کمیک مرد پولادین – تمام شماره ها

مرد پولادین یک سوپر رویداد هفتگی و ۶ قسمتی به نویسندگی برایان مایکل بندیس است که هر شماره‌ی آن توسط یکی از بزرگ ترین طراحان حال حاضر دی سی طراحی شده و ظرافت قلم بندیس را در اولین کمیک او در دنیای دی سی نمایان ساخته اند.
همانطور که گفته شد این عنوان اولین کار آقای بندیس بعد از جدایی او از انتشارات مارول است و بندیس قول یک داستان مهیج و خاص را به هواداران داده است. طبق گفته ایشان، سوپرمن در این داستان با یک خبیث جدید و کاملاً متفاوت رو به رو می شود؛ یک خبیث خفن و بلاک باستری که ارتباط عمیقی با اریجین سوپرمن و مکان تولد او یعنی سیاره کریپتون دارد.

این کمیک قرار است ارتباطات سوپرمن با شهرش یعنی متروپلیس را به خوبی همیشه نشان دهد و با وجود این خبیث جدید این شهر و کل خانواده سوپرمن در شوکی عظیم فرو خواهند رفت و چالش بزرگی برای سوپرمن در حال وقوع است؛ مخصوصاً در زمانی که زن و بچه او یعنی لوییز و جان در کنار او نیستند.

این کمیک قرار است به قول آقای بندیس الهام بخش باشد و از نظر خود ایشان تجربه شگفت انگیزی خواهد بود.

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که در آن، در تمام طول زندگی مون شنیدیم “حقیقت، عدالت و راه آمریکایی”، درسته؟ اما در تمام زندگیم، این اولین باره که این چیزها واقعاً به عنوان ضمانت به کار برده نمیشن؛ حقیقت گاهی اوقات تحت فشار محدودیت هاست. عدالت، متاسفانه همه‌مون میدونیم که برای همه صدق نمیکنه؛ و رویای آمریکایی، راه آمریکاییِ کسانی که به اینجا میان تا یک زندگی آزاد، امن و سالم داشته باشند-اینها عقایدی هستند که ما همیشه به عنوان ضامن خودمون حساب‌شون می‌کردیم، اما الان نمی‌کنیم. نمی‌تونیم بکنیم! مهم نیست از نظر سیاسی کجا باشی، ما دیگه نمی‌تونیم این چیزها رو به عنوان ضمانت نگه داریم.

من شما رو نمیدونم اما من با اطمینان کامل همین الان هم می‌تونم از سوپرمن استفاده کنم. می‌تونم از اون مقدار امیدی که اون برای من به همراه میاره استفاده کنم. نوشتن برای شخصیتی که امیدبخشه، آن هم در زمانی که مردم واقعاً، واقعاً (!) بهش نیاز دارند، یک افتخار خیلی بزرگه.

برایان مایکل بندیس

در مسیر مرد پولادین

عنـوان: کمیک های اکشن ۱۰۰۰ – حقیقت

انگلیسی: Action Comics 1000 – The Truth

سال انتشار: ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ – ۲۹ فروردین ۱۳۹۷

نویسنده: برایان مایکل بندیس

طراح: جیم لی

متـرجم: افشین عنایتی

ادیتـور و گـرافیست: طاها حامدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۹/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۵

در مسیر مرد پولادین - شماره 1000 کمیک های اکشن

قسمت اول

کمیک مرد پولادین - قسمت اول

عنـوان: مرد پولادین – قسمت اول

انگلیسی: The Man of Steel 001

سال انتشار: ۳۰ می ۲۰۱۸ – ۹ خرداد ۱۳۹۷

نویسنده: برایان مایکل بندیس

طراح: ایوان ریس

متـرجم: افشین عنایتی

ادیتـور: پارسا یعقوبی

گـرافیست کاور: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۱/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸/۵

قسمت دوم

عنـوان: مرد پولادین – قسمت دوم

انگلیسی: The Man of Steel 002

سال انتشار: ۶ ژوئن ۲۰۱۸ – ۱۶ خرداد ۱۳۹۷

نویسنده: برایان مایکل بندیس

طراح: ایوان ریس، اوان شانر، جیسون فابوک

متـرجم: افشین عنایتی

ادیتـور: پارسا یعقوبی

گـرافیست کاور: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۶/۵

کمیک مرد پولادین - قسمت دوم

قسمت سوم

کمیک مرد پولادین - قسمت سوم

عنـوان: مرد پولادین – قسمت سوم

انگلیسی: The Man of Steel 003

سال انتشار: ۱۳ ژوئن ۲۰۱۸ – ۲۳ خرداد ۱۳۹۷

نویسنده: برایان مایکل بندیس

طراح: ایوان ریس، رایان سوک، جیسون فابوک

متـرجم: افشین عنایتی

ادیتـور: پارسا یعقوبی

گـرافیست کاور: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸/۵

قسمت چهارم

عنـوان: مرد پولادین – قسمت چهارم

انگلیسی: The Man of Steel 004

سال انتشار: ۲۰ ژوئن ۲۰۱۸ – ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

نویسنده: برایان مایکل بندیس

طراح: کوین مگوایر، جیسون فابوک

متـرجم: افشین عنایتی

ادیتـور: پارسا یعقوبی

گـرافیست کاور: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۵/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۴/۵

کمیک مرد پولادین - قسمت چهارم

قسمت پنجم

کمیک مرد پولادین - قسمت پنچم

عنـوان: مرد پولادین – قسمت پنجم

انگلیسی: The Man of Steel 005

سال انتشار: ۲۷ ژوئن ۲۰۱۸ – ۶ تیر ۱۳۹۷

نویسنده: برایان مایکل بندیس

طراح: آدام هیوز، جیسون فابوک

متـرجم: افشین عنایتی

ادیتـور: پارسا یعقوبی

گـرافیست کاور: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۶/۵

قسمت ششم

عنـوان: مرد پولادین – قسمت آخر

انگلیسی: The Man of Steel 006

سال انتشار: ۴ جولای ۲۰۱۸ – ۱۳ تیر ۱۳۹۷

نویسنده: برایان مایکل بندیس

طراح: جیسون فابوک

متـرجم: افشین عنایتی

ادیتـور: محمدسعید سبحانی

گـرافیست کاور: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸/۵

کمیک مرد پولادین - قسمت ششم/آخر
35 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۱۰۰۰ سری کمیک «کمیک های اکشن» (داستانکِ “حقیقت“) : اول از همه یه چیزی بگم… همونطور که قبلاً گفتم، من این کمیک رو خوندم و اتفاقاً همین دیروز شمارۀ اول The man of steel رو دانلود کردم که بخونم، تااینکه دیشب دیدم که میخوایین این رویدادِ هفتگی رو ترجمه کنید و خلاصه خیلی خوشحال شدم که قصد ترجمۀ این رویداد رو دارید… دمتون گرم. اما بریم سراغ نقد : این داستانک، توسط استاد “برایان مایکل بندیس” نوشته شده… در آغاز کمیک، سوپرمن رو در بدترین وضع ممکن میبینم و بندیس از همون اولِ کمیک، خواننده رو کنجکاو میکنه… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

آقای عنایتی “کریپتونی” ترجمه کرده بود ولی من توی ویرایش نهایی عوضش کردم. دلیلش هم اینه که اینجا موجود کریپتونی بهتر مفهوم رو میرسونه برای کسی که ممکنه پیش زمینه ای در مورد سوپرمن نداشته باشه و بخواد کمیک رو بخونه

آقای عنایتی هم تا شماره ۳ کامل ترجمه کردن، منتظر ادیتور هستیم که سریع برسونن و بذاریم روی سایت

در آخر، ممنونم بابت نظرات تون آقا مهدی، خوشحالم که از این کمیک خوش تون اومده؛ واقعا داستانش عالیه
حالا این پیش زمینه بود، بخش اصلی توی شماره یکه

 

مهدی سید رضایی

از اون نظر که کاملاً درست میگین… چون اگه یه نفر چیزی از کریپتون ندونه ممکنه فکر کنه “کریپتونی” یه عبارتِ خاص یا غیره باشه… اما “موجود کریپتونی” کاملاً مشخصه که کریپتونی نسبی هست… اما از نظرم “کریپتونی” آمیانه تر میبود…

منم همونطور که گفتم خیلی با این کمیک حال میکنم… کُلاً بندیس استادِ خلق داستان های نوآورانه و پیچش های داستانیِ قوی هست و امیدوارم (و مطمئنم) تو دی سی هم مثل مارول میدرخشه.

آرمان صفا

آقا دم مترجم و ادیتورها گرم واقعا

ترکوندید. جا خوردم واقعا

کمیک جالبی بود ولی هرروز دعا می کنم اون شرت مسخره ی سوپرمن رو یکی بیاد حذف کنه

مهدی سید رضایی

نقد شمارهٔ ۱ کمیک ”مرد پولادین” : این شماره، استارت رویداد هفتگی سوپرمن، به نویسندگی ”برایان مایکل بندیس” هست… نکتهٔ مهمی که دراین شماره وجود داره، اینه که ما عمل خیلی خاص، یا اتفاق چندان مهمی دراین شماره نمیبینیم؛ درواقع، بندیس سعی کرده فقط برخی از کارهای روزمرهٔ کلارک کنت/سوپرمن رو نشون بده و در این بین، خیلی ظریف سعی میکنه در هریک از این کارها، گوشه ای از شخصیت سوپرمن رو نشون بده : مثلاً اینکه سوپرمن قهرمانی مثل بتمن نیست که دشمناش رو بترسونه، به بچه ها میگه که باادب باشن و… البته بگم، بندیس سعی نمیکنه که به عمق شخصیت سوپرمن بره،… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

لطف دارین آقای عنایتی ? از نظرم نقد کردن و تشکر کردن، کوچکترین کاریه که یه خواننده میتونه از مترجم و ادیتور و سایت، بابت اینکه از وقت استراحت خودشون میزنن تا ما بتونیم این کمیک هارو با بهترین کیفیتِ ترجمه و ادیت بخونیم تشکر کنه. پ.ن : من تو نقدم برای شمارهٔ اولِ مرد پولادین، پاک یادم رفت که تو بخش طراحی، درمورد طراحی های طراحِ دوم این کمیک، یعنی ”جیسون فابوک” نظر بدم : اول از همه بگم که فابوک، طراحیه که خیلی طراحی های دقیق و با جزئیاتی داره، و البته سبک طراحی های فابوک جوریه که به دل همه… مطالعه بیشتر »

امیرعلی قبادی

به به. کمیک عالی. ترجمه عالی. ادیت و گرافیک عالی. به نظر من اقای عنایتی اصلا یه استعدادی میتونه باشه تو زمینه ی خودش. من خودم چون که این کمیکو مثل اقا مهدی زبان اصلی خوندم خب وقتی که اول کمیک روگول زار حرف میزنه، دیالوگ ها پیچیده و حباب ها زیاد و … با خودم گفتم هر کی این صفحه رو بتونه روان ترجمه کنه واقعا خیلی خیلی مرده. و البته از یاد نبریم که این استعداد و بزرگی بندیس در نوشتن رو نشون میده. و مثل همیشه بندیس باید توی هر کمیکی از الفاظ رکیک و فحش های$&#@… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۳ کمیک «مرد پولادین» : این شماره، بی شک بهترین شمارۀ این مینی سری تاالان بوده… بزرگترین نقطۀ قوت این شماره، شخصیت پردازی های معرکۀ این شماره هست که استاد “برایان مایکل بندیس” با مهارت اون هارو به نمایش میزاره. و گُل سرسبدِ این شخصیت پردازی ها، شخصیت پردازیِ عالی کلارک کنت/سوپرمن ـه؛ در این شماره میبینیم که سوپرمن، مرد پولادین، نماد دنیای کمیک، چقدر میتونه شخصیتِ شکننده و آسیب پذیری داشته باشه؛ ببینیم که مرد پولادینِ داستان ما، مثل هر انسان ـی گریه میکنه و قلبش میشکنه؛ بندیس با این شماره، شخصیتی انسانی تر از گذشته به… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

آقا به ادیتورای شما باید اسکار بدن خداوکیلی ترجمه آقای عنایتی هم خیلی خوب بود و معادل سازی عالی انجام شده بود این که این سی رو یه حماسه بنامیم یکم اغراقه چون تنها مقدمه ی سری جدید سوپرمن مایکل بندیس هستش چیزی که تو این سری خیلی تو ذوق زد طراحی متفاوتشه و انقدم تفاوتا فاحشه که آدم گاهی فکر می کنه وارد یه داستان دیگه شده ما برسیم به بخش آزاردهنده و یکی از ابلهانه ترین اشتباهات دی سی (خطر اسپویل برای کسایی که شماره ۴ رو هنوز نخوندند)           جور ال. جف جانز… مطالعه بیشتر »

Batman Beyond

ببخشید  ترجمه شماره بعدی این کمیک کی اماده میشه ؟

 

Alireza

ببخشید که این موضوع رو اینجا باز میکنم با یکی داخل تلگرام در مورد اینکه کلارک کنت چرا هویتش تا الآن فاش نشده بحث میکردم بعد من هر چی میگفتم میگفت چرت وپرت این دلایل برای کمیک نه برای استانداردهای فیلمسازی دلایلی گفتم این چهار تا بود:۱.عوض کردن مدل مو ۲.گذاشتن عینک (تاثیر داره )۳.تفکر مردم که فکر میکنند قهرمان‌ به این قدرتمندی ممکن نیست کنار خودشان زندگی کنه و همیشه ان لباش تنشه ۴.قدرت کمی برای تسلط بر افکار که هر وقت یکی داشت نتیجه میگرفت که کلارک کنت همان سوپرمنه حواسشو پرت کنه (البته این آخری مطمئن نیستم… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

تمام این دلایل هستند و دو بار آخر هم جف جانز تو آرک مردان فردا نشون داد وقتی عینک میگذاره رنگ و حالت چشماش عوض می شه حدود دوسال پیش هم تو آرک superman reborn  که تر جمش تو این سایت هست دشمنش Mister Mxyzptlk به صورت کلارک کنت ظاهر شد و مردم کلارک و سوپرمن رو کنار هم دیدن که به نوعی مشکل هویت مخفی سوپرمنو حل کرد. در کل در طول تاریخ سوپرمن خیلی به این مورد پرداخت نشده و هرکی یه دلیلی آورده ولی بخوام روراست باشم بزرگترین نقص داستان های سوپرمن همین هویت مخفیشه که به نظر… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

الان اون ماسک تغییر چهره ای که بتمن گاها استفاده می کنه رو سوپرمن هم می تونه استفاده کنه فقط کافیه از بتمن درخواست کنه ولی خودش اینکارو نمی کنه. اتفاقا جالبه، جف جانز یه اشاره‌ی خوبی به هویت مخفی کلارک کنت و البته مخفی نبودن صورت سوپرمن میکنه. سوپرمن مثل بتمن یا بقیه‌ی قهرمانا نقاب نمیزنه، به این خاطر که عقیده داره اگه مردم قراره باهاش ارتباط برقرار کنن و بهش اعتماد کنن، باید ارتباط چشمی باهاشون داشته باشه و نداشتن نقاب لازمه. واسه همین ترجیح داد کلارک کنت رو به عنوان پوشش خودش انتخاب کنه ولی خب همونطور… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

حالا ارشیا یه چیز جالب که خودتم تو این جریانا بودی و بهتر از من دیدی می دونی. به تمام این پدیده ها باید به چشم تخیل نگاه کرد. یه سری ایرادات خنده داری می گن دوستان که آدم تعجب می کنه واقعا بعضی دوستان  می گن بتمن تخیلی نیست در صورتی که تمام کاراش فراتر از حد طبیعیه. مثل تاب خوردن با grapple یا قلاب مخصوصش و شیوه ی مبارزشو و همین مخفی کردن هویتش. اینا نو دنیای واقعی امکان پذیر نیست. یا مثلا دوستان اخلاق گرای چاپلوسمون میگن چرا بتمن نوجوونه و بچه رو می فرسته برا مبارزه… مطالعه بیشتر »

Alireza

بله از آقای افشین و آرمان و ارشیا تشکر میکنم بخاطر پاسخ در واقع ان سوپرمنو مسخره کرد منم امدم دفاع کنم ولی معلوم بود که هیچی نمیدانه اما خب فیلماش رو دیده و نظرش در مورد فیلم‌ها بود استدلال جف جانز در مورد سوپرمن که آقا ارشیا گفتن واقعا خوب بود ولی خب بعضی‌ قهرمان‌ها باید نقاب بزنند مثل مرد عنکبوتی که دلایلش رو بهتر از من میدانید  حالا اینکه سوپرمن میخواد در نقش کلارک کنت دست و پا چلفتی دربیاد و خیلی دلایل دیگه تا کسی نفهمه سوپرمنه پس چرا همان اول نقاب نمیزنه خب این سوال من… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

جدا از هویت مخفیش سوپرمن یه قهرمانیه که تا شخصیتش درک نشه نمی تونی بهش علاقه مند بشی و برا همین هم علیرغم اینکه خیلی احترام داره نزد هوادارای کمیک بوک ولی طرفدارای خاص خودشو داره و اکثرا هم بزرگسالن، چون افراد بزرگسال تو درک شخصیت پردازی به مراتب بهترن تا کودک و یا حتی نوجوان که خیلیاشون به دنبال قدرتای جذابن و کاراکتر های به اصطلاح خفن من خودم تا قبل از کمیک خوندن از سوپرمن متنفر بودم و متنفر شدید هم بودم. یعنی حتی اونزمان فکرشم نمی کردم که بشه یکی از کاراکترای مورد علاقم. دلیلشم نداشتن شناخت… مطالعه بیشتر »

spider

بندیس با نوشتن این کمیک یه شروع طوفانی تو DC داشت ؛ شروعی که با خلق یه ویلین عالی و کلی سوال بی جواب ٬برای آینده زمینه چینی کرد راگول زار خبیثی هست که در اینده با حضور تو داستان های بیشتر و روایت اورجینش در اون ها می تونه به یه خبیث سمپاتیک عالی تبدیل بشه طراح های این کمیک هم که حرفی برای گفتن تو بحث طراحی باقی نمی زارند ترجمه و ادیت کمیک هم که حرف نداشت فقط یه سوال این کمیک هر هفته یه شماره ازش  می یومد ولی از قرار گرفتن قسمت اول تا آخر… مطالعه بیشتر »

Alireza

رویداد متال رو حالا حالاها فکر نکنم ادامه بدن چون هنوز چند تا رویداد ادامه دارن باید انها رو ترجمه ادیت کنند  ولی اگه با گوشی کمیک میخوانید  دو تا سایت تلگرامی تمام شماره‌ها و اسپین آف‌های متال رو ترجمه کردن یکیش ((comic free))کیفیت ترجمه ادیتشون در حد سایت نیست اما میشه همه چیرو فهمید . آقای ارشیا تبلیغ نبود معرفی بود پیامو پاک نکن.

spider

ممنون ولی دانلود نمی کنم چون خودت هم می گی که ترجمه و ادیتش در حد اینجا نیست و من به ترجمه و ادیت اهمیت می دم اگه می خواستم به ترجمه و ادیت های دیگه اهمیت ندم الان شماره ی ۴قهرمانان در بحران رو خونده بودم، کلا کمیک هایی که اینجا ترجمه نشه رو از سایت های دیگه می گیرم

Alireza

اکشن و سه شماره اول این سری خواندم داستان از انجایی شروع میشه که سوپرمن با شدت بسیار زیاد پرت میشه روی زمین از همینجا میفهمیم که قراره با یه ویلن خیلی قوی روبه رو شیم جالبترش اینکه سوپرمن دوباره شورتشو میپوشه (داخل خود شماره چند بار بهش یه زنی اشاره کرد)سوپرگرل هم به کمک سوپرمن میره اماقاعدتا کسی که سوپرمن رو بزنه اینم میزنه که باید گفت جیم لی با طراحیش واقعا گل کاشت داخل صحنه‌های اکشن بعد داخل شماره یک به زندگی کارهای روزانه سوپرمن بندیس فوقالعاده میپردازه و میفهمیم که شخصیتی به نام روگول زار خصومت شخصی… مطالعه بیشتر »

Alireza

شماره ۶ صفحه دانلود بالا نمیاد ولی بقیه صفحه درسته به نظرم یه تستی کنید درسته صفحه یا نه الآن سه روز ظهر و شب امتحان کردم صفحه دانلود بالا نمیاد گیر میکنه جالب اینکه معمولا شماره آخری که میزارید صفحش مشکل داره مثل شماره هشت کمیک ساعت قیامت که قبلا مشکل داشت.

عادل اسلامی

راستش چند وقتیه که گویا مدیافایر برای بعضی از کاربر ها با آی‌پیِ ایران مسدود شده و فایل هایی که از یک تاریخ خاص به بعد آپلود شدن رو در شرایط معمولی بالا نمیاره، البته در حال انتقال کمیک ها به آپلودر کمکی هستیم تا زمانی که مشکل مدیافایر حل بشه.

در صورت نیاز برای باز شدن لینک های مدیافایر می‌تونید از نرم افزار های تغییر آی‌پی استفاده کنید.

Alireza

یک سوال قبل از اینکه انجام بدید صفحه۱۸شماره ۵ کمیک واندرومن به سوپرگرل میگه( اگه این تهدید جدید یک تهدید واقعی برای کریپتونی‌هاست)  که دوبار تکرار شده حالا عجیبه این جمله دوبار تکرار کرده مطمئن‌اید همین هست معمولا جمله‌های شرطی یه بار تکرار میشن .

ارشیا بشیری

اصلاح شد، نسخه‌ی جدیدش رو جایگزین کردیم.

Sadra

سلام

لینک قسمت ۵ و ۶ خرابه اگه میشه جایگزینش کنید

عادل اسلامی

سلام، راستش خراب نیست، اما به خاطر یکسری از مشکلاتی که مدیافایر با شرکت های خدمات دهنده‌ی اینترنت داخلی پیدا کرده توسط برخی از این شرکت ها لینک هاش به درستی باز نمی‌شه، اگه می تونید از نرم افزار های تغییر دهنده‌ی آی‌پی برای باز کردن برخی از این لینک ها استفاده کنید.

MMAJ

سلام دوستان عزیز ممنون میشم دوستان حرفه ای یا عاشقای کمیک جواب بدن. میخوام بدونم ک اگه بخوام طبق خط داستانی به رور کمیک های مارول و دی سی شروع کنم، آیا ریبوت های این دو کمپانی، مثلnew 52 یا fresh start, باعث میشن ک کمیک های جدید ارتباطی با کمیک های قدیمی تر نداشته باشن؟ مارول و دی سی فن ها لطفاً راهنمایی کنین ک از کجا شروع کنم چون دوست ندارم مثلاً کلی وقت بذارم برا کمیک هایی ک مثلاً ب ریبوت خوردن و ادامه پیدا نکردن یا وقتی یکی از کمیک های فوق العاده و جدید رو… مطالعه بیشتر »

MMAJ

کسی نیست جواب بده؟

عادل اسلامی

ببینید اساس ریبوت‌ها در نوبت اول بر روی این موضوع استواره که یک مسیر جدید و بزرگ‌تر نسبت به سابق رو ایجاد کنه که توش طرفدارهای بیشتری نسبت به سابق جذب کارها بشن. به همین خاطر اگه شما می‌خوای کمیک‌هایی که در حال‌حاضر منتشر می‌شن رو بخونی باید بری سراغ آخرین ریبوت. در دی‌سی باید یک‌سری اطلاعات راجع‌به The New 52 داشته باشی، چون کاری کردن که ریبرث رو بر روی نیو ۵۲ شناور کنن. یک‌سری تغییرات و پیچش‌های داستانی که دیگه بخش جدانشدنی‌ای از یک شخصیت رو شکل می‌دن در برابر ریبوت‌ها مقاومن، اما اساس اکثر ریبوت‌ها بر این… مطالعه بیشتر »

MMAJ

ممنون

MMAJ

البته برای مارول رو درست متوجه نشدم حقیقتا 😅
تو سایتای مختلف چیزای مختلفی نوشتن
میشه لطفاً در مورد مارول هم توضیح دقیقی داشته باشین دوستان؟

علی آقا

ریبوت صرفا به خاطر بازاریابی و جذب مخاطب جدید صورت می‌گیره تا بدون نیاز به مطالعه‌ی داستان‌های قدیمی، یک نقطه‌ی شروع مقابل مخاطبان جدید قرار بگیره. برای همین در ابتدای کار ریبوت، همه چیز به نظر می‌رسه که از صفر شروع شده و شامل اتفاقات ماقبل ریبوت نمی‌شه ولی به مرور اضافه می‌شن و اینطوری یه دنیای مدرن شکل می‌گیره که اتفاقات و تاریخچه‌ها رو هم شامل میشه؛ مثل سری کنونی ایکس من یا اتفاقاتی که تو ریبرث درجریانه. درضمن، لازم نیست نگران ادامه پیدا نکردن داستان‌ها به خاطر ریبوت باشید. چون قبل از اینکه ریبوتی اعمال بشه تمام داستان‌ها… مطالعه بیشتر »