به جون هم. قهرمان که نمیاد دو تا آدم بی گناه رو بندازه به جون هم که زمان بخره برای جبرانش. ممکن بود یکیشون اون یکی رو بکشه. در رابطه با مشت تو صورا گوردون هم باید بگم گوردون که مقصر نبوده بزنه تو صورت اون. خواسته فقط حنه جنجالی خلق کنه. بتمن مشهوره به کنترل عواطق و احساساتش تو بدترین لحظات. این کار ها آسیب میزنه به شخصیت پردازیش. شروع ناراحتیش هم مربوط به قبل از تیز خوردن گریسون هست. تو آرک روزهایی سرد هم نزدیک… مطالعه بیشتر »

Alireza
Alireza

با اینکه همه این قسمتو(هشتمی) نقد کردن اما بنظرم بهترین قسمت رویداد همین قسمته تا الآن واقعا فکر نمیکردم والی‌وست تمام اینکارهارو کرده باشه .تام کینگ امد از کلیشه و فلسفه‌بافی دوری کرد یه اثر غیرقابل پیشی بینی درست کرد خب برای شماره نهم(آخر) هم خیلی هایپ شدم امیدوارم از این شماره هم بهتر باشه .

آرمان.صفا
آرمان.صفا

بحث بد بودن و خوب بودن قسمت نیست. داستان خوبی که شخصیت پردازی کاراکتر رو خراب کنه به درد نمیخوره.

و به نظرم تمام این خراب کردن ها از یه چیز ناشی میشه: عدم شناخت نویسنده از کاراکتری که داره براش داستان می نویسه.

 

آرمان.صفا
آرمان.صفا

تام کینگ کاری بلایی سر والی وست آورد که میشه مقایسش کرد با جنجال هایی که توی دهه ی نود برای هل جوردن درست شد: خراب کردن تاریخ یک شخصیت درجه یک
کمیکی که شروعش خوب بود ولی پایان بد و متاسفانه سیاهی داشت. برخلاف پیامی که دی سی سه سال پیش با کمیک وان سات ریبرث به طرفداراش داده بود.
حیف پتانسیلی که مفت هدر رفت

dc fans 2020
dc fans 2020

سلام
ایا این کمیک به بتمن و سوپرمن و واندرومن اختصاص داده شده ؟

عادل اسلامی

سلام
راستش این رویداد به اکثر شخصیت های مهم دنیای دی سی پرداخته، اما در این بین والی وست، هارلی کوئین و صد البته بوستر گولد جایگاه ویژه‌ای دارن.

darkness of the night (i
darkness of the night (i'm batman)

خیلی دنبال ترجمه این کمیک گشتم دستتون نکنه بابت ترجمه کمیک اقای بشیری. شما و عزیزان کمیک اسکواد واقعا موجب پیشرفت کشور در مبحث زیبای کمیک میشید.